Prośba w potrzebie

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Prośba w potrzebie

Post autor: Żywcu »

Cześć!
Liczę, że jeszcze kilku keszerów mnie pamięta i jest mi życzliwych dlatego zwracam się do Was z prośbą. Jesteście jedyną społecznością internetową z jaką mam jeszcze kontakt. Nie posiadam FB i tym podobnych.
Ale do rzeczy - padłem ofiarą, niestety powszechnego, nieuczciwego procederu stosowanego przez wypożyczalnie samochodów. Jak wiecie głównie przebywam poza Polską, ale przylatując często korzystam z wypożyczalni. Z tą konkretną (Katowice Green Motion) też miałem do czynienia wcześniej, jednak wtedy wykupiłem pełne ubezpieczenie (co też było nieco wymuszone, bo "nie obsługują zabezpieczenia kartą płatniczą"). Ostatnio zaryzykowałem "bez" i przekonałem się, że w takich sytuacjach zawsze zapłacisz dodatkowo (bo nie wykupiłeś drogiego ubezpieczenia - 150 $ za tydzień)! Auto oddawałem w nocy, bez odbioru (klucze do skrzynki), zdjęcia zrobiłem - jednak doszukano się szkody:
1.jpg
1.jpg (364.78 KiB) Przejrzano 7437 razy
to jest ryska, nieco ponad 1 cm przy wlewie paliwa
2.jpg
2.jpg (238.84 KiB) Przejrzano 7437 razy
Dostałem karę do zapłacenia 702,70
Na moich zdjęciach tej rysy nie widać, choć nie dają one możliwości zrobienia takiego zbliżenia jak na zdjęciu "1"

Ale o co mi chodzi...
Proszę Was o wrzucenie na swoje media społecznościowe (FB czy co tam...) takiej, niezobowiązującej treści:

"Mój znajomy, nie posiadający profili w mediach społecznościowych poprosił mnie o pomoc.
Podejrzewa, że stał się ofiarą nieuczciwych praktyk ze strony wypożyczalni samochodów Green Motion oddział w Katowicach. Przypisuje mu się szkodę (ok. 1 cm rysa przy wlewie paliwa), jak na zdjęciu. Zarzeka się, że nie jest winien powstania takiej rysy, jednak został obciążony kwotą 702,70 PLN. Jeśli Ty lub Twoi znajomi mieli podobny problem z tą wypożyczalnią prosi Cię o pomoc:
- czy miałeś problem z tą wypożyczalnią, tylko gdy nie wykupiłeś drogiego ubezpieczenia?
- czy wypożyczałeś ten samochód?
- czy kiedykolwiek ta rysa (zdjęcie "1") była podstawą naliczenia dla Ciebie kary?
Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiesz tak, daj znać! sprawa@int.pl

Puść dalej jeśli inaczej pomóc nie możesz."


Proszę też dodajcie te zdjęcia, są kluczowe. Jak pobieżnie widać "znacznik" na obu jest inaczej ułożony i mimo innego konta widzenia jest inny. Podejrzewam, że zdjęcie jest zrobione w innym czasie i być może dla innego pojazdu (nie udostępniono mi niemodyfikowanych plików). Zamierzam rozpocząć batalię prawną z tą wypożyczalnią, co być może się przyczyni do ukrócenia nieetycznych praktyk. Wiem, kwota może niewielka ale obawiam się, że wielu pada ofiarą modelu biznesowego: "Promocyjny wynajem - drogie ubezpieczenie, brak ubezpieczenia - wysoka kara". Czas z tym skończyć!

Wiem, że i ta platforma jest nieco "martwa" ale wierzę w Was i że ktoś to puści dalej i dalej..., a może wtedy uda mi się wygrać tą bitwę.
Ja ze swojej strony, z wdzięczności przekazuję nowiutkiego Garmina eTrex 20x na jakiś szczytny cel (w decyzji COG jaki. krcr lub ktokolwiek z COG może go odebrać, po umówieniu się w Opolu).

Bardzo dziękuję za pomoc!
-
Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: Leśne oko »

Masz zdjęcia z firmy ? Jeżeli możesz podaj mi na maila wrzucę w program aby zobaczył exif zdjęcia . Chodzi mi o te które dostałeś z uszkodzeniem .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: Żywcu »

Widzę, że już ponad 60 razy mój post się wyświetlił. Z innych źródeł wiem, że dwie osoby już pomogły - bardzo dziękuję!
Jeśli i Ty pomogłeś/pomogłaś daj znać w tym wątku (wszak FB nie mam i nie widzę :( )

Swoją drogą szkoda, że wcześniej nie czytałem opinii https://pl.trustpilot.com/review/greenmotion.co.uk , choć wiele z nich udaje się zablokować zainteresowanym, to i tak robią wrażenie. Daje to też nadzieję, że przy szerokim rozpowszechnieniu mojej prośby uda się ich złapać "za rękę".
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: Żywcu »

Leśne oko pisze: piątek 01 marca 2019, 13:02 Masz zdjęcia z firmy ? Jeżeli możesz podaj mi na maila wrzucę w program aby zobaczył exif zdjęcia . Chodzi mi o te które dostałeś z uszkodzeniem .
.
Są sprytni - zdjęcia można pobrać z ich serwera i są to dokładnie te zdjęcia które wstawiłem. Za każdym razem jak pobierzesz, będzie to ta data utworzenia pliku.
Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: Leśne oko »

No nie koniecznie . Dałem cynk na forum foto może coś jednak zostaje zaszyte w zdjęciu .
Za ten post autor Leśne oko otrzymał podziękowanie:
Żywcu
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....
Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: Leśne oko »

Jako dowód poproś kopie oryginału niby dla ubezpieczyciela . Program do odczytu EXIF to Opanda .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....
Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: Leśne oko »

Te zdjęcie nie jest dowodem . Zdjęcie musi być zrobione w twojej obecności . Jeżeli czyszczą exif a przepuściłem przez kilka programów to coś jest nie tak ( brak jest nawet zapisu jakim aparatem zostało zrobione). Poproś też o protokół poprzednika aby sprawdzić czy nie został też o to posądzony . Te rysy to nic jak tankowanie .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: Żywcu »

Żywcu pisze: czwartek 28 lutego 2019, 21:56 Ale o co mi chodzi...
Proszę Was o wrzucenie na swoje media społecznościowe (FB czy co tam...) takiej, niezobowiązującej treści:
"....."
Hej, to pomógł mi ktoś poprzez publikację mojego apelu?
Wiem o trzech publikacjach (nie wiem, czy dalej się "przekazują") ale tych będących moją prośbą personalną. Proszę dajcie znać jeśli przekazaliście to dalej.
Przede wszystkim proszę o udział w akcji, bo tylko masowy w niej udział daje możliwość osiągnięcia celu :!:
Z góry dziękuję.
tboniasty
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 19 stycznia 2016, 12:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: tboniasty »

Czołem Krzysiu :-)
Może trzeba wrzucić na wykop.pl? Będzie z tego niezła ****...
Za ten post autor tboniasty otrzymał podziękowanie:
Żywcu
tboniasty
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 19 stycznia 2016, 12:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: tboniasty »

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: art_noise »

Wrzuciłem Żywcu na fejsa twoją prośbę ale jak poczytałem linki wstawione przez tboniasty i ten od Ciebie - to jakoś nie wierzę w dobre zakończenie sprawy. Oszukują ile wlezie ale udowodnienie tego jest mało prawdopodobne. No chyba że wysłali dokładnie te same zdjęcia do kogoś wcześniej i też go obciążyli. Tak czy siak - powodzenia.

EDIT: Widzę że kolega Marvet udostępnił mój post - może się to jakoś rozejdzie po necie...
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowanie:
Żywcu
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maleska
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: środa 17 października 2012, 17:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: Maleska »

Wrzucę to na spotted: katowice :)
Za ten post autor Maleska otrzymał podziękowanie:
Żywcu
Obrazek
Obrazek
Sykkel
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 10 grudnia 2013, 16:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Prośba w potrzebie

Post autor: Sykkel »

Najśmieszniejsze, że oni nawet na swoim profilu FB, mają masę wpisów o ich nieuczciwych praktykach. Nie nadążają kasować. https://www.facebook.com/GreenMotion-PL ... 781912299/
ODPOWIEDZ