Etrex Legend - pilne

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Etrex Legend - pilne

Post autor: Liszewski.36 »

http://allegro.pl/garmin-etrex-legend-c ... 41651.html

Przepraszam ale jestem ciemny, czy brak mapy bazowej Europy oznacza brak mapy Polski? :P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Etrex Legend - pilne

Post autor: Liszewski.36 »

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego został sprzedany za tak mało? :P

Bo do ostatniej sekundy byłem gotów dać za niego te 290 złotych, ale intuicja mi mówiła, że coś jest nie tak skoro na innych aukcjach jego cena dochodzi do 500-600 złotych...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Etrex Legend - pilne

Post autor: Krysiul »

Bo to był Legend C, a nie HCx, bardzo duża różnica. No i był używany, używane Legendy chyba po tyle nie chodzą, nawet HCx, za trochę ponad 600 zł można kupić nówkę na gwarancji, czasem taniej.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Etrex Legend - pilne

Post autor: Liszewski.36 »

Krysiul pisze:Bo to był Legend C, a nie HCx, bardzo duża różnica. No i był używany, używane Legendy chyba po tyle nie chodzą, nawet HCx, za trochę ponad 600 zł można kupić nówkę na gwarancji, czasem taniej.
A jaka jest różnica pomiędzy nimi?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Etrex Legend - pilne

Post autor: r00t7 »

ano taka że masz tylko 24 mb na mapę - a to bardzo mało więc kiepsko ze zmieszczeniem całej polski

w HCx jest slot na karty pamięci ;) jest też kilka innych różnic w samym odbiorniku
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Etrex Legend - pilne

Post autor: Krysiul »

"H" na początku oznacza "high sensitivity", czyli lepszą antenę i inny chipset, choć nie wiem, czy to drugie jest regułą dla wszystkich Etrexów. Na pewno niektóre w wersji H mają chipset MTK, który mają nowsze odbiorniki Garmina, np. Colorado, zamiast SiRf Stara III. "x" na końcu oznacza slot na kartę pamięci, w konkretnych modelach Etrexów oznacza to jeszcze jakieś dodatkowe różnice typu zasilanie przez USB.

Różnice są opisane dość dokładnie na gpsmaniak.com, ale raz, że nawigacja strony jest koszmarna i ciężko dotrzeć do danej informacji, a dwa, że strona nie jest już aktualizowana ze 2 lata, więc informacji o następcach Etrexów raczej tam nie znajdziesz.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Etrex Legend - pilne

Post autor: Liszewski.36 »

Krysiul pisze:"H" na początku oznacza "high sensitivity", czyli lepszą antenę i inny chipset, choć nie wiem, czy to drugie jest regułą dla wszystkich Etrexów. Na pewno niektóre w wersji H mają chipset MTK, który mają nowsze odbiorniki Garmina, np. Colorado, zamiast SiRf Stara III. "x" na końcu oznacza slot na kartę pamięci, w konkretnych modelach Etrexów oznacza to jeszcze jakieś dodatkowe różnice typu zasilanie przez USB.

Różnice są opisane dość dokładnie na gpsmaniak.com, ale raz, że nawigacja strony jest koszmarna i ciężko dotrzeć do danej informacji, a dwa, że strona nie jest już aktualizowana ze 2 lata, więc informacji o następcach Etrexów raczej tam nie znajdziesz.
Czyli jakbyś polecał, któregoś z Garminów to byłby to HCx? Etrex H jest tani, ale niestety nie ma mapy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Etrex Legend - pilne

Post autor: Pawel brasia »

Liszewski.36 pisze: ... ale niestety nie ma mapy.
Mapę możesz mieć za free (chyba*) -> http://ump.waw.pl/ co prawda w niektórych okolicach nie ma dobrego pokrycia, ale darowanemu koniowi... I zawsze możesz przyczynić się do rozwoju mapy posyłając własne ślady. Pokrycie mapy możesz sprawdzić na stronie: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/

* mapa dedykowana do Garmina, więc powinna pasować
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Etrex Legend - pilne

Post autor: Krysiul »

Nie chciałbym uchodzić za jakiegoś speca od Garminów, bo większość znam tylko z teorii, tj. naczytałem się specyfikacji technicznych, choć mam nadzieję poznać je też w praktyce. Na pewno HCx to najbardziej wybajerzone Etrexy, a bez karty pamięci nie ma co kupować odbiornika, chyba, że chcesz tylko wyświetlać współrzędne. Dla siebie kupowałbym z Etrexów właśnie HCx, jak nie miałem ostatnio kasy, gdy kupowałem nawigację, to tańsze wersje sobie po prostu darowałem i poszedłem po taniości, czyli kupiłem samochodówkę. Czy dobrze zrobiłem, pewnie będą różne opinie, ale z Garminami poczekam, aż mi się portfel spasie.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ