[przyjmę] niepotrzebny GPS

kup, sprzedaj, zamień, zezłomuj, oddaj za friko...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: [przyjmę] niepotrzebny GPS

Post autor: marwaldor »

RobertM pisze: To obrazuje do czego zmierza OC. Szukanie bez GPS, tylko ze zdjęciem pokazującym gdzie szukać i jednoznaczną podpowiedzią. Jaka w tym przyjemność i satysfakcja?
Część skrzynek z GC.com znalazłem też bez użycia GPS. Typowe maskowania i miejsca ukrycia. Nie wspomnę, że ukryte przez pewne "guru" GC. To też obrazuje do czego zmierza GC...
Awatar użytkownika
RobertM
Stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: wtorek 02 czerwca 2009, 16:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: [przyjmę] niepotrzebny GPS

Post autor: RobertM »

Czy Twój nick z OC pokrywa się z tym z GC? Chciałem zobaczyć, które skrzynki tak mają, ale nick marwaldor na GC ma tylko jedną znalezioną. To chyba nie Ty, skoro już kilka znalazłeś?

A wracając do sprawy, IMO każda pasja/zainteresowanie/hobby/sport kosztuje. Używany GPS garmina na serwisie A można kupic już za 250zł. Chodzi mi o to, że na początku w Geocachingu chodziło żeby używać GPSu, a teraz coraz więcej użytkowników o tym zapomina. Warto wymagać od nowych skrzynek używania do określenia współrzędnych GPSu. Złapać fixa można wcześniej. Trochę cierpliwości czasem się przydaje.
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: [przyjmę] niepotrzebny GPS

Post autor: r00t7 »

e tam wg mnie część skrzynek bez gpsa daje szansę pobawić się ludziom, których nie koniecznie stać na wydanie kasy na giepsa. Więc daruj sobie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Posty: 366
Rejestracja: wtorek 03 listopada 2009, 00:10
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [przyjmę] niepotrzebny GPS

Post autor: schron »

RobertM pisze: To obrazuje do czego zmierza OC. Szukanie bez GPS
Ostatnio większość opisów skrzynek na które trafiam zaczyna się od " współrzędne nie wskazują miejsca ukrycia ".
Rozumiem , że trzeba uatrakcyjnić jakoś szukanie skrzynek o quizy itp. ale niestety dużo powstaje teraz "udziwnionych" skrzynek .. z super trudną zagadką a finałowa skrzynka to eppendorf schowany za brudną rynną.

A wracając do tematu .. wystarczy odpalić mapy google albo zumi z podanymi współrzędnymi
i przeanalizować sobie dokładnie. Potem wydrukować opis skrzynki i ruszyć w teren.

W międzyczasie uzbierać te 180 zł na Navie z Biedronki + 40 zł zasilanie na 4 baterie AA
i można się bawić.

Pozdrawiam!
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: [przyjmę] niepotrzebny GPS

Post autor: marwaldor »

RobertM pisze:Czy Twój nick z OC pokrywa się z tym z GC? Chciałem zobaczyć, które skrzynki tak mają, ale nick marwaldor na GC ma tylko jedną znalezioną. To chyba nie Ty, skoro już kilka znalazłeś?
Tak mój nick pokrywa się z nickiem na GC. Niestety nie jesteś zbyt bystrym obserwatorem (jeśli chodzi o stosunki między np mną a GC.pl). Jesli nadal nie nadążasz, to zapytaj swojego słynnego kolegę z polskiej strony GC czy aby jest opcja usuwania wpisów np z jego "skrytek". I zastanów się czy jest choć jedna osoba, która to mogła zrobić, gdyż uważa, że są pewne nieprzekraczalne granice dobrego smaku...

Tyle w temacie moich znalezień na GC...

A co co typowego maskowania i chowania "skrytek" GC to 99% z nich ukryte są w pniach drzew lub w dziuplach. Naprawdę wystarczy luknąć na opis i mapkę, a GPS-a zostawić w domciu/samochodzie .Jaka w tym przyjemność i satysfakcja?

Do czego to GC zmierza...
Tati
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: sobota 13 czerwca 2009, 11:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: [przyjmę] niepotrzebny GPS

Post autor: Tati »

schron pisze:
RobertM pisze: To obrazuje do czego zmierza OC. Szukanie bez GPS
A wracając do tematu .. wystarczy odpalić mapy google albo zumi z podanymi współrzędnymi
i przeanalizować sobie dokładnie. Potem wydrukować opis skrzynki i ruszyć w teren.
Taaak... szczególnie wtedy jak nie ma ani opisu , ani hinta, tylko kordy :)
pozdrawiam, Tatiana
Tati
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: sobota 13 czerwca 2009, 11:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: [przyjmę] niepotrzebny GPS

Post autor: Tati »

marwaldor pisze:
RobertM pisze:Czy Twój nick z OC pokrywa się z tym z GC? Chciałem zobaczyć, które skrzynki tak mają, ale nick marwaldor na GC ma tylko jedną znalezioną. To chyba nie Ty, skoro już kilka znalazłeś?
A co co typowego maskowania i chowania "skrytek" GC to 99% z nich ukryte są w pniach drzew lub w dziuplach. Naprawdę wystarczy luknąć na opis i mapkę, a GPS-a zostawić w domciu/samochodzie .Jaka w tym przyjemność i satysfakcja?

Do czego to GC zmierza...
Szukałam w Tarnowie i Twoich skrzynek i Toczygroszka..Skoro krytykujesz jego sposób ukrycia, to spójrz obiektywnie na to jak sam ukryłeś te kilka keszy w Tarnowie. Czym one się róznią od tych na GC? Już nie mówię o pojemniku, ale samym miejscu ukrycia.
Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: czwartek 28 maja 2009, 09:21
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: [przyjmę] niepotrzebny GPS

Post autor: wallson »

Dyskusja chyba z prędkością kosmiczną oddala się od pierwotnego tematu. Albo pyskówkę
przerwie admin, albo poleje się krew ;) Na wszelki wypadek przypomnę, ze rozmawiamy o
zbędnych, zalegających komuś w domu odbiornikach GPS.
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [przyjmę] niepotrzebny GPS

Post autor: trojmiasto »

Proszę trzymać się tematu wątku!

Posprzeczać możecie się osobiście, korespondencyjnie, czy jak kto lubi , ale nie na tym forum.
Dzięki.
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: [przyjmę] niepotrzebny GPS

Post autor: marwaldor »

I proszę nie kablować na GC !!!
ODPOWIEDZ