Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: deg »

Jest taki twór Stowarzyszenie Opencaching Polska (https://www.facebook.com/Stowarzyszenie ... 801960918/) z Tobą jako założycielem strony. Ale na szczęście to twór czysto wirtualny, w Rejestrze Stowarzyszeń o nim ani słowa.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Integracja serwisów

Post autor: Sebastian »

deg pisze: czwartek 15 lutego 2018, 01:01 Jest taki twór Stowarzyszenie Opencaching Polska (https://www.facebook.com/Stowarzyszenie ... 801960918/) z Tobą jako założycielem strony. Ale na szczęście to twór czysto wirtualny, w Rejestrze Stowarzyszeń o nim ani słowa.
Deg, wygrałeś główną nagrodę :!: :D Wpis:
ZO.512.69.1.2008. Decyzja wydana - 12 lutego 2018 r.
Stowarzyszenie Opencaching Polska

zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń pod numerem 8. Dobrze zwiastuje to Stowarzyszaniu Opencaching Polska.

Proszę nie wieszajcie na mnie psów, nie rozszarpujcie mnie jak stado sępów. Zrobiłem to dla Was, uczestników zabawy :!: O wszystkim będę pisał w osobnym wątku. Dziś czeka mnie złożenie wniosku NIP-2 w Urzędzie Skarbowym, wniosku RG-OP w GUS, następnie jestem umówiony w siedzibie BGŻ BNP, by podpisać umowę o otwarciu rachunku bankowego, to wierzchołek góry lodowej. Później ogrom pracy do wykonania - rejestracja zbioru danych członków stowarzyszenia w GIODO, ustanowienie Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI), następnie w związku z wejściem RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych) opracowanie procedur przetwarzania danych osobowych i powołanie Inspektora Bezpieczeństwa Informacji.

Jednym zdaniem - ciężki kawałek chleba.

Trzymajcie za mnie kciuki. Powstanie stowarzyszenia niczego nie zmienia, tak jak do tej pory najwyższą władzą Opencaching Polska jest wybierany przez uczestników zabawy COG.

Łączę wyrazy szacunku,
Sebastian Czapla
Za ten post autor Sebastian otrzymał podziękowanie:
PUMPING
Obrazek
kojoty
Rada Techniczna
Posty: 370
Rejestracja: środa 26 listopada 2014, 14:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Integracja serwisów

Post autor: kojoty »

Sebastian pisze: czwartek 15 lutego 2018, 02:00 Powstanie stowarzyszenia niczego nie zmienia, tak jak do tej pory najwyższą władzą Opencaching Polska jest wybierany przez uczestników zabawy COG.
Sebastian, mnie osobiście to mało interesuje, ale tak dla formalności to moim zdaniem zmienia:

Nazwa twojego stowarzyszenia: "Stowarzyszenie Opencaching Polska" sugeruje osobom postronnym, że stowarzyszenie jest jakoś bezpośrednio powiązane z serwisem opencaching,pl, podczas gdy faktycznie jest zupełnie niezależne.

Oczywiście nasza nazwa "opencaching polska" nie jest nijak zastrzeżona więc każdy może sobie założyć cokolwiek o takiej nazwie - wiec z prawnego punktu widzenia sprawa jest czysta - niemniej uważam, że zakładając dobre intencje członków założycieli stowarzyszenia można było sobie wybrać bardziej pasującą nazwę typu:

"Stowarzyszenie wspierania rozwoju geocachingu w Polsce" albo coś w ten deseń.

W momencie gdy nazwa "Stowarzyszenie Opencaching Polska" się spozycjonuje zaczniecie odbierać wiadomości de fakto skierowane do serwisu opencaching.pl z zewnętrznych instytucji typu np. urzędy proszące/interweniujące w jakiejś sprawie.

Widzę jeszcze inne nieciekawe scenariusze ale już mniejsza o to.
Posumowując: nazwa wybrana - o ile nie było to zamierzone - moim zdaniem bardzo niefortunnie.

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Integracja serwisów

Post autor: chinczyk »

Sebastianie ciekawe co na to prawnicy.

Zastanawiam się też nad tym kogo masz w zarządzie i komisji rewizyjnej , jest też pytanie jak tam spotkanie założycielskie ? Masz już gotowy protokół z niego ?
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Integracja serwisów

Post autor: Sebastian »

chinczyk pisze: czwartek 15 lutego 2018, 13:03 Sebastianie ciekawe co na to prawnicy.

Zastanawiam się też nad tym kogo masz w zarządzie i komisji rewizyjnej , jest też pytanie jak tam spotkanie założycielskie ? Masz już gotowy protokół z niego ?
Wszystko mam, przeszło to przez dwie kancelarie prawne i zespół prawny organu dokonującego wpisu Stowarzyszenia Opencaching Polska (nazwa skrócona Opencaching) do Rejestru Stowarzyszeń, decyzją: ZO.512.69.1.2008. Decyzja wydana - 12 lutego 2018 r. , pod numerem 8.

Wszystkie dokumenty, uchwały itp. opublikuję. Wszystko jest transparentne.

Pozdrawiam, Sebastian Czapla
Obrazek
sajmon
Wyjadacz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek 17 października 2013, 10:39
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Integracja serwisów

Post autor: sajmon »

Sebastianie, czy mógłbyś podać nr KRS, bo jakoś nie mogę znaleźć?
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Integracja serwisów

Post autor: chinczyk »

sajmon pisze: czwartek 15 lutego 2018, 13:55 Sebastianie, czy mógłbyś podać nr KRS, bo jakoś nie mogę znaleźć?
No ja jakoś też nie potrafię znaleść niczego w KRS :)
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Integracja serwisów

Post autor: Sebastian »

chinczyk pisze: czwartek 15 lutego 2018, 14:50
sajmon pisze: czwartek 15 lutego 2018, 13:55 Sebastianie, czy mógłbyś podać nr KRS, bo jakoś nie mogę znaleźć?
No ja jakoś też nie potrafię znaleść niczego w KRS :)
Stowarzyszenie nie jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym i nie posiada numeru w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Stowarzyszenie Opencaching Polska, jest stowarzyszeniem zwykłym, więc zostało zarejestrowane pod numerem 8 w Rejestrze Stowarzyszeń Zwykłych prowadzonym przez Prezydenta Bytomia.

Plany na dziś były ambitne, lecz udało się jedynie dokonać w GUS wpisu do rejestru REGON. W urzędzie skarbowym, złożyłem wniosek o nadanie numeru NIP, niestety nie miałem przy sobie notarialnego aktu własności, nieruchomości, gdzie znajduje się siedziba stowarzyszenia. Wniosek został przyjęty, lecz został wyznaczony termin 2 dni, na dostarczenie do kancelarii urzędu aktu notarialnego. Wszystko jest na dobrej drodze :D

Wieczorem przygotuje dla @kojoty, skąd i dlaczego nazwa stowarzyszenia, to Stowarzyszenie Opencaching Polska.

Dziękuję za merytoryczną dyskusję, jak widać da się, nawet na forum OC :shock: . Myślałem, że po uruchomieniu komputera i wejściu na forum zobaczę wylane na mnie wiadro pomyj, a tutaj widzę merytoryczne wypowiedzi :shock:

Łączę wyrazy szacunku,
Sebastian Czapla

PS. Stowarzyszenie Rejestrowe, też umiem założyć - http://www.krs-online.com.pl/msig-1882-22867.html .
Tylko po co strzelać z armaty do wróbla, po wejściu w życie nowelizacji ustawy o stowarzyszeniach - http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1665051.html
Obrazek
kociewie
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 03 kwietnia 2017, 11:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Integracja serwisów

Post autor: kociewie »

Stowarzyszenie zwykłe ma duuuużo mniejsze wymagania i duuuuuuuuuuuuuuużo mniejsze możliwości.
Z całym szacunkiem dla Sebastaiana, ale mam nadzieję, że nie będzie związane z OC. Pracuję w i z ngo już ponad 15 lat i niejedna i inicjatywa się rozpadła przez formalizację.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/
Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 09 lutego 2017, 15:12
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Integracja serwisów

Post autor: elmodemonico »

Na co komu to stowarzyszenie i w jakim celu? Wolałbym, aby Twoje stowarzyszenie nie miało nic wspólnego z serwisem - mam już pewne doświadczenia w tej materii, to niczego dobrego naszej zabawie nie przyniesie.
Obrazek
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Integracja serwisów

Post autor: art_noise »

elmodemonico pisze: czwartek 15 lutego 2018, 19:42 Na co komu to stowarzyszenie i w jakim celu? Wolałbym, aby Twoje stowarzyszenie nie miało nic wspólnego z serwisem - mam już pewne doświadczenia w tej materii, to niczego dobrego naszej zabawie nie przyniesie.
Zgodnie z tematem stowarzyszenie Sebastiana będzie integrowało serwisy. Ja jestem za.
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowanie:
Sebastian
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 345
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Integracja serwisów

Post autor: krcr »

kojoty pisze: Oczywiście nasza nazwa "opencaching polska" nie jest nijak zastrzeżona więc każdy może sobie założyć cokolwiek o takiej nazwie - wiec z prawnego punktu widzenia sprawa jest czysta - niemniej uważam, że zakładając dobre intencje członków założycieli stowarzyszenia można było sobie wybrać bardziej pasującą nazwę typu (...)
Tym bardziej, że na profilu FB "ofocjalny" link wskazuje na serwis opencaching.pl
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Stowarzyszenie Sebastiana

Post autor: Sebastian »

Uprzejmie proszę o zmianę tytułu wątku z Stowarzyszenie Sebastiana na rejestrową nazwę stowarzyszenia : Stowarzyszenie Opencaching Polska. Uważam, że nazywanie Stowarzyszenia Opencaching Polska , jakimś mitycznym "Stowarzyszeniem Sebastiana", godzi w dobre imię Stowarzyszenia Opencaching Polska, dobre imię Członków Stowarzyszenia, oraz narusza moje dobra osobiste - art. 23 kc. Najwyższą władzą w Stowarzyszeniu Opencaching Polska jest Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Opencaching Polska, a nie żaden Sebastian. Krystian, bardzo Ciebie proszę, zmień tytuł wątku, bardzo proszę :( Szkoda, że inicjatywa, która powstała na skutek impulsu, po publikacji podsumowania roku 2017 i jak widać spadku o 40% aktywności na OC, inicjatywa, której zamiarem było odwrócenie tendencji spadkowej w serwisie Opencaching Polska, została zamieciona do Hyde Parku :( Zobaczymy jakie będzie podsumowanie bieżącego roku.

Łączę wyrazy szacunku,
Sebastian Czapla
Ostatnio zmieniony piątek 16 lutego 2018, 01:04 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Stowarzyszenie Sebastiana

Post autor: deg »

Sebastian pisze: piątek 16 lutego 2018, 00:35 dobre imię Członków Stowarzyszenia
Kim są Ci mityczni Członkowie Stowarzyszenia?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Stowarzyszenie Sebastiana

Post autor: Sebastian »

deg pisze: piątek 16 lutego 2018, 00:53
Sebastian pisze: piątek 16 lutego 2018, 00:35 dobre imię Członków Stowarzyszenia
Kim są Ci mityczni Członkowie Stowarzyszenia?
To nie są osoby mityczne, tylko keszerki z krwi i kości, to Pani Anna Wajgiel (Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia Opencaching Polska) i Pani Krystyna Maj (Skarbnik Stowarzyszenia Opencaching Polska). Są aktywnymi uczestniczkami zabawy, chyba dłużej niż Ty. Wspólnie niejednego kesza znaleźliśmy, kolejne znajdujemy. Wpisy w logbookach, podpisy na dokumentach rejestrowych Stowarzyszenia Opencaching Polska. Tego nie dałoby się zrobić metodą A......22. Po za tym byłoby to przestępstwo. Wysłałem do cog@opencaching.pl skan dokumentu rejestracyjnego Stowarzyszenia, na którym został umieszczony skan logbooka z wpisami, znalazczyń kesza. Paweł (brasia) odpowiedział, że wszystko jest OK.
Lecę spać, bo już łapki mi opadają :( Jutro z rana mykam do Urzędu Skarbowego i banku.

Dlaczego Stowarzyszenie Opencaching Polska? Po co w ogóle stowarzyszenie? Uważam że to ułatwi keszerom bardzo wiele spraw. Mam odznakę, identyfikator, legitymację Członka Stowarzyszenia Opencaching Polska. To załatwia sprawę 99,9% interakcji z Funkcjonariuszami Policji, pracownikami ochrony, leśniczymi, i pracownikami niezliczonej ilości służb. Do tego umożliwia to zrobienie świetnego ewentu, kiedy przyjdę jako osoba fizyczna - Sebastian Czapla do Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, poprosić o klucz do Labiryntu Perłowego, to mnie zleją sikiem prostym. Kiedy przyjdę jako Członek Stowarzyszenia Opencaching Polska, klucz dostanę do ręki.

Mam nadzieję, że zaufacie mi? Poświęciłem swój czas, włożyłem spory nakład pracy. Zrobiłem to dla Was uczestników zabawy OC.
Od 10 lat dzięki Waszemu zaangażowaniu poznaję miejsca, w których nigdy nie byłem. Pragnę się za to odwdzięczyć.

Nie będę też ukrywał, że projekt ma ukrytą dedykację.

Pozdrawiam,
Sebastian Czapla

PS. Jeszcze jedno - symboliczna składka członkowska wynosi 1zł rocznie(słownie 1 złoty polski, zero groszy)
Obrazek
ODPOWIEDZ