Oregon 300 i punkty poi
Moderator: Moderatorzy
Oregon 300 i punkty poi
Witam ponownie z kolejnym problemem.
Właśnie stałem się posiadaczm Oregona 300 i wgrywanie punktów GPX GC nie przynosi uragnionych rezultatów dalej widzę tylko nazwę kesza a nie pełny opis co robię zle ? wgrywam to za pomocą poi loadera
Bradzo prosze o pomoc
odbiornik posiada cos takiego jak Geocache ale po wgraniu punktów pokazuje że brak punktów ???
Właśnie stałem się posiadaczm Oregona 300 i wgrywanie punktów GPX GC nie przynosi uragnionych rezultatów dalej widzę tylko nazwę kesza a nie pełny opis co robię zle ? wgrywam to za pomocą poi loadera
Bradzo prosze o pomoc
odbiornik posiada cos takiego jak Geocache ale po wgraniu punktów pokazuje że brak punktów ???
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Scigniej od mnie ten plik http://stc.org.pl/GSAK/op0421_GSAK.zip
rozpakuj i podczytaj do swojego GPSa - sprawdzimy czy taki bedzie dzialal tak jak trzeba
(plik zawiera wszystkie skrzynki, sciagniety dzisiaj)
rozpakuj i podczytaj do swojego GPSa - sprawdzimy czy taki bedzie dzialal tak jak trzeba
(plik zawiera wszystkie skrzynki, sciagniety dzisiaj)
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
To ja niestety wiecej nie pomoge - myslalem ze moze sa jakis drobne roznice miedzy formatami plikow.
A jak jest z plikami z GC, oryginalnymi? sprawdzals ?
Co pisza w instrukcji oo plikach GPX ? o geocachach ?
EDIT
Sprawdz jeszcze na tym pliku
http://stc.org.pl/GSAK/2216049.zip
A jak jest z plikami z GC, oryginalnymi? sprawdzals ?
Co pisza w instrukcji oo plikach GPX ? o geocachach ?
EDIT
Sprawdz jeszcze na tym pliku
http://stc.org.pl/GSAK/2216049.zip
W instrukcji mam tylko tyle :
" slady,trasy(włączając geocache ) moga byc przesyłane pomiedzy twoim oregonem a mapami komputerowymi takimi jak mapasource lub mapami internetowymi
Aby przesłać trasy lub punkty z lub mapy
podłać do komputera wlącz oregon
na komputerz uruchom mapsource
kliknik odbierz lub wyslij do urzadzenia w meu transferu
tyle
tylko w poscie który pytałem czy baza filipsa bedzie chodzic ktos wsadzil foty ze to dziala i teraz załamka
" slady,trasy(włączając geocache ) moga byc przesyłane pomiedzy twoim oregonem a mapami komputerowymi takimi jak mapasource lub mapami internetowymi
Aby przesłać trasy lub punkty z lub mapy
podłać do komputera wlącz oregon
na komputerz uruchom mapsource
kliknik odbierz lub wyslij do urzadzenia w meu transferu
tyle
tylko w poscie który pytałem czy baza filipsa bedzie chodzic ktos wsadzil foty ze to dziala i teraz załamka
- nemrodek
- Forumator
- Posty: 772
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
wg mnie przez mapsource'a to nie zadziała, musisz wgrać plik gpx bezpośrednio na kartę lub do urządzenia do katalogu GPX. Jest gdzieś na forum instrukcja szczegółowa jak to robić z Colorado, powinno działać identycznie
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
-
- Forumator
- Posty: 3247
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 53 razy
Z Colorado i Oregonem doświadczenia nie mam, ale POI loader wgrywa POI (pliki w formacie csv) a nie GPX-y. Te wgrywane muszą być za pomocą mapsourcea, a nie POIloadera.
GPX w formacie dla GC powienien bez żadnych przejść po drodze ładnie prezentować siew Colorado i Oregonie. Warunek - plik musi zawierać mniej niż bodaj 2000 dla C i O punktów. Dla starszych odbiorników było to 1000 lub 500.
POI nie mają tego ograniczenia.
GPX w formacie dla GC powienien bez żadnych przejść po drodze ładnie prezentować siew Colorado i Oregonie. Warunek - plik musi zawierać mniej niż bodaj 2000 dla C i O punktów. Dla starszych odbiorników było to 1000 lub 500.
POI nie mają tego ograniczenia.
OK problem rozwiazalem najprosciej jak sie da
Po podłaczeniu oregano do laptopa poprostu wchodze do niego do katalogu GRARMIN ->GPX ->CURRENT tam wsadzam plik sciagniety gpx gc restart oregona i smiga jak talala nawet przycis geocach dziala od sztrzała:)))
Dzieki za chęci koledzy ale tym razem rozwiazanie przyszlo przypadkiem.
Po podłaczeniu oregano do laptopa poprostu wchodze do niego do katalogu GRARMIN ->GPX ->CURRENT tam wsadzam plik sciagniety gpx gc restart oregona i smiga jak talala nawet przycis geocach dziala od sztrzała:)))
Dzieki za chęci koledzy ale tym razem rozwiazanie przyszlo przypadkiem.
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Pliki gpx z OC zawieraja wszystkie dane, ale MapSource pobiera z nich nazwe skrzynki i link na www. Cala obfita reszte bez litosci obcina. Widac to najlepiej przy porownaniu plikow gpx przed MS i po MS.
POILoader wysyla do gps zarowno dane z plikow csv, jak i gpx - z cala pewnoscia. Tyle tylko, ze nie zwaza na przydzielone w gpx kategorie przypisujac im nazwe folderu w ktorym sie znajduja (moze tam byc wiecej plikow gpx), a jesli pliki gpx sa w folderze glownym (tym, ktory wskazujemy programowi POILoader), to nazwa kategorii jest jednoznaczna z nazwa pliku gpx.
Dodatkowo:
Jesli mamy pliki gpi (wynikowe z POILoadera) o roznych datach, to wyswietlane sa w pierwszej kolejnosci wg daty utworzenia pliku, a dopiero pozniej alfabetycznie - tak przynajmniej zauwazylem na kilku przykladach Wydaje sie to idiotyczne, ale chyba tak wlasnie jest...
POILoader wysyla do gps zarowno dane z plikow csv, jak i gpx - z cala pewnoscia. Tyle tylko, ze nie zwaza na przydzielone w gpx kategorie przypisujac im nazwe folderu w ktorym sie znajduja (moze tam byc wiecej plikow gpx), a jesli pliki gpx sa w folderze glownym (tym, ktory wskazujemy programowi POILoader), to nazwa kategorii jest jednoznaczna z nazwa pliku gpx.
Dodatkowo:
Jesli mamy pliki gpi (wynikowe z POILoadera) o roznych datach, to wyswietlane sa w pierwszej kolejnosci wg daty utworzenia pliku, a dopiero pozniej alfabetycznie - tak przynajmniej zauwazylem na kilku przykladach Wydaje sie to idiotyczne, ale chyba tak wlasnie jest...