Przeglądarka lokalnych html - do przeglądania bazy

Wszystko co bazy dotyczy, pytania, wątpliwości, sprzęt itp...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Przeglądarka lokalnych html - do przeglądania bazy

Post autor: mushin »

Witam.

Pojawiały się na ten temat pojedyncze posty, ale rozwiązania nie znalazłem.
Otóż wgrałem bazę na kartę pamięci, mam tel. Samsung SGH U600.

Mam problem z otwarciem lokalnych plików html. Telefon otwiera je domyślnie w aplikacji 'fileviewer', ktora nie obsluguje hiperlaczy.

Czy możecie mi doradzić jakąś aplikację Java, która nie ma problemu z przeglądaniem lokalnych html? Opera Mini chyba nie ma takiej opcji.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

Opera mini afair ma taką opcję. Adres musi zaczynać się od file:// i dalej ścieżka do pliku. Sprawdzałeś takie rozwiązanie?
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Próbowałem.. Wyskakiwał komunikat, że protokół 'file' nie jest jeszcze aktywny or sth. Jeszcze będę kombinował.. A znacie może jakieś inne przeglądarki html, które otworzą plik z karty pamięci?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

W Nokii mam tak, ze jak otwieram pliki html z poziomu przegladarki internetowej, to bywaja problemy, a jak z poziomu menadzera plikow, to jest OK, choc przeciez plik html jest ten sam. Dziwne, ale tak wlasnie jest. Zerknij u siebie - moze jest podobnie?
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Właśnie chodzi o to, że jak otwieram z poziomu menadżera plików, to otwiera plik html, ale traktuje go jak czysty tekst - nie działają hiperłącza. A bez tego korzystanie z bazy jest niemalże niemożliwe. No chyba że wyszukiwać odpowiedni plik z opisem skrzynki, ale nie o to chodzi :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Fakt, nie o to chodzi.
Ten telefon chyba ma swoja przegladarke internetowa? Probowales z niej otwierac te pliki po podaniu adresu wg wskazowek Trojmiasto? Moze nie trzeba bedzie instalowac zewnetrznej aplikacji?
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Próbowałem jak pisał trójmiasto - w doinstalowanej Operze Mini.
A wbudowana przeglądarka chwilowo mi nie działa, bo nie mam skonfigurowanego połączenia z internetem, a bez tego nie chce się odpalić. Zajmę się tym, ale dopiero za jakieś trzy dni, przez ten czas będę wyłączony... Dzięki za rady. Jak coś więcej ustalę dam znać.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Whatever »

czy uporałeś się z tym może jakoś ? próbuje odpalić bazę na samsungu d-900 i też mam z tym problemy opera śmiga ale przez file:// nie chce ruszyć ten sam komunikat że "file nie jest jeszcze aktywny" ;-) z poziomu przeglądarki systemowej nie da rady bo nie "hiperłączy" ... macie jakieś rady ?
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Whatever - widzę jest jeszcze ktoś kto ma dokładnie taki problem jak ja. Nadal go nie rozwiązałem, ale czuję się raźniej :)

Szczerze powiedziawszy to ten temat jakoś poszedł w zapomnienie i nie zrobiłem wiele więcej. Ale nie odpuszczę tak łatwo, będę kombinował. Jak tylko uda mi się cokolwiek zdziałać dam znać.

Póki co (Samsung u-600) mogę np. online wejść na bazę w necie. Ale nie mogę lokalnego html-a odpalić, bo albo łącza nie działają (firmowa przeglądarka plików), albo "file nie jest jeszcze aktywny" (Opera mini).
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Kiedyś googlowałem i znalazłem kilka przeglądarek w javie, odnośniki niestety pokasowałem. Spróbujcie, może któraś wam zadziała i odczyta file:/// ...?
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: coza »

Na E65 miałem tak, że jak wgrałem Operę Mobile to baza Filipsa nie chciała hulać. Po wywaleniu Opery śmiga aż miło. Widać, że w tym wypadku softy się gryzą.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

coza pisze:Na E65 miałem tak, że jak wgrałem Operę Mobile to baza Filipsa nie chciała hulać. Po wywaleniu Opery śmiga aż miło. Widać, że w tym wypadku softy się gryzą.
Opera Mobile != Opera Mini

ed: kiedys uzywalem najwczesniejszych wersji opery mini i z tego co pamietam to strony nie byly sciagane bezposrednio na telfon i interpretowane ale sciagane gdzies tam, obrobione i dopiero wysylane na telefon. To mogloby tlumaczyc brak obslugi protokolu file://. Jednak, jak wsomnialem, byly to wczesne wersje opery mini i nie wiem jak to yglada na dzien dzisiejszy bowiem na dzien dzisiejszy mam juz telefon z symbianem i tej przegladarki uzywac juz nie musze.

ed2: za http://pl.wikipedia.org/wiki/Opera_Mini:
Po uruchomieniu programu i wpisaniu adresu aplikacja łączy się ze specjalnym serwerem, który dzięki technologii Small Screen Rendering konwertuje zwykłe strony tak, aby były widoczne na ekranie urządzenia przenośnego (np. telefonu komórkowego). Wymagane jest jedynie połączenie z internetem, najlepiej GPRS, chociaż na zwykłym CSD Opera Mini też zadziała.
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: coza »

hipul pisze: Opera Mobile != Opera Mini
edit : to była Opera Mobile pobrana z tego miejsca :

Kod: Zaznacz cały

http://www.opera.com/mobile/download/?man=Series60-3.x&ver=8.65&heading=S60%203.x&img=/bitmaps/products/mobile/platform/symbian865.gif&extra=
Tak naprawdę nie mam pojęcia czy to jest to samo co Opera Mini.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

coza pisze:Tak naprawdę nie mam pojęcia czy to jest to samo co Opera Mini.
Opera Mini to inna aplikacja. Pod Jave. A OMobile to Symbian i chyba WM.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

hipul pisze: A OMobile to Symbian i chyba WM.
Zgadza sie - OMobile pod WM6 dziala ladnie
Obrazek . Obrazek
ODPOWIEDZ