czy to będzie dobra skrzynka ?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

geocacher123
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 13 czerwca 2011, 21:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

czy to będzie dobra skrzynka ?

Post autor: geocacher123 »

Kod: Zaznacz cały

 :D 
[/url]CZY TO BĘDZIE DOBRA SKRZYNKA ?

mam znalezionych dokładnie 6 skrzynek, ale już wiem gdzie schowam swoją skrzynkę ! pod funboxem . funbox to jest taka rampa [dosyć mała] napisz sobie w wikipedi co tu funbox , a będziesz wiedział [ czyta się fanboks] . przejdźmy do rzeczy ; na samym dole z boku tej rampy jest taka dziura i jak się schyli to przez tą dziure można zobaczyć całe wnętrze [ fanboksa] . wnętrze jest puste , dlatego chce tam schować skrzynie [ micro się zmieści ] . mam takie pytanie . CZY TO JEST DOBRE MIEJSCE ? i czy mogę przykleić tą skrzynkę taśmą , bo wiatr ją może " zdmuchnąć " ? do skrzynki włoże taśme jakby była potrzebna i zadaniem będzie oderwać kawałek taśmy i przykleić tą skrzynke tam gdzie była . Będzie to skrzynka nietypowa, trzeba będzie wziąć nożyczki .


czekam na odpowiedz :o
Awatar użytkownika
Michu4000
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: środa 04 sierpnia 2010, 11:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: czy to będzie dobra skrzynka ?

Post autor: Michu4000 »

Róbta co chceta.
CZY TO BĘDZIE DOBRA SKRZYNKA ?
Mikrusy z założenia nie są dobre. Dla mnie prawdziwa skrzynka to duże pudełko+fanty+logbook w formie książeczki.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: czy to będzie dobra skrzynka ?

Post autor: Krysiul »

Odradzam z tą taśmą. Jeśli rzeczywiście może ją zdmuchnąć wiatr, a taśma się skończy i ktoś nie będzie miał swojej, to od razu masz skrzynkę z głowy. Poza tym nie wiem, czy ta rampa jest zadaszona, ale jeśli nie, to wystarczy, że ktoś podejmie skrzynkę w deszczu i może mieć problemy z przyklejeniem.

Co do samej miejscówki, to jeśli to nie jest jakieś wyjątkowe miejsce, to nie widzę za bardzo sensu, zwłaszcza z mikrusem, ale do Ciebie należy ostateczna ocena.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: czy to będzie dobra skrzynka ?

Post autor: r00t7 »

Michu4000 pisze:Róbta co chceta.
normalnie kurde idealne podejście. Z takim tłumaczeniem to ja się nie dziwie że potem mamy 100 śmiecio keszy....

co do kolegi pytającego: wg mnie sam pomysł i miejsce są średnie no chyba że to jakiś wyczynowy park gdzie można pooglądać akrobacje, ale wtedy umieszczenie kesza na elemencie potrzebnym do pokazu mija się z sensem
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: czy to będzie dobra skrzynka ?

Post autor: Stryker »

dla mnie odpowiedź jest prosta: idź i znajdź jeszcze 50 skrzynek, wtedy rozwiejesz swoje wątpliwości.
Za ten post autor Stryker otrzymał podziękowania (total 3):
ŻywculavinkaKrysiul
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu4000
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: środa 04 sierpnia 2010, 11:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: czy to będzie dobra skrzynka ?

Post autor: Michu4000 »

@r00t7
Ma swój pomysł na kesza to niech go realizuje, tylko o to mi chodziło. Nie wplątujmy w to od razu śmietników :D .
Obrazek Obrazek Obrazek
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: czy to będzie dobra skrzynka ?

Post autor: u810 »

Zawsze postaw się w pozycji szukającego. Czy kesz będzie do podjęcia jeśli na tym ustrojstwie ktoś będzie wyczyniał dzikie harce ? Czy szukacz będzie musiał przeczekać. Jeśli to popularne miejsce to możliwe że kesz będzie do podjęcia tylko wcześnie rano lub późno w nocy. To nie jest też jakaś straszna wada, tylko trzeba zaznaczyć że szukanie zalecane nocą.

Taśma i nożyczki zdecydowanie nie. Jeśli wewnątrz są jakieś metalowe elementy to magnes, ewentualnie możesz wewnątrz dobrym klejem przykleić np. taki mały łazienkowy haczyk ( w sklepach po kilka groszy) i kesz będzie wisiał sobie na pętelce ze sznurka itp...
geocacher123
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 13 czerwca 2011, 21:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: czy to będzie dobra skrzynka ?

Post autor: geocacher123 »

bo to jest mały skate park ,ale 30m dalej jest wielki staw no może n ie jest taki bardzo duzy. rybacy łowią tam ryby . są tam postawione takie jakby skały tylko większe i płaskie więc można sobie tam usiąść i podziwiać naturę 20 m od stawku jest plac zab aw na , którym można zobaczyć dzieci i powspominać sobie o dawnych latach . to nawet nie można nazwać skateparkiem jest tylko funbox i dwie rurki do grindów . dużo jest tam ludzi gdy jest weekend i jest ciepło . są tam ludzie od 12-19.30 mniej więcej . ja też nie lubie micro ale tam się nie zmieści większa skrzynia . gdynia stawek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: czy to będzie dobra skrzynka ?

Post autor: miklobit »

u810 pisze:Jeśli wewnątrz są jakieś metalowe elementy to magnes, ewentualnie możesz wewnątrz dobrym klejem przykleić np. taki mały łazienkowy haczyk ( w sklepach po kilka groszy) i kesz będzie wisiał sobie na pętelce ze sznurka itp...
Kesz na sznurku zwykle nie wymaga żadnych haczyków, a jeśli już, to żadnych klejów nie polecam.
Nawet jak sam klej da radę, to bardzo ciężko klejoną powierzchnię ( na elemencie w terenie ) odpowiednio przygotować, oczyścić, żeby była sucha.
Jako mocowanie do powieszenia prawie zawsze można znaleźć coś do przykręcenia albo przywiązania sznurka taśmy itp.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: czy to będzie dobra skrzynka ?

Post autor: Doc_with_the_dog »

Ja nie uważam, żeby miejscówka była całkowicie zła. Jest park, staw, plac zabaw... miejsce ok. Tak jak poprzednicy odradzam taśmę, na rzecz dobrego magnesu. Wielkością skrzynki się nie przejmuj. Mikrusy są też ok, ale rozważ proszę również zmianę miejsca. Co prawda nigdy tam nie byłem, ale wydaje mi się, że spokojnie można schować tam coś większego. Oczywiście niekoniecznie w funboxie, ale gdzieś obok. Może przy tym stawiku? W opisie możesz napisać gdzie szukać funboxu.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
ODPOWIEDZ