Skrzynki PNGS

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

gura11
Bywalec

Re: Skrzynki wirtualne

Post autor: gura11 » piątek 12 października 2018, 18:03

@ronja
Oczywiście nie jestem obiektywny, ale mam wrażenie że od początku do końca sprawę rozkręcił Pan Krzysztof.
Konsekwentnie ją eskalował przez cały wczorajszy dzień (żądaniami i groźbami), osiągając niespotykane tempo wzrostu emocji we wpisie o 21.44, w którym zaczął od nazwania dega Panem, przez szybkie przejście na Ty, a kończąc na oskarżeniu o chorobę psychiczną. W jednym wpisie!!!! Sygnowanym logiem PGNS.

Azymut
Bywalec
Podziękował: 22 razy
Otrzymane podziękowania: 64 razy

Post autor: Azymut » piątek 12 października 2018, 18:52

Panie Krzysztofie,
Wypowiedzi pojedynczych osób uczestniczących w grze geocaching nie należy utożsamiać ze stanowiskiem całej społeczności skupionej wokół takiego czy innego serwisu. Ogromna większość, a może i nawet 99% uczestników nie korzysta z forum i nie ma żadnego pojęcia, co się na nim dzieje. Za to widząc skrzynki na mapie, zwłaszcza na atrakcyjnym terenie - na pewno się z nich bardzo cieszy. I to nawet wtedy, gdy być może nie są one idealne (co szczególnie na starcie jest zrozumiałe). Każda z wypowiedzi na forum, o ile nie jest w formie oficjalnego stanowiska COQ, jest wyrażeniem zdania i stanowiskiem, tylko i wyłącznie jakiejś pojedynczej osoby, która reprezentuje tylko i wyłącznie siebie. I nie ma tu znaczenia, że taka osoba jest np. administratorem forum. Źle by się stało, gdyby jakiekolwiek wypowiedzi na forum, traktować jako stanowisko OC. Zwłaszcza, że większości osób zaangażowanych w OC, byłoby po prostu głęboko zażenowanych, gdyby tylko wiedzieli, co tu się w tej chwili wyprawia. Bo sytuacje trudne, czy jakieś przypadkowe wzajemne nieporozumienia, prawie zawsze są do wyprostowania. Problemy są po to, żeby je rozwiązywać. A nie po to, żeby w nie brnąć (zwłaszcza w emocjach).

Druga strono, koledzy z OC zaangażowani w "tą dyskusję" - nikt Wam nie odmawia tu na forum, prawa do własnej indywidualnej oceny takiego czy innego projektu. Jako współkeszer bardzo Was jednak proszę o stonowanie swoich wypowiedzi, które w pewnej części nic konstruktywnego nie wnoszą, a które tylko potęgują konflikt i które z pewnością nie przyczyniają się do rozwiązania sprawy, a tylko to oddalają. Pamiętajcie też, że to co teraz na forum napiszecie, o ile nie zostanie wymoderowane, zostanie na nim na zawsze i w przyszłości będzie to rzutować nie tylko na Wasz osobisty wizerunek, ale przede wszystkim na wizerunek OC, na którym nam wszystkich chyba zależy.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Azymut za post (razem 5):
art_noisePNGSElvis7stasiekmronja

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » piątek 12 października 2018, 18:56

Biorąc pod uwagę jakość prowadzonej tu przez strony dyskusji, proszę admina o zamknięcie tematu i przeprowadzenie moderacji wypowiedzi.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Azymut za post (razem 3):
art_noisePNGSdallas

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » piątek 12 października 2018, 20:14

Proszę, by nie zamykać wątku. Na początku tygodnia oficjalnie skontaktuję się z Dyrekcją Parku Narodowego, oraz KRS. Wyniki rozmów przedstawię w tym miejscu.
Łączę szacunek,
Sebastian Czapla
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 180 razy
Otrzymane podziękowania: 101 razy

Post autor: krcr » piątek 12 października 2018, 20:36

Sebastian pisze:
piątek 12 października 2018, 20:14
Proszę, by nie zamykać wątku. Na początku tygodnia oficjalnie skontaktuję się z Dyrekcją Parku Narodowego, oraz KRS. Wyniki rozmów przedstawię w tym miejscu.
Łączę szacunek,
Sebastian Czapla
Sebastian taka prośba do Ciebie. Weź Ty się proszę z nikim nie kontaktuj, nic nie wyjaśniaj i nigdzie się nie mieszaj. Pozwól zająć się tym COGowi oraz wolontariuszom którzy tworzyli te kesze. Nie wyswiadczaj nam proszę niedźwiedziej przysługi
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krcr za post (razem 6):
Elvis7dallasbrasiastasiekmronjaJano
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

etnamars
Forumator
Podziękował: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 184 razy

Post autor: etnamars » piątek 12 października 2018, 20:58

Kiedy wydawało się, że już nic ciekawego w tym wątku się nie wydarzy...
Wjeżdża Sebastian. Cały na biało.

Szykuje się rozmowa na szczycie dwóch reprezentantów.
Jednemu się wydaje, że reprezentuje Park Narodowy, drugiemu - że reprezentuje serwis Opencaching.pl.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi etnamars za post (razem 12):
degMaleskawitas86dallasbaloniarzgura11stasiekmlazysnackAERronjaJanoMaciekBDG

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 475 razy

Post autor: deg » piątek 12 października 2018, 22:54

ronja pisze:
piątek 12 października 2018, 16:10
@deg - wyhamuj.
Szczerze powiedziawszy - jestem mocno zdziwiony obrotem sprawy. Wrzucając pierwszego posta liczyłem na proste zdanie "przepraszam, nie znałem obowiązujących tu zasad, proszę o przywrócenie wpisu". I to by w zupełności wystarczyło. Szczególnie, że mój wpis generalnie nawet w negatywnych elementach był podyktowany troską o przyrodę i dobro Parku.

Zamiast prostego, jednozdaniowego przepraszam, usłyszałem szereg publicznych ocen mojej osoby do tego stopnia że usłyszałem o swojej rzekomej chorobie psychicznej. To poważne pomówienie. Pokazałem wątek i korespondencję mojemu radcy prawnemu. On jako prawnik napalił się nieziemsko, doszło wiele wątków pobocznych i wiele możliwych zarzutów. Pismo do prokuratury jest gotowe. Pozostałe pisma - jeszcze nie.

I tu po raz kolejny wyciągam rękę i proponuję przeprosiny - tym razem oficjalne. Wstrzymuję radcę prawnego na tydzień - proszę, by niczego nie wysyłał. Zobaczymy.
ronja pisze:
Wszyscy razem daliście czadu, a teraz COG musi się głowić, jak Was zrozumieć. Publikowanie wezwań przedsądowych na stronie związanej z OCPL uważam za błąd,
Poniekąd racja - w COG jest sprawa usunięcia mojego wpisu. I tylko tyle powinno interesować COG. Cała reszta, to w zasadzie prywatna sprawa między mną a osobą p. Krzysztofa. Pomówienie nie zostało zgłoszone do COG bo to nie kompetencja COG a prokuratury.
ronja pisze:
Jadę do Parku w przyszłą środę. Dajesz mi wspaniałe wsparcie - niech Cię te wszystkie małe demony opencachingowe porwą :evil:
Projekt geokeszerski w Parku jest ciekawą inicjatywą. Wymaga lekkich szlifów (kordy, spojlery, może drobna korekta niektórych skrzynek), ale z pewnością zachęca do odwiedzin niesamowitych miejsc, a i skrzynki przygotowane są starannie. W Parku wielokrotnie spotkaliśmy życzliwy personel - zarówno w Centrum Edukacyjnym (rewelacja!) jak i nawet lekko nieogarnięta kasjerka w Błędnych Skałach, która nie wywiesiła plecaka i nie wiedziała co z nim zrobić (pracowała tutaj tylko jeden dzień) - wzbudziła naszą sympatię. Szkoda, że przez podejście p. Krzysztofa ten całkiem przyjemny obraz jest burzony.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
Sebastian
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Azymut
Bywalec

Re: Skrzynki PNGS

Post autor: Azymut » sobota 13 października 2018, 04:50

deg pisze:
piątek 12 października 2018, 22:54
w COG jest sprawa usunięcia mojego wpisu. I tylko tyle powinno interesować COG. Cała reszta, to w zasadzie prywatna sprawa między mną a osobą p. Krzysztofa.
Wcześniej jednak na forum społeczności OC napisałeś:
deg pisze:
piątek 12 października 2018, 13:05
Usuwanie jakichkolwiek dowodów z Forum nie ma sensu. Jakoś tak się dziwnie poskładało, że jestem też osobą odpowiedzialną za integralność bazy danych serwisu Opencaching.pl i Forum oraz za sporządzanie ich kopii zapasowych...
oraz
deg pisze:
piątek 12 października 2018, 13:05
Niniejszy post należy traktować jako publiczne oświadczenie woli i przedsądową propozycję zawarcia ugody. Forum zachowuje informację o przeczytaniu posta - w momencie przeczytania tego posta uznaję go za doręczony i biegnie wspomniany wyżej tygodniowy termin.
Wykorzystując w ten sposób forum, niestety robisz z tego coś więcej niż "sprawę prywatną".
Ponadto jestem w 100% przekonany, że COG, który jest jedynym reprezentantem społeczności OC, nigdy nie wyraził komukolwiek zgody, na wykorzystywanie jakichkolwiek kopii zapasowych dla celów prywatnych. Nie podoba mi się też sam fakt, że osoba pełniąca funkcje w serwisie, publicznie sugeruje możliwość wykorzystania posiadanych dostępów do działalności innej, niż ta dla dobra serwisu.

Aktualnie sytuacja jest taka, że z jednej strony jest osoba, którą dotyka w tej chwili bardzo zły czas. Bo w obliczu zniszczenia sprzętu za 10 tys. zł, do czego doszło w czasie zbliżonym do wizyty keszerów na projekcie przez nią stworzonym, z pewnością ma obecnie bardzo nieciekawą sytuację w pracy i bardzo duże stresy z tym związane. Można sobie wyobrazić, co może w związku z tym w tej chwili przeżywać. Dlatego w ocenie działań tej strony, warto wziąć na to poprawkę, bo w stresie i w emocjach, szybciej mogą pojawić się jakieś działania czy wypowiedzi, do których zapewne w normalnych warunkach by nie doszło. Nie usprawiedliwiam takiego czy innego wypowiedzianego słowa (nie chcę wchodzić w takie rzeczy), czy wykasowania loga ze ścieżki (bo go nie czytałem), wskazuję tylko na ogólne okoliczności, które nie służą sytuacji, a które mają na nią bardzo duży i bezpośredni wpływ.

Po drugiej stronie jest osoba, która na co dzień robi dla serwisu kupę dobrej informatycznej roboty i której zależy na dobru i wizerunku OC. Jednocześnie zamiast:
PrincePolo pisze:
czwartek 11 października 2018, 23:43
Zanim dojdziecie do poziomu gróźb karalnych, chciałbym zaproponować, byśmy spróbowali nieco ochłodzić temperaturę tej dyskusji
otwiera granatem puszkę Pandory, z której wyskakują wszystkie złe duchy i nakręca nowe spirale wydarzeń. Czyżby w zakresie nakręcania spirali, jeszcze za mało było lekcji z historii?

To jest najwyższa pora, żeby zatrzymać się w miejscu. Czas zagnać demony z powrotem do amfory. Jeśli jako uczestnicy sporu macie z tym problem, to z pewnością COG pomoże Wam w tym jako mediator.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Azymut za post (razem 5):
brajan74art_noiseronjalupiJano

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » sobota 13 października 2018, 09:37

Nie widzę zdań o bestialskim usunięciu skrzynek, wykorzystaniu wolontariuszy, a na końcu wypychaniu piersi i promowaniu całej inicjatywy. Widzę nagłą zmianę zdania, bo projekt wymaga drobnych szlifów. :-)

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 112 razy
Otrzymane podziękowania: 326 razy

Post autor: krystiant » sobota 13 października 2018, 10:38

Inicjatywa okeszowania w Górach Stołowych miejsc objętych pewnymi restrykcjami (PN) jest bardzo dobrym pomysłem, a problemy przy niektórych keszach są normalne (chodzi o przestrzelone kordy, braki spoilerów itp. - nie myli się tylko ten co nie zakłada keszy :wink: Czy jest na sali jakiś zakładacz, który ma same super hiper dopracowane kesze?)
Sporo niesnasek moim zdaniem wzięło się z tego, że p. Krzysztof pisze jako PNGS, a jego przekaz tak naprawdę brzmi jak:
"Ja Krzysztof chcę z kilkoma keszerami coś fajnego zrobić w PNGS, ale mam nad sobą młot w postaci dyrekcji, a kilka wpisów niektórych innych keszerów robi za kowadło, dzięki czemu dyrekcji łatwiej jest uderzać we mnie"
Rozumiem, że będąc w takiej sytuacji mogły p. Krzysztofowi puścić nerwy, ale byłoby fajnie, gdyby w swoich wypowiedziach wyraźnie oddzielał kiedy wypowiada się jako keszer Krzysztof, a kiedy jako przedstawiciel Parku...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post (razem 3):
AEROlo74ronja
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » sobota 13 października 2018, 23:01

Hej!
Azymut pisze:
sobota 13 października 2018, 04:50
Wykorzystując w ten sposób forum, niestety robisz z tego coś więcej niż "sprawę prywatną".
Ponadto jestem w 100% przekonany, że COG, który jest jedynym reprezentantem społeczności OC, nigdy nie wyraził komukolwiek zgody, na wykorzystywanie jakichkolwiek kopii zapasowych dla celów prywatnych. Nie podoba mi się też sam fakt, że osoba pełniąca funkcje w serwisie, publicznie sugeruje możliwość wykorzystania posiadanych dostępów do działalności innej, niż ta dla dobra serwisu.
Pewnie się mało precyzyjnie wyraziłem - stąd taka Twoja interpretacja.
Mówimy tu o przestępstwie z art 212 paragraf 1 i 2 KK, ściganym z oskarżenia prywatnego. W obliczu prokuratora - jako administrator - mam obowiązek udostępnić logi w jakiejkolwiek podobnej sprawie - czy to mojej, czy np. Twojej. Kopie wykonywane są automatycznie niezależnie od tego, co dzieje się na Forum. Zapewniam, że w związku ze sprawą z tego wątku, żadna dodatkowa kopia nie została wykonana. Moje słowa należało raczej intepretować jako "próby mataczenia nie mają sensu, ponieważ zachowywane są kolejne wersje kopie bazy danych". Sensem mojej wypowiedzi było uświadomienie tego faktu p. Krzysztofowi - który zdaje się nie zdawać sobie sprawy z niektórych zasad obowiązujących na OC.
Mam nadzieję, że teraz sprawa jest jasna.
Azymut pisze:
sobota 13 października 2018, 04:50
Jeśli jako uczestnicy sporu macie z tym problem, to z pewnością COG pomoże Wam w tym jako mediator.
W COGu jest tylko sprawa o usunięcie wpisu na geościeżce. W sprawach KK sprawę prowadzi prokurator, rozstrzyga sąd i nie będziemy w to COGu mieszać, bo po co? Zegar tyka - zostało niecałe sześć dni...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował: 321 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy

Post autor: art_noise » niedziela 14 października 2018, 00:42

deg pisze:
piątek 12 października 2018, 22:54
Pokazałem wątek i korespondencję mojemu radcy prawnemu. On jako prawnik napalił się nieziemsko, doszło wiele wątków pobocznych i wiele możliwych zarzutów. Pismo do prokuratury jest gotowe. Pozostałe pisma - jeszcze nie.
deg pisze:
sobota 13 października 2018, 23:01
Hej!

Pewnie się mało precyzyjnie wyraziłem - stąd taka Twoja interpretacja.
Mówimy tu o przestępstwie z art 212 paragraf 1 i 2 KK, ściganym z oskarżenia prywatnego.
Styl jak Sebastiana z rok albo dwa temu. Paragrafy i szantaż.
Deg - myślę że już powoli dochodzisz do poziomu Sebastiana.
Nie wiem ile ci jeszcze zajmie dojście do jego poziomu - ale sądzę ze niedługo.

Niestety prawdziwą katastrofą dla OC jest to że jesteś głównym programistą tego systemu na dzień dzisiejszy.
I dlatego się z tobą wszyscy cackają.
Po tym co przeczytałem w tym wątku - jakbyś był zwykłym keszerem to już by dawno COG głosował nad banem dla ciebie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi art_noise za post (razem 2):
PNGSlupi
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 475 razy

Post autor: deg » niedziela 14 października 2018, 10:56

art_noise pisze:
niedziela 14 października 2018, 00:42
Niestety prawdziwą katastrofą dla OC jest to że jesteś głównym programistą tego systemu na dzień dzisiejszy.
Art - do głównego programisty sporo mi brakuje. Sporo się od niego nauczyłem, ale jeszcze sporo nauki przede mną.

Korzystając z okazji - serdecznie zapraszam wszystkie osoby, dla których PHP czy HTML5 albo CSS oznacza coś więcej niż 3-4 literowe skróty, do współtworzenia kodu OC. Wolnych rąk do pracy ciągle brakuje, a pracy sporo.

<z przymrużeniem oka>Jako programista będziesz mógł/mogła dbać o dobre imię OC (patrz wątek o znikających artykułach z Bloga), zgłaszać do COG przypadki postępowania niezgodne z zasadami OC (jak każdy inny keszer) oraz zgłaszać do prokuratury przestępstwa (jak każdy inny obywatel RP). I COG Cię nie zbanuje, bo czemu miałby zbanować?</z przymrużeniem oka>

PS: Oferta jest jak najbardziej serio! Jak wszystko dobrze pójdzie - znajdzie się też miejsce dla wolontariuszy, którzy nie potrafią/nie chcą programować, ale chciałyby testować i opiniować wprowadzane zmiany.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
vasco01
Obrazek

Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Podziękował: 15 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy

Post autor: Leśne oko » niedziela 14 października 2018, 18:29

Poczytałem sobie wypowiedzi parku i tu widzę parę niejasności . Po pierwsze do korespondencji z parku na zewnątrz jest tylko i wyłącznie dyrektor parku lub osoba przez niego uprawniona . Nick PNGS nie spełnia tych kryteriów . Po drugie od samego początku projekt został zrobiony na fali ciekawego pomysłu natomiast rozmieszczenie skrzynek zostało ustalone bez podstawowej wiedzy jak takie poszukiwania się odbywają . Brak zdjęć spojlerów lub słabo określone koordynaty powodują że następują dewastacje miejsca poprzez kopanie , włażenie w miejsca chronione itd .
Przygotowując projekt Skarb Leśnika też musiałem o takich rzeczach myśleć odsuwać od pomników przyrody , oddalać od stref chronionych ,natomiast logi w skrzynkach są super sprawą do analizy dla zarządcy terenu w tym wypadku LP co jeszcze udoskonalić , co zabezpieczyć gdzie posprzątać . Zależy mi na prawdziwych opiniach a nie pochwałach . Szkoda systemu kontrolnego parku ale jeżeli działał to powinniście wiedzieć kiedy został uszkodzony lub tak zabezpieczyć aby można było go chronić przykład zagroda w Mucznem . Liczę że w przyszłości takie projekty zostaną przeprowadzone dokładnym szkoleniem pracowników odpowiedzialnych w parku od edukacji lub udostępnienia turystycznego .
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Leśne oko za post (razem 3):
gura11vasco01AER
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » niedziela 14 października 2018, 19:47

Leśne oko pisze:
niedziela 14 października 2018, 18:29
Brak zdjęć spojlerów lub słabo określone koordynaty
Każdy kto był w Górach Stołowych chyba zdaje sobie sprawę z tego, że określenie dobrych koordynatów sprzętem popularnym w wielu przypadkach jest niemożliwe. Wtedy powinny być jakieś spojlery. Jako osoba wklejająca opisy oraz zdjęcia zauważałem ten problem, jednak działaliśmy pod presją czasu, którego nie było wiele. Mam nadzieję, że wizyta kolegi Ronja (który również w końcowej fazie pomagał w opisach) w najbliższym czasie pozwoli nadrobić te niedociągnięcia.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ