Skrzynki PNGS

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował: 107 razy
Otrzymane podziękowania: 154 razy

Re: Skrzynki PNGS

Post autor: ronja » niedziela 14 października 2018, 19:58

deg pisze:
sobota 13 października 2018, 23:01
...Mówimy tu o przestępstwie z art 212 paragraf 1 i 2 KK, ściganym z oskarżenia prywatnego. … Zegar tyka - zostało niecałe sześć dni...
Przepraszam Cię deg, ale tak mnie naszło. Czy w niedawnej stosunkowo sprawie, gdy było bardzo gorąco, a w ręku miałeś dowody popełnienia większego przestępstwa niż teraz, byłeś (jesteś) tak samo konsekwentny jak dzisiaj? Pytam, bo jeśli tak i sprawa ma swój bieg prawny, to chętnie pomogę - mnie w jakiś sposób także dotknęła. Po co piszę? Byś sobie darował tykające dni specyficznego ultimatum, a np. spróbował przegadac temat z adwersarzem spokojnie na offie. Pewnie będzie lepiej, bo jestem przekonany, że znajdziecie wspólny mianownik i w jakiś sposób się zrozumiecie.
EDIT: odstęp między wyrazami.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ronja za post:
lupi
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » poniedziałek 15 października 2018, 13:44

ronja pisze:
niedziela 14 października 2018, 19:58
Czy w niedawnej stosunkowo sprawie, gdy było bardzo gorąco, a w ręku miałeś dowody popełnienia większego przestępstwa niż teraz, byłeś (jesteś) tak samo konsekwentny jak dzisiaj?
Masz na myśli sprawę takiego keszera z LCA w nicku :)? Paradoksalnie w tamtej sprawie nie było to przestępstwo kwalifikowane (czyli art 212 par 2 KK odpada). Prawnie nie pociągnąłem do odpowiedzialności, bo sprawa i tak była za bardzo rozdmuchana - dowody trzymam cierpliwie w ręku, bo nie wiadomo kiedy mogą się przydać. A do czasu publikacji Twojego postu praktycznie nikt o tym nie wiedział. Proszę - nie ciągnijmy tego tematu publicznie, bo już wystarczająco dużo słów padło.
ronja pisze:
niedziela 14 października 2018, 19:58
spróbował przegadac temat z adwersarzem spokojnie na offie. Pewnie będzie lepiej, bo jestem przekonany, że znajdziecie wspólny mianownik i w jakiś sposób się zrozumiecie.
Mój adrersarz wciaż wymaga ode mnie jakichś argumentów, mimo, że od wielu osób usłyszał, że to faux pas z jego strony. Z pewnością staroświeckie słowo "przepraszam" otwarłoby drogę do wspólnego mianownika i zrozumienia. Ale może wśród osób naście lat młodszch ode mnie to słowo nie jest już znane? Ale może jest szansa, że sobie je przypomni do godziny "0".
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

mangus i 27@
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 13 razy

Post autor: mangus i 27@ » poniedziałek 15 października 2018, 13:53

To może i ja się wypowiem w kilku kwestiach, bo byłem na miejscu i przeszedłem ścieżki.
1. Usunięcie keszy. Nie wiem po co ta dyskusja, kesze nie spełniały regulaminu Parku a jest to jego teren więc ma prawo zarzadzić tak a nie inaczej, po co zatem larum. Nie tak dawno w gorcach bodajze wycieto całą ścieżke po zgłoszeniu "packi na muchy" (nomen omen czlowiek z GC) i zalozyciel musiał wszystko usunąć, a głosów protestu słychać nie było.

2. Logi w keszach. Nie od dziś wiadomo, że część keszerów lubi puścić wodzę fantazji i wywnętrznić się w logu. Mnie też czasami się to przytrafia. Coż PNGS to nowy użytkownik i nie jest do tego przyzwyczajony- potrzeba na to czasu. To jest troche jak ocena skoków narciarskich - odwala się najwyższą i najniższą note a reszta stanowi sumę. Z drugiej strony nie dziwię się reakcji usera (kasowanie logu) jeżeli ma sie do czynienia z "betonem" a tak odbieram część włodarzy Parku którzy czekają na potknięcie. Myślę , że kontakt z keszerem i próba rozmowy wypadłyby bardziej korzystnie patrzac z perspektywy czasu.

3. Skrzynki w terenie. Byłem, widziałem i gwiazdki zostawiłem. Dobrze zrobione, dopracowane i nie jak ktoś podniósł..." garść petek wrzucona w maliny"... Szacunek za wykonanie i pracę. Myśle, że to rekompensuje w jakiejś części rozjechane gdzieniegdzie kordy. W Błędnych Skałach szaleje zarówno telefon jak i Garmin - tezeba by pewnie wejsc na górę żeby zadziałały prawodłowo. Pomocna jest mapa - czy ktoś zasugerował ściągnięcie kordów z mapy?
Dodatkowo kwestia zniszczonego urządzenia. Widziałem "zwykłych" turystów zaruwno naszych rodzimych jak i sąsiadów z za poludniowej granicy i zachowanie wielu z nich pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza dzieciaki biegają gdzie popadnie (tu rola rodzica) wiec zrzucanie winy na keszera za zniszczenie urzadzenia jest dużym nieporozumieniem. Śmiem nawet twierdzić, że doświadczony keszer, a tylko tacy z OC tam byli - tak owego urządzenia by nie ruszyli. Natomiast "rozbieranie komnaty" to bardzo duza przenośnia i trzeba się przyzwyczaić do takich określeń. Znów pokutuje brak doświadczenia właściciela skrzynek.

4. Dyskusja na forum. "Kto jest bez winy, niech poerwszy rzuci kamień"... Tylko takie zdanie przychodzi mi na myśl. Jak zwykle grupa malkotentów w różnym oczywiście składzie utyskuje na wszystko i na wszystkich bo... juz tak ma (najwyraźniej tak im dobrze - jak ktoś lubi mieć zawsze pod górę to ich sprawa). Troche to wyglada jak: plose Pani bo on powowdział, że jestem głupi... Szkoda słów i przyznaje, że sporo ignoruje i jestem zdrowszy.
Faktem jest, że PNGS reprezentuje instytucje i pisząc w dość luźny sposób troszeczke nie działa w etykiecie, również mnie jako przedatawicielowi COG nie wypada pisac "siema mordo" chociaż bardzo mi sie spodobało. Co innego "zwykły" keszer - tutaj musi być wiecej luzu.
Wiem, że została wyrażona skrucha i szanuję że ktoś potrafi przyznać się do błędu.

Ostudźmy emocje i popracujmy nad tym by na wiosne Park zaświecił nowymi OC kolorami. Nie rozumiem was - mnie szkoda czasu na kłutnie skoro można tą energie wykorzystać w inny sposób.
Pozdro @
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi mangus i 27@ za post:
dallas

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » poniedziałek 15 października 2018, 14:28

Mój adrersarz wciaż wymaga ode mnie jakichś argumentów, mimo, że od wielu osób usłyszał, że to faux pas z jego strony. Z pewnością staroświeckie słowo "przepraszam" otwarłoby drogę do wspólnego mianownika i zrozumienia. Ale może wśród osób naście lat młodszch ode mnie to słowo nie jest już znane? Ale może jest szansa, że sobie je przypomni do godziny "0".
Na samym początku wymagana jest laurka na stronie, w której mam się podpisać imieniem i nazwiskiem, podpisywaniem Parku, który w tym tym przypadku nagle reprezentuje Park Narodowy Gór Stołowych. Naturalnie użytkownika deg i gura11 wypisać tylko nickami z forum. Teraz publikowane są informacje dotyczące zwykłego słowa "przepraszam" nie przedstawionych w jakiej formie mają być one określone (sugerowanie nagłego zniesienia tonu). Przy okazji po drodze powoływanie się na skargę napisania do Dyrekcji oraz wykonanie telefonu do mojego przełożonego, postawienie ultimatum powołania sprawy do sądu. Jak tu nie odbierać sprzecznych sygnałów. Rozumiem, że z biegiem czasu sprawa nie jest już tak ekscytująca jak kilka dni temu. Wciąż czekam na wezwanie na dywanik do Pana Dyrektora Parku Narodowego Gór Stołowych.
Edit: Wczoraj wysłałem pismo do COG'u.

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

Post autor: karwdo » poniedziałek 15 października 2018, 14:34

Czytając od początku cały wątek... bez problemu paragrafy w obie strony można znaleźć, ale... czy jest to konieczne?
"Dejcie" se chłopy po jednym razie i niech każdy wróci do tego co robi dobrze. Mamy jasność gdzie była wina, gdzie był problem, kto w czym zawinił... ale też (niestety) widzę upór i zacietrzewienie...

Co chcemy osiągnąć tymi działaniami?
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » poniedziałek 15 października 2018, 18:08

deg pisze:
poniedziałek 15 października 2018, 13:44
Proszę - nie ciągnijmy tego tematu publicznie, bo już wystarczająco dużo słów padło.
Mylisz się, wie sporo osób i się dziwi. Ale OK, skoro prosisz, to nie ciągnę tematu. Mam tylko jedną prośbę - nie ciągnij tematu poniżej:
deg pisze:
poniedziałek 15 października 2018, 13:44
Mój adrersarz wciaż wymaga ode mnie jakichś argumentów, mimo, że od wielu osób usłyszał, że to faux pas z jego strony. Z pewnością staroświeckie słowo "przepraszam" otwarłoby drogę do wspólnego mianownika i zrozumienia.
Masz większy staż i doświadczenie. Skorzystaj z tego w imię może wyimaginowanego dobra wyższego, ale jednak zawsze jakiegoś tam dobra - powiedzmy że naszego wspólnego. Obaj pokazujecie, który ma większe .... coś ta, coś tam :wink: Już to wiemy, cieszymy się. Ale szczegóły omówcie sobie w zaciszu korespondencji mailowej. Żeby było jasne - druga strona dostała podobny komunikat na Mesengerze. Myślę, ze obaj już dojrzeliście, żeby się jeszcze trochę pożreć na offie, a potem dogadać.
Obrazek Obrazek

Aris
Wyjadacz
Podziękował: 49 razy
Otrzymane podziękowania: 40 razy

Post autor: Aris » środa 17 października 2018, 20:25

Idźcie się lepiej pobawić w chowanego jak w wieku kilku lat. :P

Człowiek robi głupie rzeczy pod wpływem emocji. Sam trochę nawywijałem i nie ważne czy ktoś się do tego przyczynił czy nie. Trzeba odejść z godnością.

Chciałbym przy okazji przeprosić za wszelkie zamieszania związane z moją osobą.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Aris za post (razem 2):
AzymutPrincePolo

freney
Bywalec
Podziękował: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 9 razy

Post autor: freney » niedziela 21 października 2018, 20:05

Któregoś dnia będąc na stronie zauważyłem , że w Stołowych powstało wiele nowych keszy, zebranych w kilka ścieżek i od razu pojawiła się myśl, żeby tam zawitać. Od pomysłu do realizacji u mnie nie potrzeba wiele czasu i od razu zacząłem planować urlop. Kolejnego dnia kątem oka zerknąłem na dół strony i zobaczyłem, że i na forum skrzynki w Stołowych cieszą się dużym zainteresowaniem. I zagłębiłem się w lekturę. Po przeczytaniu tego wszystkiego tak we mnie to siedziało, że po powrocie z weekendu postanowiłem jednak napisać swoje zdanie.

Włos się jeży Panowie ( @deg i @PNGS) jak daleko się obaj zagalopowaliście, tylko w imię czego?

@deg – jesteś wiele lat w serwisie, masz wiele tysięcy skrzynek znalezionych, masz bardzo duże zasługi tworząc ten serwis od kuchni i szacun za to. Ale czy jesteś w stanie dla dobra serwisu pohamować emocje np. z powodu usunięcia wpisu? Widzisz, że @PNGS jest raptem trzy miesiące na OC, weź na to poprawkę, że nowicjusz jeszcze ma sporą OC drogę przed sobą, zanim świadomie i odpowiedzialnie będzie współtworzył naszą wspólną zabawę. Można to na offie spokojnie drugiej stronie wytłumaczyć, pomóc, powiedzieć jakie tu są zasady i na pewno taka wyciągnięta dłoń by się przydała. Alternatywnie można powiedzieć też osobom z OC pomagającym współtworzyć ścieżki w Stołowych , aby z drugą stroną porozmawiały. Zawsze jest czas na rozmowę. I to jest dla mnie odpowiedzialne współtworzenie naszej wspólnej zabawy, a nie od razu wyciąganie słownych armat.

@PNGS – Panie Krzysztofie, dla Pana również szacun za to, że się Panu chciało być na czasie i jakąś nową, dla Parku nieznaną formę rekreacji przyciągnąć również w Góry Stołowe. Domyślam się, że przy braku OC doświadczenia było to niezłe wyzwanie, mając jeszcze dodatkowo za sobą grono Parkowych sceptyków. Niemniej jednak kierując się normalnymi ludzkimi zasadami oraz stawiając pierwsze keszerskie kroki warto się z kimś doświadczonym skonsultować np. przed usunięciem wpisu tylko dlatego, że mi z jakichś względów nie pasuje, albo np. usunięciem niezgodnych z regulaminem Parku skrzynek. Owszem można tak formalnie, służbowo, tak jak Pan to zgodnie z Parkowym regulaminem zrobił, ale można też tak jak to @AER napisał skontaktować się z właścicielem nieregulaminowej skrzynki i na zasadach partnerskich wspólnie „sprawę” rozwiązać. Proszę się nie dziwić, że niektórym po takim zachowaniu ciśnienie skacze. Owszem, uchylił Pan trochę rąbka tajemnicy i teraz wiemy, jak to od kuchni wygląda, ale teraz i Pan wie jakie tu obowiązują zasady m.in. co do „cenzury”.

Dlaczego to piszę:

Jestem normalnym użytkownikiem serwisu, keszuję bo lubię pobyć na świeżym powietrzu, żeby nabrać dystansu do codziennych spraw, czasami dla łyknięcia sporej dawki adrenalinki, żeby spotkać na szlaku tak samo zakręconych ludzi, albo wieczorem na jakimś evencie wspólnie posiedzieć przy ognisku. Jest to jedna z wielu moich aktywności , bynajmniej nie najważniejsza, ale naprawdę sprawia mi dużo radości. I z takim też nastawieniem wybierałem się w Góry Stołowe, aż do momentu gdy zasiadłem do przeczytania tego wątku na forum. Po całej tej lekturze tak mnie obaj skutecznie do odwiedzenia tego keszerskiego i przyrodniczego zakątka Polski zachęciliście, że mimo wcześniejszych planów wybrałem jednak wyjazd w Tatry. Panowie, po lekturze tego wszystkiego naprawdę wstyd mi za Was. Czy musicie przenosić swoje zwyczaje biznesowe / zawodowe na łono OC zabawy? Jeden odlicza czas i straszy paragrafami, drugi czeka na argumenty. Czy to jest odpowiedzialne zachowanie? Już dosyć hejtu na tym forum zostało wylane, było sporo pomówień, poodchodziły naprawdę fajne osoby. Ja też z w/w powodów rzadko tu zaglądam, niemniej jednak tak mnie to ruszyło, że postanowiłem coś od siebie napisać. Myślę, że obu Was stać na to, aby się dogadać, aby być ponad to co zostało napisane i zrobić coś dla dobra naszego serwisu. Wszystkim nam zależy, aby współpraca na linii instytucja – serwis OC się rozwijała w dobrą stronę, my też zbieramy tu kolejne doświadczenia. Od ostatnich Waszych postów minęło kilka dni, czas leczy rany. Kilka osób w tym wątku już się rzeczowo wypowiedziało, mieliście czas przemyśleć sprawę. Spróbujcie teraz z dystansu to po dżentelmeńsku rozwiązać. Myślę, że nie tylko ja jeden kibicuję pomyślnemu zakończeniu sprawy.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi freney za post (razem 5):
krystiantkrcrbrajan74brasiamakotka
Obrazek

PNGS
Nowy na forum
Podziękował: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 14 razy

Post autor: PNGS » poniedziałek 22 października 2018, 13:29

Dzień dobry.
Chciałbym przeprosić użytkownika Deg za moje emocjonalne podejście do sprawy. Podczas dyskusji padło wiele niepotrzebnych słów. Moje zachowanie było nieprofesjonalne, za co przepraszam.

Jeżeli ktoś ma ochotę pomóc przy evencie zamknięcia szlaków (10 listopada) zachęcam do kontaktu.
Przy okazji organizujemy pokaz filmów GIFF.

Jeżeli ktoś z Państwa posiada uwagi, sugestie lub chciałby wesprzeć naszą inicjatywę poniżej zostawiam dane kontaktowe:
k.spochacz@pngs.com.pl
Pozdrawiam
Krzysztof Spochacz
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi PNGS za post (razem 10):
PrincePolobrajan74baloniarzdegkrcrAERvasco01freneyronjabrasia

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 201 razy
Otrzymane podziękowania: 475 razy

Post autor: deg » poniedziałek 22 października 2018, 20:39

Ech, nareszcie ;). Mam kilka dobrych wiadomości do zakomunikowania na Forum, więc czekałem na Twój ruch cierpliwie, by atmosfera się oczyściła.
Ja też w tym wątku wkurzyłem się za bardzo, za co Ciebie i pozostałych obserwatorów tej dyskusji przepraszam.

Czas wcisnąć reset i wrócić do normalnej zabawy. Dzięki.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 7):
brajan74krcrAERvasco01freneyronjabrasia
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec

Post autor: AER » wtorek 23 października 2018, 05:26

ALLELUJA!
A teraz wszyscy w teren. Sio! A kysz na keszo! :)

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

vasco01
Nowy na forum

Post autor: vasco01 » wtorek 23 października 2018, 10:00

AER pisze:
wtorek 23 października 2018, 05:26
ALLELUJA!
A teraz wszyscy w teren. Sio! A kysz na keszo! :)
NARESZCIE !!! Przecież zgoda buduje ....

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » poniedziałek 19 listopada 2018, 23:13

A w najnowszym (12) numerze NPM (magazyn turystyki górskiej) dyrektor PNGS w wywiadzie wspomina, że są otwarci na różnego rodzaju aktywności np. geocaching :-)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » poniedziałek 25 marca 2019, 13:07

Zapraszamy serdecznie do Parku Narodowego Gór Stołowych. Nasze skrzyneczki jeszcze śpią, a miejsca ich bytowania są zasypane śniegiem. Zimowa aura w górach nie przeszkadza nam w wysyłce 22 Geokretów do pozostałych parków narodowych na terenie naszego kraju. Jeden z naszych keszy (nic nie wspominam o geohotelu), wypełniony jest po brzegi kasetami VHS. Chcieliśmy przedstawić starą, niestosowaną technologię, która odeszła już w niepamięć jako przykład nadchodzących zmian. W każdym opakowaniu z kasetą znajdziemy również list do Dyrektora konkretnego PN.
Mam nadzieję, że krety dotrą do poszczególnych jednostek. Poniżej zamieszczam przykładowe zdjęcia oraz treść listu.

"Witaj!
Jestem przedmiotem podróżnym z Parku Narodowego Gór Stołowych. Moim zadaniem jest rozpowszechnienie gry terenowej geocaching. Większość z Was zapewne zdaje sobie sprawę, że jestem kasetą VHS. Symbolizuję odległą technologię, która kiedyś była powszechnie stosowana. Swoją podróżą chciałbym udowodnić, że geocaching angażuje pokaźną liczbę osób. Moim celem podróży jest Bieszczadzki Park Narodowy, jeżeli wybierasz się w te piękne okolicę proszę zabierz mnie ze sobą byśmy wspólnie udowodnili, że geo-poczta jest jedyną słuszną formą komunikacji społecznej. Drogi keszerze, nie przetrzymuj mnie u siebie!
Dyrektorze Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. W razie pytań prosimy o kontakt z Parkiem Narodowym Gór Stołowych, przedstawimy z miłą chęcią Państwu koncepcję geocachingu na terenach objętych najwyższą formą ochrony przyrody w naszym kraju.
Do zobaczenia na szlaku!
Park Narodowy Gór Stołowych"

Mam nadzieję, że natraficie pewnego słonecznego dnia na naszą wysyłkę i doprowadzicie ją do celu, a tym samym zarazicie keszerskim światem pozostałe obszary objęte najwyższą formą ochrony przyrody.
Do zobaczenia na szlaku!
Krzysztof Spochacz

ODPOWIEDZ