www.geocaching.pl

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

opoliensis
Stały bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

www.geocaching.pl

Post autor: opoliensis »

Jakieś czas temu pojawił się anons: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=11&t=9894 , o możliwości przekazania ww domeny.

Próbowałem nawiązać kontakt telefoniczny jednak osoba odpowiedzialna była akurat na urlopie więc wysłałem wiadomość z odpowiednimi danymi.
Po mailu przypominającym kazano mi się skontaktować z kolejną osobą. Tym razem ta była na urlopie, a po jej powrocie dostałem informację, że w jego trakcie dogadali się z kimś innym (zgadnijcie kim?).

Nie podoba mi się niekonsekwencja ze strony firmy Excel Systemy Nawigacyjne ze Szczecina. W każdym razie ja będę o tej sprawie pamiętał i na pewno już nie będę robił tam zakupów.

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Re: www.geocaching.pl

Post autor: miklobit »

No cóż...
Koledzy z GC.org.pl od dawna zabiegali o jakąś bardziej reprezentacyjną domenę i pewnie łatwiej im było przekonać dotychczasowych właścicieli
że bliżej im do tej nazwy.
A firma Excel - niezależnie od deklaracji konkretnych osoby na forum - też na pewno rozróżnia potencjalne i możliwe korzyści z przekazania domeny tym a nie innym :? .
Może należało działać trochę inaczej skoro już z daleko było widać, że czerwony kapturek puka do drzwi za którymi wilk już tylko czeka ... 8) .

opoliensis
Stały bywalec

Z nieoficjalnych źródeł wywiedziałem się, że pewna firma będzie prowadzić sklepik z duperelami z GSu (coiny, travelbugi). Zgadnijcie jaka?
Jak widać dla niektórych ta zabawa to tylko biznes.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Nie mój biznes, nie moje małpy, ale czy w Polsce nie ma więcej OpenCacherów, niż GeoCacherów?
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: lupi »

Myślałem, że geocaching jest tylko jeden :wink:
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

opoliensis pisze:Z nieoficjalnych źródeł wywiedziałem się, że pewna firma będzie prowadzić sklepik z duperelami z GSu (coiny, travelbugi). Zgadnijcie jaka?
Jak widać dla niektórych ta zabawa to tylko biznes.
Już były zapowiedzi jakiś czas temu na forum GC, że taki sklepik ruszy, tylko nie było wiadomo, pod jakim adresem.
Ale widzę że GC.pl na razie wskazuje tam, gdzie GC.org.pl - czyli chyba domena jednak nie będzie pod sklep.
Zresztą - jeśli w sklepie będą jedynie duperele z GS to żaden z tego biznes ... 8)

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: u810 »

Ich własność ich sprawa komu przekazali, nie rozumiem całej sprawy
Ale jeśli w sklepie będą jedynie duperele z GS to żaden z tego biznes ...
To chyba będzie jako dział sklepu wzmiankowanej firmy.

Excel odstępuje domenę GC, GC (GS) daje zezwolenie na handelek ich świecidełkami na terenie PL. OC nie miał nic takiego do zaoferowania.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

opoliensis pisze:Jak widać dla niektórych ta zabawa to tylko biznes.
Domeny to też tylko biznes ;-)

Z Twojej (naszej) strony to nie biznes, ale firma, która była właścicielem domeny traktowała ją jako towar. Dosyć niefortunnie napisali ogłoszenie używając w nim słowa "opencaching", może nawet nie spodziewali się, że mogą być z tego jakieś zyski.

Gdybym miał domenę np. paralotnie.pl i chciałbym ją oddać to z dwóch nieznanych osób/firm wybrałbym tą, która mi lepiej zapłaci, bo z paralotniarzami sentyment mnie żaden nie łączy. Wieszanie psów na firmie to trochę przesada, chociaż kilka słów wyjaśnienia mogliby Ci napisać.
Obrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Kontakt:

Ten post chyba wyjaśnia wszystko ...

opoliensis
Stały bywalec

Ta, tylko nie pisze się, że odda się FOC, a później wystawia do wiatru bo ktoś coś zaoferował. Gdyby było wiadomo, że chcą w jakiś sposób odsprzedać to by się ją odkupiło, a tak zachowali się jak biznesmeni "z miodem w uszach"...

zyr
Forumator
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Post autor: zyr »

Ale do czego nam ta domena? Pewnie, fajnie gdybyśmy mieli wszystkie związane z geocachingiem domeny w Polsce, ale po prawdzie bardziej pasuje do polskiej strony GC niż do openaching.pl. Zresztą "po ptokach" :)

opoliensis
Stały bywalec

Pamiętam jak przedstawiciele handlowi szukali domeny dla swojego projektu i zwrócili się do Żywca (jako posiadacza geocaching.com.pl), że skoro nie chce odstąpić swojej to niech przynajmniej przekieruje ją na GeoWiki pod termin geocaching, co też kolega uczynił. Czy możemy liczyć na identyczny rewanż? :D

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

opoliensis pisze:Pamiętam jak przedstawiciele handlowi szukali domeny dla swojego projektu i zwrócili się do Żywca (jako posiadacza geocaching.com.pl), że skoro nie chce odstąpić swojej to niech przynajmniej przekieruje ją na GeoWiki pod termin geocaching, co też kolega uczynił.
Potwierdzam. Jednak w świetle nowych faktów, koleżeńska umowa chyba mnie nie obowiązuje..., więc niebawem będzie przekierowywała na opencaching.pl :D

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Gratuluję właścicielom firmy Excel Systemy Nawigacyjne ze Szczecina niezwykle umiejętnej strategii negocjacyjnej podczas "przekazania" domeny firmie GS.

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek

Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: toczygroszek »

Witam użytkowników tego forum. Od ponad roku nie uczestniczę w życiu tego forum, gdyż nie widzę w tym najmniejszego sensu. I nie zamierzam tego stanu zmieniać. Dostałem jednak od znajomej osoby linka do tego tematu, po którego lekturze pragnę sprostować kilka rzeczy.

Po pierwsze obecnym właścicielem domeny geocaching.pl nie jest firma Groundspeak i nie wiem skąd w ogóle ktoś wpadł na ten pomysł. Jej właścicielem jest osoba prywatna, geocacher znany jako Spider, twórca DARMOWEGO portalu Geocaching Polska. Adres geocaching.pl od teraz jest adresem serwisu Geocaching Polska, który był, jest i będzie całkowicie darmowym serwisem, utrzymywanym z moich i Spidera pieniędzy oraz funkcjonującym dzięki zaangażowaniu kilku ludzi. Do obsługi tego serwisu nie pobieramy od nikogo żadnych opłat, nawet w formie dobrowolnych składek. Nikt z nas nie jest pracownikiem firmy Groundspeak. Geocaching jest to nasze hobby, za które nie pobieramy ani grosza, a sami najlepiej wiemy ile sami na ten cel wydajemy własnych pieniędzy i czasu.

Sprawa druga - Spider otrzymał domenę z prozaicznego powodu - gdyż udało mu się skontaktować z firmą Excel jako pierwszemu. Otrzymał ją nieodpłatnie i przeznaczył na niekomercyjny serwis geocache. Nie wiąże się to z żadnymi specjalnymi umowami i zobowiązaniami wobec firmy Excel.

Sprawa trzecia - ani serwis Geocaching Polska ani osoby w niego zaangażowane nie mają nic wspólnego z firmą, która stara się o dystrybucję na terenie Polski gadżetów firmy Groundspeak.

Trudno mi zgadnąć, co kieruje niektórymi osobami przy rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji i nie mnie to oceniać.

Pozdrawiam.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]

Zablokowany