Opencaching PL vs DE

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Kosimus
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: piątek 03 maja 2024, 11:55
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Opencaching PL vs DE

Post autor: Kosimus »

Hejo.
Pytanko mam. Generalnie na geocachingu się nie znam, zacząłem w zeszłym roku i nie szukam zbyt często z powodu ograniczonego czasu, więc brakuje mi być może wiedzy, ale...
Przebywam często zarówno w Polandzie, jak i Dojczlandzie, więc mam konto zarówno tutaj, jak i na DE. A jednak mam wrażenie, że kiedykolwiek jestem w DE to widzę dużo skrzynek GC, raczej mało OC, z kolei w PL odwrotnie: OC jest wręcz więcej niż GC.

Czy ktoś wie z czego to wynika? 🤔
Awatar użytkownika
Dominik33
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek 18 sierpnia 2023, 11:22
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Opencaching PL vs DE

Post autor: Dominik33 »

Ciężko stwierdzić, poprostu Polakom opencaching przypadł do gustu, natomiast Niemcy widocznie wolą GC, może też dlatego że jednak dla niektórych Polaków płacenie za premium GC to całkiem sporo natomiast dla Niemca to nic. A wiadomo że jak coś jest popularne to staje się jeszcze bardziej popularne a jak jest mniej to jest coraz gorzej aż do upadłości(kiedyś było pełno różnych sreisów geocachingowych które upadły). Ja myślę że fajnie że OC się w Polsce rozwinął bo jak dla mnie jest zdecydowanie lepszy niż GC nie tylko ze względu na to że jest darmowy. No sam fakt że jest polski to dla mnie +
Obrazek
Kosimus
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: piątek 03 maja 2024, 11:55
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Opencaching PL vs DE

Post autor: Kosimus »

Wydaje mi się, że musi być jakiś inny powód. Nawet bez Premium w GC (nie mam, za mało czasu na szukanie by się opłacało) widzę w DE znacznie, znacznie mniej OC 🤷‍♂️.
Cena też nie jest jednak raczej na takim poziomie by blokowała większość osób - jednak PL to kraj trochę bogatszy niż 10, 15 lat temu, a cena premium wzrosła tylko z 30 na 40 dolców rocznie na przestrzeni 20 lat :).
Musi być jeszcze coś innego tutaj :).
Bar i Lepsza Połówka
Stały bywalec
Posty: 168
Rejestracja: środa 28 czerwca 2017, 08:10
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Opencaching PL vs DE

Post autor: Bar i Lepsza Połówka »

Polacy nie lubią sztywnych reguł, a Niemcy wręcz kochają ordnung. ;-)
OC jest mniej rygorystyczne, można tu też spinać skrzynki w geościeżki, może to są powody?
Jednak wydaje się, że się trochę mylisz, skrzynek GC jest w Polsce znacznie więcej, niż skrzynek OC.
Za ten post autor Bar i Lepsza Połówka otrzymał podziękowania (total 2):
Dominik33nieska
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bartek-111
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek 20 października 2014, 23:37
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Opencaching PL vs DE

Post autor: bartek-111 »

Kosimus pisze: wtorek 21 maja 2024, 20:16 Hejo.
Pytanko mam. Generalnie na geocachingu się nie znam, zacząłem w zeszłym roku i nie szukam zbyt często z powodu ograniczonego czasu, więc brakuje mi być może wiedzy, ale...
Przebywam często zarówno w Polandzie, jak i Dojczlandzie, więc mam konto zarówno tutaj, jak i na DE. A jednak mam wrażenie, że kiedykolwiek jestem w DE to widzę dużo skrzynek GC, raczej mało OC, z kolei w PL odwrotnie: OC jest wręcz więcej niż GC.

Czy ktoś wie z czego to wynika? 🤔
Wydaje ci się. Jedyną regułą, jest taka, gdzie komu wygodniej się zakłada i chce się zakładać. I zakłada.
Są rejony w Polsce, które są mocne w GC i słabe na OC (Kraków, rejon Rybnika) i są takie, które są mocne na OC i słabe na GC (Aglomeracja Śląska ciągle jak dla mnie).
Kup mix sałat. Wyrzuć mix sałat. Powtórz!
Awatar użytkownika
Dominik33
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek 18 sierpnia 2023, 11:22
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Opencaching PL vs DE

Post autor: Dominik33 »

Bar i Lepsza Połówka pisze: wtorek 21 maja 2024, 22:57 Polacy nie lubią sztywnych reguł, a Niemcy wręcz kochają ordnung. ;-)
OC jest mniej rygorystyczne, można tu też spinać skrzynki w geościeżki, może to są powody?
Jednak wydaje się, że się trochę mylisz, skrzynek GC jest w Polsce znacznie więcej, niż skrzynek OC.
Oo właśnie geościeżki to jest coś co lubię najbardziej. I funkcja moja okolica. Lubię sobie czasem przejrzeć kto co znalazł u mnie w mieście. Jeśli chodzi o ilość to jak słuchałem między keszami to mówili że na OC jest 50 000 skrzynek a na GC 60 000 więc liczby porównywalne. Nie wiem jak teraz bo odcinek ma chyba ze 2 lata ale pewnie jest to 60 000 i 70 000
Obrazek
Kosimus
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: piątek 03 maja 2024, 11:55
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Opencaching PL vs DE

Post autor: Kosimus »

bartek-111 pisze: wtorek 21 maja 2024, 23:16
Kosimus pisze: wtorek 21 maja 2024, 20:16 Hejo.
Pytanko mam. Generalnie na geocachingu się nie znam, zacząłem w zeszłym roku i nie szukam zbyt często z powodu ograniczonego czasu, więc brakuje mi być może wiedzy, ale...
Przebywam często zarówno w Polandzie, jak i Dojczlandzie, więc mam konto zarówno tutaj, jak i na DE. A jednak mam wrażenie, że kiedykolwiek jestem w DE to widzę dużo skrzynek GC, raczej mało OC, z kolei w PL odwrotnie: OC jest wręcz więcej niż GC.

Czy ktoś wie z czego to wynika? 🤔
Wydaje ci się. Jedyną regułą, jest taka, gdzie komu wygodniej się zakłada i chce się zakładać. I zakłada.
Są rejony w Polsce, które są mocne w GC i słabe na OC (Kraków, rejon Rybnika) i są takie, które są mocne na OC i słabe na GC (Aglomeracja Śląska ciągle jak dla mnie).
A możliwe, że patrzyłem zbyt regionalnie :). Dziękuję za wyjaśnienie.
ODPOWIEDZ