Noworoczne zestawienia

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

dzejbi
Stały bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: dzejbi »

Dziękuję brasia za przesłane zestawienia. Mam podobne zdanie odnośnie działań, jak Twoje, przedstawione w ostatnim akapicie. Ale jeśli nic nie mogę powiedzieć o powyższym, to choć kilka cyferek może rzucić jakieś światło, choćby nawet było skażone błędem. Przecież my nic nie wiemy nawet o tym, czy ktokolwiek z Was wystąpił z jakimś nowym pomysłem, sugestią zmiany czy inną inicjatywą , ale został przegłosowany i pomysł umarł zanim się narodził. Pobieżna lektura wpisów na forum w jego różnych wątkach, uwidacznia wprost i między wierszami, pewne zjawiska. Po pierwsze - znikoma ilość osób biorących udział w wyborach do COG. Ktoś, gdzieś (parlando ? – mogę się mylić) przedstawił procentowy udział głosujących w stosunku do ogółu użytkowników. Kolejne to - istnienie dość zantagonizowanych wpływowych grup wzajemnie „nie darzących się sympatią”, dla których wyniki wyborów stanowią złudne poczucie ważności, wyższości czy prestiżu. Poprzedni post kolegi brasia uświadomił mnie, iż nie wszyscy uczestnicy zaznaczają współrzędne swych lokalizacji. Do aktywnego udziału w wyborach pewnie nie da się i nie powinno się nikogo zmuszać. Mając powyższe na uwadze rzucam pomysł: - Kandydatem do COG w dowolnym województwie może być każda osoba spełniająca wymagania regulaminowe. W wyborach biorą udział tylko keszerzy, którzy zaznaczyli swoje koordynaty ( niekoniecznie oznaczające województwo zamieszkania). Ci którzy tego dotychczas nie uczynili, mogą je wpisać w dowolnym czasie. Wszyscy mają do dyspozycji dwa głosy, z których jeden muszą oddać na terenie wpisanych współrzędnych. Może zdarzyć się, że w jakimś województwie nie będzie żadnego kandydata lub kandydat (kandydaci) nie otrzymają żadnego głosu. Po to drugi głos, by w takim przypadku do COG-u na tym terenie trafia (tak jak obecnie) kandydat z największą ilością głosów ale przegłosowany w województwie, w którym startował. Jeśli ktoś nie jest przekonany do kandydatów w zaznaczonym województwie – nie oddaje to głosu ale ma do dyspozycji tylko jeden na dowolnego kandydata. Oczywiście nie można nikogo „przypisywać do ziemi” (jak klika ronia :) ), te współrzędne lokalizacji można zmieniać , ale przed i powyborcze migracje ludności kontroluje RT ( jeśli chce) i wyciąga wnioski (jeśli chce).
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1807
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 265 razy
Otrzymał podziękowań: 327 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: Pawel brasia »

dzejbi pisze: wtorek 15 stycznia 2019, 12:11 czy ktokolwiek z Was wystąpił z jakimś nowym pomysłem, sugestią zmiany czy inną inicjatywą , ale został przegłosowany i pomysł umarł zanim się narodził.
Większość pomysłów umiera nie dlatego, że są złe, tylko z braku możliwości ich wprowadzenia. Rąk do pracy w RT brakuje, kilku kolegów, którzy działają mają wiele roboty z bieżącymi sprawami i mało zostaje im czasu na dodatkowe pomysły (a takie są).
Z większych rzeczy, którymi zajmowali się (bardzo zaangażowali) członkowie COG w ostatnim czasie to: PNGS (Ronja, Maleska, zdalnie również ja), Fanpage (Kurier), OpenKwidzyn (Ronja, Kurier), Sprawność AKQ (Ronja, Kurier), samo AKQ i wiele innych, niekiedy małych rzeczy ale również ważnych. Przepraszam, zapewne wiele pominąłem, wypisałem na szybko to co zapadło mi w pamięci. Zauważam, że nie są to tylko pomysły COGu, za co wielkie podziękowania dla "zwykłych" keszerów.
Piszesz o wyborach, myślę, że to materiał na osobny wątek. Pomysł z koordynatami podoba mi się, ale tu znów pytanie do RT czy da się to weryfikować.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1110
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 226 razy
Otrzymał podziękowań: 509 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: deg »

brasia pisze: wtorek 15 stycznia 2019, 15:38Pomysł z koordynatami podoba mi się, ale tu znów pytanie do RT czy da się to weryfikować.
Weryfikować się da. Ale dzięki takiemu "feature" głosować będzie jeszcze mniej ludzi.

PS: Wrednemu degowi od dłuższego czasu chodzi po głowie głębsza reforma wyborów COG i tylko czasu brak by to przelać na papier (forum) :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
dzejbi
Stały bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: dzejbi »

Nie przypuszczam by problem określany przez Błękitna Team jako „bida z nędzą” czy „lipa” określający flautę i marazm, zamykał się w ilości osób biorących udział w wyborach. Czy dodanie każdemu z GOG-owiczów 400 głosów do osiągniętego w poprzednich wyborach wyniku, lub dla ośmiu z nich 1500 głosów a pozostałym plus cztery , cokolwiek by zmieniło ? Istotne jest to co dzieje się w trakcie kadencji, a skondensowana informacja o tym przed kolejnymi wyborami pozwoli podjąć racjonalną decyzję. Czas chyba na zmiany systemowe i cenny jest każdy pomysł rodzący się w każdej głowie (wrednej również), jako próba wyrwania zabawy ze stagnacji. Z zaciekawieniem będę czekał na te głębsze i te płytsze projekty i propozycje. Wielu z pewnością przyklasnę.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1934
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 171 razy
Otrzymał podziękowań: 245 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: ronja »

dzejbi pisze: środa 16 stycznia 2019, 12:43 ….Czas chyba na zmiany systemowe i cenny jest każdy pomysł rodzący się w każdej głowie (wrednej również), jako próba wyrwania zabawy ze stagnacji...
Wyprzedzę tylko pewne oczekiwania, dające się odczytać z całego tekstu: żadne zmiany w sposobie wyboru COG nie wpłyną na zwiększanie atrakcyjności zabawy, wyrwaniu ze stagnacji. Musielibyśmy zmienić mu całkowicie konstrukcję, status i dać mocne narzędzia do ręki, a to - sorry - pachnie mi wprowadzeniem zawodowego zarządu, wzorem znanego nam ze świata równoległego i zmianą formuły OCPL, co przeczy dotychczasowej idei. W COG-u nie ma żadnej realnej władzy, jest sporo roboty administracyjnej. Skład tego ciała niewątpliwie jest istotny, bo daje sygnał, czy będzie stabilnie, a to jest podstawą do normalnego funkcjonowania. Czy 16 recenzentów, czy jeden głos lub dwa? Musi mieszkać w regionie lub mieć założone kesze? Szczerze? Jeśli keszerzy sami nie będą garnąć się do brania współodpowiedzialności za Serwis, to i COG ich nie zmusi do czegokolwiek, nawet będąc wybranym w wyborach bezpośrednich, z głosów tylko z własnego regionu. Każdy keszer ma prawo wyboru, może sobie wybierać kogo chce (po spełnieniu minimalnych warunków, które każdego roku są podawane). Jeśli jeszcze sam zechce zainwestować trochę swojego serca w codzienność, to będzie dobrze :)

Skoro już został wywołany temat nowych wyborów (może osobny wątek zrobić?), to proponuję zastanowić się, jak ludzi do nich zachęcić. Straszne larum podnosiło się, gdy padały propozycje wysyłania powiadomień do wszystkich aktywnych keszerów (że to spam, śmiecenie, RODO, itp.). Jak zatem poinformować ich skutecznie, że zaczynamy dyskusję? Przecież na Forum jest nas tylko garstka :( Nie mam nic przeciwko, by OCPL wysyłało do mnie komunikaty o istotnych dla Serwisu sprawach. Myślę, że to dobra forma komunikacji, którą niepotrzebnie skreśliliśmy. W "Moim profilu" mamy opcję zgody na otrzymywanie różnych powiadomień. Rozszerzmy ją o okienko dla newslettera i korzystajmy. Dostaną tylko zainteresowani, którzy nie anulowali opcji, ale w ten sposób mamy szansę na grupę pomysłodawców większą, niż tylko stali bywalcy Forum :)

EDIT: ogonek w "e"
Ostatnio zmieniony czwartek 17 stycznia 2019, 13:37 przez ronja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
witas86
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 07 listopada 2017, 13:11
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: witas86 »

Może to potraktujecie jako wrzucenie kamyczka do ogródka, lecz.... w zasadzie, o jakiej stagnacji zabawy mówimy?
Opiszę to ze swojego podwórka: w dni robocze mieszkam i pracuję w Poznaniu, czasem w weekendy zawitam do rodzinnego Ostrowa Wielkopolskiego. W Poznaniu, jak wiadomo, ekipa keszerska jest silna - WIO, nowe ścieżki, od dawna nie było tygodnia, żeby przynajmniej jedna skrzynka w Poznaniu lub okolicy się nie pojawiła. Do tego istnieje oczywiście wychodzący poza Poznań projekt 100+ keszy na rocznicę Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 - aktualnie skrzynek jest 179.
W Ostrowie, wiadomo, gorzej. Mniejsze miasto, nowych keszy nie było od kilku lat. Postanowiłem coś w tym kierunku zrobić, wiec w rozmowach ze znajomymi wytłumaczyłem, na czym geocaching polega, kilku osobom pomogłem w zdobyciu pierwszego kesza. Wiem, że przynajmniej dwie osoby „łyknęły” haczyk i szukają dalej. Namawiam je do założenia własnych keszy (żebym miał czego w Ostrowie szukać:) )
Oprócz tego udało mi się zorganizować latem spotkanie, na które zaprosiłem ekipę z Poznania, zaskoczył pozytywnie mnie przyjazd ludzi z innych rejonów Polski. Oczywiście spotkaniu towarzyszyła nowa ostrowska geościeżka.
Wiosną planuję kolejne projekty w Ostrowie, kolejne spotkanie (tym razem z biwakiem).
Pracując w instytucji, która zajmuje się m.in. szeroko pojętą edukacją, zrobiłem w ramach obowiązków zawodowych wydarzenie wykorzystujące potencjał geocachingu, na którym również pojawili się nie-keszerzy.
Z pomocy COG korzystałem tylko w tym ostatnim wymienionym przeze mnie projekcie -chodziło tam o pewną nietypowość keszy.

Nie piszę o tym, by się chwalić i oczekiwać laurów. Chcę tylko pokazać to, że działania w terenie nie zależą od poszczególnych członków COG czy rozwiązań systemowych i jeśli ktoś widzi „stagnację”, to niech z nią powalczy na własnym podwórku.

A statystyki globalne... cóż, naprawdę lecą tak na łeb, na szyję?
Za ten post autor witas86 otrzymał podziękowania (total 4):
krystiantPawel brasiastasiekmdzejbi
dzejbi
Stały bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: dzejbi »

Dzięki witas86 za post. Przekonałeś mnie :) . Uświadomiłeś mi, że od momentu gdy marvet zatwierdził moje pierwsze 3 skrzynki , COG nigdy do niczego nie był mi potrzebny. Niezależnie co, gdzie i jak robią, są czy ich nie ma, ja swoje skrzynki, ścieżki czy eventy zakładałem i będę spokojnie sobie zakładał i szukał istniejących zgodnie z dewizą Skyqena – „Wpis i dalej. Tyle keszy przed nami”. Dzięki za celną podpowiedź: - co mnie to wszystko obchodzi …
witas86
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 07 listopada 2017, 13:11
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: witas86 »

Proszę nie przekręcać mojej wypowiedzi: pisałem przecież, że musiałem w jednym przypadku skonsultować się z COG.
Przypomniało mi się też, że zgłosiłem kilka "opuszczonych" keszy do archiwizacji - nie praktykuję reaktywacji gdy mam podejrzenie, ze założyciel już nie jest aktywnym keszem.
Wszystkie te sprawy zostały załatwione bez zbędnej zwłoki.
Może jestem stronniczy, ale jeżeli chodzi o województwo w którym działam to naprawdę nie mam na co narzekać i nie obchodzi mnie czy członek COG-u w czasie swojej kadencji założy 3, 30 czy 300 skrzynek lub spotkań. Zasadniczo nie wpłynie na moją aktywność w OC.PL. Jak pisałem wyżej, "animowanie" geocachingu nie należy przecież do podstawowych obowiązków COG (por. https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... rwisu_OC_PL )
dzejbi
Stały bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: dzejbi »

Tym razem Ty mnie nie zrozumiałeś. Nic nie przekręcam. "Co mnie to wszystko obchodzi" odnosi się do mnie. Po co ja zadaję jakieś pytania GOG-owi ? Do czego mnie to potrzebne ? To COG zwracał się czasem do mnie w różnych sprawach. Z poszczególnych wypowiedzi wynika że są niezbędni właściwie nowym uczestnikom zabawy. Żadne ich zdanie w tym wątku, nie sugeruje czegoś innego. Kiepska frekwencja wyborcza prawdopodobnie tu ma swe źródło. Inni odkryli to wcześniej lub im wcześniej to uświadomiono.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1807
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 265 razy
Otrzymał podziękowań: 327 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: Pawel brasia »

dzejbi pisze: sobota 19 stycznia 2019, 00:12 "Co mnie to wszystko obchodzi" odnosi się do mnie. Po co ja zadaję jakieś pytania GOG-owi ? Do czego mnie to potrzebne ? To COG zwracał się czasem do mnie w różnych sprawach. ...
I tym wpisem mi uświadomiłeś, że nie jest mi potrzebna policja (bo tylko na radary łapią), służba zdrowia (bo jak się przeziębię to wystarczy odleżeć), urzędy Gminy, Miasta, Starostwa (po co pozwolenia, decyzje itp, mamy wolny kraj) itd itp.
:lol:
Właściwie o co Tobie chodzi w tym wątku?
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
dzejbi
Stały bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: dzejbi »

??? Nic nie pisałem o instytucjach, które wymieniasz. Do wielu z nich kilkakrotnie występowałem z zagadnieniami dotyczącymi naszej zabawy, gdy była taka potrzeba. Zrozumiałeś w takim razie tak jak chciałeś. Mamy wolny kraj :) O co mnie chodzi (chodziło)? To bardzo proste. Przekonaj mnie w jednym lub dwóch zdaniach, że powinienem oddać swój głos na Ciebie, a nie powiedzmy na Karwdo czy Maleskę. Co Cię wyróżnia spośród innych kandydatów w działaniach i realizacji zadań, by pominąć w wyborze wspomniane osoby ? Jakimi kryteriami (które nie są określone)Ty się kierujesz, oddając swój głos ?
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1807
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 265 razy
Otrzymał podziękowań: 327 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: Pawel brasia »

Pisałeś, że COG jest Tobie nie potrzebny, więc podałem co nie jest mi (i zapewne większości obywateli) potrzebne. Taki żarcik ;)
dzejbi pisze: sobota 19 stycznia 2019, 19:37 O co mnie chodzi (chodziło)? To bardzo proste. Przekonaj mnie w jednym lub dwóch zdaniach, że powinienem oddać swój głos na Ciebie, a nie powiedzmy na Karwdo czy Maleskę. Co Cię wyróżnia spośród innych kandydatów w działaniach i realizacji zadań, by pominąć w wyborze wspomniane osoby ?
Nie przekonam, nie mam zamiaru przekonywać, to są dobrzy członkowie COG, a nie jest w mojej naturze wyolbrzymiać (jeśli są) czyjeś wady lub swoje zalety (jeśli jakieś mam). Głosując na nich nie będzie to głos stracony.
dzejbi pisze: sobota 19 stycznia 2019, 19:37 Jakimi kryteriami (które nie są określone)Ty się kierujesz, oddając swój głos ?
Moje kryteria chyba niewiele Tobie pomogą. Mam możliwość spojrzenia na działalność COG od wewnątrz. Obserwując wiem mniej więcej kto ma jakie poglądy, kto się bardziej nadaje, kto mniej. Najbardziej cenię zaangażowanie i nowe pomysły, nie muszą one mi odpowiadać. Tacy ludzie są potrzebni, krytykując konstruktywnie jakiś pomysł wnoszą nowe spojrzenie, swoje pomysły.
I powoli z wątku noworocznego robi się wątek wyborczy ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
dzejbi
Stały bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 114 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: dzejbi »

Ten wątek mimo swej nazwy, od pierwszego postu dotyczy jeszcze odległych, ale zbliżających się wyborów. Każde województwo musi oczywiście mieć swojego administratora. O potrzebie jego istnienia dla nowo zakładających skrzynki, pisałem wcześniej. Ktoś również jako ostatni powinien gasić światło, gdy algorytm zasygnalizuje kolejne 3 DNF, uruchamiając odpowiedni klawisz. Wybrana osoba na tą funkcję, powinna być niezbędna, ważna i potrzebna dla wszystkich w różnych aspektach tej zabawy, we wszystkich województwach. Osobiście uważam że zapoczątkowany kiedyś pomysł o przedstawianiu przez kandydatów swoich planów, zamierzeń itd., o których wcześniej pisałem, był bardzo dobrą inicjatywą, która niestety nigdy nie została zrealizowana do końca. Dlaczego ? Przecież przedstawienie osiągnięcia zamierzonych celów oraz kwestii, których nie udało się w danym roku zrealizować, przyniosłoby tylko dobro dla nowego lub powtórnie wybranego administratora, jako „rozkład jazdy” na kolejną kadencję, ale przede wszystkim dla danego województwa. Jednym z głównym zadań COG-u powinna więc być aktywność w realizacji zamierzeń na przydzielonym terenie. Należałoby jednak odciążyć tą funkcję z typowo biurowej, „technicznej” jak określa Karwdo, konieczności archiwizowania, akceptowania i zatwierdzania pierwszych skrzynek nowych uczestników zabawy, cedując te zadania na inne osoby. Tu wprost narzucają się „Przewodnicy”, ale rekrutowani w oparciu o inne, dużo większe wymagania. Pięć tysięcy odszukanych skrzynek i 200 otrzymanych gwiazdek, znajomość terenu, byłyby gwarancją doświadczenia, wymaganego dla podejmowanych decyzji zatwierdzających lub odmowy akceptacji. Kwestie sporne rozstrzygałby zawsze COG, który miałby prawo wyrywkowo weryfikować decyzje Przewodników. Praca z zatwierdzeniami keszy ,rozdziela się w ten sposób na więcej osób. Kandydując i obejmując funkcję COG-u w konkretnym województwie, wiedząc o Rezerwatach (choć te odpadają z definicji), Parkach Narodowych i ich otulinach, Nadleśnictwach na terenie województwa, Pomnikach Przyrody Ożywionej (jak wyżej) i Nieożywionej, innych instytucjach, COG wyprzedzająco występuje do odpowiednich , przedstawiając cele i zasady zabawy, sondując możliwości pozwoleń i przestrzegania sugerowanych obostrzeń. Jest reprezentantem i ambasadorem OC w województwie. To oczywiście tylko propozycja, każdy na swoim terenie realizuje swój program. Może np. zorganizować event lokalnych keszerów i przewodników, sugerując kierunki rozwoju zabawy w zależności od potrzeb w województwie. Np. najpierw „masa” , gdy uzna że należy „podgonić” z ilością, później „rzeźba” gdy dostrzeże zagrożenie jakości. Wszelkie działania w celu popularyzacji i reklamy Opencaching, „zarażanie” nowych uczestników – to również poletko COG-u, choć każdy z keszerów powinien mieć to na uwadze. Można przecież „wykorzystywać” inne, istniejące formy aktywności turystycznej do propagowania tej zabawy. Na trasach rajdów różnymi szlakami ,rozsiane są skrzynki OC. Zbierając grupkę chętnych można wędrować wspólnie, pokazując po drodze szukanie skrzynek turystom nic nie wiedzącym o tej zabawie … Zejdźmy na ziemię. Jest jak jest i witas86 pisze że jest dobrze. Wykresy statystyk może nie sięgają zenitu, ale stale krzywą wznoszącą. Nie chcąc wchodzić w polemikę w tym temacie, tylko powiem: „nie tak slodko, jak myslisz”. Na koniec, odniosę się do postu kol. brasia. Odpowiedziami zaskoczony nie jestem. „Nie jest mi do niczego potrzebny” to „kamyk w bucie”, mający sprowokować do dyskusji. Mój kontakt z COG głównie sprowadzał się do realizacji zadań przyjętych na siebie jako przewodnik (funkcja chwilowo wyłączona, powody dla ogółu nieistotne). Przypominam sobie, że zgłosiłem do COG-u wpis (? )ale chyba jednak przyjęty nick, który natychmiast został usunięty. Dwu lub trzykrotnie zgłaszałem keszerów, których logi o znalezieniu, nie miały odzwierciedlenia w dzienniczkach moich skrzynek. Interwencja w takich sprawach, to z pewnością zadania dla COG, z półki administracyjnej. Starałem się jednak nie absorbować COG-u do innych kwestii, które mogłem wykonać osobiście. Nie masz zamiaru przekonywać do swojej kandydatury w porównaniu do przedstawionych osób - bo nikt nie przekonuje, więc taką prośbę można przemilczeć lub zbyć w powyższy sposób. W kolejnym zdaniu przyznajesz jednak, że gdybym przykładowo wskazał inne nicki, to Twoja opinia mogłaby być inna. Ale też bym jej nie poznał :) , masz ją tylko dla siebie. Przyznajesz tym samym że czekający nas akt zwany wyborami, sprowadza się do zbierania przez kolegów - głosów innych kolegów, bo tylko kontakty towarzyskie są puszką wyborczą. W obowiązującym systemie wyborów, znając wyniki poprzednich 2 lat, mogłoby się zdarzyć, że grupa z jednego województwa, z pewnym marginesem na plus, obsadza głosami swojego przedstawiciela w swoim terenie, a pozostali – tytułem psikusa albo działań wynikających z innych pobudek, głosuje na swojego kolegę - kandydata w Twoim województwie i sąsiednim … ? Taki łańcuszek jest możliwy w różnych konfiguracjach. Dobrze jednak że kandydaci określają województwo, z którego startują w wyborach. Wyobrażasz sobie grupę 16 osób z największą ilością głosów, wybranych jako COG, którzy sami miedzy sobą rozdzielają województwa do administrowania ? Czekam na sygnalizowany przez dega projekt reformy wyborów. Czy będzie próbą ominięcia takich raf ? Nikt nie zgłasza żadnych nowych propozycji co do zwiększenia frekwencji wyborczej ani dotyczących innych zagadnień … w innym zapoczątkowanym przeze mnie wątku twierdzili że OC zamiera. Uffff :)
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2007
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: krystiant »

dzejbi pisze: wtorek 22 stycznia 2019, 11:00 Kandydując i obejmując funkcję COG-u w konkretnym województwie, wiedząc o Rezerwatach (choć te odpadają z definicji), Parkach Narodowych i ich otulinach, Nadleśnictwach na terenie województwa, Pomnikach Przyrody Ożywionej (jak wyżej) i Nieożywionej, innych instytucjach, COG wyprzedzająco występuje do odpowiednich , przedstawiając cele i zasady zabawy, sondując możliwości pozwoleń i przestrzegania sugerowanych obostrzeń. Jest reprezentantem i ambasadorem OC w województwie[...] Wszelkie działania w celu popularyzacji i reklamy Opencaching, „zarażanie” nowych uczestników – to również poletko COG-u,
A dlaczego?
dzejbi pisze: wtorek 22 stycznia 2019, 11:00 każdy z keszerów powinien mieć to na uwadze.
Żeby trochę zaognić :wink: dyskusję wspomnę tylko, że u "sąsiadów" recenzentów jest czterech, weryfikują wszystkie kesze (a nie tylko pierwsze trzy) i jakoś nie zauważyłem żeby tam narzekali na nich, że nie wykonują zadań, których niektórzy oczekują od naszego COG-u...
Nierecenzenci potrafią zorganizować spotkanie, na które z całego świata przybywają setki keszerów :shock:
Dlaczego tam się da, a u nas co chwilę na forum czytam: COG powinien to, czy tamto...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1110
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 226 razy
Otrzymał podziękowań: 509 razy

Re: Noworoczne zestawienia

Post autor: deg »

krystiant pisze: wtorek 22 stycznia 2019, 22:19 u "sąsiadów" recenzentów jest czterech, weryfikują wszystkie kesze (a nie tylko pierwsze trzy)
Warto wiedzieć, że u naszych największych Opencachingowych sąsiadów (OC DE) nie są weryfikowane żadne kesze (nawet 3 pierwsze nie są weryfikowane) i też nikt na to nie narzeka...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
ODPOWIEDZ