Ochotnicy - PISANIE

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Ochotnicy - PISANIE

Post autor: roszponka »

A tu poproszę o zgłoszenia chętnych do pisania, tak jak dotychczas z proponowaną tematyką.

Nie wiem, czy o umiejętności też Was pytać, czy wyjdzie w praniu... No dobra, nie pytam. Ale zastrzegam sobie prawo, aby nie czytać do końca tekstów, które po kilku pierwszych akapitach absolutnie nie rokują ;) I z których mimo najszczerszych chęci nic się wycisnąć nie da.
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
klimatycznie
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 02 listopada 2009, 13:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: klimatycznie »

pierwsi chętni :D ale tak jak pisaliśmy.. możemy pisać o Dolnym Sląsku i o tym co się w naszym regionie dzieje :twisted:
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=15650][img]http://www.opencaching.pl/statpics/15650.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: roszponka »

Na razie naliczyłam tylu piszących:
woytas - artykuly z serii Geocache w ciekawych miejscach
marwaldor - fajnie jakby się tam znalazło miejsce na jakieś krótkie a stałe działy jak np: statystyki z podziałem na regiony wraz z jakimś komentarzem, może coś o zapełnianiu białych plam, też w formie krótkich danych statystycznych z jakimś ,posłowiem'
-> nie wiem, czy to była propozycja czy deklaracja, ale dopisuję do ochotników 
picek - Mógłbym chyba coś sklecić do działu dla początkujących (czy jakoś tak), Ewentualnie od czasu do czasu o GK też coś mogę napisać
lavinka » Ja się zgłaszam, co prawda komiksów do tej pory nie rysowałam,ale mogę wspomóc jakby co Pisząc relacje też.
zolza - Jestem za! macie mój akces do tego przedsięwzięcia. Mogę pisać czasami, mogę być w redakcji, mogę podrzucać pomysły lub tematy, w zależności od tego gdzie znajdzie się dla mnie miejsce.
wallson – (foto) Tekstowo też nie jestem upośledzony, więc niestanowi dla mnie problemu napisanie relacji, czy porad dla żółtodziobów, itp.
gdziechciarz - Z miłą chęcią mogę zająć się opracowywaniem i redagowaniem materiałów o moim województwie Podkarpackim i krzewieniem tej pięknej pasji.
klimatycznie - My również możemy pomóc i np. zdawać relacje z tego co się dzieje na Dolnym Śląsku
lukas_jaceq » Ja chętnie mogę coś z Lubelskiego, może jakiś dział z geokeszingowa krzyżóweczką ( o ile taki dział będzie)
r00t7 » Ja mogę co nieco o jakiś urbexach popisać
Bleee » Też mogę napisać to i owo. Piszę się na ochotnika.

Wszyscy podtrzymują propozycje?
Jeśli tak to mamy już trzy działy lokalne (Podkarpacie, Lubelskie i Dolny Śląsk), kilkoro specjalistów i dział rozrywki :)
Czekam na jeszcze!
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: Żywcu »

Więc ja w chwili natchnienia, coś napiszę (chyba już pomysł się rodzi). Jak szanowna redakcja uzna, że się nada..., być może publikacją się to skończy.
Podajcie jakiegoś maila, na którego można nadsyłać materiały. Może więcej osób, tak bez twardej deklaracji sił spróbuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: sp2ong »

Bedzie adres kontaktowy z redakacja czekamy na aktywacje adresu przez Darka starypatyk jak bedzie juz aktywny to w tym dziale pojawi sie oglosznie z adresem na ktory bedzie mozna przesylac material do publikacji. Ale chyba redakacja musi ustalic w jakim formacie maja byc dostarczane materialy, z jak rozdzielczoscia grafika itd bo nie kazde zdjecie sie nadaje i grafika do publikacji. Mysle ze musi powstac cos ale regulamin o prawach autorskich przeslanych do MoG czy materialy przeslane staja sie materialmi MoG? Nie wiem czy kazdy material z grafika nie musi miec oswiadczenia ze zawarty material i grafika (zdjecia rysunki) nie pochodza z innych zrodel aby pozniej redakacja MoG nie miala problemow. Ktos napisze artykul i wezmie grafiek z WikiPedi lub innych stron a ponziej autorzy beda ciagac nas za publikacje - zreszta juz kilka takich spraw mielismy z fotkami i an OC PL gdzie geocacherzy na swoich opisach skrzynek umieszczali bez zgody autorow z innych serwisow ich zdjecia.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: roszponka »

Tak, zgadza się. Jakieś ogólne wytyczne muszą powstać. I koniecznie trzeba jakoś rozwiązać kwestię praw autorskich, zdecydować, do kogo należą nadsyłane i publikowane teksty. Oczywiście autor jest zawsze autorem, tego prawa zbyć nie można, ale jeśli chodzi o wykorzystanie, to już trzeba jasno ustalić.
Wytyczne do grafiki zaraz ustalę z działem DTP :D
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: roszponka »

Ale pisać już jak najbardziej można!
To chyba nawet wskazane! Takie pierwsze gorące myśli już można w słowa przyoblekać :)
Może na razie jakieś ekstrakty artykułów? Żeby nie spłynęło 10 artykułów o tym samym? Jakieś propozycje na pierwsze teksty? I będziemy to powoli kanalizować, porządkować działami, tematami...
Tak jak wspominałam wcześniej - ważniejsze dla mnie jest to, żeby teksty były ciekawe, z zacięciem, z polotem, niż poprawne. Od poprawności będą poprawiacze, ale oni sami wszystkiego nie napiszą. Dlatego puszczajcie wodze! Pokażmy opencaching z jak najciekawszej strony!

O! może właśnie to jest pomysł na pierwszy numer? Prezentacja zjawiska?
Może właśnie artykulik o dniu 3 maja 2000 roku i postępku Dave'a Ulmera? Może trochę historii? To by mogła być droga na początek, żeby się w tym materiale nie zakopać... :)

A co do tekstów:
technicznie: .txt oraz .doc (z jak najmniejszą ilością formatowania)
Na razie ilości znaków nie ograniczamy, ale miejcie litość :) Myślę, że gdy już powstanie matryca, wtedy będziecie się musieli bardziej pilnować, a tymczasem poczujcie odrobinę wolności!
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: meteor2017 »

Czasu raczej w najbliższym okresie nie będę miał na zaangażowanie się, ale jak będę miał pomysł, to może coś skrobnę. Póki co podrzuciłem lavince kilka pomysłów do rysowania komiksów.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: picek »

Jeśli chodzi o moje umiejętności pisania:
http://kicekpicek.spaces.live.com/
http://picek.bikestats.pl/
Niektóre artykuły "na śmiesznie" na stronie http://os.sikorskiego.w.interia.pl/

No i 2 czy 3 relacje z wydarzeń w Gazetce Politechniki i w lokalnych periodykach Łańcuta
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: picek »

A jeszcze jedno, dość zasadnicze pytanie: piszemy raczej "na luzie" czy "politycznie poprawnie" jak do gazetki parafialnej? ;)
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: roszponka »

picek pisze:A jeszcze jedno, dość zasadnicze pytanie: piszemy raczej "na luzie" czy "politycznie poprawnie" jak do gazetki parafialnej? ;)
Hmmm... Ciekawe pytanie, ciekawe :)
A chciałbyś czytać taką gazetkę parafialną o OC? No, to masz odpowiedź :)
Przy czym LUZ ABSOLUTNIE NIE OZNACZA, że będziemy publikować nieortograficznie, chaotycznie, niegramatycznie, bez ładu i składu. Wulgaryzmy dopuszczamy tylko w uzasadnionych przypadkach. Używamy małych i wielkich liter. Nie stosujemy języka pokemonów (http://pl.wikipedia.org/wiki/Język_pokemonów).
Za to nie ma przeciwwskazań do używania slangu keszerskiego i terminologii specjalistycznej z tego zakresu :)
Poczucie humoru też jak najbardziej wskazane :)

To tyle teorii. Wystarczy? :)
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
woytas
Wyjadacz
Posty: 366
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: woytas »

Potwierdzam swoj udzial w projekcie -jutro zasiadam do klawiszy :)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=12][img]http://www.opencaching.pl/statpics/12.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: roszponka »

Mam nadzieję,do że nie czekacie na "gotowi, do biegu, start!"?
Działy powoli rozpisują się w sąsiednim wątku, każdy z Was jakieś przeczucia co do nich ma, zobaczmy, co jesteśmy w stanie naprawdę napisać!
Tylko tak jak prosiłam wyżej - proszę najpierw o króciutkie abstrakty przyszłych artykułów - żeby pięć osób o tym samym nie pisało.
I starajcie się od razu uwzględniać sugestie co do samego tekstu wspomniane powyżej. Tak, ktoś to po Was obejrzy, poprawi, zredaguje, ale jak ktoś umie od razu w miarę dobrze, to niech się nie leni ani nie wstydzi, tylko ładnie pisze! :) A będzie mu to wynagrodzone :)
Czekam na propozycje!
A właśnie - czekam pod nowym, cudnym adresem: roszponka@opencaching.pl ! :D
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Ochotnicy - PISANIE

Post autor: picek »

To, że nie piszemy p0|<3Mo|\|4m! to wiadomo ;-) (wolę Tą "wikipedię").
Przy okazji, wiecie, że TP przygotowała specjalny interfejs dla pokemonów?
Obrazek

o błędach ortograficzno-językowych - to także jasne. Pytałem bardziej czy to ma być styl poważny czy nie musi. Skoro nie musi - to dobrze :)
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Zablokowany