Działy magazynu - propozycje czytelników

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zolza
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 17 listopada 2009, 04:16
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: zolza »

sp2ong pisze:Oczywiscie musi byc stala rubryka "Od redakcji" czyli pare slow komentarza Redaktora Naczelnego do biezacego numeru jak to w prawdziwym magazynie :-)
Znaczy...wstępniak taki? Z fotografią Naczelnej popijającej kawę za biurkiem? :P A może przy skrzynce? :?:
Fajnie ;)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=15497][img]http://www.opencaching.pl/statpics/15497.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=4310][img]http://geokrety.org/statpics/4310.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
yops
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: yops »

ogólnie autorów, redakcję powinno wymienić się w stopce.. z informacją, że wszystkie prawa należą do ich autorów a ich publikacja w magazynie odbywa się za ich zgodą

zdjęcia.. istotna sprawa.. one będą już na 1/4, pół czy całą stronę.. zdjęcia z niskiej jakości komórek raczej średnio leżą.. inaczej sprawa się ma z kompaktami, większość z nich robi zdjęcia na akceptowalnym poziomie.. nie wspominając o lustrzankach... ale podejrzewam, że nikt nie nosi ciężkiego sprzętu na zabawę terenową
radość jest siłą życia
Awatar użytkownika
yops
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: yops »

fotografia musi być :) mogę zrobić jeśli z Warszawy :)
radość jest siłą życia
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: krystiant »

Jak już poruszono prawa autorskie to pamiętam, że była jakaś afera o zgłaszanie wszystkich wydawnictw, gazetek itp. Nie wiem, czy taki magazyn też trzeba zgłosić, ale chyba tak - jeśli ma być wydawany regularnie...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pomysły czytelników

Post autor: roszponka »

zolza pisze:I z ciekawości: co Ci wygląda na pojedynczy artykuł? Bo na pojedyncze teksty to mam jeszcze kilkanaście pomysłów, a te powyżej jakoś mi się tak kojarzyły jednak ze stałymi działami.
Pozdrawiam
zolza
- Moje keszowanie - Rubryki tematyczne: - Dział zrób to sam: - Rubryka "podpatrzone"
- Kretowisko (nazwa przykładowa) - Byliśmy tam - Felieton(y) - Humor - - Idealna skrzynka - Coś dla początkujących - Recenzje, testy sprzętu - Fotogaleria - Wszystko inne - - quizy

No np. Zrób to sam, chyba że w każdym numerze będziemy opisywać inny patent na pojemniki i logbooki :) Ale to też na razie wstępne przeczucia :) Materiał o geokretach też wg mnie można by zamknąć w jednym-dwóch artykułach. Chyba że serio znajdzie się miłośnik wędrujących stworzonek i wymyśli do tego fajny format na kilka numerów :)
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: roszponka »

zolza pisze:
sp2ong pisze:Oczywiscie musi byc stala rubryka "Od redakcji" czyli pare slow komentarza Redaktora Naczelnego do biezacego numeru jak to w prawdziwym magazynie :-)
Znaczy...wstępniak taki? Z fotografią Naczelnej popijającej kawę za biurkiem? :P A może przy skrzynce? :?:
Fajnie ;)
yops pisze:fotografia musi być mogę zrobić jeśli z Warszawy
No mogę coś pisać na dzień dobry... :) Kiedyś to już nawet robiłam. I lubiłam :)
A co do foto - za biurkiem? Tak chcecie podkopać moją wiarygodność??
Ostatnio byliśmy w korytarzu pod Książęcą, może stamtąd coś się nada? :D

Tak, Yopsie, z Wawy, więc może kiedyś... :) Dzięki za propozycję :)
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: ronja »

Tempo dyskusji jest porywające i przy sporadycznym czytaniu forum nie ma szansy na nowatorstwo. Większość propozycji już padła i moim zdaniem calkowicie zapełnia magazyn. Może tylko dodać "ogłoszenia" - czyli dział dla wszystkiego, co ważne, a nie mieści się w pozostałych (np. zgubione okulary przy skrzynce, złośliwy pies za ogrodzeniem, itd... :wink: ) ? Jeżeli wśród nas jest prawnik, to wrzucam pomysł zamieszczania reklam (w wersji elektronicznej banerów). Nie jesteśmy grupą sformalizowaną w sensie prawnym (np. stowarzyszenie), a każdy grosz się przyda (np. na opłatę serwera, wersję papierową, nagrody dla dźwigających ciężar ukazywania się magazynu -> a dlaczego nie ? ). Do przemyślenia.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zolza
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 17 listopada 2009, 04:16
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: zolza »

roszponka pisze: A co do foto - za biurkiem? Tak chcecie podkopać moją wiarygodność??
Ostatnio byliśmy w korytarzu pod Książęcą, może stamtąd coś się nada? :D
Nieeee... nikt nie chce podkopywać żadnej wiarygodności. Tak mi się skojarzyło z kolorowymi pismami dla pań... :P

Pozdrawiam,
zolza
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=15497][img]http://www.opencaching.pl/statpics/15497.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=4310][img]http://geokrety.org/statpics/4310.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: Hern »

ronja pisze:[...] Jeżeli wśród nas jest prawnik, to wrzucam pomysł zamieszczania reklam (w wersji elektronicznej banerów). Nie jesteśmy grupą sformalizowaną w sensie prawnym (np. stowarzyszenie), a każdy grosz się przyda (np. na opłatę serwera, wersję papierową, nagrody dla dźwigających ciężar ukazywania się magazynu -> a dlaczego nie ? ). Do przemyślenia.
Jeśli miałoby to być tylko w wersji elektronicznej to lepiej aby reklam nie było. Nie psujmy sobie od samego początku czegoś własnego.
W przypadku wydawania periodyka w wersji tradycyjnej bez reklam będzie bardzo ciężko ze względu na koszty i w takim wypadku myślę, że byłyby do przyjęcia, a i prawnik staje się wtedy wręcz niezbędny.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: picek »

zdjęcia.. istotna sprawa.. one będą już na 1/4, pół czy całą stronę.. zdjęcia z niskiej jakości komórek raczej średnio leżą.
Ja bym tak szybko nie negował.
Nie będzie to ani periodyk "bardzo oficjalny" ani drukowany. A niektóre zdjęcia, robione z komórek, naprawdę świetnie oddają klimat.
"Koń, jaki jest, każdy widzi", redakcja to przecież pasjonaci a nie profesjonaliści (w większości) będą :)
I nikomu raczej nie będzie wadziło, że zdjęcie jest gorszej jakości.
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: roszponka »

Zachęcam do wytężenia mózgów, przejrzenia już rzuconych propozycji, zastanowienia się nad własnymi preferencjami i uczciwego odpowiedzenia sobie na pytanie: CZY TO JUŻ WSZYSTKO, CO WIDZIAŁBYM W MAGAZYNIE?
Ja już powolutku te propozycje zbieram, poddaję subtelnej obróbce, a za jakiś czas jeszcze raz wszystko Wam pokażę, co by żadna z ewentualności nam nie uciekła.
Od razu zastrzegam, że nie wszystkie z propozycji w gazecie się znajdą, przynajmniej nie od razu. Gazeta w kamieniu ryta nie będzie, jak nam się coś przypomni później, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dział dodać. Działy też mogą lekko "fluktuować" w poszczególnych numerach - raz się jeden pojawi, raz jeden zniknie.
Grunt, żeby wybrać BAZĘ :)
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
zolza
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 17 listopada 2009, 04:16
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: zolza »

To jeszcze dorzucę dwa pomysły:

Kącik malucha - wielu z nas bawi się w to wspólnie z dziećmi, a dosyć mało jest skrzynek czysto dziecięcych. Może by tak od czasu do czasu opisywać po jednej polecanej specjalnie dla maluchów.

Statystyka - ktoś już o tym wspomniał w kategorii skrzynek (ile w regionach, jakie typy). Tutaj mogłoby się też znaleźć miejsce dla naszych hardcorowych szukaczy - mamy już pięć osób, które zdobyły ponad 1000 skrzynek! Można by robić mini-wywiad (ze zdjęciem!) z każdym nowym "tysięcznikiem".

Fajne fanty w skrzynkach - co znaleziono w skrzynce

Na pewno nie wszystkie działy zmieszczą się w jednym numerze, ta "fluktuacja" o której wspominała roszponka będzie konieczna.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=15497][img]http://www.opencaching.pl/statpics/15497.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=4310][img]http://geokrety.org/statpics/4310.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: Cebulka »

Odnośnie praw autorskich: informacja w stopce o zgodzie autorów na publikację nie jest potrzebna. Generalnie jest tak (to tak informacyjnie, gdyby ktoś się nie orientował), że prawa autorskie są niezbywalne, chyba że autor wykonuje coś dla firmy, w której jest zatrudniony na umowę o pracę - wtedy prawa autorskie należą do firmy, Ale tutaj taki przypadek nie zachodzi. Nam natomiast potrzebne będzie pisemne zaświadczenie od autora tekstu czy fotografa (nie do druku, tylko do archiwum), że wyraża zgodę na publikację tekstu (może być zbiorczo - wszystkich tekstów), nie będzie rościł praw majątkowych do jego publikacji w magazynie OC, a przesłane materiały są jego własnością intelektualną. Tak wiem, papierologia. Ale trzeba się zabezpieczyć.
O ile mi wiadomo, wystarczy zwykły mail zachowany w formie maila, nie potrzeba podpisu odręcznego ani elektronicznego. Ale tego nie jestem pewna, wartało by zapytać prawnika.

Odnośnie zdjęć: jestem zdecydowanie przeciwna publikacji zdjęć słabej jakości. To widać! Poza tym załóżmy, że ktoś kiedyś będzie chciał sobie ładnie wydrukować wszystkie numery albo powstanie koncepcja, żeby to wydać w jakiejś tam formie - zdjęcia o niskiej rozdzielczości będą wyglądać FATALNIE.
Ideałem byłoby zamieszczanie zdjęć dobrze skadrowanych i naświetlonych, poddanych wstępnej obróbce, ale z uwagi na charakter naszej zabawy i woluntarystyczny tryb produkcji magazynu nie postuluję aż takich zabiegów.

Odnośnie działów: dzisiaj nie ogarniam. Ale propozycje fajne :D
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: sp2ong »

Jedna wielka prosba do redakcji! nie zdradzajcie co bedzie w pierwszym numerze i nastepnych na otwarym forum. Mozecie mowic jakie dzialy ale niech nie wycieknie nic wiecej na zewnatrz zanim nie ukaze sie pierwszy numer. Bo zepsuje sie cala przyejenosc jaka bedzie keidy bedzie dostepny oficjalne wydanie :-)

Ludzie wysylaja materialy do redkacji a wy zdecydujecie czy ukaze sie to, czy w tym numrze czy moze w nastepny itd

Reszte dyskusji prowadzcie na zamkniety dziale
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Działy magazynu - propozycje czytelników

Post autor: roszponka »

Dobrze, postaramy się zrobić Wam niespodziankę! :)
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Zablokowany