raz jeszcze pytanie o współrzędne

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

raz jeszcze pytanie o współrzędne

Post autor: marta-la »

Schowałam pierwszego kesza i współrzędne wytyczyliśmy za pomocą nawigacji samochodowej TOM TOM (bez wgranych dodatkowych bajerów bo na razie nie bardzo potrafimy zgłębić temat). Czy tak może być?
Dostałam od admina kilka pytań i na jedno nie do końca potrafię odpowiedzieć:
"- jakim urządzeniem GPS były wyznaczone koordynaty skrzynki i jaka była dokładność pomiaru"
chodzi mi dokładnie o część pytania dotyczącą dokładności. Jak to określić?
z góry dzięki za pomoc
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: raz jeszcze pytanie o współrzędne

Post autor: miklobit »

Jeśli sam gps tego nie wyświetla to znikąd tego nie wymyślisz.
Zwykle informacja o dokładności jest zlokalizowana na ekranie który pokazuje widoczność satelitów i ma postać "+- liczba m" albo też jest wyświetlona wartość parametru DOP
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
marta-la
Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: raz jeszcze pytanie o współrzędne

Post autor: marta-la »

ok, rozumiem, dzięki
Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: raz jeszcze pytanie o współrzędne

Post autor: Doc_with_the_dog »

Dodam tylko, że jeśli położyłaś tom toma na krótką chwilę w miejscu ukrycia i ustabilizował sygnał, jakośc pomiaru będzie baaaaaaaardzo zbliżona do jakości outdoorowego odbiornika. Sam korzystam w aucie z tom toma i kiedyś porównywałem odczyty. Ważne żeby poleżał w miejscu trochę. Co do dokładności pomiaru.... w takim wypadku odpisuje sie "na oko" :)
W tom tomie nie ma dokładności, w końcu to samochodówka, a tam ona nie jest potrzebna :)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: raz jeszcze pytanie o współrzędne

Post autor: Krysiul »

To zależy od konkretnego modelu, nie można tak uogólniać, że wszystkie TomTomy mają dokładność pomiaru porównywalną z odbiornikiem turystycznym. Są różne moduły GPS, anteny, wersje oprogramowania itp. Poza tym dużą rolę odgrywają warunki: możesz nie zauważyć większej różnicy w słoneczny dzień na otwartej przestrzeni, a wystarczy, że wejdziesz między budynki i nagle skończy się dzień dziecka. Ja również zaczynałem przygodę z samochodówką, która okazała się w większości przypadkach całkiem dokładna (Mio Moov 200), ale i tak dla pewności uśredniałem pomiar.

Jeśli chodzi o wyświetlanie dokładności, to być może dałoby radę zainstalować coś, co dokładność wyświetla, jeśli Wasz model chodzi np. na Windowsie CE i da się go odblokować. Poszukaj w necie, czy da się odblokować Twój model, tylko uważaj, bo odblokowanie zazwyczaj unieważnia gwarancję, a w najgorszym wypadku może uszkodzić Ci nawigację. Jeśli nie masz żyłki eksperymentatora w tych sprawach to szukaj sprawdzonych sposobów, z których skorzystało już wiele osób, i wszystko powinno być ok.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ