Najlepszy program na windows mobile.

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

kz_klozet
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 22 maja 2010, 00:12
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: kz_klozet »

Witajcie! Przeszukałem forum ale nigdzie nie znalazłem infomacji na temat jaki program będzie najlepszy na WM. Głównie chodzi mi oto żeby była mapa ze szlakami taka jak Garmin Topo lub nawet ta z Zumi i żeby program pokazywał to co jest zapisane w pliku gpx tj. rysunki i opisy (może się łączyć przez WiFi najlepiej) czyli synchronizował się z 0c.PL. Pozdrawiam
MardoQ
Wyjadacz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: MardoQ »

Jak chcesz mieć Garmin Topo to zainstaluj Garmin XT.
Jeśli chodzi o synchronizację, to Baza filipsa, zestaw plików html i obrazków, otwierasz w Operze.
Jeśli inny program do map to na CE działa Oziexplorer, na WM też powinien śmigać
Za ten post autor MardoQ otrzymał podziękowanie:
kz_klozet
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje
kz_klozet
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 22 maja 2010, 00:12
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: kz_klozet »

Czyli jednym słowem nie da się żeby automatycznie pobierał jakiś program te obrazki z linków zapisane w gpx ? :)
to szkoda :)
MardoQ
Wyjadacz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: MardoQ »

Może na WM jakiś program jest, akurat ja mam tylko CE i tutaj najsensowniejszym rozwiązaniem była Baza Filipsa.
Na komórkę (symbian) miałem SmartGPX i on miał opcje downloadu obrazków do gpx
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje
Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wtorek 21 kwietnia 2009, 12:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: snp »

RichesseGPS ściąga obrazki, polecam program.
ObrazekObrazek
kz_klozet
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 22 maja 2010, 00:12
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: kz_klozet »

snp pisze:RichesseGPS ściąga obrazki, polecam program.
No właśnie testuje, ściągnęło jakieś info bo kliknąłem Download Info :) ale gdzie ono jest i jak je wyświetlić o to jest pytanie... a i tak chodzi mi o program odrazu z mapą :)

----------
chyba mam błąd tego programu :):) dlatego nie moge zobaczyć nic :)
TUTAJ JEST TEN PROBLEM --> Obrazek
i myślę że te info ściągnięte będzie pod którąś z ikonek :)

a ten program współpracuje chyba tylko z GC.com a z OC.PL nie ;(:(
--------
mam rozwiązanie wystarczyło odwrócić ekran o 90stopni :) i już są :D. Ale i tak obrazków nadal nie ma oraz OC.PL nie obsługuje.... trudno szukamy dalej jakiegoś lepszego programu :)
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: marwaldor »

Ja tak robię:
OziExplorer + skan mapy topo/turystycznej + baza skrzynek filipsa. Na stronie oc.pl w ustawienich konta podaję ścieżkę dostępu do bazy filipsa, do Oziego wgrywam skrzynki w postaci waypointów .wpt. Następnie odpalam Oziego i klikam na daną skrzynkę i wybieram opcję ,open attachment' - otwiera mi się baza filipsa ze wskazaną przezemnie skrzynką wraz z opisem i obrazkami :)
Za ten post autor marwaldor otrzymał podziękowanie:
kz_klozet
kz_klozet
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 22 maja 2010, 00:12
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: kz_klozet »

dzisiaj testuje :P:P:P wieczorkiem dam znać jak mi wyszedł Twój patent :P
----
no no już po testach, mega fajne :) chyba to najlepszy sposób :) dzięki :) o takie coś chodziło :) tylko szkoda że tyle miejsca zajmuje :)
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: Limak »

a ja robie tak -> OZI explorer CE + mapy topo/google maps (rip)/ump (rip), z portalu sciagam oczywiscie wpt, a do tego gpx ktory odpalam w GSAK-u i eksportuje do htmla (wlasciwie prawie identycznego z baza filipsa) wraz z FULL obrazkami ;) plus tego jest taki, ze mam zdjęcia w full rozmiarze, a nie pomniejszone jak w bazie filipsa, oraz to, ze opisy + obrazki mam tylko dla wybranych przeze mnie skrzynek (np z gpxa z wyszukiwania albo z obserwowanych). Minusem jest to, ze nie dziala "otworz zalacznik" w OZIm... w bazie filipsa i htmlowym eksporcie GSAK-a są rozne struktury katalogów.. na siłe to moznaby skrypt napisać ktory przerabia linki w wpt, ale jakoś mi to narazie nie przeszkadza ;)

ciekawą alternatywą jest też Pocket PC Geocaching tools - soft ktory miedzy innymi odpala baze danych GSAK-a (SQLite 3), wraz ze sciagnietymi wczesniej obrazkami. Czyli robimy tak - odpalamy gpx na kompie w GSAK-u, sciagamy obrazki (mozna automatem wszystkie), a potem kopiujemy plik z bazą (sqlite.db3) na PDA i odpalamy PPC-GC-tools :)

jak narazie, z przetestowanych przeze mnie (wielu) rozwiazan, oba powyższe wydają się dla mnie najbardziej sensowne:) narazie uzywam scenariusza pierwszego :)

OZi + baza filipsa oczywiscie tez jest very ok, ale tak jak mówileś, troche duzo zajmuje, a czasem obrazek ze spoilerem jest zbyt mały ;) No i długo się synchronizuje przez rsync - a przynajmniej dluzej, niz sciagniecie przeze mnie gpxa, odpalenie gsaka, sciagniecie fotek, eksport do htmla i wgranie na telefon =)
Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: marwaldor »

Fakt: rozmiar jest najpowazniejszą wadą bazy filipsa...
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Najlepszy program na windows mobile.

Post autor: Limak »

marwaldor pisze:Fakt: rozmiar jest najpowazniejszą wadą bazy filipsa...
tzn, może precyzując bardziej, to nie rozmiar tak do końca, a struktura - na telefon/karte trzeba wrzucic kilka tysiecy malutkich pliczków a to powolna operacja. No albo wrzucic jeden plik i rozpakować kilka tysiecy malych pliczkow, a to na jedno wychodzi bo to tez dlugo trwa ;) Zdecydowanie szybciej kopiuje (czy rozpakowuje) sie jeden duży plik niż wiele malutkich o takim samym łącznym rozmiarze. Podobnie, aktualizacja trwa długo, bo nawet jak zmieniły się 3 pliki a 5 jest nowych, to samo sprawdzenie tego (wygenerowanie hashy i sprawdzenie ich z bazą online) co już mamy a co rsync musi dociągnąć jest również czasochłonne, pomimo niewielkiego rozmiaru kilku plikow do aktualizacji. No ale niestety, ciężko obejść tego typu minusy jeśli chodzi o bazę filipsa, także i tak szacun dla filipsa, że to w ogóle dobrze działa:)
Obrazek
ODPOWIEDZ