GPS Garmin Dakota 20

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: cichy »

Dzięki Żywcu działa wszystko jest teraz Ok :)
Jeszcze tylko Przemek nauczy mnie wprowadzać zdjęcia do keszy i już niczego mi nie będzie brakowało do szczęścia :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: Żywcu »

cichy81 pisze:... i już niczego mi nie będzie brakowało do szczęścia :)
Jeszcze, tyko keaszy jak w "hurtowni" :lol:
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: cichy »

Możliwe, że przybędzie keszy. Może nie aż tyle ale proporcjonalnie mniej. Tylko trzeba ruszyć 4 litery z domu i coś założyć.
Ja jadę za godzinę założyć kolejną skrzyneczkę a WY (Opolanie) ??
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: Doc_with_the_dog »

Dokładnie jak podał Żywcu. Potraktuj giepsa jak pendrive'a. Ręcznie przerzuć plik do katalogu GPX w giepsie
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: cichy »

Kolejny kesz już jest :) A wszystko dzięki Dakocie 20 - trzeba sprzęt wykorzystywać.
Działa super :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: Doc_with_the_dog »

No nieźle się Cichy rozkręcasz. Jak tak dalej pójdzie to zaraz załozę wątek, w którym pogratuluję Zywcowi 3000 keszy :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: Żywcu »

Doc_with_the_dog pisze:No nieźle się Cichy rozkręcasz. Jak tak dalej pójdzie to zaraz załozę wątek, w którym pogratuluję Zywcowi 3000 keszy :D
Już dawaj :!: :!: :!: - ale się koledzy wkurzą :lol:
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: cichy »

Dziś zamiast założenia skrzyneczki pojechałem dla odmiany coś znaleźć. Czarny od razu gdy dojechałem na miejsce złapał fixa i doprowadził mnie idealnie do kesza po FTFa :).
Jedyne co mnie trochę denerwuje to że nie wyświetla się klawiatura qwerty ale za mały mam ekran - chyba że poziomo.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: Lza »

przemyśl, czy nie lepiej kupić Oregon-a. Większy ekran zawsze się przyda, mapy są bardziej czytelne dzięki temu, a wady wynikające z tego, że urządzenie jest nieco większe i cieższe nie są takie straszliwe, zwłaszcza jeśli używac będziesz tylko do geocachingu, a nie do dziedzin sportu, które wymagaja maksymalnie niskiej wagi ekwipunku.
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: cichy »

Ekran w Oregonie jest tylko 0.4 cala większy.
W Dakocie jest wystarczający ( Większy od mojego byłego Legenda oraz od 60CSX).
Do Geocachingu w zupełności mi wystarczy. Wyświetlacz jest bardzo czytelny.
Polecam. Oczywiście masz rację z Oregonem, hhciałem go wcześniej kupić lecz 300 zł za troszkę większy wyświetlacz odstraszyło mnie :)
Obrazek
Obrazek
wodzirej
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 13 listopada 2010, 21:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: wodzirej »

Lza pisze:przemyśl, czy nie lepiej kupić Oregon-a. Większy ekran zawsze się przyda, mapy są bardziej czytelne dzięki temu
Dyskusja i porównania ekranów Dakoty i Oregona:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=104400#p104400

Ponadto wartość dodana Oregona (300 i wyższe) IMHO dla turysty pieszego to karabińczyk w pudełku sklepowym (czyli w cenie odbiornika). W pudełku Dakoty jest smycz. W Dakocie można zastosować dedykowany karabińczyk, ale to dodatkowy zakup. Po kilku latach używania eTrexów, 60CSx i Rino odczułem sporą różnicę używając karabińczyk w Colorado. Podoba mi się funkcjonalność karabińczyka jak i łatwość jego używania. Dla mnie karabińczyk to spory krok naprzód w stosunku do smyczy eTrexów czy uchwytu 60-tki/Rino z pudełka sklepowego .
Smycz czy karabińczyk? Dla części userów temat pewnie nie istnieje, doesn't matter. Ok, God bless :)
Kilka lat temu, podczas dziesięciodniowej pieszej pielgrzymki http://www.gpsies.com/map.do?fileId=azrrxblaqhadqlni powiesiłem smycz z Vistą HCx na szyi, a samą Vistę wsunąłem za koszulę między guzikami. Dzięki smyczy Vista nie wpadała za koszulę i zawsze była pod ręką. Dopiero po powrocie do domu zauważyłem, że koszula ocierając o ekran Visty mocno go porysowała. Z karabińczykiem nie ma tego problemu. Na ramieniu plecaka doszyłem dodatkową szlufkę w takim miejscu, żeby odbiornik był na ramieniu nieco poniżej pagona. Czyli optymalna pozycja (poza czubkiem głowy :mrgreen: ) do łykania fixa. Odbiornik nie przeszkadza, nie dynda, ma pewne mocowanie, a jednocześnie dostęp do niego jest bardzo łatwy :) .
Garmin 62sc, Fēnix
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: u810 »

Oregon ma przeglądarkę obrazków. O co właściwie chodzi z tym brakiem przeglądarki obrazków na dakocie ? To jakiś żart ?
Jaki tam jest system operacyjny? Jakiś ichniejszy wynalazek i nie można sobie doinstalować czy choćby samemu napisać takiejś przeglądareczki np w java ?
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: Lza »

obawiam się, że nie ma tam żadnego systemu w który można by ingerować.. amerykańce nie grzeszą szczególną przychylnością użytkownikowi w tym względzie. :-)
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: u810 »

Czyli aby zobaczyć spoiler obrazkowy, co czasem jest niezbędne do znalezienia jeśli kordy mają błąd 20 metrów, muszę dopłacić 3 stówy do Oregona. A i wtedy trzeba się nieźle nakombinować.. Och inżynierowie Garmina, kiedy wy dorośniecie. A szkoda bo samo ustrojstwo z punktu widzenia hardware jest interesujące.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: GPS Garmin Dakota 20

Post autor: Żywcu »

Nie całkiem, tak. Tak jak Cichy napisał, Przemek wymyślił sposób (ma Dakotę), nie jest to proste, więc Cichy musi się nauczyć - ale się da 8)
ODPOWIEDZ