Zniesienie/zmiana limitów przy zakładaniu Geościeżki

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 222 razy
Otrzymał podziękowań: 492 razy

Re: Zniesienie/zmiana limitów przy zakładaniu Geościeżki

Post autor: deg »

O tym, że limity nijak mają się do jakości - chyba nie trzeba nikogo przekonywać. A jeśli trzeba - niech zerknie np. na ścieżkę https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=712 - Geościeżka złożona z... 4 keszy, z czego 3 aktywne. WIS 100%. Założyła ją sympatyczna keszerka kandydująca do COG - 640 znalezień. Geościeżkę widzą jako niewłaściwą wszyscy 16 COGowicze w swoim panelu. I... nic.

Czy limit może być niebezpieczny? Oczywiście, że może. Długo dyskutujemy nad aktywnością Założycieli, a totalnie pominęliśmy dzisiejszą (bezsensowną) rolę Mentorów. A co jeśli Mentor odejdzie z OC, a Założyciel zostanie? Taka Geościeżka będzie zaniedbana tylko dlatego, że Założycielowi niegdyś zabrakło X keszy do limitu i musiał poprosić Mentora.

Zobaczcie tu: https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=403 - doświadczony Mentor wyrzucił wszystkich Założycieli, podniósł WIS, zarchiwizował własną skrzynkę i... odszedł z OC. I trwa kolejny twór, którego praktycznie nikt nie może naprawić. Geościeżka jest niezdobywalna, żaden z Założycieli nie ma nad nią kontroli. COG nie ma możliwości samodzielnej zmiany WISu.

W chwili obecnej 15 Geościeżek jest jednocześnie niezdobywalnych i aktywnych. Widzi je na co dzień 16 COGowiczy w swoim panelu i... nic. Doświadczenie, zdobyte skrzynki czy pozycja COGowicza też nie gwarantuje, że Geościeżki będą działały dobrze. Zobaczcie sami - https://opencaching.pl/Admin.CacheSetAd ... sToArchive

Odpowiadając na zadane pytania:
sajmon pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 10:17
Zniesienie limitu znalezień potrzebnych do założenia GŚ nie jest dobre. Pomijam, że nielogiczne - by założyć kesza masz znaleźć 10, by założyć GŚ grupującą te kesze nie musisz nic :)
Użyłeś kilka postów temu porównania do kupowania piwa i wieku (1 piwo - 18lat, skrzynka piwa - 900lat). W tym porównaniu przy braku limitu 1 piwo - 18 lat, skrzynka piwa - noworodek :) Jak widzisz - coś nie styka :)
Łoj nie całkiem ;)
Po pierwsze - w Twoim przypadku noworodek może powkładać kupione piwa przez kogoś innego do skrzynki - sam przecież nie może kupić niezależnie czy mówimy o skrzynce czy o 1 sztuce.
Po drugie - już powyżej napisałem, że dla mnie "zniesienie limitu" to zrównanie go z limitem dla zakładanych keszy (10 znalezień). Choć w sumie zniesienie do 0 też by mi nie przeszkadzało. Jeśli w OC DE z 0 znalezieniami można tworzyć skrzynki bez żadnej weryfikacji COG i żyją...
Pod pozostałymi Twoimi słowami podpisuję się w 110% :)

@karwdo - problem patentów jest i sam w niego solidnie wpadłem (na szczęście już wychodzę ;) ). Ale mimo to mam wrażenie, że to są dwa problemy (choć ze sobą połączone), a nie jeden.
karwdo pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 09:52
Mamy w systemie więcej absurdów (np.wydarzenie jest z definicji skrzynką, a nie można go rekomendować - a to przecież forma docenienia, więc szkody nie przyniesie, a człowieka organizatora zachęci do dalszych działań), którymi warto się zająć.
Zamorduję Cię wredziolcu! :) Ale wytłumaczę po raz 9326760375:
Rekomendacja (jak sama nazwa wskazuje) NIE JEST formą docenienia. Formą docenienia jest ocena kesza. Rekomendacja jest sygnałem dla NASTĘPNYCH poszukiwaczy "Słuchajcie! Byłem na keszu, który mi się bardzo podobał! Też na niego jedźcie! Rekomenduję Wam go!". W przypadku eventów nie ma to sensu, bo nikt już na podstawie rekomendacji nie pójdzie na event, który wydarzył się dawno temu. Gwiazdka to nie podziękowanie! I tak jak zmieniłeś nastawienie do patentów - czas wreszcie zmienić nastawienie do rekomendacji! :P. A Twoje ulubione "gwiazdki dziękczynne" przyznawałeś przez błąd systemu, a nie jego prawidłową funkcjonalność.
karwdo pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 10:52
Ok... znosimy limity do zera na pół roku... okazuj się że powstało 30 nowych geościeżek, w tym niech połowa będzie (sorry za odnośnik, ale chyba będzie pasował) na poziomie "wczesnej Łagiszy"
Ale... skąd to założenie? Skąd możemy wiedzieć, bez testów? Powtórzę jeszcze raz - OC DE nie widzi problemu w zakładaniu keszy bez żadnego doświadczenie i nie przeprowadza ich weryfikacji. W czym problem? Jakby to było tak strasznie szkodliwe jak opisujesz - odeszli by od zasady stosowanej od lat!
Dlaczego nie zaproponujesz limitu znalezienia 100 skrzynek, by założyć swoją pierwszą? (Ech - sam kiedyś to proponowałem, ale na szczęście tylko krowa nie zmienia swoich poglądów :D )
karwdo pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 10:52
mija pół roku i sytuacja się nie zmienia. Co wtedy robimy? Przywracamy limit?? To mniej więcej tak jakby teraz kolejny rząd w Polsce zlikwidował 500+. Podanych przywilejów się nie zabiera.
Ej, no, czekaj. Tu się zaorałeś ;)
Jeśli po likwidacji limitu będzie LEPIEJ - to nie ma sensu go przywracać.
Jeśli po likwidacji limitu będzie GORZEJ - to wszyscy będą szczęśliwi, że jest ponownie nakładany.
Podany przez Ciebie scenariusz może być problemem tylko wtedy, kiedy po zniesieniu limitu jest LEPIEJ, a mimo to limit ponownie jest nakładany.
Baliśmy się zniesienia limitu na mobile i owny. I co? Ożywiły Społeczność, na Śląsku sporo mobilniaków poleciało w teren (choć oczywiście są wśród keszerów wyjątki, które wciąż trzymają mobilniaki w kieszeniach, dając zły przykład innym, prawda? :P ).
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 2):
parlandoBłękitna Team
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

karwdo pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 09:52
No właśnie nie widziałem, pisząc o Tobie jako osobie, która potrafi od razu robić świetne kesze sugerowałem się zarówno Twoimi słowami
Mógłbym podawać nicki innych, ale niemal zawsze pilnuję się by pisać za siebie. Nawet jeśli to zostanie odbierane jako bufonada.
To co piszesz - o dawaniu pozytywnego impulsu nowym keszerom jest mega ważne. Sam nie raz za ostro pisałem w niektórych logach. Teraz jest mniej okazji, by w ogóle coś napisać.

W każdym razie, mamy przykłady serwisów, gdzie limitów nie ma lub są mniejsze. Coś się złego tam dzieje? Chyba nie. Można się wykazać tak, jak się potrafi w danym momencie. To, że większość keszy jest (powinna być) normalna/dobra - taka natura. Rozkład Gaussa się kłania. U nas jest to sztucznie blokowane przez limity, czy deprymowanie poczynań początkujących, a także zaawansowanych keszerów, którzy zakładają/zakładali po prostu zwykłe skrzynki.
Zapytam inaczej:
CO Z NASZEJ DYSKUSJI POZOSTANIE?
Kto komu i czy w ogóle, przedstawi jakieś wnioski?
deg już wspominał, że szykuje oddolną inicjatywę. Najpewniej jak już będzie nowy COG.
Jedno jest pewne - jakieś działania trzeba podjąć, bo ogólnie z nowymi skrzynkami jest bardzo słabo na OC.
Ok... znosimy limity do zera na pół roku... okazuj się że powstało 30 nowych geościeżek, w tym niech połowa będzie (sorry za odnośnik, ale chyba będzie pasował) na poziomie "wczesnej Łagiszy" - pojedziesz na kesze i co w logach pójdzie?
Bez przesady. Nie ma co wróżyć z fusów. Z resztą, czy była jakaś przeszkoda, by takie twory powstawały obecnie? Mentor? Bez jaj :lol: W poprzednim roku 98,5% społeczności keszerów nie założyło ani jednej skrzynki, a spodziewasz się geościeżek po zdjęciu limitu?
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowania (total 2):
degBłękitna Team

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Post autor: karwdo »

@Parlando
Bo robi się błędne koło...
Raz jeszcze napiszę, że moje przypuszczenia co do procent ludzi, którym całkowicie przeszkadzają limity przy geościeżkach zbliżone są do 1,5%.
Smutne jest to że trwa uparte forsowanie tezy, że TYLKO całkowite zlikwidowanie limitu da nam zbawienie:( Smutne, bo niestety odnoszę wrażenie, że obie strony dość mocno okopane są przy swoim. Różnice pomiędzy stronami widzę taką, że jedna ze stron mówi, ok zróbmy kompromis i zmniejszmy pięciokrotnie, druga kategorycznie nie widzi potrzebny kompromisu:(

Sorry Parlando, ale taka forma komunikacji NIE PRZYNOSIŁA, NIE PRZYNOSI I NIE BĘDZIE PRZYNOSIĆ nigdy dobrego rozwiązania.
To jest to o czym pisałem "Moje jest i zawsze będzie bardziej mojsze niż Twoje"

Mówiąc wprost... nie dogadamy się w ten sposób :(
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

@karwdo - nie wiem, czy nie odbierasz błędnie moich postów. Prezentuję w nich moje stanowisko i moje racje. Na razie w tym wątku zbieramy różne argumenty i rozwiązania - trochę ich padło. Wciąż mam nadzieję, że więcej osób się wypowie. Dopiero później zastanówmy się jak wypracować kompromis - mając do dyspozycji całą paletę rozwiązań. Choć patrząc z technicznego punktu widzenia - moim zdaniem grzebanie w rozwiązaniach spoza zmniejszenia/zniesienia limitu nie ma uzasadnienia. Bo wymaga sporo pracy, a oczekiwany efekt - jak z resztą sam piszesz - na kolana powalać nie będzie.

Chciałbym (o tym pisałem w wątku o RR), aby umożliwić całej Społeczności udział w wyborze rozwiązania poprzez prosty system ankiet. Nie wyobrażam sobie, że to Ty czy ja jednostkowo podejmujemy decyzję o takiej zmianie. Szczerze mówiąc - jak dla mnie nawet COG nie powinien być w to zaangażowany. To powinien być wybór Społeczności.

Jak dla mnie - z rozwiązań przedstawionych do tej pory i łatwych (opłacalnych) do wdrożenia - wyłaniają się 3:
- zostawmy tak jak jest (500)
- zmniejszmy do 100 lub 50
- zmniejszmy do 10 lub 0
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 3):
parlandokuriervasco01
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Post autor: parlando »

Dokładnie jak napisał deg... Nie moją rolą jest przedstawianie kompromisowego rozwiazania. Przedstawiam swoje zdanie, które jest tylko głosem w dyskusji i dopiero to zdanie będzie będzie jakimś przyczynkiem do wypracowania kompromisu.

Nie stawiałbym też sprawy tak, że limity rzekomo komuś przeszkadzają lub nie. Chodzi o ich sens. No i znowu posługujesz się precyzyjnymi liczbami, choć to wróżenie z fusów :)

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Post autor: karwdo »

deg pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 14:45
wyłaniają się 3:
- zmniejszmy do 10 lub 0
To jest KONKRET. PROSTY i CZYTELNY:)
---

W temacie...rekomendacji dla użytkownika za event... argumentuje dokładnie tak samo jak Ty, czyli dla mnie ktoś kto zrobił fajny event (dostał sporo gwiazdek) zasługuje na to by na kolejny który zorganizuje w pocie czoła, przyjść bo będzie warto!. Jak niepodległości będę bronił tezy, że jeśli mogę dać gwiazdkę za wirtuala (czyli zero roboty, czasem jakiś ciekawy pomysł), mogę dać za ORGANIZACJE i TRUD przygotowania eventu.
Inna opcja - WYWALMY wydarzenie jako rodzaj kesza! (innej opcji nie widzę)
:)

----
Co do limitów... znosząc do 100 nie miałem na myśli przy braku efektów powrotu do 500, tylko ewentualne zejście do 0:)
---
Jeśli chcemy likwidować do ZERA kwestie założenia geo, MUSIMY ZLIKWIDOWAĆ do ZERA kwestie 3 weryfikowanych keszy (na cholerę one, skoro od razu mogę geościeżki zakładać?) - idąc tym tokiem myślenia będzie trzeba przedefiniować na nowo rolę COG...(jakby nie patrzeć weryfikacja to jakaś część pracy COG) i to w przededniu nowej kadencji!
---
Krócej i jaśniej napisałem;);)
Za ten post autor karwdo otrzymał podziękowanie:
kurier
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

rapotek
Wyjadacz
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Post autor: rapotek »

karwdo pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 15:18
W temacie...rekomendacji dla użytkownika za event... argumentuje dokładnie tak samo jak Ty, czyli dla mnie ktoś kto zrobił fajny event (dostał sporo gwiazdek) zasługuje na to by na kolejny który zorganizuje w pocie czoła, przyjść bo będzie warto!. Jak niepodległości będę bronił tezy, że jeśli mogę dać gwiazdkę za wirtuala (czyli zero roboty, czasem jakiś ciekawy pomysł), mogę dać za ORGANIZACJE i TRUD przygotowania eventu.
Inna opcja - WYWALMY wydarzenie jako rodzaj kesza! (innej opcji nie widzę)
:)
Niby ok, ale... czegoś tu nie rozumiem. Gwiazdka jest przyznawana SKRZYNCE czy WŁAŚCICIELOWI? Jeżeli przyznam gwiazdkę danej skrzynce, to wcale nie znaczy, że przyznam ją również innym skrzynkom danego właściciela. Nie znaczy to również, że będę automatycznie przyznawał gwiazdki skrzynkom, które właściciel zrobi po tym jak przyznałem gwiazdkę jednej z jego skrzynek. Zgadzam się ze stwierdzeniem, iż rekomendacja jest po to, aby szczególnie zachęcić innych do odwiedzenia danego kesza, co w przypadku zakończonego eventu jest już niemożliwe. Już kilka razy, gdy brakowało mi "gwiazdek" do przyznania, zabierałem rekomendacje skrzynkom zarchiwizowanym, których właściciele nie kwapili się z reaktywacją. Powód: po co rekomendować coś, czego i tak nie ma.

Co do opcji - poza wywaleniem wydarzenia jako rodzaju kesza ( popieram! ;) ) jeżeli już koniecznie chcecie się bawić w kolejne rankingi, wymyślcie coś osobnego tylko dla eventów. Tyle tylko, że efekt może być odwrotny od oczekiwanego, czytaj "nie będę organizował(a) eventu, bo na wypasiony mnie nie stać, a zwyczajny będzie nisko w rankingach". Czyli znów odpowiednik krytykowanych tutaj "gwiazdek tylko za patenty".

areckis
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Post autor: areckis »

Mam wrażenie, że w dyskusji o limitach na ścieżki, już wszystkie argumenty padły i zaczynają się powtarzać. Chyba czas na ankietę na głównej stronie OC.
Za ten post autor areckis otrzymał podziękowania (total 3):
karwdoAzymutdeg

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

deg pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 11:05
Czy limit może być niebezpieczny? Oczywiście, że może. Długo dyskutujemy nad aktywnością Założycieli, a totalnie pominęliśmy dzisiejszą (bezsensowną) rolę Mentorów.
[...]
Zobaczcie tu: https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=403 - doświadczony Mentor wyrzucił wszystkich Założycieli, podniósł WIS, zarchiwizował własną skrzynkę i... odszedł z OC.[...]
W chwili obecnej 15 Geościeżek jest jednocześnie niezdobywalnych i aktywnych.
A może problem tkwi nie w założycielach, nie w COGu a w czymś innym czyli w oprogramowaniu.
Mam ustawione powiadomienia raz dziennie (bo tak chcę otrzymywać o wpisach do moich skrzynek) a chciałbym wiedzieć o nowych skrzynkach natychmiast, bo chciałbym biec po FTFa. Niestety nie można :( Mimo to informacja o wpisie do geościeżki przychodzi natychmiast. Jeśli ktoś zedytuje swój wpis i doda przecinek powiadomienie przychodzi NATYCHMIAST.
Ale jeśli spadnie WIS ścieżki mojej, lub tej, w której jestem mentorem to się o tym nie mogę dowiedzieć w inny sposób niż otwierając geościeżkę. Obecnie jestem Mentorem/założycielem 15 geościeżek, jak często mam się przeklikiwać przez wszystkie aby sprawdzić czy są zdobywalne? Wystarczyłby mail: Hej! Twoja geościezka jest niezdobywalna zrób coś, bo za tydzień zostanie automatycznie przestawiona w stan remontu. (w jedym zdaniu zawarłem dwie nowe funkcjonalności)
Druga sprawa: AAA jedzie na duży projekt (taki do zrobienia w 2 dni) robi w weekend 50% projektu, niestety pali jedną ze skrzynek. BBB w tygodniu zgłasza, że jedna ze skrzynek zaginęła. Skrzynkę przestawiam w stan TN, geościezkę do remontu. AAA chce wrócić po 2 tygodniach aby dokończyć GŚ, okazuje się, że jej nie ma, mimo, że kesze, które mu brakują są w terenie.
Trzecia rzecz COG może edytować skrzynki, przestawiać stan, zmieniać współrzędne, robić niemal wszystko. Natomiast w geościeżce nie można nic zrobić. W powołanym wyżej przykładzie doświadczonego Montora ścieżkę można tylko zawiesić a wystarczyłoby obniżyć WIS, niestety COG nie ma takiej możliwości. Krótko mówiąc jestem za rozszerzeniem możliwości działania COG w geościeżkach tak aby mogły (choć okrojone) służyć społeczności a nie tylko były zamykane.

Mam nadzieję, że w nowej edycji geościeżek będzie można choć część z tych pomysłów wdrożyć.
karwdo pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 15:18
deg pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 14:45
wyłaniają się 3:
- zmniejszmy do 10 lub 0
To jest KONKRET. PROSTY i CZYTELNY:)
Jaki konkret? skąd będzie wiadomo czy głosuje na 100 czy na 50?

Miałem dziś ciężki dzień, więc przepraszam za ewentualne skróty myślowe czy literówki.

A przy okazji, to fajnie, że wreszcie na forum jest normalna dyskusja, taka burza mózgów, nawet jeśli pojawiają się jakies personalne ataki to delikatne i nie są kontynuowane. Pokazuje się dużo nowych i ciekawych pomysłów, szkoda, że tak nie jest cały rok...
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Zanim odpowiem Brasi - w rozmowie z JAśkiem padła taka propozycja podzielenia znoszenia limitów na dwa etapy:
1) Teraz - zmniejszamy limit do 100/50 keszy
2) Gdy będą Geościeżki napisane od nowa - wywalamy całkowicie limit i wprowadzamy weryfikację pierwszej geościeżki. Plus COG ma narzędzia do wymuszenia, by wszystkie nowe geościeżki użytkownika musiały przechodzić weryfikację (tak jak w przypadku keszy)

Co Wy na taki kompromis?
Jeśli popieracie taki pomysł - napiszcie od razu jaki nowy limit z pkt 1 ma sens. Ja jestem za 50. A Wy?
Obrazek

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: PrincePolo »

brasia pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 21:44
A przy okazji, to fajnie, że wreszcie na forum jest normalna dyskusja, taka burza mózgów, nawet jeśli pojawiają się jakies personalne ataki to delikatne i nie są kontynuowane. Pokazuje się dużo nowych i ciekawych pomysłów, szkoda, że tak nie jest cały rok...
Nooooo, powiem Wam, że z przyjemnością czytało mi się ten wątek. :D Co ważniejsze, głosy w tej dyskusji oraz wypowiedź Makotki przekonały mnie, że rzeczywiście warto obniżyć limit, choć do tej pory raczej byłem zwolennikiem ich utrzymania. Jednak warto rozmawiać. :wink:
Teraz pozostaje poczekać na ankietę. Raczej nie jestem jeszcze gotów, by zagłosować na całkowite zniesienie limitu, ale za jego obniżeniem z przyjemnością się opowiem.
Obrazek ObrazekObrazek

Azymut
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Azymut »

Odpowiadając na pytanie Dega:
1. 100 keszy
2. Całkowicie limitu do zera bym nie znosił.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: art_noise »

Przeczytałem cały wątek (sporo czytania) i zgadzam się z DEG. Ja bym zniósł całkowicie limit. Faktycznie Geościeżki to zbiór keszy. Po co ograniczać zakładanie geościeżek? Będzie pewnie sporo słabych, tak jak jest i sporo słabych keszy. Każdy przed wyruszeniem w teren może sobie zobaczyć czy geościeżka i kesze w niej zawarte są fajne czy też nie. Wybór czy jechać i szukać należy do użytkownika.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Azymut pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 23:00
2. Całkowicie limitu do zera bym nie znosił.
Pytanie pomocnicze, bo nie wiem czy wyraziłem się jasno.
Moją intencją było docelowe ZASTĄPIENIE limitu weryfikacją ścieżki przez COG i rozszerzeniem narzędzi nadzoru COG nad ścieżką. Czyli nie "robta co chceta", ale "pokażta COGowi co chceta robić" :)
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
Jano
Obrazek

Azymut
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Azymut »

To co napisałeś przed chwilą Deg, zmienia postać rzeczy. Ale żeby już dzisiaj podejmować decyzję, czy całkowicie znosimy limit, moim zdaniem, jest raczej za wcześnie. Najpierw obniżmy limit do ustalonego w toku ankiety poziomu i zobaczmy co się będzie działo. A później, gdy geościeżki będą "zrobione od nowa" wrócimy do tematu i podejmiemy decyzję, czy limit:
a) zostaje bez zmian
b) zostaje obniżony
c) zostaje zniesiony do zera
Za ten post autor Azymut otrzymał podziękowania (total 2):
Pawel brasiakarwdo

ODPOWIEDZ