Artykuł - Rzeczpospolita

Informacje o geocachingu opublikowane w mediach. Tutaj może również kontaktować się z nami radio, prasa, telewizja czy co tam innego :)

Moderator: Moderatorzy

Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Artykuł - Rzeczpospolita

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

W tej chwili na stronie www.opencaching.pl można znaleźć współrzędne do 4504 skrzynek rozsianych po całej Polsce.
...... no to nas zadepcza nowi uczestnicy :lol:
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: burak »

Bednarek wypuszcza się też na ekstremalne wyprawy. Czasem, by znaleźć skarb, musi przejść pieszo kilkadziesiąt kilometrów, śpi w namiocie.
haha..Ekstremum na maxa..
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: angelo »

burak pisze:haha..Ekstremum na maxa..
z całym szacunkiem dla wymienionego kolegi, bardziej ujęło mnie "doświadczony wrocławski geocacher, który ma na koncie 77 odkrytych skarbów i 37 ukrytych" :D

tak pozatym artykuł wygląda nieźle. jednak jak się duża gazeta bierze do roboty poza sezonem praktyk studenckich, to widać, że nie ma tragedii w rzemiośle :]

ps. to oczywiście z zazdrości, że do mnie się prasa nie zgłasza :]
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: burak »

tragedii może i nie ma, ale żeby ten artykuł był dobry też bym nie powiedział (moje subiektywne odczucia)..
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

angelo pisze: z całym szacunkiem dla wymienionego kolegi, bardziej ujęło mnie "doświadczony wrocławski geocacher, który ma na koncie 77 odkrytych skarbów i 37 ukrytych" :D
Wszystko zalezy od tego z jakiego regionu sie to obserwuje. Dla kogos z Wawy moze to byc smieszna liczba - w innych regionach kraju jest to bardzo duzo :)
Obrazek . Obrazek
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: angelo »

ted69 pisze:Wszystko zalezy od tego z jakiego regionu sie to obserwuje. Dla kogos z Wawy moze to byc smieszna liczba - w innych regionach kraju jest to bardzo duzo :)
czy ja wiem. Ty mieszkasz na jeszcze większym bezrybiu, a dajesz radę. 90 odkrytych łapie się dopiero na pierwszą setkę odkrywców. Oczywiście statystyki to zło, ale dość obiektywne zło :]
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Nannette »

hahhaha Bartek - w skrzynce można znaleźć Elektronikę .... (sorki ale mnie ujęło)
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: angelo »

Nannette pisze:w skrzynce można znaleźć Elektronikę
rekurencja :] fraktalny wrocław, czy coś :]
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Nannette »

a tak serio to nie ma się czego czepiać, artykuł jest fajny, a Bartek jest naprawdę zaangażowany w to co robi... nie ma się co śmiać z liczb, to żadna wykładnia...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

angelo pisze:
ted69 pisze:Wszystko zalezy od tego z jakiego regionu sie to obserwuje. Dla kogos z Wawy moze to byc smieszna liczba - w innych regionach kraju jest to bardzo duzo :)
czy ja wiem. Ty mieszkasz na jeszcze większym bezrybiu, a dajesz radę.
Nie kazdy ma tyle czasu by go poswiecic na szukanie/zakladanie skrzynek. Ja teraz tez mam dluzsza przerwe w geocachingowaniu - na wiasne mam wplanie nadrobic zaleglosci.
Przy obecnej ilosci skrzynek, przy ich rozkladzie na terenie PL - ilosci nie za zadnym wskaznikiem - miejmy nadzieje ze za rok, dwa sie to zmieni :) Porownywanie ludzi mieszkajacych w roznych regionach Polski nie ma najmniejszego sensu.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
shchenka
Moderator
Posty: 4284
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Kontakt:

Post autor: shchenka »

A czy to prawda, że "nie wolno zostawiać gadżetów reklamowych" ?
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=972][img]http://www.opencaching.pl/statpics/972.jpg[/img][/url][img]http://geokrety.org/statpics/29.png[/img][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Opencaching+rulez&uid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7[/img][/url]
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: angelo »

ted69 pisze:Przy obecnej ilosci skrzynek, przy ich rozkladzie na terenie PL - ilosci nie sa zadnym wskaznikiem
wiesz co. i tak i nie. bo jeżeli ktoś jest aktywny, to rozkład nie ma tak naprawdę znaczenia. Taki ZYR np. w warszawie ma stosunkowo mało skrzynek znalezionych. Jakie w jego przypadku ma znaczenie, że w warszawie jest 1000 skrzynek? Żadne. Oczywiście, te same 700+ odkryć które ma mógłby zrobić przechodząc się jednymi czy drugimi alejami w Stolicy, ale wtedy nie nazwałbym go aktywnym i zaangażowanym. Oczywiście przykładów jest jeszcze kilka. Artix, Snuffery, Bogobig. Sam robię sporo desantów na różne okolice w miarę moich niezmotoryzowanych możliwości :]

Podobnie jest w każdym regionie. Można siedzieć na miejscu odkrywając to co się pojawi i wtedy jeżeli masz szczęście mieszkać w bogatym rejonie, to masz dużo odkryć, można też poświęcać na to czas i wtedy nazywać się aktywnym i doświadczonym geocacherem. Ja też nie mam czasu grać na gitarze, ale nie nazywam się doświadczonym gitarzystą, co nie? :]

Ale wbrew pozorom nie chcę wywoływać kolejnego flejma, bo się już wszyscy kompletnie na mnie obrażą. Jakaś taka fala ostatnio. Może czas przestać się udzielać na forum :]
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Ja się nie obrażę :D
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

angelo pisze:Taki ZYR np.
Ale przeciez juz dawno ustalilismy ze to BOT :lol:

No dobra - masz racje - zalezy od czlowieka. Mnie chodzilo o to, ze patrzenie na same cyferki jest mylace. Teraz OK ? :)
Obrazek . Obrazek
ODPOWIEDZ