Forma magazynu

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Forma magazynu

Post autor: Wanoga »

Myślę, że wg potrzeb, czyli txt pod telefony itd.
A co pdfów - mają swoje wady i zalety. Też często z nich korzystam, są przydatne ale czasami mnie wkurzają :wink:
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Forma magazynu

Post autor: lavinka »

Jezu nie, tylko nie pdf! Mam 6Megabitowe łącze a i tak przeglądarka mi sie zawiesza na pdfach. Muszę je ściagać na dysk by otworzyć. Naprawdę nie da się tego postawić na wordpressie? Przecież nikt tego nie będzie drukować!

Pdf to jest format przeznaczony do drukowania, nie do oglądania na komputerze. Ani do tego linknąć, ani nic. I nie jestem uprzedzona do tego formatu, sama chętnie korzystam,ale właśnie po to by coś gładko wydrukowć na mieście. Np. logbooki, legitymacje geokretów itp. Ale nie magazyn!
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Forma magazynu

Post autor: roszponka »

lavinka pisze:Naprawdę nie da się tego postawić na wordpressie?
Ekhm, ykhm, co to jest wordpress?
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Forma magazynu

Post autor: lavinka »

A. To zmienia postać rzeczy. Jeśli nie ma tu nikogo, kto potrafiłby zająć się postawieniem witryny na wordpressie to faktycznie nie ma sensu. Trochę roboty przy tym jest. Tyle, że teksty łatwiej byłoby zamieszczać, popularna struktura blogopodobna. Trzeba podpiąć pod domenę itd. itp. Idealna byłaby trzyszpaltówka, podpinanie stron/podstron itd.

Ja niestety nie jestem w tym biegła. W każdym razie nie na tyle by to prowadzić.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Forma magazynu

Post autor: sp2ong »

Jeszcze raz napisze bo mam wrazenie ze czesc mysli ze bedzie to strona internetowa typu "Gazeta Wyborcza" na ktorej codziennie bedzie news, artykuly i nie wyobrazamy sobie aby nie byc na biezaco z tymi newsami i musimy je natychmiast w kazdej chwili z kazdego urzadzenia o kazdej porze dnia przeczytac.

Z zalozenia ma to byc Magazyn ktory pojawi sie pewnie w pierwszym okresie 2 razy np w roku (sukcesem bedzie 4 razy w roku (wydania wiosna, lato,jesien,zima patrzac na przyszle lata) i nie chce mi sie wierzyc ze przez 6 miesiecy pomiedzy ukazaniem sie kolejnego numeru nikt nie znajdzie chwili czasu aby pobrac PDF na swoj PC i przeczytac go. Zrobmy pierwszy numery ktory ukaze sie w PDF i zycie pozniej pokaze co dalej. Bo na razie dzielimy skore na niedzwiedziu ktory jeszcze spi w lesie :-)
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Forma magazynu

Post autor: marwaldor »

No ja do pdf-ów nic nie mam, choć jeśli materiał będzie ważył kilka-kilkanaści mega to nasze mobilne urządzenia mogą nie wydolić :)

Ale to i tak jest drugorzędna sprawa: bo skoro ktoś podjął się ,produkcji' i jest obcykany w pdf-ie, a jest mu to najłatwiej i najszybciej uczynić w tym formacie, to niech działa - ja się z przyjemnością dostosuję :D
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Forma magazynu

Post autor: picek »

lavinka pisze:Jezu nie, tylko nie pdf! Mam 6Megabitowe łącze a i tak przeglądarka mi sie zawiesza na pdfach. Muszę je ściagać na dysk by otworzyć. Naprawdę nie da się tego postawić na wordpressie? Przecież nikt tego nie będzie drukować!
Zmień przeglądarkę! To urąga Twojej przeglądarce i/lub wersji Adobe i/lub wersji pluginu przeglądarki.
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Forma magazynu

Post autor: Pawel brasia »

Html, chyba nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, sposób wyświetlania zależy od wielu czynników (ekran, przeglądarka, czcionki itp.)
Wydaje mi się, ze pdf (ze swoimi wadami) jest najbardziej uniwersalny, jak będzie poparty formatem txt to będzie super.
Pdf - wersja full tekst, rysunki itp (linki też można zamieścić)
txt - sam tekst, ewentualnie w tekście wtrącenie np. [foto]. Tylko do poczytania, jeśli kogoś zainteresuje zdjęcie to zawsze może spojrzeć do wydania pdf.

Co do trudności w otwieraniu pdf to przecież zawsze można zamiast oglądać w przeglądarce zapisać na dysk. Do przeglądania pdf-ów polecam zamiast ślamazarnego Adobe Foxitreader.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Forma magazynu

Post autor: lavinka »

picek pisze:
lavinka pisze:Jezu nie, tylko nie pdf! Mam 6Megabitowe łącze a i tak przeglądarka mi sie zawiesza na pdfach. Muszę je ściagać na dysk by otworzyć. Naprawdę nie da się tego postawić na wordpressie? Przecież nikt tego nie będzie drukować!
Zmień przeglądarkę! To urąga Twojej przeglądarce i/lub wersji Adobe i/lub wersji pluginu przeglądarki.
Zawiesza mi się na: firefoxie,operze,chrome i safari. Znasz jakąś inną? :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Forma magazynu

Post autor: picek »

No to nie przeglądarki wina a wersji readera adobe :)
A przeglądarki owszem znam inne, ale z pewnych powodów ("umów") nie mogę nic doradzać :)
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Forma magazynu

Post autor: marwaldor »

Picek co to za umowa, że nawet mówić o innej wyszukiwarce nie możesz :lol: Toż to w małżeństwie jest więcej swobody :lol:

Lavinka - weż odinstaluj Adobe który masz teraz, zassij z oficjalnej stronyn najnowszą wersję, odpal. Zdradzę tajemnicę, że cały czas robię na znienawidzonym przez lud i komisję UE InternetExplorerze 8 i nigdy problemu nie miałem...
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Forma magazynu

Post autor: picek »

o wyszukiwarce mogę, o przeglądarkach niezbyt
Robiłem praktyki w jednej z firm, "produkującej" m. im. przeglądarkę internetową i wg umowy do czerwca mam nie ujawniać tego czy tamtego.
A jeśli chodzi o porównanie przeglądarek...
Co dość niespodziewane, IE8 znacząco wygrywa w kilku kwestiach.
A to, że ludzie mówią, że jest niezgodna ze standardami - niby to prawda, ale w większości jest niezgodna z "dziwnymi" standardami. Z popularnymi jest wszystko ok.

I jeszcze mit o bezpieczeństwie. Najwięcej dziur od dwóch lat wykrytych zostało w Firefoxie, a dużo ludzi używa FFoxa, bo "najbezpieczniejsza" :o
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
yops
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Forma magazynu

Post autor: yops »

jedno mogę powiedzieć.. będzie albo pdf, albo epub .. dodadatkowo pdf-a umieści się w scriptbd czy jakoś tak aby go można było przeczytać bez Acrobata ( ale jak ktoś znowu nie ma javy zainstalowanej to też nic nie przeczyta...

moim skromnym zdaniem IE 8 daleko jeszcze do Firedoxa i jego funkcjonalności.. może się zrobił ociężały przez nie ale to nie powód by na niego psioczyć.. poza tym za IE 8 stoją miliardy dolarów a aza Firefoxem tacy ludzie jak my, którzy popełniają błędy ale je szybko naprawiają (w przeciwieństwie do IE)

Jeśli chcecie mieć naprawdę szybką przeglądarkę to przesiądźcie się na Chrome (od Google)
radość jest siłą życia
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Forma magazynu

Post autor: marwaldor »

taa
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Forma magazynu

Post autor: Limak »

yops pisze:(...) dodadatkowo pdf-a umieści się w scriptbd czy jakoś tak aby go można było przeczytać bez Acrobata ( ale jak ktoś znowu nie ma javy zainstalowanej to też nic nie przeczyta...
to może pdf -> swf?
takich viewerów jest pełno - nie trzeba mieć "acrobata", nie trzeba mieć javy, trzeba miec flasha ;) ale plus jest taki, że można osadzać taki dokument wewnątrz html.

https://docs.google.com/viewer
http://www.looky-look.net/viewer.html
http://flexpaper.devaldi.com/index.php
http://www.ajaxdocumentviewer.com/
http://swfviewer.blogspot.com/
http://www.swftools.org/

:)
Obrazek
Zablokowany