Logowanie skrzynek po 5-6 latach

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Logowanie skrzynek po 5-6 latach

Post autor: Iwmali »

Bardzo ciekawi mnie z jakiego powodu keszerzy logują kesze po kilku latach od znalezienia, np. 5-6. Jaki to ma sens? Wiadomo, że ja nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo np. kesz w międzyczasie 5 razy zaginął albo logbook był wymieniany kilka razy w ciągu, o zgrozo 6 lat. Kiedyś już próbowałam na ten temat rozmawiać, ale nikt nie chciał podjąć się tematu. Naprawdę to nie jest trudne, dajemy czas na wpis do logu na OC np. miesiąc i po tym czasie właściciel skrzynki będzie mógł usnąć wpis, wpisujemy ten termin do regulaminu OC.
Czasami to mi szczęka opada, jak widzę, że ktoś się po latach budzi i wpisuje zaległe skrzynki... ciekawe, że nie pamiętał o nich przez wiele lat i nagle... co odzyskał pamięć?
Naprawdę pomyślmy nad tym tematem...
Dzień bez kesza - dzień stracony.
kojoty
Rada Techniczna
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 238 razy

Re: Logowanie skrzynek po 5-6 latach

Post autor: kojoty »

Hmm.. w sumie może to jest jakiś pomysł żeby zabronić logowania po więcej niż np. 3 miesiącach. Technicznie też by się to zrobiło.

Poczekamy, niech COG się wypowie.
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowania (total 3):
IwmaliCiacholgot100
Awatar użytkownika
atris
Stały bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Post autor: atris »

Może zamiast ustawiać techniczne ograniczenia i zakazy, to po prostu dajmy autorowi regulaminową możliwość kasowania tego typu spóźnionych logowań. W ten sposób właściciele skrzynek jeśli będą widzieć możliwość nadużycia, będą mogli sobie wyjaśnić sprawę z logującym, poprosić o jakieś potwierdzenie itd, a w razie czego - wpis swobodnie usunąć.

Nie rozwiązujmy problemów twardymi technicznymi blokadami, w końcu to zabawa.
Za ten post autor atris otrzymał podziękowanie:
stasiekm
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 367 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Post autor: r00t7 »

ja bym nie robił twardych zakazów. zdarzają się rozpady teamów na oddzielne byty i wtedy ktoś loguje kesze i z 10lat. jak śmierdzi wałkiem - można podpytać jak schowany był kesz albo coś.
a na końcu jak ktoś chce oszukać - jego sprawa - to zabawa jest a nie walka o złote kalesony.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
shashlyk
Obrazek Obrazek
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 134 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Post autor: xmall »

Iwmali pisze: wtorek 09 marca 2021, 18:58 logują kesze po kilku latach od znalezienia
Jest coś na rzeczy. O latach to nie wiem, ale trafiałem często na wpis "zaległe logowanie" bez śladu w logboku.
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowanie:
Ciachol
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Post autor: krystiant »

xmall pisze: wtorek 09 marca 2021, 20:51 Jest coś na rzeczy. O latach to nie wiem, ale trafiałem często na wpis "zaległe logowanie" bez śladu w logboku.
Wybory się zbliżają? :wink:
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
xmall
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
got100
Wyjadacz
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: got100 »

r00t7 pisze: wtorek 09 marca 2021, 20:45 można podpytać jak schowany był kesz albo coś.
Albo co?
Przyjedź do Szczecina i sam podpytaj :twisted:
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

got100 pisze: wtorek 09 marca 2021, 21:16
r00t7 pisze: wtorek 09 marca 2021, 20:45 można podpytać jak schowany był kesz albo coś.
Albo co?
jak macie wątpliwości co do logowań i że to przez nadchodzące wybory - to zgłaszać.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

r00t7 pisze: wtorek 09 marca 2021, 21:26
Albo co?
jak macie wątpliwości co do logowań i że to przez nadchodzące wybory - to zgłaszać.
Wiesz, nie chodzi o wybory, tylko nie cierpię jak ktoś po latach pisze bzdury, np. typu, że 2 lata temu nie znalazł/ła kesza, kurde a keszyk dwa razy był reaktywowany... w tym czasie. Albo 6 lat temu znalazłem/am skrzynkę w doborowym towarzystwie.
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

słuchaj - jeżeli ktoś faktycznie znalazł ma prawo logować. jak oszukuje - w gruncie rzeczy oszukuje sam siebie.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 3):
krcrxmallshashlyk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Cezex
Bywalec
Podziękował;: 99 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy
Kontakt:

Post autor: Cezex »

Iwmali pisze: wtorek 09 marca 2021, 21:34
r00t7 pisze: wtorek 09 marca 2021, 21:26
Albo co?
Wiesz, nie chodzi o wybory, tylko nie cierpię jak ktoś po latach pisze bzdury, np. typu, że 2 lata temu nie znalazł/ła kesza, kurde a keszyk dwa razy był reaktywowany... w tym czasie. Albo 6 lat temu znalazłem/am skrzynkę w doborowym towarzystwie.
Popieram r00ta.

Szukanie dziury w całym. Jak ktoś oszukuje to oszukuje się sam. Jak to robi dla statystyk to jak nie będzie nikt na to uwagi zwracał to mu się szybko znudzi. Jeśli nie chodzi o ftfy to chyba szkoda życia by pilnować logowań we wszystkich keszach.

Zresztą nikt Ci nie broni zgłaszać wpisów do cogu czy kasować wpisów. Dziennik internetowy musi być podparty wpisem w naturze. Jak ktoś nie możne Ci udowodnić, że znalazł kesza to na upartego można mu odmówić wpisu w internecie.

Sam wiem po sobie, że czasem się coś złapie, a umyka to potem do zalogowania. Wczoraj zrobiłem ze 300 km po kilka mobili i okazało się, że dwa z nich już mam tylko nie zalogowałem. Nie od dziś tez wiadomo, że ma eventach się za kołnierz nie wylewa albo po prostu można być zmęczonym po maratonach i może coś umknąć. Za jakiś czas przeglądasz mapę i się zastanawiasz czemu tu masz wszystko wyczyszczone, a tego akurat nie. Albo czemu na wspólnych wakacjach z innym keszerem masz różnice w ilości logów.
Za ten post autor Cezex otrzymał podziękowania (total 3):
stasiekmr00t7xmall
Urban Exploration, chaszcze i skrzynki >/="Mała".

W razie czego kontakt przez prv albo ss-manem: VII - IX - III - I - VI - VI - VIII - III - VII

Telefonów niezapisanych nie odbieram.

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

r00t7 pisze: wtorek 09 marca 2021, 21:49 słuchaj - jeżeli ktoś faktycznie znalazł ma prawo logować. jak oszukuje - w gruncie rzeczy oszukuje sam siebie.
Czyli znowu są wyjątki albo regulamin jest dziurawy jak ser szwajcarski. :roll: Ok. mogą być przypadki, ale nie jak ktoś kto jest czynnym keszerem nagle "odzyskuje" pamięć i loguje po kilkanaście keszy z ostatnich pięciu lat. Ale ok. nie było pytania, bo widać tu dyskryminację kobiet, albo pijane zadają pytania, albo na trzeźwo też głupio się pytają. Dziękuję za wielkie zajęcie się tematem, możecie go zamieść pod dywan... tak jak mojego bana. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy

Post autor: krcr »

Iwmali pisze: środa 10 marca 2021, 08:41 Ale ok. nie było pytania, bo widać tu dyskryminację kobiet, albo pijane zadają pytania, albo na trzeźwo też głupio się pytają. Dziękuję za wielkie zajęcie się tematem, możecie go zamieść pod dywan... tak jak mojego bana. Pozdrawiam.
Obrazek
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

Iwmali pisze: środa 10 marca 2021, 08:41
r00t7 pisze: wtorek 09 marca 2021, 21:49 słuchaj - jeżeli ktoś faktycznie znalazł ma prawo logować. jak oszukuje - w gruncie rzeczy oszukuje sam siebie.
Czyli znowu są wyjątki albo regulamin jest dziurawy jak ser szwajcarski. :roll: Ok. mogą być przypadki, ale nie jak ktoś kto jest czynnym keszerem nagle "odzyskuje" pamięć i loguje po kilkanaście keszy z ostatnich pięciu lat. Ale ok. nie było pytania, bo widać tu dyskryminację kobiet, albo pijane zadają pytania, albo na trzeźwo też głupio się pytają. Dziękuję za wielkie zajęcie się tematem, możecie go zamieść pod dywan... tak jak mojego bana. Pozdrawiam.
serio ochłoń. za dużo emocji wrzucasz w każdą swoją wypowiedź tutaj. każdy temat wart jest dyskusji, ten moim zdaniem jest rozwiązany dobrze - nie ma masowych przypadków oszustw - a jak ktoś już bardzo chce to i tak oszuka, ale oszukuje tylko siebie, przy dużej ilości wykazanych mu przewinień i tak zostanie wykluczony ze społeczności albo puszczony obojętnie i w końcu mu się znudzi. A narzucając 100 paragrafów gdzie co i jak - tylko utrudniamy zabawę tym którzy nie mają nic na sumieniu.

Sam logowałem niedawno kesze z marca 2020 - bo zwyczajnie wcześniej nie miałem czasu siąść do logowania - wedle Twoich zapisów już nie mógłbym tego zrobić.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 2):
tsalariothCezex
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: lupi »

Jak ktoś znalazł kesza nawet i 100 lat temu to ma prawo go zalogować w systemie. To jest tylko zabawa i można tu oszukać głównie siebie. Jeśli ktoś nagle loguje 30 keszyk sprzed 7 lat można to zgłosić do COGu. Wszelkie regulacje, że będą 3 miesiące na zalogowanie kesza są bez sensu i będą powodem kolejnych awantur.
Za ten post autor lupi otrzymał podziękowania (total 3):
tsalariothElvis7shashlyk
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
ODPOWIEDZ