Nokia 5230 a geocaching

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Nokia 5230 a geocaching

Post autor: Ranwers »

r00t7 pisze:odpowiadając na inne pytania : w smartgpx nie ma opcji "znajdź" jak już kesza znajdziesz w terenie, stąd dalej siedzi w programie chyba że wywalisz go ręcznie. niestety obecnie symbian kuleje jeżeli chodzi o keszowanie
Nie wgrałem jeszcze smartgpx'a po ostatnim resecie, ale przysiągłbym, że była tam opcja "log find", co oznaczało kesza "uśmiechniętą buźką". Nie pamiętam tylko, czy można było odfiltrować znalezione kesze...
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
winnetu
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 czerwca 2011, 16:46
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nokia 5230 a geocaching

Post autor: winnetu »

@u810
Zainstalowałem TrekBuddy, poszło łatwo. Przygotowałem wszystkie pliki od GPX do html w wersji "lux" :) Tylko teraz tak... W TrekBuddy nie mam map żadnych i nie mogę nigdzie w telefonie znaleźć pliku z moimi keszami żeby go otworzyć i przeglądać opisy i fotki. Oczywiście po podpięciu telefonu do kompa na karcie pamięci pliki z opisami jak najbardziej na niej są. Czy muszę coś jeszcze zainstalować żeby móc przeglądać opisy z html? Czy TrekBuddy można jakoś ustawić na współpracę z OviMaps, czy trzeba instalować (skąd?) jakieś inne mapy?
Szukać, albo nie szukać - oto jest pytanie :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Nokia 5230 a geocaching

Post autor: r00t7 »

Ranwers pisze:
r00t7 pisze:odpowiadając na inne pytania : w smartgpx nie ma opcji "znajdź" jak już kesza znajdziesz w terenie, stąd dalej siedzi w programie chyba że wywalisz go ręcznie. niestety obecnie symbian kuleje jeżeli chodzi o keszowanie
Nie wgrałem jeszcze smartgpx'a po ostatnim resecie, ale przysiągłbym, że była tam opcja "log find", co oznaczało kesza "uśmiechniętą buźką". Nie pamiętam tylko, czy można było odfiltrować znalezione kesze...
opcja jest, ale kesz z mapy w ovi nie znika i ze smarta też nie ;)
Obrazek Obrazek
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Nokia 5230 a geocaching

Post autor: u810 »

Mapy

Tu są różne rozwiązania

- można kupić klasyczne mapy turystyczne dla Trekbuddy np. w wydawnictwie Compass - doskonała rzecz. Naprawdę warto mieć taką mapę.

- można samemu zrobić w sposób prosty posługując się Mobile Atlas Creator lub ZumiBuddy . Zwłaszcza w tym pierwszym można bardzo łatwo stworzyć atlas dla trekbuddy czyli wielowarstwową mapę.

- można też skorzystać z innych narzędzi do tworzenia map, np z geoportalu przy czym nie wiem czy aktualnie one działają bo ja pracuję na Linuxie i robię to trochę inaczej, jednak warto zrobić sobie mapy z geoportalu zwłaszcza gdy wybiera się w bardziej dzikie okolice.

Tu jeszcze spis narzędzi różnych dla TB

opisy na telefonie
Nie wiem jako to jest dokładnie w tym modelu ale ja robię sobie na karcie pamięci katalog geocaching i file manager widzi to bez problemów na "dysku" E. Menadżer nie widzi pliku wcale czy po otworzeniu nic nie wyświetla ?
winnetu
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 czerwca 2011, 16:46
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nokia 5230 a geocaching

Post autor: winnetu »

Super dzięki za te wszystkie info, bardzo przydatne wskazówki :)

Co do pliku html, File Manager widzi plik i go otwiera, ale wyświetla się tylko biały ekran bez żadnych napisów ani zdjęć. Sprawdzałem plik na komputerze, wszystko z nim jest OK. Może elementy PHP w kodzie strony powodują jakiś error?
PS czy w TrekBuddy jest opcja wyświetlania fotek w opisach keszy? Czy jedyna opcja na podgląd fotek to właśnie tworzenie html?
Szukać, albo nie szukać - oto jest pytanie :)
ObrazekObrazek
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Nokia 5230 a geocaching

Post autor: u810 »

czyli wszystko jasne, zapomniałem o jednej rzeczy, zmienić znacznik body

<body onload="clientSideInclude('include1172', 'viewcache.php?cacheid=1172&print=y&pictures=small');clientSideInclude('include3636', 'viewcache.php?cacheid=3636&print=y&pictures=small');">

na taką:
<body>

W trekbuddy jest możliwość wyświetlania fotek w opisach waypointów, dobrze działa w przypadku różnych przewodników dedykowanych dla TB, nie wiem czy dla keszy też. Trzeba doinstalować CMS - ale w to nigdy nie chciało mi się bawić. Na to forum zagląda czasem Ranger - chyba jeden z twórców Trekbuddy, ewentualnie pytaj/szukaj na forum TB.
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Nokia 5230 a geocaching

Post autor: JohnDoe »

Winnetu, Ty zdaje się buszujesz gdzieś w moich okolicach :) Tutaj masz cztery mapy topo zaciągnięte z Geoportalu okolic Torunia, Bydogszczy i Chełmna. Są to cztery arkusze razem z plikami kalibracyjnymi dla OziExplorera, z tego można już w prosty sposób zrobić mapy na potrzeby TrekBuddy:
ftp://gps:altplgps@gps.rybnet.pl/UPLOAD ... eoportalu/
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ranger
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 05 stycznia 2009, 11:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Nokia 5230 a geocaching

Post autor: Ranger »

Trek potrafi wyświetlać odpowiednio zlinkowane fotki, patrz np. przewodniki :-)
Natomiast z fotkami skrzynek czy spojlerami sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.
Do tego jest potrzebne źródło odpowiednich miniatur zdjęć, działajace stale w ten sam sposób i coś co je pobierze do użytku off-line wraz z gpx-em, czyli jakieś narzędzie.
Stąd na dzień dzisiejszy fotki raczej pochodzą z bazy filipsa, gdzie są poprawnie zlinkowane w html-u, niż z samego serwisu opencaching. Sprawy nie ułatwia też fakt, że gc raczej fotek nie stosuje.
Istnieje szansa, by w aplikacji się taka łatwa dla użytkowników obsługa pojawiła (bo ekrany wyświetlające zdjęcia są programowalne w hecl-u, stąd np. zamiana urla internetowego do urla lokalnego nie jest jakimś wielkim problemem, dorobić co potrzebne też pewnie się uda), ale do tego powinna się ustabilizować sprawa jakiegoś oficjalnego źródła miniatur zdjęć czy dopuszczonego sposobu ich pobierania przez użytkowników (czy aplikacje).
Pozdrawiam
Ranger
winnetu
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 czerwca 2011, 16:46
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nokia 5230 a geocaching

Post autor: winnetu »

Super, wielkie dzięki wam wszystkim za pomoc. Dzięki poradom u810 mam to czego tak na prawdę potrzebowałem :)
@JohnDoe - jestem z Brodnicy ;) więc faktycznie niedaleko :)
@Stryker - od dwóch lat jestem zarejestrowany na opencaching.pl ale bakcyla załapałem i zacząłem poszukiwać skarbów dopiero miesiąc temu, więc prawie 70 skrzynek w miesiąc z moim systemem to chyba nieźle :) zważywszy na to że siedzę po 9 godzin dziennie w pracy :)
Szukać, albo nie szukać - oto jest pytanie :)
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ