Zmiany w mapach - zauważone błędy

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: Zmiany w mapach - zauważone błędy

Post autor: deg » poniedziałek 30 lipca 2018, 12:35

Zaktualizowałem listę problemów. Odpowiadając na pojawiające się kwestie:
- negatywna logika filtrów może być na pozór myląca, ale z drugiej strony - pozwala na bardziej precyzyjne wybieranie co chcemy oglądać, a czego nie. Domyślnie oglądamy wszystko. Nie chcesz ownów - zaznaczasz. Nie chcesz własnych skrzynek - zaznaczasz. A przy logice pozytywnej - wiele obecnych często stosowanych kombinacji byłoby niemożliwych do wykonania. Na chwilę obecną i tak nie ma szans na zmianę tego. Można to przemyśleć i na spokojnie wdrożyć, ale obawiam się, że będziecie rozczarowani możliwościami ;)
- wymienione w wyżej skrzynki "TW01 - Wodospad w Korbielowie - OP8U6Q" i "GWIAZDY - OP8U71" ja na mapie widzę. Myślę, że jest to kwestia zaznaczania checkboxa ze skrzynkami bez oceny
- "wiecie i nad tym pracujecie" - Kojot na długich wczasach wczasach, a to on ogarniał mapy. Na chwilę obecną niewiele rąk zostało do pracy... Dwie? ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » poniedziałek 30 lipca 2018, 12:50

deg pisze:
poniedziałek 30 lipca 2018, 12:35
negatywna logika filtrów może być na pozór myląca, ale z drugiej strony - pozwala na bardziej precyzyjne wybieranie co chcemy oglądać, a czego nie. Domyślnie oglądamy wszystko. Nie chcesz ownów - zaznaczasz. Nie chcesz własnych skrzynek - zaznaczasz. A przy logice pozytywnej - wiele obecnych często stosowanych kombinacji byłoby niemożliwych do wykonania.
Podaj jakiś przykład, bo tak patrzę i nie widzę :)
Z punktu widzenia założyciela trochę dziwne jest np., że trzeba kombinować by zobaczyć tylko własne skrzynki na mapie.
Widzę że pojawił się filtr "tylko skrzynki z geościeżek" w sekcji "ukryj". Na logikę powinno to ukrywać skrzynki z geościeżek, a jest odwrotnie:)
Logikę pozytywną faktycznie trzeba by było z głową zaplanować, żeby nie było pułapek - niektóre filtry musiały by anulować inne aktywne.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » poniedziałek 30 lipca 2018, 13:08

parlando pisze:
poniedziałek 30 lipca 2018, 12:50
Podaj jakiś przykład, bo tak patrzę i nie widzę :)
Napiszę Ci jakem #wrednydeg - szczerze.
Nie teraz ;)
Zmiana logiki, to bardzo poważna zmiana, z pewnością nie do zrobienia na już.
Jeśli uważasz to za ważne - zrób osobny wątek na forum albo issue na Githubie. Ale nie tu, bo w tym wątku tego nie rozwiążemy.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
erykradek
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: erykradek » poniedziałek 30 lipca 2018, 14:10

Deg - żeby Ci się nie nudziło w wolnym czasie :P
Nie działa mapa, gdy się ją otwiera ze strony skrzynki i nie ma wyszukiwarki miejscowości na mapie głównej.

edit: sprawności ->mapa pozycji -> "ups.. coś poszło nie tak"
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 lipca 2018, 15:32 przez erykradek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pzdr

Erykradek

twasko
Nowy na forum

Post autor: twasko » poniedziałek 30 lipca 2018, 14:24

parlando pisze:
poniedziałek 30 lipca 2018, 08:49
twasko pisze:
poniedziałek 30 lipca 2018, 08:45
Mojej skrzynki, opublikowanej 27 lipca nie ma na mapie.
https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=63487
OP8U6Q
Zaznaczyłeś ten filtr "pokaż również skrzynki bez oceny"?

BTW, deg jeśli możesz to ustaw to domyślnie zaznaczone:)
Dzięki, mój błąd - nie zaznaczyłem.

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 198 razy
Otrzymane podziękowania: 475 razy

Post autor: deg » poniedziałek 30 lipca 2018, 15:34

Aktualizacja
Przed chwilą wrzuciłem kolejne zmiany na serwer.
  • Po przełączeniu mapy pełnej/mapy zmniejszonej zachowywana jest pozycja środka mapy i zoom
  • Działa mapa na stronach keszy. Zarówno jako link pod małą mapką jak i po kliknięciu w małą mapkę
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
pawelko
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » poniedziałek 30 lipca 2018, 15:51

taka ciekawostka:

Kod: Zaznacz cały

Ocena: poniżej przeciętnej  ...   0 x znaleziona
Problem dotyczy skrzynek bez znalezień
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
erykradek

Post autor: erykradek » wtorek 31 lipca 2018, 14:08

To nie tak, że siedzę i wyszukuje błędy na mapie, ale kolejny zauważyłem: nie pokazują się ikonki spotkań, ani na mapie głównej, ani na mapie ze strony danego spotkania.
Pzdr

Erykradek

WASYLPL
Nowy na forum

Post autor: WASYLPL » wtorek 31 lipca 2018, 17:55

erykradek pisze:
wtorek 31 lipca 2018, 14:08
To nie tak, że siedzę i wyszukuje błędy na mapie, ale kolejny zauważyłem: nie pokazują się ikonki spotkań, ani na mapie głównej, ani na mapie ze strony danego spotkania.
A mi się pokazują - wczoraj też je widziałem.

Awatar użytkownika
erykradek

Post autor: erykradek » wtorek 31 lipca 2018, 21:54

Dobra pobawiłem się mapą i są spotkania. Założone przez kogoś innego pokazują się dopiero jak kliknę "pokaż skrzynki bez oceny". Moje pokazują się jak odkliknę "ukryj własne", ale wtedy też pokazuą się wszystkie inne założone przeze mnie. Wcześniej pokazywały się bez klikania i odklikiwania.
Co do ikonek na mapie ze strony skrzynki, swoich dalej nie widzę jeśli nie odkliknę na mapie głównej "ukryj własne".
Pzdr

Erykradek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 01 sierpnia 2018, 11:17

Aktualizacja
@rapotek naprawił wyświetlanie ocen w dymkach na mapie - gdy skrzynka nie została oceniona więcej niż 3 razy, ocena nie wyświetla się (podobnie jak w opisie kesza).

Dzięki Rapotek!
Obrazek

freney
Bywalec

Post autor: freney » środa 01 sierpnia 2018, 23:05

deg, dzięki za ogrom pracy, który włożyłeś w mapy i nie tylko.

To co mi się jeszcze rzuciło w oczy to m.in.:
mapa pozycji przy różnych sprawnościach - jeszcze po staremu, czyli nie wyświetla się.

Przy okazji odczuwam brak kilku funkcjonalności:
1. po wprowadzeniu własnych współrzędnych kesza, skrzynka na mapie jest pokazywana wg oryginalnych współrzędnych.
Wczoraj rozwiązywałem quizy do wielu skrzynek i aby zaplanować sobie kolejność zdobywania, musiałem fizycznie wydrukować mapę, po czym ręcznie ponanosić kesze wg zmodyfikowanych współrzędnych. Owszem po zgraniu do garmina wszystko jest zmodyfikowane i na mapie w garminie jest jak należy, natomiast na stronie też by się to przydało.
2. wspólna mapa kilku osób - pomocne przy planowaniu wspólnych wypadów, np. wyświetlanie tylko skrzynek, których nie zdobył nikt z tego grona.
Być może jest to temat do innego wątku, być może było to już poruszane, ale dla mnie jest to jak najbardziej na czasie.

A propos google - kiedyś też czytałem w jakimś wątku o google analytics (zdaje się, że obecnie to jest google tag manager), które miało być testowo włączone na jakiś czas, żeby monitorować ruch na stronie. Ale skoro google teraz się na nas wypina, to po co mu udostępniać informacje o nas . Innymi słowy nie widzę potrzeby, żeby przy pomocy googlowskich skryptów, ciasteczek itp. narzędzi Wielki Brat miał nas dalej monitorować.

Pozdro

freney
Obrazek

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » środa 01 sierpnia 2018, 23:22

@freney po wprowadzeniu własnych współrzędnych i poprzednie mapy przed zmianami nie pokazywały tych "własnych". Było o tym na forum, nie pamiętam gdzie, ale sprawa jakaś trudna. Pozdrawiam.
Mi brakuje mapy w wyszukiwarce skrzynek, ale pewnie się pojawi niebawem. Nie naciskam. Jestem i tak pełen uznania, że OC.PL pomimo zmian na świecie działa.

Hydreg
Nowy na forum

Post autor: Hydreg » środa 01 sierpnia 2018, 23:38

Ah, to dlatego mapy szaleją, pokłosie zmian Google Maps. W tej chwili mapa u mnie nie działa kompletnie, kliknięcie na mapę w celu przesunięcia powoduje "przyklejenie" mapy do myszy (nawet po wyjechaniu myszą z obszaru mapy i kliknięciu obok) i jednocześnie obraca się ona, przesuwa i skaluje przy każdym ruchu myszy (testowane na Chromie i na FF bez adblocka na mapach OSM, Bing i UMP. Nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=o6hhE7tYSp4).

ETA: Dzieje się tak przy użyciu pióra od tabletu, działa normalnie ze zwykłą myszą. Póki co ograniczam się więc do c:geo. Nie da się też póki co kliknąć prawym przyciskiem myszy na dymek kesza.

jedrek
Bywalec

Post autor: jedrek » czwartek 02 sierpnia 2018, 00:33

Na mapie nie wyświetlają się najnowsze skrzynki (np. powstałe wczoraj).
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ