A z innych serwisow pobiera mapki? Jesli pobiera, to moze faktycznie cos z GE, a jesli nie pobiera, to moze blad w TAC?ted69 pisze:Odpalilem TB, dalej nic nie chce sciagac. zmienilem ustawienie na Google Maps , pozniej na Yahoo Maps i chcialem wyjsc...
Wywalilem wszystko... Odpalilem - i nadal to samo - zdjec z GE nie chce sciagac w ogole.
[Java] TrekBuddy dla geocachingu
Moderator: Moderatorzy
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Wszystkie (prawie) inne - pobiera bez zadnych problemow.
EDIT
docelu.pl - nie sciaga niczego
Dodano po 48 minutach:
Zrobilem kolejny test - polaczylem sie z siecia przez komorke i tak sciaga dane z Google Earth.
Czyli i program i komputer jest OK - blokowane jest (niestety - tradycyjnie) IP przy pobieraniu danych (chyba chodzi o szybkosc bo wcale tak duzo nie sciagalem). O ile pamietam - ta blokada trwa 24 godziny.
EDIT
docelu.pl - nie sciaga niczego
Dodano po 48 minutach:
Zrobilem kolejny test - polaczylem sie z siecia przez komorke i tak sciaga dane z Google Earth.
Czyli i program i komputer jest OK - blokowane jest (niestety - tradycyjnie) IP przy pobieraniu danych (chyba chodzi o szybkosc bo wcale tak duzo nie sciagalem). O ile pamietam - ta blokada trwa 24 godziny.
- mushin
- Forumator
- Posty: 557
- Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
- Podziękował;: 4 razy
- Otrzymał podziękowań: 25 razy
Czy tylko ja mam problem z ustawieniem wyświetlania koordów w formacie pokazującym 3 cyfry po przecinku (minut)?
Zarówno na mapie jak i w CMS. W ustawieniach mam wybrany format [Geocaching lat lon]
Dodano po 26 minutach:
Tylko że mi zawsze ucina 3 cyfre po przecinku. Byłem w terenie, zapisałem nowy wpt (lokalizacja nowej skrzynki), domu chcę sobie odczytać, a w opisie waypointa pokazuje mi tylko 2 cyfry po przecinku. Tak samo na mapie, tak samo w CMS, bez względu czy to są zera czy nie.
Zarówno na mapie jak i w CMS. W ustawieniach mam wybrany format [Geocaching lat lon]
Dodano po 26 minutach:
Tylko że mi zawsze ucina 3 cyfre po przecinku. Byłem w terenie, zapisałem nowy wpt (lokalizacja nowej skrzynki), domu chcę sobie odczytać, a w opisie waypointa pokazuje mi tylko 2 cyfry po przecinku. Tak samo na mapie, tak samo w CMS, bez względu czy to są zera czy nie.
- jakub_27
- Stały bywalec
- Posty: 166
- Rejestracja: środa 03 czerwca 2009, 22:07
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 0
A tak z ciekawości w jaki sposób produkuje się mapki do tego TB ? O możliwości zakupu gotowych map w Compassie wiem Dodatkowo mam pytanie czy TB współpracuje w jakikolwiek sposób z Nokia Maps ? Sorki za banalne pytania, ale nie mam zielonego pojęcia o zastosowaniach komórek w turystycznej nawigacji ...
I mały OT czy ktoś z Was korzysta/-ał z Nokii 6760 ?
I mały OT czy ktoś z Was korzysta/-ał z Nokii 6760 ?
[color=#4040FF]Colorado 300 + GPMapa Topo, UMP-pcPL, Topo_PL_100[/color]
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=10680][img]http://www.opencaching.pl/statpics/10680.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=3051][img]http://geokrety.org/statpics/3051.png[/img][/url]
[color=#FF0000][b]Wódka, fason, kultura ...[/b][/color]
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=10680][img]http://www.opencaching.pl/statpics/10680.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=3051][img]http://geokrety.org/statpics/3051.png[/img][/url]
[color=#FF0000][b]Wódka, fason, kultura ...[/b][/color]
- mushin
- Forumator
- Posty: 557
- Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
- Podziękował;: 4 razy
- Otrzymał podziękowań: 25 razy
No to już nic nie rozumiem. Mam tę samą wersję i wspórzędne wyglądają mniej więcej tak:Bas pisze:wersja 0.9.90:
U mnie na mapie i na ekranie kompasu wspolrzedne sa OK.
Brakuje za to trzech ostatnich cyfr na ekranie CMS, choc miejsce na cyferki jeszcze jest.
N 54 28.29
mimo że dokładne to np: N 54 28.294
I wyświetla mi tak na:
- mapie
- CMS
- opisie waypointa.
Może później wrzucę screena.
Polecam Trek Buddy Atlas Creator. Prosty i skuteczny programik.jakub_27 pisze:A tak z ciekawości w jaki sposób produkuje się mapki do tego TB ?
Ponadto tutaj masz wszystko napisane:
http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Maps
http://wiki.trekbuddy.net/index.php/Tools
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Pasuja mapki pod Oziego. To jest dla TB format "wejsciowy". Pozniej, korzystajac z TBMappera, tniesz je na male kawaleczki dostosowane do ekranu telefonu. Mozna te kawali spiac w jeden zindeksowany plik i... juz dziala w telefonie jako mapa.
Mapy sa rastrowe, w konkretnych skalach, wiec najlepiej przygotowac sobie atlas- zestaw map danego rejonu w roznych skalach. To sa tzw. warstwy, choc rownie dobrze zamiast innej skali moze tam byc mapa innego typu, np. foto czy hydro lub inne topo. Podobnie jak pojedyncza mapa atlas moze skladac sie tysiecy malych kawaleczkow lub mozna czesci skladowe posklejac (z automatu) - wtedy jest to tzw. atlas spakowany.
Najszybszy sposob na zrobienie wlasnego atlasu? Pobierasz TAC:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopi ... 1347#31347
W atlasie moga byc warstwy z roznych zrodel. W TAC mamy do wyboru kilka polskich serwisow mapowych, w tym UMPpcPL. Obsluga TAC jest intuicyjna: zaznaczamy obszar, wskazujemy warstwy dla danej mapy i... pobieramy dane.
Mozna tez pobierac mapy z GeoPortalu http://www.forum.eksploracja.pl/viewtop ... 71#p125271
Mapy w TB sa rastrowe, wiec niestety zabieraja duzo pamieci, ale to juz cecha map- nie TB
i tak:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=3817
Mapy sa rastrowe, w konkretnych skalach, wiec najlepiej przygotowac sobie atlas- zestaw map danego rejonu w roznych skalach. To sa tzw. warstwy, choc rownie dobrze zamiast innej skali moze tam byc mapa innego typu, np. foto czy hydro lub inne topo. Podobnie jak pojedyncza mapa atlas moze skladac sie tysiecy malych kawaleczkow lub mozna czesci skladowe posklejac (z automatu) - wtedy jest to tzw. atlas spakowany.
Najszybszy sposob na zrobienie wlasnego atlasu? Pobierasz TAC:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopi ... 1347#31347
W atlasie moga byc warstwy z roznych zrodel. W TAC mamy do wyboru kilka polskich serwisow mapowych, w tym UMPpcPL. Obsluga TAC jest intuicyjna: zaznaczamy obszar, wskazujemy warstwy dla danej mapy i... pobieramy dane.
Mozna tez pobierac mapy z GeoPortalu http://www.forum.eksploracja.pl/viewtop ... 71#p125271
Mapy w TB sa rastrowe, wiec niestety zabieraja duzo pamieci, ale to juz cecha map- nie TB
U mnie jest tak (wklejam z forum TB- nie kadruje):mushin pisze:wspórzędne wyglądają mniej więcej tak:
N 54 28.29
mimo że dokładne to np: N 54 28.294
I wyświetla mi tak na:
- mapie
- CMS
- opisie waypointa.
i tak:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=3817
- jakub_27
- Stały bywalec
- Posty: 166
- Rejestracja: środa 03 czerwca 2009, 22:07
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 0
Tomku, dzięki, Ty to jesteś kopalnią wiedzy ...
[color=#4040FF]Colorado 300 + GPMapa Topo, UMP-pcPL, Topo_PL_100[/color]
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=10680][img]http://www.opencaching.pl/statpics/10680.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=3051][img]http://geokrety.org/statpics/3051.png[/img][/url]
[color=#FF0000][b]Wódka, fason, kultura ...[/b][/color]
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=10680][img]http://www.opencaching.pl/statpics/10680.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=3051][img]http://geokrety.org/statpics/3051.png[/img][/url]
[color=#FF0000][b]Wódka, fason, kultura ...[/b][/color]
-
- Nowy na forum
- Posty: 5
- Rejestracja: sobota 08 sierpnia 2009, 15:41
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: [Java] TrekBuddy dla geocachingu
Czytałem, czytałem, a i tak nic nie rozumiem ;/
Ktoś poda mi wprost jak prosto i szybko wrzucić na TB do SE c702 z wbudowanym GPS-em bazę flipsa (chce mieć spoilery), utworzyć atlasy, i mieć widok programu jak powyżej.
Opisze mi ktoś krok po kroku?
Bym był bardzo wdzięczny
Ktoś poda mi wprost jak prosto i szybko wrzucić na TB do SE c702 z wbudowanym GPS-em bazę flipsa (chce mieć spoilery), utworzyć atlasy, i mieć widok programu jak powyżej.
Opisze mi ktoś krok po kroku?
Bym był bardzo wdzięczny
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=13328][img]http://www.opencaching.pl/statpics/13328.jpg[/img][/url]
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=5144][img]http://geokrety.org/statpics/5144.png[/img][/url]
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=5144][img]http://geokrety.org/statpics/5144.png[/img][/url]
- Ranger
- Stały bywalec
- Posty: 107
- Rejestracja: poniedziałek 05 stycznia 2009, 11:35
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 10 razy
Re: [Java] TrekBuddy dla geocachingu
Co prawda nie będzie o bazie filipsa, ale ...
Obecnie trwają prace nad czymś co chyba ucieszy użytkowników Treka w geocachingu - szykują się usprawnienia takie jak wyświetlanie logów czy fieldnotes (oraz edycja tych ostatnich).
Zainteresowanych testami zapraszam do pobrania wersji TB 0.9.96
http://www.trekbuddy.net/beta/2010-03-22/index.php
w której jest już działający support logów z groundspeeak, a logi opencaching po małych perturbacjach tagów (<date> czy <time>) też będą dostępne (pewnie dziś wieczorem). I jedna uwaga dla chętnych - trzeba pamiętać o pobraniu wersji odpowiedniej dla platformy telefonu (i nowego serwisu dla telefonów z Symbianem, jeżeli go ktoś używa). Stwierdzone problemy można zgłaszać na forum aplikacji.
Pozdrawiam
Ranger
Obecnie trwają prace nad czymś co chyba ucieszy użytkowników Treka w geocachingu - szykują się usprawnienia takie jak wyświetlanie logów czy fieldnotes (oraz edycja tych ostatnich).
Zainteresowanych testami zapraszam do pobrania wersji TB 0.9.96
http://www.trekbuddy.net/beta/2010-03-22/index.php
w której jest już działający support logów z groundspeeak, a logi opencaching po małych perturbacjach tagów (<date> czy <time>) też będą dostępne (pewnie dziś wieczorem). I jedna uwaga dla chętnych - trzeba pamiętać o pobraniu wersji odpowiedniej dla platformy telefonu (i nowego serwisu dla telefonów z Symbianem, jeżeli go ktoś używa). Stwierdzone problemy można zgłaszać na forum aplikacji.
Pozdrawiam
Ranger
- Ranger
- Stały bywalec
- Posty: 107
- Rejestracja: poniedziałek 05 stycznia 2009, 11:35
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 10 razy
Re: [Java] TrekBuddy dla geocachingu
Testy zakończone, wersja TB 0.9.96 z obsługą logów z OC i GC wyszła i jest do pobrania:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=4341
To nie jest żaden żart Poniżej przykład wyświetlania logów z OC. Miłej zabawy !
Pozdrawiam
Ranger
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=4341
To nie jest żaden żart Poniżej przykład wyświetlania logów z OC. Miłej zabawy !
Pozdrawiam
Ranger
-
- Nowy na forum
- Posty: 5
- Rejestracja: sobota 08 sierpnia 2009, 15:41
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: [Java] TrekBuddy dla geocachingu
Ale opiszesz jak wstawić bazę skrzynek do programu?
P.S. Napisz (jakbyś mógł) czy ta wersja obsługuje także spoilery
P.S. Napisz (jakbyś mógł) czy ta wersja obsługuje także spoilery
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=13328][img]http://www.opencaching.pl/statpics/13328.jpg[/img][/url]
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=5144][img]http://geokrety.org/statpics/5144.png[/img][/url]
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=5144][img]http://geokrety.org/statpics/5144.png[/img][/url]
-
- Wyjadacz
- Posty: 276
- Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 14 razy
- Kontakt:
Re: [Java] TrekBuddy dla geocachingu
Zainstalowałem ten programik u siebie i testuję, baze OCpl wgrywa się do niego jako zestaw GPX.
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij To nic nie kosztuje
- szyMarek
- Nowy na forum
- Posty: 13
- Rejestracja: środa 27 maja 2009, 06:40
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: [Java] TrekBuddy dla geocachingu
Nie ma co testować Trek jest genialny w swojej prostocie.
Jedyne czego mi w tej chwili do pełni szczęścia brakuje to funkcji sortowania keszy w zależności od odległości od miejsca, w którym się obecnie znajdujemy.
Jedyne czego mi w tej chwili do pełni szczęścia brakuje to funkcji sortowania keszy w zależności od odległości od miejsca, w którym się obecnie znajdujemy.
[img]http://www.opencaching.pl/statpics/7524.jpg[/img] [img]http://geokrety.org/statpics/2743.png[/img] [img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Let's+go+OpenCaching.pl&uid=c8d17df1-62e3-4767-bcb4-0dfa82a3ffec&bg=1[/img]
Android + magiczny HTC + TrekBuddy
Android + magiczny HTC + TrekBuddy