Opencaching PL działa na nowym serwerze

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 179 razy

Re: Opencaching PL działa na nowym serwerze

Post autor: kojoty » poniedziałek 08 października 2018, 11:52

zdecydowwanie nowy serwer nie działa nam dobrze - pracujemy nad tym, żeby to ogarnąć bo tak jak jest być nie może - czasy odpowiedzi są momentami zdecydowanie zbyt długie

c.d.n.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post:
parlando

Awatar użytkownika
Maleska
Bywalec
Podziękował: 34 razy
Otrzymane podziękowania: 14 razy

Post autor: Maleska » poniedziałek 08 października 2018, 14:12

Postawię pizzę programiście, który w końcu zrobili wyszukiwarke miast na mapie głównej :(:(:(
Ciężko mi bez niej :(
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Maleska za post:
Fotoimpresje
Obrazek
Obrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » poniedziałek 08 października 2018, 14:19

Maleska pisze:
poniedziałek 08 października 2018, 14:12
Postawię pizzę programiście, który w końcu zrobili wyszukiwarke miast na mapie głównej :(:(:(
kurcze stawka rośnie...
aż się boję co będzie dalej.

Awatar użytkownika
Fotoimpresje
Nowy na forum

Post autor: Fotoimpresje » wtorek 09 października 2018, 08:45

Maleska pisze:
Ja dorzucę piwo, albo dwa :D

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » wtorek 09 października 2018, 11:05

Fotoimpresje pisze:
wtorek 09 października 2018, 08:45
Maleska pisze:
Ja dorzucę piwo, albo dwa :D
wow! jeszcze chwila i rzucam wszystko by to implementować - to nawet nie jest trudne więc jak ktoś chciałby się tym zająć osobiście to można

krogulec
Nowy na forum

Post autor: krogulec » wtorek 09 października 2018, 20:39

Witam.

Może ktoś podpowie, co mam zrobić, jeżeli nie działa mi żaden przycisk na górze strony. Mogę coś odpalić dopiero od przycisku "Moja okolica" w Menu Głównym. To ozncza, że np. nie mogę w ogóle odpalić mapy :(

krogulec

parlando
Forumator

Post autor: parlando » wtorek 09 października 2018, 22:00

krogulec pisze:
wtorek 09 października 2018, 20:39
Witam.

Może ktoś podpowie, co mam zrobić, jeżeli nie działa mi żaden przycisk na górze strony. Mogę coś odpalić dopiero od przycisku "Moja okolica" w Menu Głównym. To ozncza, że np. nie mogę w ogóle odpalić mapy :(

krogulec
a jakiej przeglądarki używasz? czy stronę masz powiększoną?
np. na operze trochę się rozjeżdża tekst nad wideobanerem (zarówno w wersji mobilnej, jak i na pc) i przy powiększeniu strony, powiększa się też to pole tekstowe, które jest nad banerem.

edycja, a nie. na PC jest OK, ale na komórce problem występuje.

krogulec
Nowy na forum

Post autor: krogulec » wtorek 09 października 2018, 22:38

Działam na PC, używam Chrome. Strona nie jest powiększona,, niby wszystko normalnie, ale łapka do kliknięcia pojawia mi się dopiero na pewnej wysokości

parlando
Forumator

Post autor: parlando » środa 10 października 2018, 00:14

No to nie wiem... Sprawdziłem na chrome u siebie i sytuacja jest tutaj w normie. Może to kwestia ciasteczek, albo jakichś rozszerzeń? Zobacz, czy w trybie incognito jest tak samo.

krogulec
Nowy na forum

Post autor: krogulec » środa 10 października 2018, 00:27

OK - będę sprawdzał. dzięki

gagu
Bywalec

Post autor: gagu » środa 10 października 2018, 09:39

Po kliknięciu na mini mapkę w dowolnym keszu na stronie, wyświetlają się również kesze zarchiwizowane. Tego problemu nie ma na mapie głównej (mam ukryte kesze tymczasowo niedostępne i zarchiwizowane).

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » środa 10 października 2018, 10:21

gagu pisze:
środa 10 października 2018, 09:39
Po kliknięciu na mini mapkę w dowolnym keszu na stronie, wyświetlają się również kesze zarchiwizowane. Tego problemu nie ma na mapie głównej (mam ukryte kesze tymczasowo niedostępne i zarchiwizowane).
no właśnie tu muszę chyba to jakoś przemyśleć bo widzicie problem jest taki (opiszę szerzej):

klikając na minimapę chcesz zobaczyć pozycję i otoczenie danego kesza
jednocześnie filtry musza być tak ustawione by ten kesz był widoczny w momencie gdy mapka się otworzy
twoje zapisane ustawienia filtra mogą go wykluczyć i otworzysz mapkę a na niej nie będzie tego kesza
dlatego ja wykluczyłem wszelkie filtry i na mapie widać "wszystko"

gdyby zastosować jakieś filtry (np. schować zarchiwizowane) to problem jest w momencie gdy klikniesz na mini-mapę specyficznego kesza (np. zarchiwizowanego) - wtedy nie zobaczysz go na mini-mapie

i tu jest pytanie jakie kryteria stosować?

moze faktycznie trzeba by tam wstawić jakąś skomplikowana logikę typu:
- jesli kesz zarchiwizowany - pokaż tez zarchiwizowane
- jeśli kesza tymczasowo niedost. - pokaż też tymczas. niedostępne etc...

ale to rozwiązanie wydaje mi się jakies "nieładne"

może macie pomysły jaka logika powinna być tu stosowana?

rozwiązanie: pokazuję "tego" kesza (niezlaeżnie od jego stanu) i jego otoczenie już zgodnie z filtrem użytkownika jest skomplikowane (w praktyce na razie niewykonalne) bo taile mapy lecą z OKAPI a OKAPI nie wspiera trybu "ten kesz pokaż, a reszta zgodnie z filtrami" - filtry musza działa na wszystkie kesze - na "tego" także...

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » środa 10 października 2018, 11:58

kojoty pisze:
środa 10 października 2018, 10:21
rozwiązanie: pokazuję "tego" kesza (niezlaeżnie od jego stanu) i jego otoczenie już zgodnie z filtrem użytkownika jest skomplikowane (w praktyce na razie niewykonalne) bo taile mapy lecą z OKAPI a OKAPI nie wspiera trybu "ten kesz pokaż, a reszta zgodnie z filtrami" - filtry musza działa na wszystkie kesze - na "tego" także...
@kojoty to da się zrealizować bez ruszania OKAPI, ale nie w tym momencie i wymagałoby to pewnego przeorganizowania istniejącego kodu map. Co do szczegółów - raczej nie nadają się one do omawiania na tym forum.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » środa 10 października 2018, 12:17

kojoty pisze:

Pokazujemy kesze zgodnie z filtrem użytkownika plus jeden kesz, będący przedmiotem "wywołania" w miejscu kordów kesza. Jeśli ikonka jest problemem może być inna, wtedy kesz przedmiotowy będzie się wyróżniał.
Pytanie czy dodanie elementu poza OKAPI będzie problemem. Bo kordy są znane, wszak mapka centruje się na kordach kesza.
Taki układ pozwoliłby też na rozwiązanie odwiecznego problemu COG - weryfikowany kesz mógłby być widoczny na mapie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » środa 10 października 2018, 12:25

brasia pisze:
środa 10 października 2018, 12:17
kojoty pisze:

Pokazujemy kesze zgodnie z filtrem użytkownika plus jeden kesz, będący przedmiotem "wywołania" w miejscu kordów kesza. Jeśli ikonka jest problemem może być inna, wtedy kesz przedmiotowy będzie się wyróżniał.
Pytanie czy dodanie elementu poza OKAPI będzie problemem. Bo kordy są znane, wszak mapka centruje się na kordach kesza.
Taki układ pozwoliłby też na rozwiązanie odwiecznego problemu COG - weryfikowany kesz mógłby być widoczny na mapie.
dobra - (tak sobie tu tez w tle dyskutujemy) - przekonaliście mnie - zrobimy to (kiedyś - tak, żeby nie było)

ODPOWIEDZ