Geościeżki - WIS a skrzynki zarchiwizowane

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

gura11
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: środa 23 grudnia 2015, 10:27
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Geościeżki - WIS a skrzynki zarchiwizowane

Post autor: gura11 »

Hej

nie wiem czy ta dyskusja juz była, ale ostatnio wróciła nam w terenie na kilku geościeżkach, które są niezaliczalne ze względu na archiwizację części keszy.
Czy da się zmienić algorytm liczenia WIS na OC na taki, których liczyłby zadany procent tylko do skrzynek aktywnych+tymczasowo niedostępnych, ale bez uwzględniania skrzynek zarchiwizowanych?
kojoty
Rada Techniczna
Posty: 370
Rejestracja: środa 26 listopada 2014, 14:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Geościeżki - WIS a skrzynki zarchiwizowane

Post autor: kojoty »

Hej,

Ta dyskusja przewijała się już kilkukrotnie.
Ogólnie zaliczanie "uszkodzonych" geościeżek jest chyba mocno wątpliwe - może to jeszcze zależy od rodzaju projektu.
Ja bym był za podejściem w którym COG po prostu zawiesza niezdobywalne ścieżki.
Awatar użytkownika
bartek-111
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 188
Rejestracja: poniedziałek 20 października 2014, 23:37
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Geościeżki - WIS a skrzynki zarchiwizowane

Post autor: bartek-111 »

gura11 pisze: czwartek 23 marca 2023, 10:20 Hej

nie wiem czy ta dyskusja juz była, ale ostatnio wróciła nam w terenie na kilku geościeżkach, które są niezaliczalne ze względu na archiwizację części keszy.
Czy da się zmienić algorytm liczenia WIS na OC na taki, których liczyłby zadany procent tylko do skrzynek aktywnych+tymczasowo niedostępnych, ale bez uwzględniania skrzynek zarchiwizowanych?
Chryste, nie. Bo w ten sposób to można w 10 keszy zaliczyć projekt który pierwotnie miał 100 keszy.
Radość z zaliczenia takiej scieżki, dla mnie osobiście była by żadna, a raczej śmieciowa.
Kesze umierają. Ścieżki też. Trzeba się z tym pogodzić.
Za ten post autor bartek-111 otrzymał podziękowania (total 2):
CiacholKLAB
Kup mix sałat. Wyrzuć mix sałat. Powtórz!
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Geościeżki - WIS a skrzynki zarchiwizowane

Post autor: Pawel brasia »

bartek-111 pisze: czwartek 23 marca 2023, 15:27 Chryste, nie. Bo w ten sposób to można w 10 keszy zaliczyć projekt który pierwotnie miał 100 keszy.
Moim zdaniem można pogodzić oba zdania: Twoje i autora wątku.
Obecnie najmniejszy WIS można ustawić 67%. Wystarczy aby geościeżka sama przechodziła w stan "w remoncie" np. przy progu 50%, a WIS liczony od zdobywalnych skrzynek. Nie ma problemu, że ktoś zaliczy GŚ zdobywając 10 keszy a nie 100.
Druga sprawa to GŚ "otwarte", tzn takie, do których każdy może się dorzucić, często Twórcy aż o to proszą. Jeśli w takich ścieżkach nieopatrznie założy się parę skrzynek to może się okazać, że teoretycznie zdobywalna GŚ jest dla osoby dokładającej kamyczek nie do zdobycia.
Już kiedyś pisałem o postulacie aby usunąć podział założone/zdobyte GŚ i zastąpić to słowem "zaliczona". Do terminu "zaliczona" wchodzi skrzynka znaleziona i założona. Czyli jeśli w ekipie 3 osób założymy GŚ to każdy z nas ma wtedy łatwiej zaliczyć ścieżkę. Co moim zdaniem przyczyni się do napędzania zabawy. Teraz jeśli założę skrzynkę do GŚ (np. Geostrada, Zamki w Polsce itp.) to będzie mi trudniej zdobyć GŚ niż ten, który przyjdzie na gotowe. Przykład liczbowy kiedyś podawałem.
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowania (total 3):
Weskernieskawallon1
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
dzejbi
Wyjadacz
Posty: 395
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Geościeżki - WIS a skrzynki zarchiwizowane

Post autor: dzejbi »

Czy w składzie osobowym RT nastąpiły jakieś zmiany ilościowe że wraca jak bumerang temat geościeżek ?. Prawie od pierwszego postu autora wątku "Geościeżki" z 2013 roku wiadomo że brak jest informatyków, którzy napisaliby nowy program tego zagadnienia OC. Potrzebny jest jeden krótki komunikat RT że w bliższym ale i dalszym okresie czasu żadnych zmian dotyczących geościezek nie będzie. Można przyklaskiwać jednej czy drugiej z propozycji ale do rozwiązania problemów to nie przybliży.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Geościeżki - WIS a skrzynki zarchiwizowane

Post autor: krystiant »

Taka mała historyjka dla zobrazowania absurdu uwzględniania zarchiwizowanych keszy do GŚ

Dwóch keszerów utworzyło wspólnie GŚ - każdy po 50 keszy. Po jakimś czasie jeden się obraził i swoje zarchiwizował.
Drugi, chciał żeby ścieżka nadal funkcjonowała i pozakładał na nowo brakujące 50 (były kolega nie zgadzał się na adopcję).
Aktualna sytuacja jest taka, że ścieżka znowu ma wszystkie 100 keszy aktywnych, a zdobywalna nie jest, bo do obliczenia WIS wchodzi 150 keszy (100 aktywnych i 50 zarchiwizowanych), Minimalny możliwy do ustawienia WIS to 67, a aktywnych jest 66.66


Chętnie aktywowałbym I LOVE, ale nie mogę już dać mniejszego WIS. Ewentualnie, gdyby ktoś założył nowe kesze w miejsce brakujących, mógłbym je dodać do GŚ - na szczęście w tym konkretnym przypadku matematyka nie byłaby tak bezlitosna jak w powyższym przykładzie...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 3):
KLABPawel brasiaWesker
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
bartek-111
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 188
Rejestracja: poniedziałek 20 października 2014, 23:37
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Geościeżki - WIS a skrzynki zarchiwizowane

Post autor: bartek-111 »

dzejbi pisze: czwartek 23 marca 2023, 21:27 Czy w składzie osobowym RT nastąpiły jakieś zmiany ilościowe że wraca jak bumerang temat geościeżek ?. Prawie od pierwszego postu autora wątku "Geościeżki" z 2013 roku wiadomo że brak jest informatyków, którzy napisaliby nowy program tego zagadnienia OC. Potrzebny jest jeden krótki komunikat RT że w bliższym ale i dalszym okresie czasu żadnych zmian dotyczących geościezek nie będzie. Można przyklaskiwać jednej czy drugiej z propozycji ale do rozwiązania problemów to nie przybliży.
Nie jestem w RT, ale ci odpowiem. W przewidywalnej i nieprzewidywalnej przyszłości nie ma co liczyć na zmiany jeśli chodzi o działanie geościeżek.
Kup mix sałat. Wyrzuć mix sałat. Powtórz!
dzejbi
Wyjadacz
Posty: 395
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Geościeżki - WIS a skrzynki zarchiwizowane

Post autor: dzejbi »

Ja tą odpowiedź znam i o tym właśnie piszę, wynika ona wprost z lektury wątku "Geościeżki". Odpowiedź adresuj raczej do @gura11. A krótki komunikat RT mógłby przerwać powroty do tych spraw przez kolejnych keszrów i zapewnić ciszę tak oczekiwaną na FORUM :) .
gura11
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: środa 23 grudnia 2015, 10:27
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Geościeżki - WIS a skrzynki zarchiwizowane

Post autor: gura11 »

Dziękuję za odpowiedzi.
Tak jak rozumiem, problem jest znany, część osób chciałaby zmiany (bo np dochodzi do absudrów o których pisał krystiant), a część nie, ale nie ma obecnie technicznej możliwości zmiany.
Skoro się nie da, to się nie da.
Za ten post autor gura11 otrzymał podziękowanie:
dzejbi
ODPOWIEDZ