Cena GPS

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Mi ta nokia działała z Holluxem, ale modelu nie pomnę.
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Hern pisze:Wierze, że GPS Nokii pewnie zobaczy, ale jakoś ichnie ceny...
Mozna wejsc do sklepu i sprawdzic telefon. Ooops, chcialem powiedziec gps ;)
Jesli w ogole bedzie wspolpracowac z gps, to poszukac takiego modulu, ktory uda sie sparowac 8)
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: tboniasty »

Hern pisze:6230i nie widziała żadnego z dwóch różnych modeli. Po prostu nie ich na BT i tyle. Wierze, że GPS Nokii pewnie zobaczy, ale jakoś ichnie ceny są, że tak powiem mało przekonywujące ...
Dziala ta Nokia w ogole z jakimis urzadzeniami na bluetooth?
bebe
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: piątek 10 października 2008, 15:40
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Post autor: bebe »

Jakiś czas temu zanabyłem Qstarz BT-Q818 eXtreme, ale on trochę przekracza wyznaczoną granicę cenową. Może stanieje. :)

Na rynku jest kilka różnych "dziwnych" chipsetów. Wcześniej zwróciłem uwagę na Skytraq Venus 6, który według testów był czulszy od MTK, o SirfIII nie wspominając, zdaje się, że również mniej prądożerny od MTK. Zdecydowałem się na MTK, bo w tym teście najlepiej wypadł w śledzeniu trasy "pieszej", poza tym bałem się trochę ładować w wynalazek firmy "krzak".

Nadajnika używam z Nokią E51. W pierwszym momencie miała jakieś narowy - po sparowaniu nadajnika z telefonem soft do GPSu nie widział nadajnika, potem w ogóle urządzenia się rozłączyły i nie chciały już "zobaczyć" za żadne skarby, po kilku resetach zapanował ład. :] Problemy się skończyły, kiedy przestałem parować urządzenia w systemie i zdałem się na obsługę softu do GPS.

Jeśli chodzi o Nokię 6230i, to jedyne, co mi przychodzi do głowy, to problem ze stosem BT w Javie. W starszych implementacjach Java MIDP nie widziała niektórych bądź wszystkich urządzeń telefonu (BT, IRDA, itp.), więc pomimo tego, że telefon widział urządzenie na BT, a aplikacja w Javie uruchamiała się poprawnie, to skomunikowanie jednego z drugim było niemożliwe. Z takim zjawiskiem spotkałem się bodajże w SE K700i i którejś Nokii, ale numeru już nie pomnę.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

tboniasty pisze:
Hern pisze:6230i nie widziała żadnego z dwóch różnych modeli. Po prostu nie ich na BT i tyle. Wierze, że GPS Nokii pewnie zobaczy, ale jakoś ichnie ceny są, że tak powiem mało przekonywujące ...
Dziala ta Nokia w ogole z jakimis urzadzeniami na bluetooth?
Mam takie 2 telefony. Oba działają bez problemów ze wszystkim (notek, PDA, BT na USB w stacjonarnym, inne telefony: nokie, samsungi, ericssony). Jedynie tych dwóch GPSów nie widziały. Więcej nie mogłem sprawdzić z powodu braku innych GPSów. Same GPS sprawdziłem erykami k510i, k800i, k850i i Nokią N95: były widoczne.
Dodam, że 6230i nie widziała ich jako urządzenia BT. Do aplikacji nawet nie doszedłem.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Hern pisze:Mam takie 2 telefony. Oba działają bez problemów ze wszystkim...
Same GPS sprawdziłem...
Dodam, że 6230i nie widziała ich jako urządzenia BT. Do aplikacji nawet nie doszedłem.
To wyjasnia wszelkie dodatkowe watpliwosci ;)
Pozostaje chyba duzy sklep z mila obsluga: na pierwszy ogien modul Nokii (dla pewnosci), a pozniej inne... te do kupienia 8)
ODPOWIEDZ