Pytania do kandydatów do COG - kij w mrowisko :)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 195 razy
Otrzymane podziękowania: 473 razy

Pytania do kandydatów do COG - kij w mrowisko :)

Post autor: deg » niedziela 15 kwietnia 2018, 10:16

[ Post jest i będzie uzupełniany o kolejne pytania pojawiające się w tym wątku ]

Zauważyłem, że na Forum pojawiły się pierwsze "programy wyborcze". Przeczytałem i szczerze mówiąc - jestem mocno nimi zawiedziony. OC ma trudny rok za sobą i to między innymi COG swoimi działaniami może ożywić Społeczność i działanie Serwisu. Dlatego proszę o otwartą odpowiedź kandydatów na poniższe pytania:

- jaką masz wizję ożywienia lokalnej Społeczności? Eventy? Geościeżki? Jak chcesz zachęcać i motywować do zakładania nowych skrzynek i poszukiwań istniejących?
- czy zamierzasz aktywnie współpracować z Lasami Państwowymi, Samorządami Terytorialnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi tego typu podmiotami. Aktywnie, to znaczy, że to Ty do nich się zwracasz w celu promocji Opencachingu i podjęcia wspólnych działań.
- co myślisz o zniesieniu limitu 500 skrzynek potrzebnych do założenia geościeżki? Uzasadnij odpowiedź.
- czy satysfakcjonuje Cię zasada 3xDNF jeśli chodzi o przestawianie nieznalezionych skrzynek w stan tymczasowo niedostępna? Czy na podstawie udokumentowanego, pewnego JEDNEGO nieznalezienia - nadal trzeba skrzynkę utrzymywać jako dostępna czasami przez kilka lat - ze względu na brak kolejnych DNFów?
- co myślisz o łączeniu stanowisk RT i COG. Dlaczego jest takie Twoje zdanie?
- co myślisz o wprowadzeniu transparentności zgłoszeń rozpatrywanych przez COG? Pamiętaj, że w procesie obsługi zgłoszeń mogą pojawić się informacje, których publikacja psuje zabawę innym keszerom (miejsce i sposób ukrycia skrzynki, zdjęcia itp).
- co myślisz o zasadzie nieomylności COG. Obecnie od decyzji COG nie da się w żaden sposób odwołać. Czy widzisz jakąś metodę rozwiązania tego problemu?
- jak zareagowałbyś, gdyby jeden z COGowiczów nie wypełniał swoich obowiązków przez kilka tygodni/miesięcy (pytanie jest realne - jeden z obecnych COGowiczów olewał sprawy przez długie miesiące). Jaki masz konkretny pomysł na zapobieganie tego typu patologiom w przyszłości?
- czy uważasz, że zasady wyborów do COG powinny być stałe i niezmienne? Kiedy i na jakich zasadach powinny być wprowadzane do nich poprawki? O ile wcześniej niż odbywają się same wybory?
- co z eventami "wirtualnymi" - spotkaniami w necie? Powinny być zakazane? A może definicja w Wiki powinna być rozszerzona o tego typu spotkania? Jeśli tak - jak przeciwdziałać patologiom, że 2 osoby spotykają się na Skype i robią z tego event ciesząc się +1?
- co myślisz o prowadzeniu regularnych webminarów? Jak często? OC DE (mniejsza od nas Społeczność) robi je co 2 tygodnie. O czym byłyby webminary i kto miałby je prowadzić? Kto odpowiadałby za ich organizację?
- co myślisz o blogu OC na głównej stronie? Wywalić ze strony głównej? Ożywić? Jak?
- Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji. (areckis)
- Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ? (triPPer)
- czy masz jakąś wizję wykorzystania serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i inne) w swojej pracy jako COG?
- czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz.
- Rada Techniczna obecnie jest w rozsypce. Czy kandydaci mogą zadeklarować jakąś inicjatywę, by sytuację poprawić? (parlando)
- Czy to COG teraz, czyt RR wcześniej - zawsze trochę znikają po wyborach. Tymczasem na forum nieraz robi się gorąco, a czasami jest przestój. Czy jako wybrańcy nie powinniście łagodzić tonu dyskusji? Jeśli nic się nie dzieje, to może należy wrzucić coś na forum - jakiś temat, inicjatywę, coś pochwalić itd. Po prostu animować to forum, tak żeby nie pojawiały się głosy, że aktywne wątki należy wywalić ze strony głównej serwisu? Przy pozytywnych treściach, dyskusja też będzie pozytywna. (parlando)
- Kesz z założenia tradycyjny ewidentnie ma złe kordy (widać np. na mapie) - prosicie o zmianę typu na "nietypowa"? W jaki sposób najlepiej wyznaczyć współrzędne skrzynki? Jakie znacie sposoby na weryfikację wyznaczonych współrzędnych? Chodzi mi o Wasze doświadczenie, praktykę i wiedzę, oraz w jaki sposób możecie pomóc nowym w wyznaczeniu odpowiednich kordów. Czy kandydaci będący już w COG w ogóle przywiązują wagę do kordów weryfikowanych skrzynek? (parlando)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 3):
areckisTerianSebastian
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

areckis
Wyjadacz

Re: Pytania do kandydatów do COG - kij w mrowisko :)

Post autor: areckis » niedziela 15 kwietnia 2018, 10:58

Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji.

triPPer
Rada Techniczna

Post autor: triPPer » niedziela 15 kwietnia 2018, 11:21

Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ?
Łap chwile ...

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » niedziela 15 kwietnia 2018, 11:42

deg pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 10:16
Dlatego proszę o otwartą odpowiedź kandydatów na poniższe pytania:

- jaką masz wizję ożywienia lokalnej Społeczności? Eventy? Geościeżki? Jak chcesz zachęcać i motywować do zakładania nowych skrzynek i poszukiwań istniejących?
Cóż - marny ze mnie strateg i polityk. Na pewno przydałyby się eventy jak i nowe kesze. Nie chcę tutaj jednak niczego gołosłownie obiecywać. Po prostu postaram się wprowadzić to w życie.
Chociaż preferuję takie kameralne spotkania przy keszach z trupią główką, niemniej jednak takie dla szerszego grona z ogniskiem, grami i oczywiście keszami też są fajne i potrzebne...
- czy zamierzasz aktywnie współpracować z Lasami Państwowymi, Samorządami Terytorialnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi tego typu podmiotami. Aktywnie, to znaczy, że to Ty do nich się zwracasz w celu promocji Opencachingu i podjęcia wspólnych działań.
Właśnie pozyskałem do "sekty OC" niewinną sarenkę w postaci lokalnego leśniczego (nawet Garmina ma, więc sprawa będzie prosta). Gdy się wykuruję zdrowotnie mam plan zabrać go na małą przebieżkę po okolicy, pokazać parę ciekawych skrzynek i potem pomóc mu przy zakładaniu jego własnych (ma człowiek kilka fajnych miejsc i pomysłów). Będzie z tego chleb :)
Sądzę, że będzie niósł "kaganek oświaty" w swoim gronie zielonych mundurów i ułatwi to trochę stosunki pomiędzy keszerami a Lasami...
- co myślisz o zniesieniu limitu 500 skrzynek potrzebnych do założenia geościeżki? Uzasadnij odpowiedź.
Uważam, że limit 500 skrzynek można zmniejszyć o około połowę (celowo nie piszę tu o jakiś granicznych liczbach). Zachęci to większą część keszerów do zakładania skrzynek w ramach geościeżki. Jakiś czas temu sam zaproponowałem keszerowi, który nie spełniał wymaganych 500 znalezień, że zostanę mentorem jego nowo powstałej geościeżki. W wyniku obserwacji zauważyłem, że aktywni keszerzy są gotowi na założenie geościeżki szybciej niż po tych pięciuset znalezieniach. Mam na myśli kulturę keszowania oraz pomysłowość i jakość wykonania keszy.
- czy satysfakcjonuje Cię zasada 3xDNF jeśli chodzi o przestawianie nieznalezionych skrzynek w stan tymczasowo niedostępna? Czy na podstawie udokumentowanego, pewnego JEDNEGO nieznalezienia - nadal trzeba skrzynkę utrzymywać jako dostępna czasami przez kilka lat - ze względu na brak kolejnych DNFów?
Uważam, że 3 wpisy DNF od trzech różnych keszerów to póki co dobry punkt odniesienia przy przenoszeniu kesza w stan "tymczasowo niedostępny". Często gęsto keszerzy logują DNF chociaż skrzynka jest na miejscu. Powody są różne: nie mogą jej znaleźć, ktoś ich przepłoszy. "Jeden DNF wiosny nie czyni" :) Dwa kolejne sugerują właścicielowi oraz COGowiczowi, że jednak problem ze skrzynką występuje...
Czytałem swego czasu posty na forum o głosowaniu do COG. Wywiązała się wtedy "awantura" o to, czy członek RT może być również w COG. WIelu osobom umknął wtedy sam sens keszowana jako zabawy, a nie walki o stołki i konkursu na najbardziej białe gacie. Jestem chyba romantykiem, bo nie widzę problemu przy łączeniu tych funkcji. Ufam chyba za bardzo ludziom. Sytuacja byłaby idealna, gdyby system głosowania był na tyle niezależny aby nikt z RT nie mógł przy nim manipulować podczas wyborów. Wtedy chyba nie byłoby problemu?
- co myślisz o wprowadzeniu transparentności zgłoszeń rozpatrywanych przez COG? Pamiętaj, że w procesie obsługi zgłoszeń mogą pojawić się informacje, których publikacja psuje zabawę innym keszerom (miejsce i sposób ukrycia skrzynki, zdjęcia itp).
Jestem przeciwny. Chociażby z powodów, które opisałeś. Poza tym keszerzy powinni cieszyć się zabawą i codzienna praca COG powinna być ich najmniejszym zmartwieniem.
Ale można stworzyć furtkę dla keszera, który nie zgadza się z werdyktem COG. Można wtedy stworzyć np wątek na tym forum gdzie keszer opisze swój problem, a COG przedstawi swoje stanowisko. Wtedy COG może wysłuchać vox populi.
- co myślisz o zasadzie nieomylności COG. Obecnie od decyzji COG nie da się w żaden sposób odwołać. Czy widzisz jakąś metodę rozwiązania tego problemu?
Możemy powołać nad_COG, który będzie rozpatrywał problemy w przypadku gdy keszer nie zgadza się z werdyktem, ale wtedy trzeba stworzyć nad_uber_COG, bo z werdyktem nad_COG też można się nie zgadzać.
Pisałem to z przymrużeniem oka...

Moim zdaniem decyzja COG powinna być ostateczna, ale poprzedzona długą i wyczerpującą wszystko oraz merytoryczną rozmową z "petentem" oraz we własnym gronie.

Każdy problem jest inny i ciężko ustalić jakieś sztywne ramy postępowania.
- jak zareagowałbyś, gdyby jeden z COGowiczów nie wypełniał swoich obowiązków przez kilka tygodni/miesięcy (pytanie jest realne - jeden z obecnych COGowiczów olewał sprawy przez długie miesiące). Jaki masz konkretny pomysł na zapobieganie tego typu patologiom w przyszłości?
Tu przyznam się do porażki. Była taka sytuacja. Jako pierwszy zwróciłem reszcie uwagę na ten fakt, ale wszystko jakoś rozlazło się w czasie i nie zrobiliśmy nic konstruktywnego. To uważam właśnie za porażkę.

Odpowiadając na Twoje pytanie: Sytuacja, gdy COGowicz nie reaguje przez kilka tygodni nie powinna mieć miejsca. A "miesiące" już w ogóle...

Trzeba wypracować schemat działania w takim przypadku. Jeżeli COGowicz nie może się zajmować sprawami OC, powinien uprzedzić resztę COG (wtedy ktoś inny zajmuje się jego "podwórkiem"), jeżeli nie ma jednak kontaktu z taką osobą i nie zajmuje się ona sprawami w swoim województwie - pozostali COGowicze powinni zagłosować nad jej usunięciem z szeregów. Bycie COGowiczem to "służba" społeczności OC. Z tego nie ma pieniędzy, sławy ani innych profitów.
Nie jest to też "praca przymusowa". Sam się dziwię, dlaczego dochodzi do opisanych przez Ciebie sytuacji...
- czy uważasz, że zasady wyborów do COG powinny być stałe i niezmienne? Kiedy i na jakich zasadach powinny być wprowadzane do nich poprawki? O ile wcześniej niż odbywają się same wybory?
Sądzę, że tak. Ale należy je dopracować na 1000%, aby w przyszłości zapobiec ewentualnym przekrętom i patologiom.
- co z eventami "wirtualnymi" - spotkaniami w necie? Powinny być zakazane? A może definicja w Wiki powinna być rozszerzona o tego typu spotkania? Jeśli tak - jak przeciwdziałać patologiom, że 2 osoby spotykają się na Skype i robią z tego event ciesząc się +1?
Jestem przeciwnikiem wirtualnych skrzynek, a tym bardziej jakiś spotkań tego typu. Ale zawsze zaznaczam, że to tylko zabawa, a nasz serwis jest "open". Logując takie "eventy" dla statystyk oszukujemy samych siebie...
- co myślisz o prowadzeniu regularnych webminarów? Jak często? OC DE (mniejsza od nas Społeczność) robi je co 2 tygodnie. O czym byłyby webminary i kto miałby je prowadzić? Kto odpowiadałby za ich organizację?
Pomysł świeży i z założenia niezły. O czym? Techniki maskowania, Zasady "Savoir Vivre" (netykieta) przy keszowaniu, wymianie fantów oraz logowaniu znalezień/DNF, Sposoby na zdobywanie przychylności lokalnego leśniczego przy zakładaniu keszy, "prawo do utworów" w praktyce. A kto? Każdy kto chce się podzielić wiedzą. Np taka osoba zgłasza swój pomysł do COG, który pomaga zorganizować takie spotkanie, umieszcza informacje o takim spotkaniu na stronie głównej, etc... COG pomaga w moderacji spotkania.
- co myślisz o blogu OC na głównej stronie? Wywalić ze strony głównej? Ożywić? Jak?
Ciężko mi napisać cokolwiek. Sam chciałem kiedyś coś umieścić na blogu by go rozruszać. Niestety parę miesięcy temu wysłałem prośbę o założenie konta i póki co bez odzewu...

Thank U from mountain

=================================
areckis pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 10:58
Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji.
A dlaczego tylko COG ma działać na polu popularyzacji i rozwoju? Serwis jest "open" i każdy z nas może to robić.
Nie trzeba być w COG, aby zrobić coś dla społeczności...
================================
triPPer pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 11:21
Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ?
Uważam, że obecny system dwugłosowy jest w porządku. Jako keszer mogę oddać głos na COGowicza w swoim województwie, oraz np w drugim - rodzinnym, skąd pochodzę i gdzie również często jestem i keszuję...

Przepraszam, za ewentualne błędy i literówki, ale długość postu mnie przerosła
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

kociewie
Bywalec

Post autor: kociewie » niedziela 15 kwietnia 2018, 11:47

Pomysł dega ciekawy, ale już widać, że z każdym dniem lista będzie się powiększać. Może warto zebrać te pytania, powiedzmy w ciągu 3-5 dni i zrobić KONKTERNĄ listę. I dopiero wówczas prosić o konkretne odpowiedzi na konkretne pytania?
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » niedziela 15 kwietnia 2018, 11:56

...
Ostatnio zmieniony niedziela 15 kwietnia 2018, 12:12 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » niedziela 15 kwietnia 2018, 12:05

@areckis - ideą tego wątku było przedstawienie poglądów kandydatów na poszczególne kwestie. Myślę, że w tym wątku lepiej pozostawić to bez oceny i podyskutować w wątkach kandydatów. Bo zamiast merytoryki - możemy tu za chwilę mieć ogromną dyskusję nad jakąś pierdołą.

@kociewie - pomysł przedni, ale jest bardzo mało czasu na dokonanie wyboru. Postaram się do mojego pierwszego posta przekopiowywać kolejne pytania następnych osób, by był kompletny. Ale niech już sprawy biegną, bo zostało 2 tygodnie do końca wyborów.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
areckis
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

JAsiek.
Bywalec

Post autor: JAsiek. » niedziela 15 kwietnia 2018, 20:16

Bardzo dziękuję za ten post, idealnie wpisuje się w to co chciałem napisać od siebie jako kandydat do COG. Może ktoś to przeczyta przed ewentualnym oddaniem głosu i albo się przekona na tak albo na nie.
- Uważam, że COG nie jest od ożywania społeczności. Jestem zdania, że od animowania zabawy jesteśmy my wszyscy - gracze. Tworzymy tą grę dla siebie nawzajem i nie ma tu co wybierać spośród siebie delegatów do ożywiania społeczności. Jeśli nie ożywią jej zwykli keszerzy to COG choćby nie wiem jak się wytężał to nic nie wskóra. COG nie jest od animacji.
- Uważam, że COG może współpracować z organami państwowymi lub NGO ale nie to jest jego głównym celem. Współpracę z innymi podmiotami powinniśmy podejmować stale my wszyscy zwykli keszerzy kiedy chcemy zorganizować kolejne etapy gry. COG może i powinien współpracować z innymi podmiotami w zakresie jakiś nieprawidłowości lub resentymentów. Nie ma konieczności wcinać się między kreatywnego keszera a instytucję (no chyba, że poprosi o pomoc).
- Na temat limitu 500 keszy przy zakładaniu geościeżki nie mam zdania. Jednak to jest sprawa, którą COG może przedyskutować jeśli będzie taka potrzeba.
- Skrzynkę należy zawiesić wtedy gdy jej nie ma a nie wtedy gdy ma 1 czy 3 DNFy. Sposób ustalenia nieobecności skrzynki pozostawiam do wyboru zainteresowanemu COGerowi.
- COG i RT to powinny być dwie różne instytucje. Stąd nasuwa mi się wniosek, że nie powinno łączyć się stanowisk. Ale dopuszczam możliwość zmiany zdania w tym temacie o ile będą ku temu racjonalne przesłanki.
- Jestem zwolennikiem obsługi zgłoszeń w gronie zainteresowanych osób (zgłaszający, właściciel, COG) a nie jawnym wszem i wobec. Nie żeby coś ukryć ale żeby uniknąć niepotrzebnego roztrząsania spraw. Zgłoszenie trzeba obsłużyć a nie nad nim zbytnio dumać. Oczywiście zdarzają się sprawy dotykające pryncypiów naszej gry i wtedy dyskusja ze społecznością jest wskazana.
- Według mnie COG jest jedyną ostateczną "instytucją" wydająca werdykt. Do sprawy można wrócić po zmianie składu COG, bo wtedy werdykt może się zmienić.
- Pewnie wykonałbym jego pracę prędzej czy później.
- Uważam, że zasady wyborów do COG powinny być przede wszystkim dobre, jasne, sprawiedliwe i adekwatne do bieżącej sytuacji w serwisie. To czy się zmieniają czy nie to jest zupełnie drugorzędna sprawa.
- Jestem zwolennikiem każdej wariacji naszej gry. Włączam w to wirtualne eventy i skrzynki o zabarwieniu komercyjnym. Jestem zwolennikiem braku niepotrzebnych regulacji i ograniczeń.
- Nie mam zdania.
- Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji. (areckis)
- Jako członek COG żadne. Jako zwykły keszer różne - można sprawdzić w moim profilu https://opencaching.pl/viewprofile.php?userid=44966.
- Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ? (triPPer)
- Według mnie przynosi więcej szkód niż pożytku. Obecną zasadę 2 głosy na użytkownika uważam za kompromis - również ma wady ale godzi interesy różnych grup. Ja na przykład widziałbym sens aby użytkownik mógł głosować na kandydata do każdego województwa, w którym ten głosujący ma sprawność na poziomie pasjonat albo do każdego województwa, w którym ma ustawioną "moją okolicę". Rozwiązań jest wiele, każde będzie pasowało komu innemu. Kompromisy są złe ale mają tę zaletę, że każdy jest gotów na nie się zgodzić.

I właściwie to tyle. Chciałbym, żeby z tych odpowiedzi ktoś dopatrzył się takiej koncepcji, w której COG jest od rozwiązywania bieżących problemów i obsługi początkujących keszerów a nie od rozkręcania zabawy. Od rozkręcania jesteśmy wszyscy. Nie potrzeba nam centralnego ciała, które zrobi to za nas.

I na koniec najważniejsze: opencaching nie umiera. Umierają czyjeś motywacja i chęć do zabawy. Moje mają się dobrze.

Pozdrawiam, JAsiek.

p.s.: Tak mi się coś wydaje, że czy wygram ja czy Maleska to dla Łódzkiego będzie to samo.

kociewie
Bywalec

Post autor: kociewie » niedziela 15 kwietnia 2018, 20:34

Moje odpowiedzi w moim wątku: viewtopic.php?f=30&t=8896
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

Awatar użytkownika
chinczyk
Podziękował: 144 razy
Otrzymane podziękowania: 57 razy
Kontakt:

Post autor: chinczyk » niedziela 15 kwietnia 2018, 22:09

deg pisze:

Zdecydowanie ratowanie starych keszy , dobrych miejscówek gdzie kesze zostały zarchiwizowane, a np. pudła zostały w terenie. Kiedyś miałem pomysł np na czyszczenie świata z takich keszy i ich albo reaktywacje albo utylizację starych śmieci. Geościeżki w pojedynkę ... nie , aktywizowanie społeczności bardziej. Zrobienie dobrej geościeżki i utrzymanie jej jest czaso oraz praco chłonne.
Po za tym trzeba keszerom uświadamiać że nie tylko założenie kesza się liczy ale jego reaktywacje i serwisy są jeszcze ważniejsze - nie liczy się do końca ilość jeśli nie potrafisz jej okiełznać...
deg pisze:
Nie jestem do końca przekonany że OC potrzebuje jeszcze promocji w tych kręgach, wydaje mi się że ta robota została już zrobiona. A kontakty z instytucjami często układały się różnie , jedni próbowali i jak próbują używać OC dla swojej reklamy (czego nie popierałem i nie będę popierał ) inni zaś stawiali wysokie wymagania podczas negocjacji współpracy. Druga strona medalu jest taka że współpraca z takimi podmiotami o których piszesz często winna być sformalizowana a tego nie ma jak uczynić. Lasy nie podpiszą umowy o promocji ze mną jako chinczykiem bo kim ja jestem ? ...
deg pisze:
Nie mam zdania na ten temat.
deg pisze:
I tak , i nie. Problem tu polega w tym jak do kesza przychodzi ekipa loguje DNF i już. Ale nie ma złotego środka tej sytuacji ponieważ aby udokumentować DNF trzeba by w logu wkleić fotę z miejsca ukrycia co jest w zasadzie spojlerem ( jeśli właściciel reaktywację chce ukryć w tym samym miejscu ) Musiałaby powstać chyba jakaś nowa funkcjonalność panelu OC aby takie zgłoszenie o statusie "zgłoszenie DNF było widocznie tylko dla COG, zgłaszającego i właściciela )
deg pisze:
Technicznie to dla mnie totalnie bezsensowny "przepis" ponieważ jesli w RT są osoby techniczne , a COG nie koniecznie to osoba która jest tu i tu będzie może potrafiła 0 i 1 przełożyć na język polski. Po za tym nie widzę problemu w łączeniu tych dwóch stanowisk. Wydaje mi się że jedno nie wadzi drugiemu i na odwrót.
deg pisze:
To chyba nie jest dobry pomysł - "****" tworzyły się z niczego , a teraz wyobraź sobie, że każdy czyta co rozpatruje COG i komentarze i hejty lecą na zgłaszającego albo rozpatrującego.
deg pisze:

buahahahahahah WTF ? a co to sąd ? Nikt nie jest nieomylny wystarczy zapytać Komedę - jeśli masz argument rozmawiajmy , jeśli nie masz temat jest zakończony i już.
deg pisze:
Wiesz co , każdy Was , Nas robi to wszystko społecznie , nie ma z tego fejmu, hajsu i innych tantjemów dlatego każdy może nie mieć czasu na wirtualne spotkanie, czy odpisanie tego samego dnia na maila czy coś. Ale jeśli już decydujesz się na COG to raczej musisz mieć świadomość że trochę Twojego prywatnego czasu ta funkcja zabierze. Nie wiem jak zapobiegać takim sytuacją, takie rzeczy musi przegłosować większość COG w nowym składzie. Osobiście uważam że jeśli uznajemy się powszechnie za dorosłych i uznajemy że nie mamy czasu na pełnienie swoich funkcji to sami powinniśmy zrezygnować.
deg pisze:
Aby wynik wyborów był wymierny powinno się dodać do regulaminu załącznik w którym określa się pewne schematy działania , rezygnacje , wykluczenia , zasady wyborów , dobowy nowych COGOWICZOW po rezygnacjach itd.
deg pisze:

Event to event spotkanie , realne , rzeczywiste, z krwi i kości
deg pisze:
To bardzo fajny pomysł na wiele rzeczy, szkolenia z robienia logbooków, szkolenie z robienia maskowania , szkolenia dla początkujących , prezentacje członków OC teamu i wiele innych ! Pomysł na wielki plus - zastosowanie: nieograniczone.
deg pisze:
Było kilka podrywów do ożywienia , dla mnie ten blog powinien zastąpić newsy ze strony głównej. Powinny się znajdować tam informacje COG i RT o tym co się dzieje w świecie OC. Na stronie głównej powinny być tylko zajawki tego aby zachęcić do przeczytania całości.
deg pisze:
Jak dobrze wiesz , frekwencja wyborcza jest na bardzo niskim poziomie , prawie jak ilość kandydatów :P Więc taki pomysł na razie zdecydowanie jest na nie. Jeśli będziemy w stanie aktywizować userów do oddwania głosów w wyborach to co innego :)
deg pisze:
- czy masz jakąś wizję wykorzystania serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i inne) w swojej pracy jako COG?
Twitter to raczej bezsensu.
Instagram można tylko promować OC zdjęciami dobrych keszy. Pomysł taki na szybko to promowanie dobrych miejsc z keszami. Jeden dzień , jedno zdjęcie, jedno województwo :)
Facebook - zastanawiam się czy na tej platformie nie postawić by na kontakt z keszerem za pomocą profilu oficjalnego COG np :) tak jak robi to po części RT.

Dzięki i w zasadzie ufff , dużo tego :P ale to i tak tylko wierzchołek góry lodowej - OC potrzebuje wielu zmian aby sprostać konkurencji i utrzymać się w "interesie"
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 kwietnia 2018, 11:11 przez chinczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi chinczyk za post:
keram58
Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico
Bywalec
Podziękował: 52 razy
Otrzymane podziękowania: 45 razy

Post autor: elmodemonico » niedziela 15 kwietnia 2018, 23:19

Moje odpowiedzi na zadane w tym wątku pytania opublikowałem w moim wątku: viewtopic.php?f=30&t=8894

Pozdrawiam
elmo
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi elmodemonico za post:
keram58
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 08:31

deg pisze:
[ Post jest i będzie uzupełniany o kolejne pytania pojawiające się w tym wątku ]

Zauważyłem, że na Forum pojawiły się pierwsze "programy wyborcze". Przeczytałem i szczerze mówiąc - jestem mocno nimi zawiedziony. OC ma trudny rok za sobą i to między innymi COG swoimi działaniami może ożywić Społeczność i działanie Serwisu. Dlatego proszę o otwartą odpowiedź kandydatów na poniższe pytania:

Tutaj chyba nie powinienem niczego pisać, bowiem wszystko jest zawarte w moim programie wyborczym

Od dłuższego czasu to robię. Skutkiem podjętych działań, będzie podpisanie listów intencyjnych.

Nie udzielę odpowiedzi, geościeżki są daleko od mojego serca, uważam, że inni kandydaci mogą się konstruktywnie wypowiedzieć.

Zasada 3xDNF odkąd bawię się obowiązywała, sprawdza się, więc po co zmieniać, to co dobrze funkcjonuje.

Uważam, że można łączyć funkcję członka COG. Teraz niektóre funkcje są już łączone choćby przypadek Sławomira Meredyka.

Jestem za pełną transparenością

Sąd koleżeński, wybierany przez społeczność

W każdym województwie jest zastępca cogowicza i to on po 7 dniach przejmuje sprawę.

Zasady powinny być stabilne, natomiast zmiany są czasem konieczne. Wprowadzone powinny zostać przez zespół OC jak najwcześniej przed kolejnymi wyborami, po konsultacji z całą społecznością OC.

Oczywiście, że powinne być zakazane.

Nie wiem co to webminairy, więc się nie wypowiadam.

Prawdę mówiąc blog czytałem kilka razy. Ja bym wywalił.

Założyłem Stowarzyszenie Opencaching Polska

Myślę, że obecna zasada 2 głosów jest słuszna.

Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:09

Żeby nie było łatwo - dorzucam dwa pytania:
- czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz o tym.

Z województw w których jest więcej niż jeden kandydat nie wypowiedzieli się jeszcze @Błękitna Team, @erykradek, @ronja, @K.mil, @Maleska, @mangus i 27@, @fishu, @coosiek, @Elvis7, @Werrona, @Unitylabel, @Volfram, @telefonalarmowy, @makotka

Zachęcam też do odpowiedzi na pytania osoby, które są jedynymi kandydatami z województw - dzięki temu lepiej Was poznamy. Dziękuję również za dotychczasowe i przyszłe odpowiedzi.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
keram58
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr

Post autor: krcr » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:21

deg pisze:
poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:09
Żeby nie było łatwo - dorzucam dwa pytania:
Moja odpowiedź
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico
Bywalec

Post autor: elmodemonico » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 12:17

Moja odpowiedź na kolejne pytania opublikowane przez Dega: viewtopic.php?f=30&t=8894&p=140273#p140273

Pozdrawiam
elmo
Obrazek

ODPOWIEDZ