Zdjęcia w gpx do ścieżek

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 17:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Zdjęcia w gpx do ścieżek

Post autor: Olo74 »

Hej,
Mam do odwiedzenia geościeżkę (w tym przypadku SOG), klikam sobie w jej opisie na pobieranie gpx'a. Importuje go do Locusa i nie mam zdjęć kiedy jestem offline. Zdjęcia pokazują się dopiero kiedy jestem online.
Czy jest jakiś sposób, żeby pobrać skrzynki tylko z danej geościeżki razem z zdjęciami, żeby były dostępne od razu offline??
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Zdjęcia w gpx do ścieżek

Post autor: Pawel brasia »

Może wystarczy kliknąć [pobierz GPX+zdjęcia]? w każdym razie na Etrexie to działa.
Inna możliwość: zdjęcia są wklejone z zewnętrznego serwera (nie ma ich w galerii), wtedy nie są pobierane.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 17:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia w gpx do ścieżek

Post autor: Olo74 »

brasia pisze: poniedziałek 24 września 2018, 08:36 Może wystarczy kliknąć [pobierz GPX+zdjęcia]? w każdym razie na Etrexie to działa.
Inna możliwość: zdjęcia są wklejone z zewnętrznego serwera (nie ma ich w galerii), wtedy nie są pobierane.
Niestety nie. To pobiera całość, w formacie zip - Locus tego nie łapię.
Problem mam tylko przy pobieraniu gpx z poziomu strony danej geościeżki. Jeżeli pobieram bezpośrednio z linku w opisie pojedynczej skrzynki - wtedy jest ok. Fotki pobierają się od razu.
ObrazekObrazek
kojoty
Rada Techniczna
Posty: 370
Rejestracja: środa 26 listopada 2014, 14:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Zdjęcia w gpx do ścieżek

Post autor: kojoty »

kurcze - brzmi jak problem po stronie locusa

jeśli faktycznie działa gpx z pojedynczego kesza, a nie działa przy całej geościeżce to my chyba nic nie poradzimy

jesli sobie porównać te gpx-y to one są dokładnie takie same co do treści - tylko taki gpx sciezkowy zawiera w sobie wiele keszy a taki pojedynczy - tylko jeden

obawiam się, że przynajmniej ja już nic nie pomogę - trzeba by znaleźć kogoś kto używa locusa (moze to się jakoś konfiguruje czy stosuje jakieś triki) albo pisać do developerów locusa (załączyć im takie dwa gpx-y i spytać czemu jest taki efekt)
Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 17:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia w gpx do ścieżek

Post autor: Olo74 »

Jednak źle napisałem.
Teraz sprawdziłem ponownie wszystkie trzy możliwości.
1. Kiedy klikam link do gpx z strony OC z poziomu pojedynczej skrzynki i importuje do Locus'a wgrywa się bez obrazków. Kiedy jestem online i wejdę na opis tej skrzynki Locus dociąga obrazki i je keszuje.
2. Tak samo dzieje się kiedy klikam na link będąc na stronie z opisem geościezki.
Czyli kojoty ma jak najbardziej słuszność mówiąc, że to są tak samo budowane gpx'y.

3. Różnica jest dopiero wtedy kiedy pobieram skrzynki bezpośrednio z Locusa za pomocą awaryjniejszego. Wtedy pobiera od razu obrazy.

Jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi bo zazwyczaj używam awaryjniejszego.

Czyli wychodzi, że jest to jednak problem Locusa i odczytywania przez niego gpx'ów??
ObrazekObrazek
kojoty
Rada Techniczna
Posty: 370
Rejestracja: środa 26 listopada 2014, 14:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Zdjęcia w gpx do ścieżek

Post autor: kojoty »

nie skumałem tego wszystkiego, ale ja w c:geo robię tak - może jest taka opcja w locusie:
- zaciągam gpx (bez zdjęć)
- robię "refresh" na całej liście do której c:geo importuje mi geościezkę i wtedy on robi synchro wszystkich keszy i mam aktualne fotki, logi i wszystko co mi trzeba offline - może taki "refresh" jest tez w locusie ?
Za ten post autor kojoty otrzymał podziękowanie:
Olo74
Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 17:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia w gpx do ścieżek

Post autor: Olo74 »

Możesz mieć rację :) Sprawdziłem na szybko na kilku skrzynkach i w Locusie jest coś takiego co się zwie "GC Offlinizer".
Na tej małej próbce chyba zadziałało. Po południu zrobię to na wszystkich 650 skrzynkach.

Dzięki :)
ObrazekObrazek
kojoty
Rada Techniczna
Posty: 370
Rejestracja: środa 26 listopada 2014, 14:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Zdjęcia w gpx do ścieżek

Post autor: kojoty »

Olo74 pisze: poniedziałek 24 września 2018, 14:52 Możesz mieć rację :) Sprawdziłem na szybko na kilku skrzynkach i w Locusie jest coś takiego co się zwie "GC Offlinizer".
Na tej małej próbce chyba zadziałało. Po południu zrobię to na wszystkich 650 skrzynkach.

Dzięki :)
ciekaw jestem ile czasu to zajmie - refresh na c:geo jest dość powolny, bo on ciągnie z OKAPI kolejne skrzynki, a 650 to sporo - mi tam tak wiele nigdy nie było trzeba
Awatar użytkownika
Olo74
Stały bywalec
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 17:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zdjęcia w gpx do ścieżek

Post autor: Olo74 »

Udało się :) Działa.
To zawsze był problem kiedy pobierałem skrzynki przez gpx'a tylko dla danej ścieżki - teraz już wiem, jak to robić :)

Sama operacja nie trwała długo - tak na oko nie całą minutę, może ciut więcej.

Serdecznie dziękuję za pomoc.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ