CDO: informacje

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
uhuhu
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

CDO: informacje

Post autor: uhuhu »

W imieniu Centrum Decyzyjnego Opencaching oraz własnym witam serdecznie Społeczność.

W tym wątku planujemy informować Was o sprawach, którymi będziemy się zajmować.

Jesteśmy już po wirtualnym spotkaniu zapoznawczo-organizacyjnym. W pierwszej kolejności postanowiliśmy rozpocząć prace nad tak zwanym kodeksem wyborczym. Chcemy przygotować niedługi, ale treściwy dokument regulujący kwestie związane z przeprowadzaniem procesu wyborów do COG i CDO. Wstępną wersję tego dokumentu już mamy, lada moment skonsultujemy ją z COG-iem, a następnie udostępnimy, zachęcając do wyrażania opinii i wymiany uwag. Po ich przeanalizowaniu i dyskusji zaprezentujemy wersję ostateczną, która – mamy taką nadzieję – będzie dobrą podstawą przy organizacji kolejnych wyborów.

Koronawirus zrobił swoje i temat współpracy z parkami narodowymi na razie delikatnie przycichł. Ważna konferencja organizowana przez PNGS póki co została odroczona. Jesteśmy w kontakcie i trzymamy kciuki, by udało się ją przeprowadzić w nowym terminie.

Spróbujemy też niedługo zaproponować kilka zmian natury technicznej, aby korzystanie z serwisu było jeszcze wygodniejsze.

Przez cały czas jesteśmy otwarci na wszelkie nowe pomysły i propozycje. Zapraszamy do kontaktu i współpracy. Nasz e-mail to: cdo@opencaching.pl

Pozdrawiamy
uhuhu & CDO
Za ten post autor uhuhu otrzymał podziękowanie:
Cezex

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Re: CDO: informacje

Post autor: dzejbi »

Witam
Czy możliwym i realnym jest przedstawienie przez CDO zamierzeń i swoistego kalendarium na całą obecną kadencję ? Dla przykładu: do końca lipca postaramy się załatwić sprawę zasad przyszłorocznych wyborów. Do końca września załatwimy temat taki i taki. W listopadzie uregulujemy zagadnienie A i B. w lutym to i owo itd, itp. Pozwoli to zapoznać się z zamierzeniami, a zgodnie z zawartą wyżej sugestią, otworzy możliwość przedstawienia innych pomysłów i propozycji, a po ich zaakceptowaniu - być może do realizacji w kolejnych latach.
Pozdrawiam
dzejbi

Awatar użytkownika
uhuhu
Bywalec

Na tę chwilę kalendarium nie mamy. Myślę, że sprawę wyborów na pewno ogarniemy w najbliższych tygodniach.

Pozdrawiam
uhuhu
Za ten post autor uhuhu otrzymał podziękowanie:
dzejbi

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Kiedy nowe wybory do CDO, bo zdaje się, że nadal nie macie legitymacji prawnej? Kiedy poznamy kompetencje tego organu?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: elmodemonico »

Cześć,
zapewne już wróbelki odpowiednio zaćwierkały, więc pozostaje mi jedynie potwierdzić oficjalnie, iż moja przygoda z OC Team dobiega końca. Zapewne moja decyzja wielu rozczaruje po tym pierwszym zdaniu.
Ilość głosów, które otrzymałem od Was jest zobowiązująca, a kredyt zaufania otrzymany od społeczności ma dla mnie ogromne znaczenie, ale w tym wypadku zaważyły w dużym stopniu moje relacje rodzinne. Nie chcę publicznie rozpływać się nad szczegółami, ale jedno jest dla mnie wartością nadrzędną, ponad wszystko: RODZINA.
Ostatnie wydarzenia, począwszy od okresu wyborczego, do dnia dzisiejszego w dużym stopniu wpłynęły na moje relacje rodzinne i koleżeńskie, a także pośrednio na moje zdrowie.
Moja decyzja jest nieodwracalna, z dniem 1 czerwca 2020 roku mój mandat wygasa.
Odnośnie moich inicjatyw:
- będę w dalszym ciągu kontynuował pracę nad rozwojem naszego fanpage na Facebooku,
- jestem do dyspozycji w sprawach dotyczących parków narodowych,
- projekt OpenKwidzyn będzie kontynuowany (w tym roku być może w okrojonej formule, ale to będę informował)
Korzystając z okazji apeluję do wszystkich o traktowanie opencachingu jako ZABAWY i to w pierwszej kolejności. Jak słusznie już ktoś na forum zauważył, to nie jesteśmy korporacją, państwem, czy inną organizacją obracającą milionami dolarów. Jesteśmy ludźmi spędzającymi wolny czas właśnie w ten, a nie inny sposób. Unikajmy szeroko pojętej polityki, bo to ona odstrasza i zniechęca. Skupmy się na tym, co dobre i najlepsze w tej zabawie. Nie napinajmy się nad kodeksami, paragrafami, interpretacjami, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. To w ogólnym rozrachunku jest ważne, ale nie najważniejsze.
Jeszcze jedno: traktujmy się po koleżeńsku, nie stosujmy oficjalnych formuł, nie patrzmy na nikogo z góry, a przede wszystkim - szanujmy się. To dotyczy także moich koleżanek i kolegów z OC Team.
Za współpracę podziękuję każdemu osobiście.
PS Nie szukajcie w mojej decyzji drugiego dna, bo go nie ma. Nie wykorzystujcie też tego faktu do jakiejkolwiek walki "politycznej", bo to słaby argument.
Do zobaczenia w terenie.
Pozdrawiam
elmodemonico
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowania (total 6):
krcrJAsiek.baloniarzBłękitna Teamtelefonalarmowykeram58
Obrazek

Awatar użytkownika
uhuhu
Bywalec

Rezygnacja

Cześć Wszystkim,

nie chciałem wyprzedzać Elma, który już jakiś czas temu podjął swoją decyzję, ale wstrzymywał się z ogłoszeniem. Teraz już mogę - ja również chciałbym poinformować Was, że z dniem 1 czerwca składam mandat. Tak będzie lepiej dla naszego całego Serwisu.

Serdecznie dziękuję wszystkim za współpracę, za setki maili, telefonów, uzgodnień. Bardzo mocno trzymam kciuki, aby kolejne osoby, które znajdą się w CDO, radziły sobie o niebo lepiej ode mnie i aby ten organ mógł cieszyć się niebudzącym wątpliwości mandatem całej Społeczności. Mam nadzieję, że przyczyni się do tego nowy kodeks wyborczy. Poza tym deklaruję swą niezmienną otwartość i chęć współpracy na wszelkich polach, na których mógłbym być pomocny. Pamiętajcie, że nie trzeba być w COG ani w CDO, by przyczyniać się do rozwoju naszego kochanego Opencachingu.

Z całego serca podpisuję się też pod apelem Elma o wzajemny szacunek, zwłaszcza w dyskusjach na forum.

Pozdrawiam serdecznie i lecę powoli szykować jakąś nową geościeżkę.
uhuhu
Za ten post autor uhuhu otrzymał podziękowania (total 7):
JAsiek.Pawel brasiabaloniarzBłękitna Teamkrcrtelefonalarmowykeram58

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

Wypracowaliśmy nowy kodeks wyborczy, na pewno nie zadowala on 100% społeczeństwa, bo takiego idealnego nie da się zrobić.
Z dniem 1.06 rezygnuję z obejmowania funkcji członka CDO. Czas odciąć się grubą kreską od tego co było i zacząć od nowa z nowym kodeksem.
Dziękuję za zaufanie, jakim zostałem obdarzony, uważam, że wynik ponad 100 jest wysoki (i to bez spamowania). Przepraszam, jeśli zawiodłem czyjeś zaufanie i być może do następnego razu!
Przepraszam, że tak krótko, ale obowiązki zawodowe wzywają.

Pozdrawiam
Paweł brasia
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowania (total 4):
JAsiek.baloniarzBłękitna Teamkeram58
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

Składam formalny wniosek o przedterminowe wybory do CDO. Kodeks wyborczy jest opracowany więc nic nie stoi na przeszkodzie aby po rezygnacji ponad polowy składu tj 3 z 5 ogłosić nowe wybory. Teraz w nowych realiach może zdecydują się ci, których "coś" w kwietniu blokowało. No i będzie okazja zobaczyć czy Ci którzy nie zrezygnowali startowali tylko dla "władzy" i raz zdobytego stołka bez walki nie oddadzą. Dla dobra serwisu proszę o ponowne poddanie się woli wyborców.
Za ten post autor baloniarz otrzymał podziękowania (total 4):
Błękitna TeamJAsiek.vasco01keram58

telefonalarmowy
Stały bywalec
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: telefonalarmowy »

Czas zatem na krótki komunikat również ode mnie.

Z dniem 01.06.20 r. rezygnuję z obejmowania funkcji członka CDO.

To co zadziało się w ostatnim czasie w OC Team było moim zdaniem podburzaniem do buntu na OC ze strony pewnych osób i doprowadzenia do niszczenia serwisu. Brak rozgraniczenia życia społeczności OC oraz życia prywatnego, również w OC Team, powiązany z atakami personalnymi, groźbami, również dotyczącymi życia prywatnego, który uniemożliwiał prace nad rozwojem serwisu, jest podstawą mojej decyzji. Ostatnie tygodnie pokazały, że działania w OC Team odbijają się na moim życiu prywatnym i zdrowiu.
Dziękuję za zaufanie w tej i czterech poprzednich kadencjach - to był wspaniały czas, chociaż naznaczony wieloma trudnościami. Przepraszam wszystkich moich wyborców, którzy liczyli na moje zaangażowanie dla dobra serwisu, a których zawiodłem w tej kadencji swoją rezygnacją. Niestety uważam, że w takich warunkach nie da się zdziałać niczego dobrego dla serwisu.

Pozdrawiam,
telefonalarmowy
Za ten post autor telefonalarmowy otrzymał podziękowanie:
Błękitna Team

Awatar użytkownika
Błękitna Team
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 250 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

Nie na takie "cogowanie" się pisaliśmy. :cry: Kto dał pomysł na ten bezsensowny podział? :?: Jest nam - Błękitnej- bardzo przykro, bo tak naprawdę to znowu zostaje tylko COG. Na co komu to było?

Awatar użytkownika
Czarodziej
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Post autor: Czarodziej »

Wobec ostatnich wydarzeń w OC Team, również składam rezygnację.

Proszę, ładnie pogrubione:
Z dniem 1.06 rezygnuję z obejmowania funkcji członka CDO i członka RT.,

Wypowiedź experta w tej sprawie.
Za ten post autor Czarodziej otrzymał podziękowanie:
telefonalarmowy

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

telefonalarmowy pisze:
piątek 22 maja 2020, 12:34
Czas zatem na krótki komunikat również ode mnie.

Z dniem 01.06.20 r. rezygnuję z obejmowania funkcji członka CDO.

To co zadziało się w ostatnim czasie w OC Team było moim zdaniem podburzaniem do buntu na OC ze strony pewnych osób i doprowadzenia do niszczenia serwisu. Brak rozgraniczenia życia społeczności OC oraz życia prywatnego, również w OC Team, powiązany z atakami personalnymi, groźbami, również dotyczącymi życia prywatnego, który uniemożliwiał prace nad rozwojem serwisu, jest podstawą mojej decyzji. Ostatnie tygodnie pokazały, że działania w OC Team odbijają się na moim życiu prywatnym i zdrowiu.

Pozdrawiam,
telefonalarmowy
To bardzo mocne stwierdzenia. Zresztą we wszystkich postach, kończących Waszą krótką kadencję, daje się zauważyć pesymizm i rozczarowanie. Napisz nam proszę telefoniealarmowy, co to za "pewne osoby", które niszczą naszą zabawę i ingerują w życie osobiste innych bawiących się. Takie zachowanie, kwalifikuje sie przynajmniej do bana i to na długie lata.
Pozdrawiam, i życzę powodzenia.
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowanie:
art_noise

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

Ludzie z COG-u i z CDO co z Wami się dzieje, 2 tygodnie "rządziliście" i co przez jedną osobę rozpieprzacie cały serwis? Chyba za chwilę zacznę archiwizować swoje kesze, bo do dymisji nie mogę się podać, a muszę jakoś zaprotestować!
Murem za Ciacholem, to fajny facet z marzeniami o pięknej i rzetelnej pracy w cogu, a ostrzegałam Go, że to nie będzie PERFUMERIA.
Teraz trzeba posprzątać ten syf i ogłosić nowe wybory, bez dąsów i humorów. Howgh.
Dzień bez kesza - dzień stracony.

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: xmall »

No to może gruba kreska?
Proszę :)

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

Iwmali pisze:
piątek 22 maja 2020, 21:49
Ludzie z COG-u i z CDO co z Wami się dzieje, 2 tygodnie "rządziliście" i co przez jedną osobę rozpieprzacie cały serwis? Chyba za chwilę zacznę archiwizować swoje kesze, bo do dymisji nie mogę się podać, a muszę jakoś zaprotestować!
Murem za Ciacholem, to fajny facet z marzeniami o pięknej i rzetelnej pracy w cogu, a ostrzegałam Go, że to nie będzie PERFUMERIA.
Teraz trzeba posprzątać ten syf i ogłosić nowe wybory, bez dąsów i humorów. Howgh.
Iwonko, tu był, jest i będzie syf. Także jak nie chcesz się w nim grzebać, to zbierz swoje zabawki i przenieś się z nimi do zaprzyjaźnionego serwisu. Nie zapomnij namówić jeszcze paru osób, coby za Tobą poszły.
Tu i tak już wszystko zdycha, więc jak chcesz się dalej bawić, to moja rada - Uciekaj stąd póki jeszcze chce Ci się coś robić.

ODPOWIEDZ