keszowanie z Bezdrożami :)

Informacje o geocachingu opublikowane w mediach. Tutaj może również kontaktować się z nami radio, prasa, telewizja czy co tam innego :)

Moderator: Moderatorzy

bezdroza
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 29 czerwca 2009, 10:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: bezdroza »

Zobaczymy jak budżet marketingu wytrzyma Toruń : ). W tym temacie jako osoba nieodpowiedzialna nie mogę nic obiecać.
A co do (HDD MM.MM) to mogę przekalkulować wszystkie współrzędne i wrzucić jeszcze raz na stronę. Garmin rzeczywiście odpala się domyślnie na takich ustawieniach, można to jednak zmienić. Żeby jednak trzymać się pewnej linii to rzeczywiście była wtopa : )
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

Witam,
dziękuję serdecznie za akcję - moim zdaniem była bardzo sympatyczna. Proszę jednocześnie o zweryfikowanie opisu/współrzędnych gdyńskiej skrzynki - jeśli nikt z osób na forum nie zaraportował jej znalezienia, to coś jest na rzeczy...
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
bezdroza
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 29 czerwca 2009, 10:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: bezdroza »

Jeszcze dzisiaj wrzucimy współrzędne w prawidłowym zapisie. No i zobaczymy co z Gdynią.
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Najlepiej chyba będzie zarejestrować skrzynki u nas na OC. Wtedy potencjalnych znalazców będzie więcej i nie będzie problemu z logowaniem wizyt, przeliczaniem współrzędnych itp :)

pozdrowienia i dzięki za Warszawa 1.
Awatar użytkownika
loslos
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: środa 14 stycznia 2009, 21:28
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: loslos »

Może jak już będziecie w Toruniu to i do Bydgoszczy zajrzycie :wink:

Pzdr

loslos
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=2205][img]http://geokrety.org/statpics/2205.png[/img][/url]
Thathanka
Wyjadacz
Posty: 499
Rejestracja: niedziela 02 listopada 2008, 08:38
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: bezdroza

Post autor: Thathanka »

snp pisze:mam nadzieję że to nie ostatnia tego typu akcja - i niebawem pokażą się skrzynki w innych miastach (np. Toruń, hehe).
Albo w Gdańsku. Szkoda, że pominęliście to miasto, a jest tu trochę poszukiwaczy. :(
A ogólnie akcja bardzo fajna. Jeśli chcecie wrzucić skrzynki do oc.pl to chyba dobrze byłoby pomyśleć o jakimś rzetelnym opiekunie i jakichś fantach na wymianę, bo z tego co czytam, to po zabraniu materiałów promocyjnych skrzynki są dość ubogie. Same się raczej nie napełnią.
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

e tam opiekunie, bezdroza za chwile będzie miał konto na oc :) już o tym gadaliśmy, a co do faktu, że skrzynki zubożały: my tam zrobiliśmy rzetelną wymianę :wink:
bezdroza
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 29 czerwca 2009, 10:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: bezdroza »

Pytanie odnośnie skrzynki w Trójmieście z której lokalizacją część osób miała problem. Potwierdziliśmy współrzędne u osoby, która ją zakopywała. Osoba zlokalizowała ją i na Google Earth i geoporata.gov.pl siłą rzeczy wychodzi w tym samym miejscu. Czy można wrzucić zrzut ekranowy pokazujący lokalizację z góry ? Czy nie będzie to zbyt duże uproszczenie?
Całkiem możliwe, że sprawa rozbija się też oto, że teoretycznie punkt wychodzi w koronach drzew (co bardziej wskazuje na klif), a jednak współrzędne plus/ minus lokalizują ją jednak na plaży...
Jak coś to poprosimy osobę która umiejscawiała skrzynkę o przenosiny w nowe miejsce.

Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

bezdroza pisze:Pytanie odnośnie skrzynki w Trójmieście z której lokalizacją część osób miała problem. Potwierdziliśmy współrzędne u osoby, która ją zakopywała. Osoba zlokalizowała ją i na Google Earth i geoporata.gov.pl siłą rzeczy wychodzi w tym samym miejscu. Czy można wrzucić zrzut ekranowy pokazujący lokalizację z góry ? Czy nie będzie to zbyt duże uproszczenie?
Całkiem możliwe, że sprawa rozbija się też oto, że teoretycznie punkt wychodzi w koronach drzew (co bardziej wskazuje na klif), a jednak współrzędne plus/ minus lokalizują ją jednak na plaży...
Jak coś to poprosimy osobę która umiejscawiała skrzynkę o przenosiny w nowe miejsce.
Informacja o skrzynce:
Trójmiasto E 18,558614, N 54,502093 Wysoko na klifie. Tuż obok obdartego z kory drzewa, jedynego w okolicy.

Co oznacza potwierdzenie współrzędnych przez osobę, która skrzynkę ukrywała? Współrzędne zdecydowanie wskazują na plażę - dokładnie na końcówkę zejścia, na samym dole. Potwierdzone przez wiele odczytów, trzy odbiorniki i cztery osoby. Opis natomiast wskazuje na klif. Niezależnie od tego, co mówi google earth - ich mapa nie ma właściwych georeferencji. Jeśli skrzynka jest na klifie, to współrzędne po prostu muszą być kopnięte. I to niemało. Jeśli były brane z google maps, a nie sczytane z odbiornika, to nie ma się nimi co sugerować. Obdarte z kory drzewa na klifie znaleźliśmy trzy ;). Tam zdecydowanie nic nie było... Potwierdzić to mogą inni geocacherzy, których spotkaliśmy podczas poszukiwań. Myślę, że w tej sytuacji konieczne będzie uspójnienie pary współrzędne <--> opis, ewentualnie jakaś dodatkowa podpowiedź, która pozwoli zlokalizować skrzynkę.

Można wiedzieć ile osób ją odkryło do tej pory?
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
bezdroza
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 29 czerwca 2009, 10:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: bezdroza »

Niestety potwierdzenie oznacza tyle, że osoba sama wysłała zrzuty ekranowe z dwóch portali o których wspomniałem z pokazaniem lokalizacji.
Dokładność pozioma kalibracji w Google Earth to średnio ok. 10 metrów, czyli nie wiele gorzej od tego co pokazuje w miarę dobrej klasy odbiornik i to się standardowo "sprawdza". W grę jednak wchodzi też błąd zaznaczenia, czyli może się komuś wydaje, że to tutaj. Błąd + błąd - wiadomo co może z tego wyjść. Poproszę osobę o przeniesienie tej skrzynki. Jak tylko bodziec - reakcja będą w miarę szybkie to jutro, najpóźniej po jutrze pojawią się nowe współrzędne tej skrzynki.

Dodano po 19 sekundach:

Skrzynka póki co pełna : ).
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

Przede wszystkim wielkie dzięki za zainteresowanie tematem i podejmowanie działań.
bezdroza pisze:Dokładność pozioma kalibracji w Google Earth to średnio ok. 10 metrów.
Błąd kalibracji jest zdecydowanie większy - zależnie od lokalizacji :). Dyskutowaliśmy o tym niedawno w innym wątku na tym forum.
bezdroza pisze: Skrzynka póki co pełna : ).
Znaczy, że jeszcze nikt jej nie znalazł? :O
Będziemy z niecierpliwością czekać na informacje o tej skrzynce.
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
aknahh
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 21:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

;)

Post autor: aknahh »

Ja tez czekam na nowe wspolrzedne Klifowej skrzynki ;)
trojmiasto - moze znow sie spotkamy ;) hehe
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: Maliniak »

wieczór na klifie spędzamy ;) ?

jak widać z opisów to te skrzynki był w większości skrzyneczkami spotkaniowymi ;)

nie wiem czy dobrze wyczytałem, ale te skrzynki mają mieć przedłużony swój żywot na OC?
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Aj, żałuję, że nie mogę dzisiaj wybrać się na klif.
Mam wielką chrapkę na tę gdyńską skrzynkę. Może mój (póki co) niesplamiony GPSem umysł poradziłby sobie z tym zadaniem :wink:

Ale, z tego co czytam, już nie zdążę, gdyż współrzędne/opis mają być uaktualnione.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: bezdroza

Post autor: Nannette »

bezdroza pisze:Hej,
Z tej strony koordynator od logbooka : ).
Do zobaczenia przy skrzynce : )
Pozdrawiam,
Grzesiek
Ja ze swojej strony gratuluję pomysłu i dziękuję za fajną zabawę. Pozdrawiam z Katowic
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
ODPOWIEDZ