Pierwszy post
LINK DO STRONY: http://tomaszg.pl/geo/
Moderator: Moderatorzy
Szkoda
Może wrzucę info na FB, większa szansa, że do kogoś to dotrze.Pawel brasia pisze: ↑środa 13 lipca 2022, 08:04 Obecnie pewnie poza garstką zapaleńców mało osób wie o takim ciekawym narzędziu. Sam o tym zapomniałem.
Dobra, spróbuje to poprawić. Jeszcze będę próbował dodać linki do ścieżek.Pawel brasia pisze: ↑środa 13 lipca 2022, 08:04 Proponuję w geościeżkach po naciśnięciu See more umieścić enter po przecinkach, tak aby powstała lista a nie tekst jednym ciągiem. Będzie bardziej przejrzyście.
To już nie moja wina To przykład wandalizmu na OC, przeciwko któremuś kiedyś protestowałem. Przykładowo te skrzynki mają zmienione koordynaty na daleką Azję lub środek morza: https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP8Q2X https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP8SAZ Niektórzy lubią po archiwizacji robić dziwne rzeczy ze skrzynkami... Niestety nie mam dostępu do oryginalnych współrzędnych, żeby to jakoś wykrywać. Do tego niektóre virtuale, zagadki, nietypowe mają koordynaty startowe w dziwnych miejscach, np.: https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP1A65 Na OC.de jest jeszcze gorzej, bo mają skrzynki "safari".
Obecnie nikt nie ma, chyba że sobie zapobiegliwie je zapisze. Współrzędne są aktualizowane bez przechowywania ich historii. Aby odnieść się do wartości oryginalnych, trzeba by było systemowo zapisywać współrzędne np. w momencie publikacji skrzynki. Dotycz to również lokalizacji, czyli państwa i regionu, która ustawiana jest niezależnie od współrzędnych (wyjątek: przeniesienie skrzynki mobilnej, gdzie lokalizacja aktualizowana jest wg współrzędnych przeniesienia).
Istniejące - ale ze zmienionymi kordami właśnie. Chyba, że Łódź teraz jest w Azji
Sorry, moje niedopatrzenie. Faktycznie, kordy delikatnie "przesterowane" Co do Łodzi, hmmm ... Z perspektywy Poznania może takie wrażenie powstać - w końcu to już Kongresówka
Powód był trywialny: zaokrąglenie. Bezmyślnie napisany kod (przeze mnie ofcoz) zaokrąglał ilość skrytek w dół. Teraz powinno już grać.
Dobry pomysł. A właściwie raczej - ilość aktywnych - jeszcze nie zdobytych i informacja, czy jest szansa ścieżkę zaliczyć.Pawel brasia pisze: ↑piątek 15 lipca 2022, 11:18 Przydałoby się aby obok ilości skrzynek w ścieżce była podana ilość aktywnych.
Pawel brasia pisze: ↑piątek 15 lipca 2022, 11:18 @200e200w Niestety to czerwone podświetlenie nie informuje o zaliczonej GŚ. Co nie zmienia, że taka informacja bardzo by się przydała. Pewnie bardzo trudna do wyciagnięcia, gdyż nawet na stronie GŚ nie ma informacji czy jest ona zalogowana jako zdobyta (chyba, że przeglądniemy wszystkie strony logów).
Pisałem o tym, to niestety wada przyjętej metody. Póki nie pojawi się porządne wsparcie ścieżek w OKAPI raczej w to nie będę wchodził. Dużo zbierania danych, nie wiem czy warto. Do tego musiałbym dużo częściej aktualizować swój zrzut bazy ścieżek. Najprościej byłoby zajrzeć na profil użytkownika, ale on nie jest dostępny bez zalogowania, więc kolejna przeszkoda techniczna się pojawia...krystiant pisze: ↑piątek 15 lipca 2022, 12:32 Z geościeżkami jest jeszcze ten problem, że porównanie ilości zdobytych do WIS też nie daje pewności, bo WIS się zmienia i można było zaliczyć (wpisać log zdobyta) jak WIS był mniejszy i to zaliczenie nie znika jak ilość potrzebnych do zaliczenia się zwiększy...
Wpisy o zdobyciu ścieżek można brać z profilu, a do tabelki dodać kolumnę z aktualnym WIS żeby móc łatwo porównać z nim ilość zdobytych.
Zrobione. Ale wciąż z zastrzeżeniem, że "aktywność" skrzynki jest sprawdzana tylko na etapie aktualizowania bazy ścieżek, co tak często nie będzie robione.Pawel brasia pisze: ↑piątek 15 lipca 2022, 11:18 Przydałoby się aby obok ilości skrzynek w ścieżce była podana ilość aktywnych.