c:geo nie loguje geokretów

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Leone
Stały bywalec
Posty: 131
Rejestracja: sobota 26 kwietnia 2008, 14:35
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

c:geo nie loguje geokretów

Post autor: Leone »

Przed chwilą zauważyłem, że c:geo nie loguje wrzucenia geokretów. Swój ostatni log edytowałem ręcznie, żeby zgadzał się ze stanem faktycznym.

Jeśli ktoś korzysta z c:geo, niech sprawdzi, czy wszystkie logi geokretów się zgadzają.
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dominik33
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: piątek 18 sierpnia 2023, 11:22
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: Dominik33 »

Mi nawet szczegóły nie chcą się wyświetlić, nie wiem jak zrobić żeby działało
Załączniki
Screenshot_20240502-213806.png
Screenshot_20240502-213806.png (90.36 KiB) Przejrzano 506 razy
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2065
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: ronja »

c:geo to twór obcy, więc trudno. Gorzej, że z OC nadal nie można tego zrobić.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik33
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: piątek 18 sierpnia 2023, 11:22
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: Dominik33 »

I tak chyba najlepiej przez oficjalną stronę geokretów, choć nawet teraz to jedyna opcja. Ale jak dla mnie może być
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2065
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: ronja »

Funkcjonalność nowej strony jest regresem, jeśli patrzeć na nią od strony przyjazności logowania. W tym przypadku można napisać, że pod tym względem kiedyś było lepiej. Programistycznie pewnie jest lepiej, ale dla nieprofesjonalisty liczy się sprawność użytkowania, nie bebechy.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
Pawel brasia
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik33
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: piątek 18 sierpnia 2023, 11:22
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: Dominik33 »

No raczej w logowaniu gk nie ma nic skomplikowanego po prostu klikam zaloguj gk wpisuję kod gdzie wrzuciłem itp. no i jest. Najbardziej mnie denerwuje że muszę się ciągle logować od nowa oraz mapa - gdy kliknę na gk w skrzynce to okienko które wyskakuje się nie mieści tak jakby
Awatar użytkownika
Dominik33
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: piątek 18 sierpnia 2023, 11:22
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: Dominik33 »

Ostatnio właśnie się zastanawiałem czy zmieniło się na + czy - i w sumie nie zauważyłem że coś jest gorzej chociaż nie zdążyłem za długo poużywać starej strony właściwie tylko poklikałem trochę. Fajna funkcja jest że jak wejdę w geokrety w danej skrzynce to się święcą na czerwono te, które mają zgłoszone zaginięcie, nie wiem jak było wcześniej oraz kolory kiedy była ostania akcja na mapie też są fajne
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2116
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: r00t7 »

ronja pisze: sobota 04 maja 2024, 18:42 Funkcjonalność nowej strony jest regresem, jeśli patrzeć na nią od strony przyjazności logowania. W tym przypadku można napisać, że pod tym względem kiedyś było lepiej. Programistycznie pewnie jest lepiej, ale dla nieprofesjonalisty liczy się sprawność użytkowania, nie bebechy.
Problemem nie jest to że usprawnienie kodu zepsuło logowanie GK. Problem jest taki że logowanie GK psuło OC w przypadku jakiejkolwiek zadyszki serwera GK. Dlatego kojoty wyłączył logowanie GK razem z wpisem do kesza.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2065
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: ronja »

I tak trzeba coś z tym zrobić - wielu opcji nie ma. Jeśli uważacie, że nie ma powrotu do logowania GK ze strony OC, to napiszcie wprost.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
Dominik33
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2073
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: krystiant »

r00t7 pisze: poniedziałek 06 maja 2024, 10:50 Problemem nie jest to że usprawnienie kodu zepsuło logowanie GK. Problem jest taki że logowanie GK psuło OC w przypadku jakiejkolwiek zadyszki serwera GK. Dlatego kojoty wyłączył logowanie GK razem z wpisem do kesza.
Nie wiem jak skomplikowaną operacją było to wyłączenie, ale może zamiast kojotów mógłby to robić jakiś skrypt, testując np. co 10s czy serwer GX odpowiada - jeśli tak to włącz, jeśli nie to wyłącz...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2116
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: r00t7 »

ronja pisze: poniedziałek 06 maja 2024, 20:00 I tak trzeba coś z tym zrobić - wielu opcji nie ma. Jeśli uważacie, że nie ma powrotu do logowania GK ze strony OC, to napiszcie wprost.
Wybacz, nie umiem Ci odpwiedzieć na to pytanie bo nie wiem jak to poprawić ani jak w pełni jedno na drugie wpływało. Mogę jedynie kolejny raz odpytać RT.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2065
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: ronja »

r00t7 pisze: poniedziałek 06 maja 2024, 21:00 ... Mogę jedynie kolejny raz odpytać RT.
Wiesz, to nie jest kwestia kolejnych pytań - temat znany jest od dawna. Raczej potrzebna jest jednoznaczna deklaracja, w stylu "tak, robimy, będzie działało {np. 2 za miesiące}", albo "nie wróci logowanie i finisz spekulacji". Pośrednie opcje przedłużają tylko stan oczekiwania i niepewności.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
Dominik33
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bartek-111
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek 20 października 2014, 23:37
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: bartek-111 »

ronja pisze: piątek 10 maja 2024, 22:21
r00t7 pisze: poniedziałek 06 maja 2024, 21:00 ... Mogę jedynie kolejny raz odpytać RT.
Wiesz, to nie jest kwestia kolejnych pytań - temat znany jest od dawna. Raczej potrzebna jest jednoznaczna deklaracja, w stylu "tak, robimy, będzie działało {np. 2 za miesiące}", albo "nie wróci logowanie i finisz spekulacji". Pośrednie opcje przedłużają tylko stan oczekiwania i niepewności.
To nie zależy COGu i nie mamy na to wpływu.
Należy zatem uznać spokojnie, że to już nie wróci w żaden sposób i w żadnej dającej przewidywać się przyszłości.
Kup mix sałat. Wyrzuć mix sałat. Powtórz!
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2065
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: ronja »

OK, odpowiedź jest (to wspólne stanowisko COG?), temat można zamknąć. Regres się dokonał i w sumie mało komu to przeszkadza, co jest odzwierciedleniem aktualnego stanu OCPL.

Off: ponoć COG jest od wspierania keszerów :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 233
Rejestracja: sobota 16 kwietnia 2016, 07:55
Podziękował;: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Re: c:geo nie loguje geokretów

Post autor: Błękitna Team »

@ronja
Wsparcie COG polega między innymi na tym , aby podpowiedzieć w jaki sposób rozwiązać problem, jeżeli nie leży to w kompetencjach COG-u.
Jakiś czas temu otrzymałeś Keszerze wsparcie ode mnie - COG-owiczki: zasugerowałam rozwiązanie.
Czy napisałeś e-mail do rt z zapytaniem, jak sugerowałam? Czy otrzymałeś odpowiedź?
PZDR w imieniu COG - Błękitna Team
ODPOWIEDZ