Android - współrzędne

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

cezary170
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 01 maja 2011, 18:38
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Android - współrzędne

Post autor: cezary170 »

Siema poszukuje programu dzięki któremu mógłbym odczytać współrzędne miejsca w którym się znajduje.
Chcę założyć skrzynkę i potrzebne mi współrzędne a Mobile Maps nie ma tej funkcji, tylko ma wyszukiwanie współrzędnych.
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Android - wspułrzędne

Post autor: miklobit »

Program "gps status" pokazuje gołe współrzędne.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
cezary170
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Android - wspułrzędne

Post autor: Ranwers »

GPS Status & Toolbox. Oprócz odczytania współrzędnych możesz je też wysłać SMSem. W SMSie masz współrzędne oraz link do google maps, w którym jest ładnie widoczny` "googlowy" format współrzędnych.
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowanie:
cezary170
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Android - wspułrzędne

Post autor: Whatever »

Najdokładniejsze i chyba najprościej masz w http://market.android.com/details?id=or ... saveraging
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Android - wspułrzędne

Post autor: Stryker »

Jak już Ci pomogli koledzy to pomóż teraz ortografii i popraw tego okrutnego byka w temacie ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Android - wspułrzędne

Post autor: Krysiul »

Tak swoją drogą jakbyś wpisał w wyszukiwarkę coś w stylu Android WGS 84, Android GPS, Android geocaching itd., to dużo szybciej byś dostał odpowiedź i nie musiałbyś mnożyć tematów na forum ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Android - wspułrzędne

Post autor: miklobit »

Krysiul pisze:Tak swoją drogą jakbyś wpisał w wyszukiwarkę coś w stylu Android WGS 84, Android GPS, Android geocaching itd., to dużo szybciej byś dostał odpowiedź i nie musiałbyś mnożyć tematów na forum ;)
Nie żebym się czepiał, ale pytanie było bardzo konkretne o aplikację która by oferowała konkretnie wymienioną funkcję. A te zapytania, które proponujesz wpisać do wyszukiwarki to wcale nie prowadzą ( wprost )do odpowiedzi na tytułowe pytanie.
Tutaj była raczej potrzebna znajomość opcji konkretnych progamów. Żeby to znaleźć przez google, trzeba by się przeklikać przez dokumentacje/screenshot'y co na pewno by zajęło więcej czasu.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Android - współrzędne

Post autor: zyr »

Zmieniłem tytuł wątku, bo nie mogłem patrzeć na literówkę. Przepraszam :)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Android - współrzędne

Post autor: Krysiul »

Nie żebym się czepiał, ale pytanie było bardzo konkretne o aplikację która by oferowała konkretnie wymienioną funkcję. A te zapytania, które proponujesz wpisać do wyszukiwarki to wcale nie prowadzą ( wprost )do odpowiedzi na tytułowe pytanie.
Przed napisaniem sprawdziłem i po wpisaniu pierwszego hasła znalazłbyś tę aplikację w około minutę w pierwszym linku.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Android - współrzędne

Post autor: miklobit »

Krysiul pisze: Przed napisaniem sprawdziłem i po wpisaniu pierwszego hasła znalazłbyś tę aplikację w około minutę w pierwszym linku.
Wszystko się zgadza. Jest tylko jedno małe ale :
Jak wiele osób wpadnie na to jakich właściwych słów kluczowych użyć ? Jaki procent userów gps w ogóle wie co to jest WGS84 ?
Forum jest właśnie dla tych którym łatwiej jest opisać problem w kliku zdaniach zamiast w trzech słowach.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Android - współrzędne

Post autor: Krysiul »

Jeżeli znałeś się na tym zanim zacząłeś keszować, to możesz tego nie wiedzieć, ale ze strony OC i forum można dowiedzieć się prawie wszystkiego, co potrzeba. Ja się nie znałem, więc mogę się wypowiedzieć ;) Pewnie czasem za bardzo się czepiam, ale jak szuka się samemu informacji i przy okazji przeczyta się coś więcej, to tylko na zdrowie wychodzi, a kolejnym osobom przeszukującym forum będzie coraz trudniej wyszukiwać informacje, jeżeli będą musieli się przekopać przez tonę tematów, które nie musiałyby powstać, gdyby przeczytano to, co już wcześniej napisano.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Android - współrzędne

Post autor: r00t7 »

i ja popieram używanie funkcji szukaj ;)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ