Oceny skrzynek

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

yar
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 11 listopada 2010, 11:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Oceny skrzynek

Post autor: yar »

Pytanie moje związane z ocenami skrzynek.
Dlaczego ocena skrzynki nie jest obowiązkowa? Zastanawia mnie fakt, iż skrzynka ma np. 15 odnalezień i 10 ocen, dlaczego ludzie jej nie oceniają? czy nie lepiej byłoby wprowadzić obowiązkowe ocenianie?

jeśli temat już był, przepraszam
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Oceny skrzynek

Post autor: lupi »

Ocenienie po prostu nie jest obowiązkowe w tym systemie. Jak ktoś chce to ocenia jak nie to nie;)

Choć można by było wprowadzić zmianę tak by należało wyraźnie wybrać- nie chcę oceniać tej skrzynki a nie tak jak jest teraz, że jest to z automatu - po wpisaniu logu i wciśnięciu enter nie trzeba nic wybierać i automatycznie skrzynka nie jest oceniana.
Ostatnio zmieniony czwartek 11 listopada 2010, 13:19 przez lupi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Pawel brasia »

I niestety jak się ktoś zagapi nie można wrócić do systemu oceny skrzynki :(
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Oceny skrzynek

Post autor: lupi »

brasia pisze:I niestety jak się ktoś zagapi nie można wrócić do systemu oceny skrzynki :(
Można wrócić i ocenić skrzynkę wykorzystując historię przeglądarki ;) Historia - Wpis do logu i wprowadzamy wcześniej zapominaną ocenę (w Mozilli)
Z tego co wiem to oceny nie można zmienić ;)
Ostatnio zmieniony czwartek 11 listopada 2010, 14:30 przez lupi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: krystiant »

Też się zgadzam, że domyślny brak oceny i to niemożliwy do skorygowania po wysłaniu loga z zapomnianą oceną nie jest dobry. A może domyślnie dać ocenę normalną? Przecież skrzynka, która nie wywołała chęci lepszej lub gorszej oceny jest chyba normalna...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Doc_with_the_dog »

Przyznam szczerze, że czasami zapomina mi się ocenić skrzynki. Zwłaszcza gdy loguję seryjnie. "Zmuszanie" kogoś do oceny skrzynki wydaje mi się pomysłem chybionym, po pierwsze dlatego, że cenię sobie wolność wyboru. Chcę ocenić - oceniam, nie chcę - nie robię tego. Po drugie - początkujący keszerzy mogą mieć problem z obiektywna oceną. Sam pamiętam, że pierwsze kilka skrzynek znalezionych nie oceniałem, ponieważ nie wiedziałem czym sie kierować (nie widziałem wielu skrzynek).
Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest w moim przekonaniu domyślna ocena "normalna". Jeśli przez nieuwage zapomni się ocenić skrzynki wskoczyła by ocena normalna a skrzynka mogłaby być np. znakomita. Tym samym niechcący skrzywdzilibysmy autora.
Mnie obecne rozwiązanie w pełni satysfakcjonuje, ale gdybym koniecznie musiałbym coś zmienić, to sugerował bym by w momencie akceptacji wpisu do logu wyskakiwało okienko "Czy na pewno nie chcesz oceniać tej skrzynki?" tak jak to ma miejsce w przypadku próby pustego zalogowania kesza.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Pawel brasia »

Doc_with_the_dog pisze:Mnie obecne rozwiązanie w pełni satysfakcjonuje, ale gdybym koniecznie musiałbym coś zmienić, to sugerował bym by w momencie akceptacji wpisu do logu wyskakiwało okienko "Czy na pewno nie chcesz oceniać tej skrzynki?" tak jak to ma miejsce w przypadku próby pustego zalogowania kesza.
Sam tak proponowałem i tak kiedyś było. Niestety chyba mocno przeszkadzało to seryjnym logującym i nastąpił powrót do tego "gorszego" (według mnie) rozwiązania. :cry:
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
yar
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 11 listopada 2010, 11:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Oceny skrzynek

Post autor: yar »

Doc_with_the_dog pisze:sugerował bym by w momencie akceptacji wpisu do logu wyskakiwało okienko "Czy na pewno nie chcesz oceniać tej skrzynki?" tak jak to ma miejsce w przypadku próby pustego zalogowania kesza.
jeśli nie można wprowadzić obowiązkowych ocen to ten powyższy pomysł jest naprawdę bardzo dobry..
Thathanka
Wyjadacz
Posty: 499
Rejestracja: niedziela 02 listopada 2008, 08:38
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Thathanka »

yar pisze:Zastanawia mnie fakt, iż skrzynka ma np. 15 odnalezień i 10 ocen, dlaczego ludzie jej nie oceniają? czy nie lepiej byłoby wprowadzić obowiązkowe ocenianie?
Jak będę robił kesze doskonałe, to rozważę możliwość oceniania pracy innych. Zakładam, że każdy stara się jak może, a każdy może rożnie... Cóż tacy jesteśmy. Jeśli mam uwagi do kesza, to pisze je w logu lub mailu do właściciela - to dużo bardziej konstruktywne.
Początkowa beznadziejna (subiektywnie) skrzynka, która zbierze szereg negatywnych ocen, nawet poprawiona będzie miała te negatywne oceny liczone do średniej. Bez sensu. Dla mnie ocenianie to dziecinada, więc nie oceniam, ani na oceny nie patrzę przy planowaniu poszukiwań.
Za ten post autor Thathanka otrzymał podziękowanie:
PUG-Bielany
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Stryker »

Doc_with_the_dog pisze:Po drugie - początkujący keszerzy mogą mieć problem z obiektywna oceną.
Nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena - gdyby było to kompletnie zbędne byłoby jakiekolwiek ocenianie, mógłby to robić automat.

Jeśli skrzynka jest do dupy to moim zdaniem należy to wyraźnie zaznaczyć lub/i założycielowi przekazać uwagi (log/mail). Oceny niższe niż najwyższe i niezbyt "wychwalający" komentarz traktuję jako coś, co ma motywować nie tyle do "upgrade'owania" skrzynki co do zakładania nowych, które będą lepsze od poprzednich.
Wystawiając ocenę "dobrą" skrzynce, w której wszystko jest "nie tak" (subiektywnie, a jakże) robimy krzywdę zakładającemu (brak motywacji) i ew. kolejnym poszukiwaczom (niektórzy kierują się oceną). Nie ma sensu się wyzłośliwiać i mieszać delikwenta z błotem, ale nie ma też sensu głaskanie gwiazdkami jego/jej keszy, bo jest nowy/znajomy/ma fajne cycki.
Za ten post autor Stryker otrzymał podziękowanie:
schron
Obrazek
Awatar użytkownika
Drzazga
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 05 września 2010, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Drzazga »

a ja tam nie oceniam i nie będę oceniał
po prostu z tego nie korzystam
pewnie jakby to było obowiązkowe, to od bidy bym coś zaznaczał

drugą sprawą jest to iż każdy ma swoją inną skalę "zajebistości" według której ocenia skrzynki
więc taki statystyczny bajer przy skrzynce jest mi zbędny

wolę już czytać logi, opis skrzynki, oglądać zdjęcia, mapę - i tu tworzy się moja pierwsza ocena, czy coś może być dobre czy nie

Po za tym jedyną oficjalną skalą dzielącą skrzynki, która w jakimś stopniu na mnie wpływa. Jest podział na skrzynki z wygarem, bądź też bez niego. Czyli zielone gwiazdy wypasu. Chociaż i tu każdy ma swoją skalę ocen według której sypie gwiazdkami jak z rękawa. Jednak ta skala jest już znacznie węższa i bardziej jej ufam jeśli chodzi o trafienie na jakąś perełkę wśród skarbów.

Powyżej przedstawiłem moją postawę na wspomniany wyżej temat. Nie mam na celu napiętnowania tych, którzy myślą inaczej.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Doc_with_the_dog »

mwoz pisze:
Doc_with_the_dog pisze:Po drugie - początkujący keszerzy mogą mieć problem z obiektywna oceną.
Nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena - gdyby było to kompletnie zbędne byłoby jakiekolwiek ocenianie, mógłby to robić automat.
Masz rację. Ocena obiektywna byłaby bez sensu. Złego słowa użyłem. Powinienem był napisać "początkujący keszerzy nie mają żadnego punktu odniesienia". To właśnie miałem na myśli i bardziej dotyka to skrzynek dobrych, znakomitych i gwiazdkowych niż tych słabych.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Maliniak »

witam,
co do zapominalskich z zaznaczeniem oceny to system na to już jest i dawno funkcjonuje ;)
jeśli zapomniałeś ocenić daną skrzynkę (a zalogowałeś/aś jej znalezienie) - to nic nie szkodzi - wystarczy dodać pusty komentarz z oceną
komentarz się nie wyświetli a ocena zostanie dodana do systemu

co do pomysłu obowiązkowego oceniania czy jakiegoś domyślnej oceny - temat kiedyś był na tapecie na forum - jeśli ktoś się nie bawi w oceny to nieocenia i już, zaś jeśli Ty zapomnisz ustawić oceny znakomitej, a standardowo była by normalna to kwik, a tak możesz zrobić tak jak napisałęm wyżej i już.

pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Pawel brasia »

Maliniak pisze:witam,
co do zapominalskich z zaznaczeniem oceny to system na to już jest i dawno funkcjonuje ;)
jeśli zapomniałeś ocenić daną skrzynkę (a zalogowałeś/aś jej znalezienie) - to nic nie szkodzi - wystarczy dodać pusty komentarz z oceną
komentarz się nie wyświetli a ocena zostanie dodana do systemu
Dzięki, warto wiedzieć. :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Highlander »

Maliniak pisze:witam,
co do zapominalskich z zaznaczeniem oceny to system na to już jest i dawno funkcjonuje ;)
jeśli zapomniałeś ocenić daną skrzynkę (a zalogowałeś/aś jej znalezienie) - to nic nie szkodzi - wystarczy dodać pusty komentarz z oceną komentarz się nie wyświetli a ocena zostanie dodana do systemu
Czy taka wiedza tajemna jest gdzieś opisana na naszej wiki? Jeśli nie to ta funkcjonalność jest obecnie bezużyteczna bo mało kto o niej wie.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ