Virtuale do niczego - kolejna runda

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Saracen pisze:Czy chcecie abym zebrał do kupy WSZYSTKIE propozycje jakie tu padły, a resztę postów nic nie wnoszących do tematu wywalił?
Proponuje NIC nie wyrzucac tylko PRZENIESC do xx.
Nastepnym razem moze mniej bedzie osobistych wycieczek i pyskowek. Takie "czyszczenie" sprzyja powtorkom z rozrywki, bo w razie czego znowu sie wyczysci... i bedzie czyste konto?
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Bas pisze:
Saracen pisze:Czy chcecie abym zebrał do kupy WSZYSTKIE propozycje jakie tu padły, a resztę postów nic nie wnoszących do tematu wywalił?
Proponuje NIC nie wyrzucac tylko PRZENIESC do xx.
Nastepnym razem moze mniej bedzie osobistych wycieczek i pyskowek. Takie "czyszczenie" sprzyja powtorkom z rozrywki, bo w razie czego znowu sie wyczysci... i bedzie czyste konto?
OK. Zgodnie z decyzją Basa, jako autora wątku propozycje zostaną wydzielone, do tego czasu wątek zamykam (żeby bałagan nie powstał) odblokowany będzie ponownie po remanencie.
EDIT: Już można kontynuować, istotne propozycje zostały skopiowane...
Awatar użytkownika
soolash
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 16 października 2008, 21:09
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: soolash »

Saracen pisze:
Spider pisze: Tak więc:
Skrzynkom wirtualnym mówię stanowczo NIE
To wykasuj swoje 30 zaliczeń wirtuali, tak na znak protestu :lol:
Soolash:
soolash pisze:YES! YES! YES!
to może Ty też skasujesz swoje 80 znalezionych i 2 założone?
Saracen! Nie skasuję, ani nie zarchwizuję, bo nie łamią regulaminu. Nie być fanem i obrońcą virtuali nie przeszkadza mi w ich szukaniu i zaliczaniu. Nie robię niczego, co nie jest dozwolone. Jeszcze jakaś mądra rada? P.S. Ale bardzo dziękuję za zainteresowanie moją skromną osobą i zapraszam do zdobycia moich wirtualnych skrzynek.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=6122][img]http://www.opencaching.pl/statpics/6122.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1553][img]http://geokrety.org/statpics/1553.png[/img][/url]
Slainte Mhath My Friends!
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

soolash pisze: Saracen! Nie skasuję, ani nie zarchwizuję, bo nie łamią regulaminu.
NO COMMENT! Dla mnie EOT :lol:
Awatar użytkownika
przemozk
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: środa 13 maja 2009, 15:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: przemozk »

EDIT SARACEN:Twój post nie wnosił nic nowego, był poweleniem pomysłu, poczytaj od początku może: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?p=56090#56090
następne posty nie wnoszące nic do sprawy będą wywalane!

Do mnie najbardziej przemawiają jako najsensowniejsze dwa pomysły:
1 - limitowanie skrzynek np 1v/10t
2 - rozdzielenia statystyk (znalazł x skrzynek w tym y virtuali)

Była na początku wątku mowa o jakiejś ankiecie(sondzie) - pomysłów nowych jest coraz mniej myślę że trzeba istniejące zebrać w ankietę i pozwolić ludziom wybrać głosując.

(w ankiecie powinna znaleźć się też oczywiście opcja "nie zmieniamy nic")

Hej!
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

NIE LUBIE OGORKOW.
Nie jem, bo mi nie smakuja. Zajmujma tylko miejsce w sklepie, przeszkadzaja mi, Zadam natychmiastowego usuniecia ogorkow ze sklepu, a przynajmniej nie dostarczania nowych. Ewentualnie pozowle by na 10 sprowadzonych pomidorow sprowadzano jednego ogorka, ale najpierw niech jakas Wysoka Komisja go sprawdzi i zlustruje.

NIE LUBIE NIEBIESKICH SAMOCHODOW.
Sam mam w innym kolorze. Zajmuja tylko miejsce na parkingach, Powinno sie skasowac wszystkie niebieskie samochody a przynajmniej nie rejestrowac nowch. Ewentualnie zgodze sie by na 10 rejestrowanych nowych zielonych byl rejestrowany jeden nowy niebieski ale oczywiscie po wczesniejszym sprawdzeniu i zlustrowaniu go przez Wysoka Komisje.

NIE LUBIE WIRTUALI.
...........................

NIE LUBIE ZEZOWATYCH.
Sam mam "proste" oczy. Zezowatych powinno sie poddawac przymusowej eutanazji. ..........

====================

Czy Wam to nieczego nie przypomina ?
Czy nie sadzicie ze pojawila sie tutaj jakas Swieta Inkwizycja czy jakis inny "nieomylny organ" ?
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
przemozk
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: środa 13 maja 2009, 15:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: przemozk »

Uważam, że Twoje ted69 porównanie jest chybione. Bo rozmawiamy tutaj na temat zabawy jaką jest geocaching i psucia tej zabawy przez graczy, którzy za pomocą wirtualnych skrzynek (nie wymagających większego poświęcenia czy wkładu pracy) nabijają sobie statystyki. A co ważniejsze tworzą skrzynki których znalezienie jest niesatysfakcjonujące i pozostawia niesmak.

To tak jak gdybyś powiedział, że nie przeszkadzają Ci złodzieje samochodów bo nie masz samochodu.

Jeżeli dla ogółu lub większości uczestników gry jakiś fakt sprawia wrażenie psucia gry to tak właśnie jest.

Nie traktuj tego jako zaczepki.

Uważam że najwyższy czas zagłosować bo inaczej decyzja nie będzie podjęta. Jeśli jest możliwość aby jakiś problem został rozwiązany głosami całej społeczności forum to tak właśnie powinien zostać rozwiązany. Pozdrawiam.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

przemozk pisze:Uważam, że Twoje ted69 porównanie jest chybione. Bo rozmawiamy tutaj na temat zabawy jaką jest geocaching
NIE LUBIE KWADRATOWYCH BABEK Z PIASKU.
Powinno sie takich zakazac, Sam ustawiam tylko okragle. Jak patrze na takie kwadratowe to zbiera mi sie na wymioty. Zburzyc wszystkie ...... itd
i psucia tej zabawy przez graczy, którzy za pomocą wirtualnych skrzynek
(nie wymagających większego poświęcenia czy wkładu pracy) nabijają sobie statystyki. A co ważniejsze tworzą skrzynki których znalezienie jest niesatysfakcjonujące i pozostawia niesmak.
Psucie zabawy w geocaching to jest ujawnianie hasel, to jest niszczenie skrzynek, to jest wrzucanie zardzewiachych kapsli do skrzynek zamiast maskotki czy innego fantu. A to ze jedni zakladaja takie skrzynki a drudzy inne, to jest zupelnie inna sprawa.
Nabijaja sobie statystyki, jak piszesz? I co z tego ? ktos chce sam siebie oszukiwac (ze niby znalazl a tylko wygooglowal) - to jego problem. Z tych statystyk nic nie wynika, nie ma zadnych profitow, zadnych zyskow, wiec czemu mamy komus zagladac w talerz? Jego sprawa.
A co do braku satysfakcji i niesmaku - przypomne ze nie ma obowiazku szukania skrzynek, zwlaszcza takich jakie nam nie odpowiadaja.
Czytam opis i decyduje - mam wszak wolna wole - czy pposwiece cza na jej szukanie czy nie.
Nie lubie wirtuali to po prostu ich nie szukam

Kilka osob deklarowalo na forum ze nie lubi skrzynek mikro i miejskich - to moze w takim razie jes skasowac, zabronic, bo "psuja zabawe".
Inni nie lubia kopac w ziemi i nie podobaja im sie skrzynki zakopane - tez zabronic.

Nie traktuj tego jako zaczepki.
Nie ma problemu - dyskutujemy przeciez :)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: burak »

ted69 pisze:NIE LUBIE OGORKOW.
Nie jem, bo mi nie smakuja. Zajmujma tylko miejsce w sklepie, przeszkadzaja mi, Zadam natychmiastowego usuniecia ogorkow ze sklepu, a przynajmniej nie dostarczania nowych. Ewentualnie pozowle by na 10 sprowadzonych pomidorow sprowadzano jednego ogorka, ale najpierw niech jakas Wysoka Komisja go sprawdzi i zlustruje.
Ted również uważam, że Twoje porównanie jest chybione.. jeśli idziesz do warzywniaka po ogórki czy pomidory to je dostaniesz, ale jeśli w tym samym warzywniaku chcesz kupić proszek do prania to się zawiedziesz, a jeśli się nie zawiedziesz to będzie Ci przykro, że proszek do prania leży i wysypuje się na Twoje pomidory..

Bawimy się w geocaching i nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka..

Proponuje rozpisanie ankiety:
Czy jesteś za jakimkolwiek ograniczeniem dla skrzynek wirtuanych??
1. Tak
2. Nie

następna ankieta będzie uzależniona od wyniku pierwszej..
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

rushcore pisze:Jak rozumiem to skrzynkom wirtualnym zarzuca się lenistwo ich autorów. Czym w takim razie jest usprawiedliwiony brak logbooka w skrzynkach z pojemnikiem?
Zaawansowaną nanotechnologią pojemnika :wink:
jsforest
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: czwartek 30 października 2008, 21:20
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: jsforest »

Nie będę się upierał, choć w Wiki jest napisane "Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne upominki oraz dziennik, w których kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia." oraz : W tradycyjną skrzynkę wkładamy dziennik (tzw. logbook), który zawiera podstawowe informacje

EDIT Saracen: to geocacherzy tworzą wiki... poza tym w tym wątku nie prowadzimy dyskusji dla dyskusji, proszę aby posty coś wnosiły do tematu, następny taki zostanie usunięty!

EDIT jsforest: rozumiem, że mnie do nich nie zaliczasz, i uważasz że jedynie słuszne są twoje poglądy. To nie dyskusja, wskazałem tylko rozbieżności i już w tym temacie nie będę się wypowiadał.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 maja 2009, 20:04 przez jsforest, łącznie zmieniany 1 raz.
jsforest
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=6469][img]http://www.opencaching.pl/statpics/6469.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1673][img]http://geokrety.org/statpics/1673.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Bazyl69
Wyjadacz
Posty: 229
Rejestracja: piątek 04 lipca 2008, 14:55
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Bazyl69 »

Ale skoro nanotechnologia pozwala wyprodukować pojemnik to niechże i logbook do niego wytworzy ;)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=970][img]http://www.opencaching.pl/statpics/970.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Bazyl69 pisze:Ale skoro nanotechnologia pozwala wyprodukować pojemnik to niechże i logbook do niego wytworzy ;)
To nie jest problem, problem w tym, że nie wszyscy posiadają technologię pozwalającą się wpisać do tak małego logblooka, dlatego wyrównując szanse zrezygnowano z logbooka, dalszym etapem miniaturyzacji będzie zrezygnowanie z kesza :lol:
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Byly glosy na temat "czystosci" idei geocachingu i ze wirtuale to nie sa "klasyczne" geocache.
W takim razie prosze mi wytlumaczyc - co to bedzie:
Inny typ (dla skrzynek bez współrzędnych) bez logbooka

Ile to ma wspolnego z geocachingiem ?

Przypomniala mi sie stara zagadka:
Co to jest - wisi na drzewie, zielone i spiewa ......
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Saracen pisze:
Bazyl69 pisze:Ale skoro nanotechnologia pozwala wyprodukować pojemnik to niechże i logbook do niego wytworzy ;)
To nie jest problem, problem w tym, że nie wszyscy posiadają technologię pozwalającą się wpisać do tak małego logblooka, dlatego wyrównując szanse zrezygnowano z logbooka, dalszym etapem miniaturyzacji będzie zrezygnowanie z kesza :lol:
W propozycjach jest tez rezygnacja ze wspolrzednych :)
bez podania wspolrzednych, BYT bez logbooka, bez pojemnika - typowy, klasyczny geocache :lol:
Obrazek . Obrazek
ODPOWIEDZ