Google earth
Moderator: Moderatorzy
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Sposob Spidera jest absolutnie skuteczny
Twierdzenie Teda tez jest calkiem dobre
Chcialbym jednak sprawdzic sam adres docelowy dla pliku gpx - czy ktos go zna?
Twierdzenie Teda tez jest calkiem dobre
Chcialbym jednak sprawdzic sam adres docelowy dla pliku gpx - czy ktos go zna?
Ostatnio zmieniony środa 15 lipca 2009, 16:29 przez Bas, łącznie zmieniany 1 raz.
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Opera pokazuje mi przy sciaganiu cos takiego:
http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... wp=GC1GBDB
czyli ..... adres strony skrzynki
http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... wp=GC1GBDB
czyli ..... adres strony skrzynki
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
eee, to juz znacznie lepiej wyglada to od strony wtyczki:
Kod: Zaznacz cały
createXmlHttpRequest();
try {
statusLog(readingDataLabel + cacheCode, "gold");
var gUrl = "/geocaching/gpxbuilder?cacheCode="+cacheCode;
xmlHttp.open( "GET",gUrl, true );
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Autoryzacja i premium... ja to wszystko rozumiem
Tak, czy inaczej najpierw trzeba miec pelny adres. Chcialem sprawdzic jeden skrypt, choc i tak pewnie nie zadziala. Az tak mnie to nie gryzie - w okolicy Lodzi nie ma tylu skrzynek na GC, zeby to automatyzowac, a w dodatku nie mam nawet wpisanych na www tych z GC, ktore i tak dawno temu juz znalazlem - najwazniejsze, ze mam wpis w logbooku, a punkcik wiecej do statystyki na GC mnie nie rusza... na razie
Tyle, ze ciekawy jestem tego adresu gpx...
Tak, czy inaczej najpierw trzeba miec pelny adres. Chcialem sprawdzic jeden skrypt, choc i tak pewnie nie zadziala. Az tak mnie to nie gryzie - w okolicy Lodzi nie ma tylu skrzynek na GC, zeby to automatyzowac, a w dodatku nie mam nawet wpisanych na www tych z GC, ktore i tak dawno temu juz znalazlem - najwazniejsze, ze mam wpis w logbooku, a punkcik wiecej do statystyki na GC mnie nie rusza... na razie
Tyle, ze ciekawy jestem tego adresu gpx...
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Zdjecia satelitarne z Polski w GE sa na razie w wielu miejscach .... takie sobie (mowiac deelikatnie). GE daje mozliwosc nakladania na ich zdjecia wlasnych plikow graficznych - np mapek i planow. Dwa takie pliki - Minsk Mazowiecki i Szczecin wstawilem do dzialu pliki na Nowym Forum - http://groups.google.pl/group/opencaching/files
Otworzylem tez tam temat do rozmow o takich, skalibrowanych pod GE mapach - http://groups.google.pl/group/opencachi ... 17473af335#
Otworzylem tez tam temat do rozmow o takich, skalibrowanych pod GE mapach - http://groups.google.pl/group/opencachi ... 17473af335#
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Nakladasz taki plik graficzny na GE i myszka przesuwasz tak, by pasowalo
Nie mam duzego doswiadczenia w takiej zabawie - raz kiedys mape okolic Czarnej Bialostockiej tak sobie robilem - troche jest z tym zabawy - ale efekt DLA MNIE (mowiac po bialostocku) sie podoba
Mozesz sprawdzic jak to dziala - klikajac prawym klawiszem myszki na ten obiekt, wybierasz wlasnosci - i pojawiaja sie rozne zielone kreseczki na zdjeciu (mapie) i mozesz rozciagas, sciagac, obrazac przesuwac itp
Inna sprawa ze przydalby sie (moze juz jest) jakis program ktory potrafilby kalibracje z innych systemow przerabial ma KML - i w druga strone
Nie mam duzego doswiadczenia w takiej zabawie - raz kiedys mape okolic Czarnej Bialostockiej tak sobie robilem - troche jest z tym zabawy - ale efekt DLA MNIE (mowiac po bialostocku) sie podoba
Mozesz sprawdzic jak to dziala - klikajac prawym klawiszem myszki na ten obiekt, wybierasz wlasnosci - i pojawiaja sie rozne zielone kreseczki na zdjeciu (mapie) i mozesz rozciagas, sciagac, obrazac przesuwac itp
Inna sprawa ze przydalby sie (moze juz jest) jakis program ktory potrafilby kalibracje z innych systemow przerabial ma KML - i w druga strone
-
- Forumator
- Posty: 3247
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 53 razy
No właśnie pytam, bo ja taki program mam Tyle że jest dość drogi. I od niedawna taka opcja, czyli eksportu do kmz jest, muszę sprawdzić. Sam program jest dość niewygodny, z racji formatów importu, ale pozwala na kalibrację z dokładnością cm.
Ciek byłem czy na GE można mapę kalibrować za pomocą punktów dostosowania, bo to dużo prostsze rozwiązanie, niż rozciąganie i wpasowywanie tak żeby pasowało, bo nie o to chodzi. Tylko o to, że można z GE byłoby mieć dość dokładne współrzędne.
Ciek byłem czy na GE można mapę kalibrować za pomocą punktów dostosowania, bo to dużo prostsze rozwiązanie, niż rozciąganie i wpasowywanie tak żeby pasowało, bo nie o to chodzi. Tylko o to, że można z GE byłoby mieć dość dokładne współrzędne.
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Sama idea kalibracji jest prosta - i w KML i w MAP robione jest to tak, ze odpowiednio opisanym punktom w pliku graficznym przyporzadkowywane sa wspolrzedne.
I nie wazne - czy plik graficzny to jakas mapa czy zdjecie ladnej dziewczyny na plazy
Dlatego sadze ze napisanie takiegp programu byloby w miare proste. Oba pliki - KML i MAP to sa pliki tekstowe
I nie wazne - czy plik graficzny to jakas mapa czy zdjecie ladnej dziewczyny na plazy
Dlatego sadze ze napisanie takiegp programu byloby w miare proste. Oba pliki - KML i MAP to sa pliki tekstowe
-
- Forumator
- Posty: 3247
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 53 razy
Problem tu jest inny: Jaką dokładność można nadać punktom kalibracyjnym? Moim zdaniem - lipną. Mamy fajnie wszystko wpasowane, uliczki się zgadzają, ale to ciągle dokładność rzędu kilku m, a dałoby się więcej osiągnąć i mieć ciekawe narzędzie do "udokładniania" współrzędnych założonej skrzynki. Jeśli mapy googla i nakładane skany można było lekko poprawić.
-
- Stały bywalec
- Posty: 174
- Rejestracja: poniedziałek 29 czerwca 2009, 13:15
- Podziękował;: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 3 razy
ted69 pisze:Niektore osoby tak postepuja. Wazne jest tylko prawidlowe ustawienie formatu w GE (stopnie, minuty w formacie dziesietnym).
może i głupie pytanie, ale:
czy da się zmienić format tych współrzędnych korzystając z mapy googli przez http://mapy.google.pl/
a nie przez ten instalowany program GoogleEarth ?
[img]http://www.opencaching.pl/tpl/stdstyle/images/cache/virtual.png[/img] Jestem ZA powrotem skrzynek wirtualnych.