Etrex h - czy warto???

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Jerzy
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: sobota 14 listopada 2009, 19:47
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Etrex h - czy warto???

Post autor: Jerzy »

witam wszystkich, bedę wdzięczny za informację odnośnie etrex h. Jest to model bazowy stąd moje pytanie czy warty jest on swojej ceny i jak się sprawuje (awaryjność i jakość pomiaru). Będę wdzięczny za informację.
Pinio
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 15 czerwca 2009, 21:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Pinio »

Zapytaj przemozk - On wlasnie takiego sprzedaje, wiec pewnie dobrze go poznal ;)
kufel
Wyjadacz
Posty: 354
Rejestracja: czwartek 29 maja 2008, 14:17
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kufel »

Jeśli ma służyć do turystyki pieszej,rowerowej i geocachingu to Ok.Właśnie taki posiadam i służy mi bardzo dobrze:)
Obrazek
Jerzy
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: sobota 14 listopada 2009, 19:47
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Jerzy »

Witam, dziękuję za odzew, tak naprawde potrzebuję kompasu z zapisem trasy i podaniem aktualnej pozycji. Zawsze posługuję sie mapą, jest to bardziej pod moje quasi adventure racing. Nie potrzebuję plotera do obsługi mapy - stąd moje ograniczenie do tego modelu.
kufel
Wyjadacz
Posty: 354
Rejestracja: czwartek 29 maja 2008, 14:17
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kufel »

Jerzy pisze:... naprawde potrzebuję kompasu z zapisem trasy i podaniem aktualnej pozycji. Zawsze posługuję sie mapą, jest to bardziej pod moje quasi adventure racing. Nie potrzebuję plotera do obsługi mapy - stąd moje ograniczenie do tego modelu.
Dobrze wybrałeś.Mam takiego giepsa ponad dwa lata i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł
Obrazek
Bleee
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 08 marca 2010, 13:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Etrex h - czy warto???

Post autor: Bleee »

Jeszcze dokładniejszy jak odpalić w nim tryb pracy WAAS.
Obrazek
syn dziadka
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 22 listopada 2009, 17:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Etrex h - czy warto???

Post autor: syn dziadka »

A jakie mapy można wgrać bo też teraz myślę nad kupnem.
Awatar użytkownika
Jiff
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 09 sierpnia 2009, 17:31
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Etrex h - czy warto???

Post autor: Jiff »

eTrex H nie obsługuje map. Umożliwia on tylko nawigację do punktu.
Bleee
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 08 marca 2010, 13:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Etrex h - czy warto???

Post autor: Bleee »

Już chwilę używam tego GPSa i trochę go poznałem. Ma system poprawek WAAS/EGNOS co skutkuje dokładniejszymi pomiarami. Nie gubi zasięgu w lesie (z tym ogromne problemy miał choćby Garmin Legend). Jedyny minus to brak mapy bazowej ale jeśli mamy mapę z siatką GPS to można się bez tego obejść - szkoda tylko, że nie wszystkie mapy są z taką siatką.

Podsumowując - jako podstawowe urządzenie do geocachingu i nawigacji satelitarnej eTrex H sprawdza się doskonale.
Obrazek
wodzirej
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 13 listopada 2010, 21:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Etrex h - czy warto???

Post autor: wodzirej »

Jiff pisze:eTrex H nie obsługuje map. Umożliwia on tylko nawigację do punktu.
Jak również nawigację trackback - odwraca wykres śladu i ułatwia nawigację z powrotem do punktu startowego.
Skopiowane z opisu funkcji eTrex'a H:
Urządzenie posiada moduł GPS wysokiej czułości, dzięki któremu bez trudu określisz swoją pozycję nawet w gęstym lesie lub wśród wysokich budynków. Urządzenie podaje pozycję z dokładnością do 3-5 metrów przy współpracy z WAAS/EGNOS (satelitarny system poprawkowy).
eTrex H jako urządzenie podstawowe w rodzinie eTrex nie posiada mapy wbudowanej, jak również nie umożliwia korzystania z map dodatkowych. Jedyna dostępna pamięć tego urządzenia, pozwala na zapisywanie w niej takich danych użytkownika jak: waypointy, zaplanowane trasy i zarejestrowane ślady podróży. Dane te mogą być również przesyłane (w obie strony) do kompatybilnego oprogramowania MapSource zainstalowanego na PC.
Urządzenie zapewnia oczywiście możliwość nawigacji w oparciu o dane użytkownika. Skorzystać można z opcji nawigacji w linii prostej do wybranego celu (nawigacja GoTo), nawigacji wg zaplanowanej w oparciu o waypointy trasy, a także nawigacji w oparciu o zarejestrowany wcześniej ślad podróży (TrackBack).
Użytkownik skorzystać może z ekranu satelitów (prezentuje aktualny układ satelitów i siłę odbieranych sygnałów), ekranu "mapy" (widoczne są na nim waypointy i ślady zarejestrowane przez użytkownika, a także zaplanowane trasy w trakcie nawigacji), ekranu kompasu wskazującego m.in. kierunek do celu w trakcie ruchu (urządzenie nie posiada wbudowanego sensora kierunku, stąd informacje o kursach są prawidłowe wyłącznie w trakcie ruchu) oraz ekranu liczb, na którym wyświetlane są przydatne dla użytkownika dane cyfrowe. Dodatkowo dostępne jest menu główne, z poziomu którego możliwe jest zarządzanie danymi użytkownika oraz zmiana ustawień systemowych i korzystanie z dodatkowych funkcji urządzenia.
Funkcje dodatkowe
Wśród tych dodatkowych funkcji znaleźć można kalkulator pór połowów i polowań (informujący o dogodnych porach do połowów w określonej lokalizacji), a także ekran słońca i księżyca, prezentujący pory ich wschodu i zachodu oraz fazę księżyca.
Ostatnio zmieniony niedziela 14 listopada 2010, 20:41 przez wodzirej, łącznie zmieniany 1 raz.
Garmin 62sc, Fēnix
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Etrex h - czy warto???

Post autor: Voit »

Etrex H posiada wszysko, co umożliwia odnalezienie każdej skrzynki ukrytej w terenie pod podanymi współrzędnymi.
Siekiera umożliwia wybudowanie domu z drewna.
...Ale łatwo nie jest.

Moim zdaniem, na Etrexa H szkoda kasy.
Ale to tylko moje zdanie.
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Ota_Ota_Ota
Nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 26 października 2010, 18:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Etrex h - czy warto???

Post autor: Ota_Ota_Ota »

Do szukania skrzynek taki model od bidy styknie ale poza tym już jest do niczego. Wolałbym dołożyć do używanej visty lub legenda.
wodzirej
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 13 listopada 2010, 21:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Etrex h - czy warto???

Post autor: wodzirej »

Od kilku dni w sprzedaży jest następca eTrexa H -> eTrex 10. W stosunku do poprzednika eTrex 10 ma sporo zmian:

- obsługuje tryb 'geocaching bez użycia papieru' :)
- poprawiła się ergonomia obsługi odbiornika przez dodanie joysticka
- ma łącze USB
- nie ma problemu z odklejającą się gumą
- 25 godz czas działania baterii (eTrex H 17 godz.)
- 128x160 pikseli rozdzielczości ekranu (eTrex H 64x128)
- 100 zapisanych tras (eTrex H 10 tras)
- ma mapę bazową
- ma tabelę pływów
- ma funkcję 'pomiar powierzchni'
- 8,3 g lżejszy

https://buy.garmin.com/shop/compare.do? ... oduct=8705

Gdyby jeszcze było bezprzewodowe przesyłanie keszy między odbiornikami... Nie chce jednak marudzić, bo zmiany na plus są spore :)
Garmin 62sc, Fēnix
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Etrex h - czy warto???

Post autor: Żywcu »

Dostałem wiadomość z Azymutu, że już 30 mają w sprzedaży (a niebawem 20 ma się pojawić) - cena mnie jednak powala i chyba nie tylko kurs EUR ma na to wpływ. Proponuję przeczekać :)
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Etrex h - czy warto???

Post autor: r00t7 »

obecnie Etrex 30 jest dobrą alternatywą dla Oregona, niewątpliwie poprzez Glonas. Tyle że co z tego jak inni źle kordy wyznaczą;)
cena nie jest taka duża, z Usa za 250 dolarów można kupić
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ