Znaleziska podczas cachowania!

Pokaż Swoje zdjęcia z wypraw lub wklej link do galerii

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: Liszewski.36 »

Szukałem wątku, ale się nie doszukałem. Napewno zdarza się wam coś znaleźć podczas szukania skrzynki. Można powiedzieć, że to 2w1 bo i skrzynkę się znalazło i jakiegoś ciekawego fanta. Czasem są to nowe rzeczy jak: Portfel (Tak portfel, znalazłem kiedyś razem z dowodem osobistym i wizytówkami przy jednym z gdyńskich keszy) Telefony komórkowe ( Udało mi się znaleźć 2, może nie przy samym keszu, ale też niedaleko. Ale warto też wspomnieć o starszych skarbach. Dzisiaj szukając cacha "Bunkry w Babim Dole" natrafiłem na taki połamany nabój. Wygrawerowano na nim napis "1918 WESTERN". Czy wam też zdarzało się coś znaleźć - czysta ciekawość :)

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: Pawel brasia »

Nam udało się znaleźć:
- koło bunkra przedwojenny kapsel (zamiast skrzynki), podobny do tego: http://geokrety.org/konkret.php?id=4340
- telefon komórkowy - trafił do właściciela,.
- trochę grzybów (np. dzisiaj).
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: Krysiul »

Mi się udało znaleźć żywego ślimaka z gatunku bezskorupkowców :P Nie mam pojęcia, jak udało mu się wleźć, bo kesz co prawda był lekko niedomknięty, jednak nie na tyle (przynajmniej tak mi się wydaje), żeby rzeczony bezkręgowiec mógł sobie swobodnie wejść. Może ktoś go podrzucił jako fanta?:P
Ostatnio zmieniony poniedziałek 06 września 2010, 16:50 przez Krysiul, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: Liszewski.36 »

Krysiul pisze:Mi się udało znaleźć żywego ślimaka z gatunku bezskorupkowców :P
Poważnie? Trzeba było mu zamiast skorupy zamontować kesza " na plecach" ;)
ObrazekObrazek
ImperatorD
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 01 kwietnia 2009, 20:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: ImperatorD »

Ja w tym roku szukając cache'a w Odrzykoniu metodą "sprawdzić wszystkie dziury" (nie miałem gpsa i spojlera) znalazłem zamoczony liścik owinięty w materiał. Pergamin był strasznie zniszczony i zamoknięty - po dacie można stwierdzić że leżał między kamieniami w murze 2 lata. Treść słabo czytelna, jedynie fragmenty dało się odczytać. Było coś o "uciekaniu do lasu zawsze" "nikt mnie nie powstrzyma" "chwała leśnym ludziom" i o "ludziach ziem północnych".
Co to jest nie mam pojęcia - czy jakaś harcerska gra, czy wspomnienia jakiegoś włóczykija czy jeszcze co innego?
Awatar użytkownika
p01ss0n
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: piątek 20 sierpnia 2010, 15:22
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: p01ss0n »

ImperatorD pisze: Było coś o "uciekaniu do lasu zawsze" "nikt mnie nie powstrzyma" "chwała leśnym ludziom" i o "ludziach ziem północnych".
Co to jest nie mam pojęcia - czy jakaś harcerska gra, czy wspomnienia jakiegoś włóczykija czy jeszcze co innego?
Albo ktoś ma dobrego dilera ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: lupi »

Ja znalazłem 10 złotych i całkiem dobrego zielonego markera stabilo ;)
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: meteor2017 »

ImperatorD pisze:Ja w tym roku szukając cache'a w Odrzykoniu metodą "sprawdzić wszystkie dziury" (nie miałem gpsa i spojlera) znalazłem zamoczony liścik owinięty w materiał. Pergamin był strasznie zniszczony i zamoknięty - po dacie można stwierdzić że leżał między kamieniami w murze 2 lata. Treść słabo czytelna, jedynie fragmenty dało się odczytać. Było coś o "uciekaniu do lasu zawsze" "nikt mnie nie powstrzyma" "chwała leśnym ludziom" i o "ludziach ziem północnych".
Co to jest nie mam pojęcia - czy jakaś harcerska gra, czy wspomnienia jakiegoś włóczykija czy jeszcze co innego?
O, to ja przy jednym z keszy natknąłem się na przyklejoną kartkę z informacją zakodowaną Morse'm, było coś o przechwyceniu transportu itp. Ewidentnie jakaś miejska gra terenowa.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: Liszewski.36 »

meteor2017 pisze:
ImperatorD pisze:Ja w tym roku szukając cache'a w Odrzykoniu metodą "sprawdzić wszystkie dziury" (nie miałem gpsa i spojlera) znalazłem zamoczony liścik owinięty w materiał. Pergamin był strasznie zniszczony i zamoknięty - po dacie można stwierdzić że leżał między kamieniami w murze 2 lata. Treść słabo czytelna, jedynie fragmenty dało się odczytać. Było coś o "uciekaniu do lasu zawsze" "nikt mnie nie powstrzyma" "chwała leśnym ludziom" i o "ludziach ziem północnych".
Co to jest nie mam pojęcia - czy jakaś harcerska gra, czy wspomnienia jakiegoś włóczykija czy jeszcze co innego?
O, to ja przy jednym z keszy natknąłem się na przyklejoną kartkę z informacją zakodowaną Morse'm, było coś o przechwyceniu transportu itp. Ewidentnie jakaś miejska gra terenowa.
W 95% jestem przekonany, że gra harcerska. Wiele razy razem z zastępem pisaliśmy tego typu informacji i chowaliśmy w charakterystycznych miejscach.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Drzazga
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 05 września 2010, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: Drzazga »

Albo w 2% gra Milsimowa z użytkiem replik i sprzętu od AirSoftu :P
3% zostawiam na jakieś inne niewiadome mi rzeczy :P

Kiedyś przy jednej z organizowanej przeze mnie grze na terenie kampinosu. Przy fortach w Cybulicach był wyznaczony punkt dla dwójki snajperskiej, która miała odebrać dalsze zadania od sojuszniczego kontaktu. Kontakt został ostrzelany i musiał się wycofać przez co zostawił kopertę z danymi w charakterystycznym miejscu. Jako że był to weekend to na fortach także byli jacyś cywile...

Dwójka odzyskała kopertę i zarejestrowała przejęcie poprzez wysłanie smsa z kodem do sztabu.
Jednak później jak czytałem wszystkie raporty z każdej grupy, to właśnie zauważyłem obcy numer i coś w stylu:
"Wołomin w sile 4 osób melduje odnalezienie instrukcji. Jednak mamy za mało informacji odnośnie likwidacji celu. Pozostajemy na pozycjach by zobaczyć snajperów :) "
i za jakieś pół godziny następny sms z tego numeru:
"Rewelacja! dzieci podekscytowane że widziały żołnierzy w boju. Zrobiliśmy im zdjęcia na pamiątkę. Fajna zabawa. Pozdrawiamy."

Teraz już dokładnie tego nie pamiętam ale tak to mniej więcej było :P
i oczywiście za te fotki snajperzy mieli punkty minusowe :P
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kociak1984
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 21 marca 2011, 00:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: Kociak1984 »

Ja w czasie szukania kesza dziś znalazłem taki dings.
Nie wiem czy działa, ale minę miałem niezłą jak znalazłem to zamiast kesza :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: Lza »

hehe, a w środku nie ma logbuka?

P.S. lepiej nie próbuj czy to działa :-)
Awatar użytkownika
taiffun
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 25 października 2010, 23:41
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: taiffun »

Już dwa małe znaleziska poza keszowe puściłem jako krety. Pierwsze - nieśmiertelnik z napisem POLSKA, drugie - mała obrączka z numerkiem, rokiem i krajem jakby z ptasiej nogi ale nie zaciskowa, więc nie jestem pewien co to jest. ;)
Awatar użytkownika
Jogi4x4
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 27 września 2010, 21:08
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: Jogi4x4 »

Z niedzielnej wycieczki Obrazek jeden spotkany na trawce a drugi rozjechany prawie Keszowozem, bo zachciało się Drive In'a :mrgreen:
FIŚKA&JOGI - Pozdrawiamy!
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Znaleziska podczas cachowania!

Post autor: r00t7 »

mogło być bombowo !
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ