telefon z gps

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

sylfida
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 31 grudnia 2009, 01:46
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: telefon z gps

Post autor: sylfida »

bebe pisze:
sylfida pisze:czy ktoś robi takie manewry, czy też posiadacze komórek z GPS-em nie mają takich problemów jak ja, która się przywiązuję do staroci?
Zamiast się przywiązywać, czekam z utęsknieniem na koniec umowy, żeby wymienić to truchło na coś nowszego (też z Androidem). :]
to ja chyba jednak nie odważę się wejść w androida. albo jestem osobowościowo inną konstrukcją. sandałki (po mamie) trzy razy reperowałam, jak się sprzączka zerwała. ale w technologii to faktycznie inaczej wygląda i potem człowiek traci tylko czas o pieniądzach nie wspominając na wymianę sprzętu!!
żółtodziobem być okropnie jest...

kudlata
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 28 sierpnia 2008, 00:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: telefon z gps

Post autor: kudlata »

Z dwóch podanych na początku to Nokia 5230, ponieważ pracuje na systemie operacyjnym (Symbian) i akurat na tą platformę można znaleźć wiele przydatnych programików do geocachingu. Jedyny problem to może być sam moduł GPS. Przez rok posiadałam wyższy model Nokię 5800 i niektórzy chwalili się że im GPS działa cudnie, a niektórzy przeklinali dzień w którym z tego modułu musieli korzystać. Niestety, ja należałam do tej drugiej kategorii. Stąd moje obawy co do 5230.

Co do telefonów z Androidem. Samsung i5800 ma dziwną rozdzielczość (240 x 400) przy 3,2' wyświetlaczu. Nokia 5230 przy tej samej wielkości wyświetlacza ma 640 x 360 pikseli. Jedyny plus Samsunga i5800 to to, iż podobnież będzie miał nową wersję Androida 2.2 (Froyo).
Z kolei drugi Samsung i5700 posiada rozdzielczość 320 x 480. Lepszy od i5800 i generalnie posiada lepszy hardware od i5800, ale nie będzie miał wsparcia w postaci najnowszego Androida. (pomiędzy i5800 a i5700 są pewne niuanse, ale z punktu widzenia geocachingu się nie liczą)

Ogólnie Android jest dla ludzi, którzy lubią pobawić się telefonem na różne sposoby i wiedzą co oznacza system operacyjny w telefonie. W przeciwieństwie pod Symbiana, który to jest systemem stricte telefonicznym, android jest bardziej uniwersalny, co może być zaletą jak i wadą.

Posiadam HTC Desire przed którym posiadałam Nokię 5800 i jak na moje doświadczenia z Nokią i moje potrzeby (nie tylko geocachingowe!) raczej nie widzę abym wróciła z powrotem na Nokię. :-)


EDIT:
To wszystko napisawszy dopiero zauważyłam datę ostatniego postu :P
Za ten post autor kudlata otrzymał podziękowanie:
sylfida
[img]http://img259.imageshack.us/img259/4558/sygnaturayk8.png[/img]

ODPOWIEDZ