Geocoin?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Kluczykk
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: piątek 29 grudnia 2017, 13:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Geocoin?

Post autor: Kluczykk »

Ostatno sprawiłem sobie takie coś. Pytanie brzmi czy mogę to nazwać geocoinem. Moneta została wykonana z plexiglasu.
Załączniki
Lepsza jakość się nie mieściła
Lepsza jakość się nie mieściła
IMG_20171229_143233.jpg (415.25 KiB) Przejrzano 7599 razy
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Geocoin?

Post autor: Pawel brasia »

A co to jest geocoin? ;)
Możesz z tego zrobić geokreta i wysłać (poprzez skrzynki) w drogę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Kluczykk
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: piątek 29 grudnia 2017, 13:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Geocoin?

Post autor: Kluczykk »

Te monetę wykonałem na wzór pgw a tu ci zacytuje.

Polish Wood Geocoin. Polish Wood Geocoin jest specjalnym, osobistym drewnianym krążkiem. W odróżnieniu od Geocoina, nie posiada numeru dzięki, któremu można go śledzić na geocaching.com; lecz podobnie jak Geocoin, można kolekcjonować, wymieniać, przenosić z kesz do kesza.
A na geokreta mam już inny projekt.
abigeo
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 05 lutego 2015, 17:00
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Geocoin?

Post autor: abigeo »

Nazwać to geocoinem, jak najbardziej możesz.
Tylko, że aby był "trackowalny" musiałbyś uzyskać kod z GC i wyciąć go gdzieś na tej monecie.
Bez tego będzie jakąś odmianą xWG. Marmagi swego czasu zrobił kilka sztuk: Polish Brass Geocoin ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Kluczykk
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: piątek 29 grudnia 2017, 13:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Geocoin?

Post autor: Kluczykk »

A propos tracking code. Jak uzyskać takowy pojedyńczy. W oficjalnym sklepie jeśli się nie mylę można zakupić co najmniej 200 sztuk. Myślałem nad kupieniem trakownego pgw w jednym z polskich sklepów. Go postawić na półke a kod przynieść na moją monetę.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Geocoin?

Post autor: deg »

Kluczykk pisze:A propos tracking code. Jak uzyskać takowy pojedyńczy. W oficjalnym sklepie jeśli się nie mylę można zakupić co najmniej 200 sztuk. Myślałem nad kupieniem trakownego pgw w jednym z polskich sklepów. Go postawić na półke a kod przynieść na moją monetę.
Kluczykk - nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale jesteś na forum Opencaching, nie Geocaching.
Tu nie handlujemy niczym. Serwis jest za darmo dla wszystkich, skrzynki są widoczne, można ich ściągać ile lubisz.
Jeśli chcesz w obieg puścić jakieś przedmioty - zrób to! Zrób z tego GeoKreta, którego w dowolnej ilości możesz wrzucić w teren totalnie gratis.

Za politykę marketingową komercyjnej, zwalczającej nas konkurencji niezbyt odpowiadamy...
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
Pawel brasia
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Kluczykk
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: piątek 29 grudnia 2017, 13:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Geocoin?

Post autor: Kluczykk »

Geo krety będę robił za niedługo. Zdaje sobie sprawy że jest to forum opencaching a nie geocaching ale wiem że część użytkowników działa na obydwóch platforamach.
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Geocoin?

Post autor: Silent A »

Przestańcie z tą napinką na GC bo to już jest nudne i tylko OC na tym traci.

Geocoin przypuszczam że musi być trackowalny wiec to nie jest geocoin, PWG tez nie jest bo jak sama nazwa mówi to musi być drewno. W tej formie jest to nie wiadomo co, gdyby był kod geokreta można by nazwać geokretem ale kodu nie ma. Ot zwykły breloczek i tyle.
Za ten post autor Silent A otrzymał podziękowania (total 2):
ArisElvis7
Obrazek
ODPOWIEDZ