InfoNarzędzia dla geokeszera
Moderator: Moderatorzy
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Namierzylem w bazie Filipsa brak pliku dotyczacego skrzynki:
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3153
(moja - zalozona 12 kwietnia)
W wersji online nie ma jej nawet na wykazach:
http://achjoj.info/rozne/geocache/oc/oc/usr/B.html
Od czasu ostatniej aktualizacji innych brakow nie namierzylem
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3153
(moja - zalozona 12 kwietnia)
W wersji online nie ma jej nawet na wykazach:
http://achjoj.info/rozne/geocache/oc/oc/usr/B.html
Od czasu ostatniej aktualizacji innych brakow nie namierzylem
- filips
- Forumator
- Posty: 2199
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 13 razy
- Otrzymał podziękowań: 81 razy
- Kontakt:
Zaiste nie wiem, skąd te braki się biorą. Główkuję.
Tymczasem ten problem naprawiony.
Tymczasem ten problem naprawiony.
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Mapa (prawie) wszystkich keszy na świecie ;) - dla garmina
Status WWW geokretów, opencaching, geocaching
Mapa (prawie) wszystkich keszy na świecie ;) - dla garmina
Status WWW geokretów, opencaching, geocaching
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Wybieram sie do skrzynki:
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3266
Ostatnia aktualizacja jest na dzien 27 kwietnia, ale pozniej sa jeszcze 3 wpisy.
Tak mi sie cos placze po glowie, ze logi mialy byc uzupelniane rzadziej, tak?
Czasami ktos dopisze cos, co warto wiedziec...
A moze tak ma byc? Filips?
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3266
Ostatnia aktualizacja jest na dzien 27 kwietnia, ale pozniej sa jeszcze 3 wpisy.
Tak mi sie cos placze po glowie, ze logi mialy byc uzupelniane rzadziej, tak?
Czasami ktos dopisze cos, co warto wiedziec...
A moze tak ma byc? Filips?
-
- Nowy na forum
- Posty: 5
- Rejestracja: piątek 02 maja 2008, 18:56
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Hej,
Jestem totalnym newbie jeśli chodzi o geocaching - próbuję skompletować sprzęt potrzebny do tej ciekawej zabawy, natrafiłem jednak na problem podczas ładowania pliku GPX.
Mam N95 8GB + Smart GPX + podpisany AddON. Próbuję do niej załadować bazę filipsa (wielki szacun kolego), niestety nie udaje mi się to - objawy:
- loading data from GPX file - działa progress bar przesuwa się, w ciągu 30 sek zaczytuje plik oc-public.gpx niestety po zakończeniu zaczytywania, w podsumowaniu pojawia się:
- info: 0 new, 0 updated
- następnie: loading geocaches - ta operacja trwa w nieskończoność, po dwudziestu minutach progress bar stoi cały czas na początku, w efekcie klikam cancel, a info o żadnych geocache'ach nie zaczytuje się do programu
Udało mi się znaleźć w necie GPX bodajże z GC.com i poprawnie załadować go do programu, ale baza nie jest tak obszerna jak baza filipsa z opencaching.pl.
Ktoś ma pomysł jak zaradzić powyższemu? Ewentualnie czy kolega filips ma jakiś inny format pliku GPX (może bardziej okrojony, np. tylko W-wa)?
Wielka prośba o pomoc.
Pozdrawiam,
Scigi
Jestem totalnym newbie jeśli chodzi o geocaching - próbuję skompletować sprzęt potrzebny do tej ciekawej zabawy, natrafiłem jednak na problem podczas ładowania pliku GPX.
Mam N95 8GB + Smart GPX + podpisany AddON. Próbuję do niej załadować bazę filipsa (wielki szacun kolego), niestety nie udaje mi się to - objawy:
- loading data from GPX file - działa progress bar przesuwa się, w ciągu 30 sek zaczytuje plik oc-public.gpx niestety po zakończeniu zaczytywania, w podsumowaniu pojawia się:
- info: 0 new, 0 updated
- następnie: loading geocaches - ta operacja trwa w nieskończoność, po dwudziestu minutach progress bar stoi cały czas na początku, w efekcie klikam cancel, a info o żadnych geocache'ach nie zaczytuje się do programu
Udało mi się znaleźć w necie GPX bodajże z GC.com i poprawnie załadować go do programu, ale baza nie jest tak obszerna jak baza filipsa z opencaching.pl.
Ktoś ma pomysł jak zaradzić powyższemu? Ewentualnie czy kolega filips ma jakiś inny format pliku GPX (może bardziej okrojony, np. tylko W-wa)?
Wielka prośba o pomoc.
Pozdrawiam,
Scigi
- shchenka
- Moderator
- Posty: 4284
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
- Kontakt:
Jeśli chodzi o plik GPX dla mniejszego obszaru, to możesz go wygenerować bezpośrednio z opencaching.org w następujący sposób (np. dla Warszawy i okolic):
- wejdź na opencaching.org i wybierz z menu "mapę skrzynek"
- na mapie wybierz jakąś skrzynkę w centrum warszawy i otwórz stronę z opisem tej skrzynki
- Na stronie z opisem skrzynki w sekcji "Użyteczne" (tuż nad logami) znajdziesz m.in. link: "Szukaj skrzynek w pobliżu (100 km promień) na OC PL - "wszystkie". Po kliknięciu na niego otrzymasz listę skrzynek w promieniu 100km.
- Na dole strony z listą znajdziesz linki zatytułowane "Wykaz od 1 do 500". Kliknij na format GPX i masz plik z najbliższymi skrzynkami. Niestety liczba skrzynek ograniczona jest do 500, ale gdybyś potrzebował więcej to jest na to sposób
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=972][img]http://www.opencaching.pl/statpics/972.jpg[/img][/url][img]http://geokrety.org/statpics/29.png[/img][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Opencaching+rulez&uid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7[/img][/url]
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Wgrywaja sie bez problemu pliki gpx ze ztrony OC. Jesli sa duze, to trwa to kosmicznie dlugo.Scigi pisze:Smart GPX...
progress bar przesuwa się, w ciągu 30 sek...
Na poczatek ogranicz obszar, zeby miec w wyniku do kilkunastu skrzynek lub wgraj kilka gpx pojedynczych skrzynek. Program jest naprawde dobry
-
- Nowy na forum
- Posty: 5
- Rejestracja: piątek 02 maja 2008, 18:56
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Hej,
Dzięki serdeczne za pomoc, nie rozkminiłem że istnieje możliwość importowania GPX'ów prosto ze strony.
Rzeczywiście poszło bez problemów. Czy jest możliwość pobrania większej paczki niż 500 za jednym razem? Promień 150km od miejsca w którym mieszkam wyniósł 2 razy po 500 i raz po 201 .
PS. Do telefonu nie ładuje się wcale tak długo - jedna paczka 500 ok 40 sek. A program jest rzeczywiście świetny!
Pozdrawiam,
Scigi
Dzięki serdeczne za pomoc, nie rozkminiłem że istnieje możliwość importowania GPX'ów prosto ze strony.
Rzeczywiście poszło bez problemów. Czy jest możliwość pobrania większej paczki niż 500 za jednym razem? Promień 150km od miejsca w którym mieszkam wyniósł 2 razy po 500 i raz po 201 .
PS. Do telefonu nie ładuje się wcale tak długo - jedna paczka 500 ok 40 sek. A program jest rzeczywiście świetny!
Pozdrawiam,
Scigi
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Problem z baza Filipsa:
skrzynki zalozone 2 maja, np. ta:
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3328
Aktualizowalem wczoraj, aktualizowalem dzisiaj, ale jest tylko skromny html ze wspolrzednymi.
Brakuje opisu i zdjec (w tej skrzynce sa).
Filips wspominal cos o aktualizacji raz w tygodniu chyba, tak?
To jest powodem?
skrzynki zalozone 2 maja, np. ta:
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3328
Aktualizowalem wczoraj, aktualizowalem dzisiaj, ale jest tylko skromny html ze wspolrzednymi.
Brakuje opisu i zdjec (w tej skrzynce sa).
Filips wspominal cos o aktualizacji raz w tygodniu chyba, tak?
To jest powodem?
- filips
- Forumator
- Posty: 2199
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 13 razy
- Otrzymał podziękowań: 81 razy
- Kontakt:
Hej,Bas pisze:Problem z baza Filipsa:
skrzynki zalozone 2 maja, np. ta:
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3328
Aktualizowalem wczoraj, aktualizowalem dzisiaj, ale jest tylko skromny html ze wspolrzednymi.
Brakuje opisu i zdjec (w tej skrzynce sa).
Filips wspominal cos o aktualizacji raz w tygodniu chyba, tak?
To jest powodem?
przepraszam za późną interwencję, ale najpierw majówka, potem inne zajęcia i nie miałem czasu przeczytać forum że coś jest nie halo.
SPrawdzę problem i postaram się naprawić jeszcze dziś, najdalej jutro.
Za utrudnienia przepraszam!
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Mapa (prawie) wszystkich keszy na świecie ;) - dla garmina
Status WWW geokretów, opencaching, geocaching
Mapa (prawie) wszystkich keszy na świecie ;) - dla garmina
Status WWW geokretów, opencaching, geocaching
- filips
- Forumator
- Posty: 2199
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 13 razy
- Otrzymał podziękowań: 81 razy
- Kontakt:
Jest już ok. Zapraszam do rsyncowania bazy.
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Mapa (prawie) wszystkich keszy na świecie ;) - dla garmina
Status WWW geokretów, opencaching, geocaching
Mapa (prawie) wszystkich keszy na świecie ;) - dla garmina
Status WWW geokretów, opencaching, geocaching
- Ciutnik
- Stały bywalec
- Posty: 98
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 6 razy
Witam. Filips, czy coś się zmieniło w formacie udostępnianej bazy punków OC? Mam problem z utworzeniem mapki pod MapSourca
Wygląda mi na to, że zniknął oc-public.gpx by w jego miejsce pojawił się oc.csv. Jeżeli tak, to czym mogę (najlepiej z konsoli - w trybie wsadowym) przekonwertować .csv do .gpx?
Edit: OK. Już się chyba połapałem co i jak i odnalazłem "zagubionego" oc-public.gpx ale nadal pozostaje problem wygenerowania mapy w oparciu o zaimportowane z niego dane. Cgpsmapper wywala błąd:
Edit2: Już wiem! Bruździ skrzynka OP0CFD "Teleexpress"!
Wygląda mi na to, że zniknął oc-public.gpx by w jego miejsce pojawił się oc.csv. Jeżeli tak, to czym mogę (najlepiej z konsoli - w trybie wsadowym) przekonwertować .csv do .gpx?
Edit: OK. Już się chyba połapałem co i jak i odnalazłem "zagubionego" oc-public.gpx ale nadal pozostaje problem wygenerowania mapy w oparciu o zaimportowane z niego dane. Cgpsmapper wywala błąd:
Kod: Zaznacz cały
Aborting program due to errors. Check error message above.
North/South coordinate must be within (-90,90) range.
[size=75][color=olive]Maciej 'Ciutnik' Wozniak [XVS650A + 276c + Vista HCx][/color][/size]