Korona Gór Polski

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
RobertM
Stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: wtorek 02 czerwca 2009, 16:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Korona Gór Polski

Post autor: RobertM »

Witam,
mam w planach dodanie nowych informacji na mojej stronie o podróżach. Od jakiegoś czasu wstawiamy kilka zdjęć i krótki opis. GPS używam od niedawna i dlatego na zdobyte szczyty nie będę wracał szybko.
Czy ktoś z Was zdobywa/zdobył również KGP i mógłby się podzielić sprawdzonymi współrzędnymi szczytów? Współrzędne te chcę opublikować na stronie i zmodyfikować istniejąca mapę.
Na razie umieściłem tylko współrzędne Rysów, te mam sprawdzone przez siebie. Obecnie wygląda to tak Wykaz szczytów
Obrazek
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Korona Gór Polski

Post autor: hipul »

wikipedia. Prawy, górny róg.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Korona Gór Polski

Post autor: marwaldor »

uwielbiam takie odpowiedzi...
hipul zapodaj mu jeszcze google...
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Korona Gór Polski

Post autor: hipul »

Opowiedzi, których poszukuje są na wikipedii. Współrzędne geograficzne są w prawym górnym rogu strony opisującej dany szczyt.
Podałem tę informację bo być może będzie ona dla autora wystarczająca.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Korona Gór Polski

Post autor: marwaldor »

RobertM pisze:Witam,
...Czy ktoś z Was zdobywa/zdobył również KGP i mógłby się podzielić sprawdzonymi współrzędnymi szczytów? ...Wykaz szczytów
jak sądzisz, czy pytał o adresy stron ze współrzędnymi szczytów ?
czy raczej szukał kogoś kto zdobył takie miejsca...
Awatar użytkownika
RobertM
Stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: wtorek 02 czerwca 2009, 16:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Korona Gór Polski

Post autor: RobertM »

hipul pisze:Podałem tę informację bo być może będzie ona dla autora wystarczająca.
Współrzędne z wikipedii znam, jednak nie darzę tego serwisu zaufaniem. Często zdarzają się tam błędy. Zależy mi raczej na pewnych danych. Zresztą kto odpowiada za dane podane na wikipedii? Zakładam, że poszukiwacze w większości posiadają GPS i zachowują pewne dane w postaci śladów, czy konkretnych waypointów z górskich wycieczek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Korona Gór Polski

Post autor: Wanoga »

Zalecam ostrożność przy używaniu nazwy Korona Gór Polskich, chyba że ktoś lubi mieć do czynienia z pieniaczami ciągającymi po sądach. W skrócie - nazwa Korona Gór Polskich została zastrzeżona (czy też jak się po 10 latach podchodów okazało - cały czas jest na etapie zastrzegania) przez redakcję pisemka "Poznaj swój kraj".
Zainteresowanych odsyłam do lektury np. tutaj: http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=1675.
Całe zamieszanie byłoby może nawet i śmieszne, gdyby nie było aż tak żałosne...

Zatem Robercie - masz dużą szansę na dołączenie do grona, które redakcja "Psk" określa mianem złodziei i usiłuje ścigać na drodze prawnej (p. komentarze pod artykułem, np. dziewczyny która zdobywała Koronę, pisała o tym na swojej stronie i "Psk" ją ścigało; i komentarz ostatni).
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Korona Gór Polski

Post autor: marwaldor »

Świat zwariował...
Ja mam Robercie kilka szczytów tak zazanaczonych, jednak potem poszłem na łatwiznę i resztę zaznaczyłem na podstawie map topo 10k...a wszystko wrzuciłem do jednego wora i sam już nie pamiętam co jest co.
Chcesz mode zapodac - mam ze 200 punktów...

P.S. Robercie usuwam Twój komentarz do mojej skrzynki - to nie jest miejsce na dyskusję - proszę pisz PW albo załóż odpowiedni wątek - Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smok6
Stały bywalec
Posty: 128
Rejestracja: środa 28 października 2009, 20:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Korona Gór Polski

Post autor: smok6 »

No to teraz będzie można ze stronki autora wątku sobie współrzędne ściągnąć :) Ja w sumie też korone powoli zdobywam, ale tak w ramach wycieczek górskich a nie specjalnie. Ostatnio podsumowanie zrobiłem i wyszło mi że mam dokładnie połowę. Niestety reszta szczytów, to głównie zachodnio południowa część kraju więc będą musiały poczekać :)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=14296][img]http://www.opencaching.pl/statpics/14296.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=4033][img]http://geokrety.org/statpics/4033.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
RobertM
Stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: wtorek 02 czerwca 2009, 16:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Korona Gór Polski

Post autor: RobertM »

Wanoga pisze:Zatem Robercie - masz dużą szansę na dołączenie do grona, które redakcja "Psk" określa mianem złodziei i usiłuje ścigać na drodze prawnej (p. komentarze pod artykułem, np. dziewczyny która zdobywała Koronę, pisała o tym na swojej stronie i "Psk" ją ścigało; i komentarz ostatni).
Bardzo dziękuję za ostrzeżenie. Tworząc tą część strony do głowy mi nie przyszło, żeby sprawdzić, czy znak KGP jest zastrzeżony. Redaktora Sapy się nie boję. Nie mam zamiaru nawet pisać o pozwolenie, w najgorszym momencie zmienię na stronie na Korona Gór Polski(ch). Będę jednak śledził zapisy pod podanym przez Ciebie artykułem. Mam ochotę nawet ten artykuł rozreklamować. PSK powinno promować górską turystykę, jednak takim działaniem działa na niekorzyść.
marwaldor pisze:Chcesz mode zapodac - mam ze 200 punktów...
Nie jesteś w stanie określić, które punkty są odczytane z mapy, a które zapisane w terenie?

smok6 pisze:No to teraz będzie można ze stronki autora wątku sobie współrzędne ściągnąć :) Ja w sumie też korone powoli zdobywam, ale tak w ramach wycieczek górskich a nie specjalnie. Ostatnio podsumowanie zrobiłem i wyszło mi że mam dokładnie połowę. Niestety reszta szczytów, to głównie zachodnio południowa część kraju więc będą musiały poczekać :)
My również nie mamy jakiegoś specjalnego celu. Można powiedzieć, że to przez KGP zakupiłem GPS. W ubiegłym roku chcieliśmy wyjść na Wysoką Kopę. Wychodziliśmy zimą, wytyczonego szlaku na Wysoka Kopę nie ma, trzeba zejść ze szlaku ok0ło 300m. W lecie jest podobno wydeptana ścieżka. Widoczność mieliśmy słabą, korzystając tylko z mapy, kompasu i rakiet staliśmy w punkcie odległym od wierzchołka +-100m. Pomyślałem że fajnie byłoby mieć dokładną pozycję. To zmotywowało mnie do zakupu GPSu, potem geocaching za sprawą forum Garniaka.
W tym momencie chciałbym udostępnić dla innych współrzędne. Przygotować wykaz na stronie i plik z możliwością wgrania waypointów do nawigacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
smok6
Stały bywalec
Posty: 128
Rejestracja: środa 28 października 2009, 20:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Korona Gór Polski

Post autor: smok6 »

RobertM pisze: My również nie mamy jakiegoś specjalnego celu. Można powiedzieć, że to przez KGP zakupiłem GPS. W ubiegłym roku chcieliśmy wyjść na Wysoką Kopę. Wychodziliśmy zimą, wytyczonego szlaku na Wysoka Kopę nie ma, trzeba zejść ze szlaku ok0ło 300m. W lecie jest podobno wydeptana ścieżka. Widoczność mieliśmy słabą, korzystając tylko z mapy, kompasu i rakiet staliśmy w punkcie odległym od wierzchołka +-100m. Pomyślałem że fajnie byłoby mieć dokładną pozycję. To zmotywowało mnie do zakupu GPSu, potem geocaching za sprawą forum Garniaka.
W tym momencie chciałbym udostępnić dla innych współrzędne. Przygotować wykaz na stronie i plik z możliwością wgrania waypointów do nawigacji.
Fajny pomysł z tym wykazem punktów, bo może się przydać ludziom, którzy chodzą po górkach z GPSem. A z tą Wysoką Kopą to niezła przeprawa być musiała.

Ja w sumie GPSa też kupiłem do turystyki górskiej, przed wyjazdem na Ukrainę. Sprawdził się w górkach świetnie i jest to jedno z bardziej przydatnych urządzeń.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=14296][img]http://www.opencaching.pl/statpics/14296.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=4033][img]http://geokrety.org/statpics/4033.png[/img][/url]
agzim
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 12 stycznia 2009, 15:35
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Korona Gór Polski

Post autor: agzim »

RobertM pisze: (...)mógłby się podzielić sprawdzonymi współrzędnymi szczytów?
Nie ma problemu. Na priv wysłałem Ci:
- Skopiec 724 (Kaczawskie)
- Biskupia Kopa 889 (Opawskie)
- Czupel 934 (Beskid Mały)
- Skalnik 945 (Rudawy Janowickie)
- Śnieżka 1602 (Karkonosze)

Z jakiejś strony pobierałem kiedyś wykaz współrzędnych dla wszystkich szczytów, ale okazał się niedokładny. Powyższe sam rejestrowałem :)

EDIT:
Mam może jeszcze taka propozycję, byś może udostępnił na tej stronie plik (np. gpx) ze współrzędnymi tych szczytów.
Zawsze to łatwiej pobrać niż przepisywać ;)
Za ten post autor agzim otrzymał podziękowanie:
RobertM
ODPOWIEDZ