Reklama geocachingu

Informacje o geocachingu opublikowane w mediach. Tutaj może również kontaktować się z nami radio, prasa, telewizja czy co tam innego :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Kontakt:

Reklama geocachingu

Post autor: ted69 »

Dzisiaj (01.06.2008) w Wyzszej Szkole Agrobiznesu w Łomzy w ramach VI Festiwalu Nauki odbylo sie spotkanie poswiecone miedzy innymi GPSom i geocachingowi.
Nawigacja bez kompasu – zastosowanie odbiorników GPS. Obserwacja przemieszczania.
Spotkanie ma na celu prezentację jednego z systemów pozycjonowania - GPS. Omówiona zostanie zasada jego funkcjonowania, przykładowe zastosowania. Uczestnicy zostaną zapoznani z działaniem odbiorników GPS (modele amatorskie oraz bardziej zaawansowane). Przewidziana jest nauka obsługi tych urządzeń w formie zabawy w terenie, podczas której zadaniem uczestników będzie odnalezienie kilku punktów po otrzymaniu ich koordynatów geograficznych. Impreza adresowana jest do młodych osób, które nie miały kontaktu z odbiornikami GPS lub dopiero uczą się posługiwania tymi urządzeniami.
Wiecej o tej imprezie mozna poczytac tutaj: http://www.wsa.edu.pl/2007/news.php?readmore=104

Po czesci referatowej uczestnicy wyruszyli na poszukiwania ukrytych specjalnie na te impreze czterech skrzynek. kazdy z nich dostal do reki taka instrukcje: http://stc.org.pl/PDA/OpisySkrzynek.pdf
Obrazek . Obrazek

ODPOWIEDZ