Problem z nieaktualnymi spoilerami

Wszystko co bazy dotyczy, pytania, wątpliwości, sprzęt itp...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Oscar9999
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: piątek 25 września 2009, 19:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Problem z nieaktualnymi spoilerami

Post autor: Oscar9999 »

Witam,

Ostatnio, po jednym z wypadów na skrzynki zauważyłem (z kilkoma innymi keszerami), że inne spoilery wyświetlają się na stronie opencaching.pl, a inne są widoczne w BF. Okazało się, że jakiś czas temu (ponad pół roku temu) na kilku skrzynkach właściciel pozmieniał miejsce ukrycia i co za tym idzie zmienił spoilery. Mimo, że to było dość dawno, BF cały czas pokazuje stare zdjęcia. Konkretnie problem dotyczył keszy OP1610, OP1611 i OP1613. Zaznaczam, że problem wystąpił na kilku wersjach bazy ściąganych niezależnie, w różnym terminie i na kilka urządzeniach.

Zastanawiające jest, że w tym czasie skrzynka została kilka razy znaleziona i nikt nie zgłaszał powyższego problemu (przynajmniej nie zauważyliśmy).

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem podobnego wątku, dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy. Jeśli już był takowy poruszony, to z góry przepraszam.

Pozdrawiam
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=12991][img]http://www.opencaching.pl/statpics/12991.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Problem z nieaktualnymi spoilerami

Post autor: filips »

Dzięki za cynk, zbadam sprawę.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Problem z nieaktualnymi spoilerami

Post autor: etnamars »

Sprawdzałem przed chwilą - w bazie filipsa wciąż znajdują się stare spoilery, te wg których najpierw szukaliśmy :-(.
Prawdopodobnie problem wynika z dużej ilości obrazków, które składają się na opis skrzynki i spoilery jako ostatnie nie są aktualizowane?
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Problem z nieaktualnymi spoilerami

Post autor: picek »

etna - to na pewno nie to.
Baza Filipsa, dokładniej rsync, synchronizuje pliki według Hashy, i to aż dziwne, żeby w takim razie zmieniany plik nie figurował dla rsynca jako "inny". To co opisujesz, wygląda na synchronizację po... tytule pliku? Być może, ale i tak OC.PL nadaje bardzo dziwne nazwy plikom graficznym...
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Problem z nieaktualnymi spoilerami

Post autor: filips »

hej,
problem niesteyy istnieje po stronie serwera, sprawę znam, ale nie zdążyłem rozwiązać - za ok tydzień zajmę się problemem. Analogicznie z robaczkami, które pojawiają się w opisach w bazie.
ODPOWIEDZ