UP Warszawa 7 lutego

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

UP Warszawa 7 lutego

Post autor: Cebulka »

Wątek dotyczy tego wydarzenia:
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=9054
I służy uzbrojeniu się przed grą. Nie wpisywałam jego nazwy, co by nie wyskakiwało w wyszukiwarce. Wszystkich chętnych zapraszamy (znaczy przede wszystkim Martuś zaprasza) - najwyżej się podzielimy na kilka teamów.

Dodano po 12 minutach:

Z naszej strony refleksje (refluksje) są takie:

MIEJSCE SPOTKANIA:
Zastanawiają piksele po prawej od kaptura na obrazku "prawda ukryta w mroku" gdyż:
a) jest to jedyny obrazek, na którym tło zostało zmienione na zupełnie czarne
b) jeśli ten kolega fotografował się na tym samym tle, co w pozostałych wypadkach, piksele pozostałe po niechlujnym zamalowaniu owego tła miałyby inne kolory
c) informacja "prawda ukryta w mroku" mimo zapewnień autora ma się nijak do informacji "przy rotundzie", więc można to też rozumieć tak, że 2a i 2b stanowią 2 części tej samej informacji
d) gdyby komunikat "jeśli oglądasz mnie w przeglądarce, możesz wszystkiego nie widzieć" dotyczył tego, że możesz nie zobaczyć zmieniającej się informacji "przy rotundzie", to trochę bez sensu bo
- w takim razie mógł po prostu sfotografować się z kartką "przy
rotundzie"
- ściągnięcie tego zmieniającego się obrazka i otwarcie go w galerii fotografii windows, a także w programach do obróbki grafiki nie sprawia, że informacja "przy rotundzie" staje się widoczna. wręcz przeciwnie, nie da się jej w ogóle zobaczyć, bo obrazek się nie zmienia.
e) a przy rotundzie są też np. podziemia, które wcale nie są takie
małe

PLIKI MP3:

1.Treść pierwszego to:
pyzrkya ub. fołszrtr wyap. nbeuosz trswoyhzojąhej lbhzir eleuenwut, żeir paznoć pyotdę jmż weroz.
Co po rozszyfrowaniu kodem "bitwa o chmury" daje: "Przykro mi. Fałszywy trop. Niemasz [nie masz - błąd ort. :)] wystarczającej liczby elementów, by poznać prawdę". - albo tam jest jeszcze zaszyfrowana druga wiadomość, tylko według innego klucza (wątpię...), albo nie wiadomo co.

2. Treść drugiego nie przywodzi nam na myśl żadnej konkretnej okolicy.

WSKAZÓWKI UJAWNIONE W CAŁOŚCI:
1. sklep elektroniczny = Saturn, Seb mówi, że IEE implikuje potrzebę posiadania WI-FI
2. co jest drugą wskazówką? ta ręka w punkcie kontrolnym 2 (www.skocz.pl)?

Jakieś idee?
Za ten post autor Cebulka otrzymał podziękowanie:
zolza
Awatar użytkownika
zolza
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 17 listopada 2009, 04:16
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: zolza »

ad. c) Na czarnym tle jest duży napis PRZED ROTUNDĄ. Wielkość ta sama, co na niższej fotografii. Te kolorowe pixele to lewy górny róg kartki, na której jest napis.

ad. 2) Pod adresem www.skocz.pl/nr-2 jest stereogram, na którym widać jeden z symboli - rękę.

Godzina chyba oczywista dla wszystkich - wskazówka pierwsza czytana od tyłu

Pozdrawiam
zolza
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Cebulka »

Acha - no to problem pikseli z głowy.
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: martuś »

dzięki za założenie forum :D
to teraz musimy rozkminić:
- czy to co wyczytaliśmy w obrazkach to wszystko co mamy wiedzieć. Ula zwróciła uwagę, że 1zdjęcie z czymś ukrytym w mroku nie za bardzo da się odszyfrować. Ponadto po prawej od kaptura znajdują się kolorowe kropeczki, jakby ktoś kiepsko użył kreatora graficznego, ale kolor kropek nie zgadza się z kolorem tła ze zdjęcia 2 (a mozna zalozyc ze tlo powinno byc takie same). Ponadto niby w opisie jest, ze oba zdjecia przekazuja ta sama informacje, ale zdjecie nr 1 nie przekazuje zadnej informacji tak naprawde. Poza tym Urban Playground zawsze zaczynal sie w innym miejscu i Rotunda juz byla, wiec mozliwe ze teraz chodzi np o przejscie podziemne albo tyly Rotundy.
- zdjecie 2 normalnie mi sie zmienia w przegladarce, wiec nie wiem o co moze tu chodzic...
- trzeba rozkminic kto wezmie ze soba internet przenosny, bo skoro ma byc niezbedny;)
- punkty kontrolne w postaci mp3 - ten zaszyfrowany mysle ze da sie bez problemu, gorzej juz z tym jak Semp biegnie i opisuje co widzi. Proponuje by kazdy przesluchal ten plik i odniosl sie do bliskiego otoczenia rotundy. bo szczerze mowiac kolumny odrazu skojarzyly mi sie z PKiNem, ale tam tez juz byla gra UP :P

Dodano po 1 minutach:

widze, ze ja sie tu wpisywalam, a wyscie mnie wyprzedzili :D
ale nie kasuje, moze na cos sie przyda;)
Za ten post autor martuś otrzymał podziękowanie:
zolza
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Cebulka »

my na pewno bierzemy internet - pod ręką w telefonie i laptopa w samochodzie (z tym raczej biegać nie będziemy, chociaż jest z tych małych małych, więc od biedy by można). wi-fi mamy w obu.
trzeba też zgrać te mp3 do kilku źródeł - najlepiej, żeby każdy miał
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: martuś »

ja zgram mp3 na telefon. r00t7 pewnie tez :P
a co myslicie o tym punkcie kontrolnym jak Semp biegnie i opowiada...? :lol:
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Cebulka »

Myślimy, że musiał nieźle wyglądać, biegając po centrum i gadając do siebie "a teraz stoję przy takim słupie i jak podrapię tutaj - skrob, skrob - to słychać taki dźwięk, dlatego skręcam w lewo..." :lol:

A tak na serio, to nie mamy pojęcia, gdzie te kolumny i śmietniki. Może faktycznie pekin, skoro podążamy w kierunku Złotej Teresy? Albo dworzec?
Awatar użytkownika
zolza
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 17 listopada 2009, 04:16
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: zolza »

Seb-Ula pisze: A tak na serio, to nie mamy pojęcia, gdzie te kolumny i śmietniki. Może faktycznie pekin, skoro podążamy w kierunku Złotej Teresy? Albo dworzec?
Mi się kojarzy ze skrzyżowaniem przy Centralnym. Te przystanki pod wiaduktem, tam też są chyba kolumny...

zolza
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=15497][img]http://www.opencaching.pl/statpics/15497.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=4310][img]http://geokrety.org/statpics/4310.png[/img][/url]
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: martuś »

PKiN byłby zbyt oklepany, ale po pierwszy przesluchaniu tylko to mi na mysl przychodzi... :lol:
hmm moze byc i centralny, ale czy wowczas szum aut wokol nie bylby wiekszy?
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Post autor: r00t7 »

szum aut przy PKIN nie jest prawie w ogóle słyszalny...
Obrazek Obrazek
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: czajorek »

ile razy ja już przesłuchałem tą mptrójkę to już moje.... początkowo myślałem, że te kolumny to Plac Konstytucji... ale to chyba za daleko jednak od Rotundy - a do tego to ostatni punkt kontrolny... więc powinien się znajdować gdzieś blisko tarasów...

zastanawiają mnie dwa teksty:
na początku - "patrzę w lewo i widzę kolumny w oddali"
a później - "znowu kolumny po prawej"

można wnioskować... że na początku gość był ustawiony w przeciwnym kierunku niż później zaczął się przemieszczać...

zrobiłem sobie dziś wirtualną wycieczkę na zumi.pl wokół Patyka... i tam.. tylko w jednym miejscu jest budynek z białymi balkonami... - na przeciwko Patyka od strony Emilki Plater... - może to o nim właśnie mowa??

Postaram się jutro wybrać na rekonesans w poszukiwaniu zielonych śmietników :P
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: martuś »

ciekawa mysl z tymi bialymi balkonami, trzeba bedzie ja sprawdzic :D
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Post autor: r00t7 »

zielone śmietniki to stoją w okół pałacu - tak mi się wydaje :) no i na tym placyku przy dw śródmieście - bardziej w parkowej części
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Cebulka »

Nawet sobie rozrysowałam tę jego wycieczkę w miarę możliwości... Ale kiedy pospacerowałam z norc.pl po centrum, okazało się, że kolumn i białych balkonów w podobnej konfiguracji jest sporo (śmietniki na norcu pewnie nieaktualne). Chyba za dużo niewiadomych w tym równaniu i zbyt wiele miejsc wydaje się w związku z tym prawdopodobnych.

W każdym razie nie wiemy, którym punktem kontrolnym jest saturn - ponieważ nie jest zbyt daleko od rotundy, może być np. 3 lub 4. Tymczasem mp3 mówi o punkcie 9, więc rozrzut może być niemały. Chyba nie ma co aż tak sugerować się bliskością złotych tarasów.
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: martuś »

hmm ale to raczej nie jest tak (bo w UP nie bylo) ze im wyzszy numer punktu kontrolnego tym dalej od miejsca startowego :wink: punkty kontrolne sa raczej rozsiane dookola punktu startowego :wink:

a moglibyscie napisac te przykladowe mozliwosci z norca?
ODPOWIEDZ