Spirala wydarzeń po Banie dla Dega 31.10.2017

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: parlando »

deg pisze: Założycielem kesza jest https://opencaching.pl/viewprofile.php?userid=67911
Nie rozumiem dlaczego, niby aktywny użytkownik, miałby oddawać swoją skrzynkę do testów. A co jeśli ją nagle opublikuje?
Gdybym został przewodnikiem, to w życiu bym się nie dowiedział, że w ogóle coś takiego jest.
Bez sensu pomysł!
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

Ja już wiem, kto grzebał w tym keszu, o co ja zostałem oskarżony. Wysłałem właśnie maila do Rady Technicznej z analizą. Kesz został zmodyfikowany o 21:22:53, 21:27:56 i 21:28:30 przez tą samą, konkretną osobę. Z telefonu komórkowego. Podać model? W każdym razie Samsung niższej klasy :). Zalogowany do sieci z baaaaardzo specyficznego miejsca... Ta osoba bywa na tym forum, więc spokojnie to przeczyta.

Dajmy tej osobie szansę samodzielnego przyznania się. Mam wrażenie, że to lepsze wyjście...

PS: Cholernie się na tej osobie zawiodłem... Szok!
Jak można mieć nadzieję, że to nie wyjdzie??? Ludziska - serwer OC loguje wiele różnych rzeczy...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Posty: 335
Rejestracja: środa 19 grudnia 2012, 23:16
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: Wołki.Lca »

W związku z niewłaściwą oceną sytuacji, przepraszam użytkownika Deg za nałożenie na jego konto BAN'a. Moja decyzja w tej sprawie była przedwczesna i nieadekwatna do faktycznych działań.
Za ten post autor Wołki.Lca otrzymał podziękowania (total 6):
parlandokociewierapoteklupiart_noisedeg
Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: wtorek 03 lutego 2015, 11:50
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: JAsiek. »

Nie widząc wystarczających przesłanek do zablokowania konta dega pozwoliłem sobie dziś rano odblokować jego konto. Cała sprawa jest dyskutowana w gronie COG i chyba też RT (ja nawet nie znam ludzi zbytnio więc jeśli się mylę to mnie poprawcie). Deg wysłał do COG oficjalne zgłoszenie z żądaniem usunięcia użytkownika Wołki.Lca z COG, które będzie musiało być obsłużone jak każde inne.

To ja poprosiłem dega o usunięcie wątku z facebooka dla tzw "dobra serwisu". Częściowo deg już wytłumaczył o co mi chodziło. Ponadto uważam, że grzanie atmosfery w wielu miejscach na raz nie przynosi szybkiego rozwiązania problemu. Po przeprosinach Wołka uważam, że powinniśmy spokojnie porozmawiać, bez niepotrzebnego bicia piany. Piany jest już wystarczająco dużo.

Pozdrawiam, JAsiek.
Za ten post autor JAsiek. otrzymał podziękowania (total 4):
stasiekmchinczykdegMaleska
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: ronja »

deg pisze:...mogę Ci bardziej konkretnie napisać na priv.
Dzięki za propozycję. Co prawda o tej porze już w sumie wiadomo, kto prosił, ale i tak bym nie skorzystał. Dlaczego ? Wyjaśnienie pośrednio zamieściłeś w swoim poście, a ja od miesięcy o nim piszę - transparentność działań COG-u i uczciwość względem keszerów. Chcąc dowiadywać się na priv w jakiś sposób bym się zgodził na chowanie niewygodnych dla COG-u spraw. Tak nie powinno być.
Wołki.Lca pisze:W związku z niewłaściwą oceną sytuacji, przepraszam użytkownika Deg za nałożenie na jego konto BAN'a. Moja decyzja w tej sprawie była przedwczesna i nieadekwatna do faktycznych działań.
Coś takiego :twisted: Ostatnia deska ratunku ? To może jednak przeprosisz mnie i night_time za fałszywe, bezpodstawne oskarżenie o przekręt w znalezieniu kesza na GOL-u (przypomnę kolejny raz: zgłoszenie wisi w COG-u od kilku miesięcy, dotąd nie rozwiązane. [krcr - też siedzisz cichutko ?]) ? Pamiętaj jeszcze o jednej sprawie - wiesz, o co chodzi :D Jeśli nie potrafisz, to mam propozycję: odejdź z COG-u sam, najdalej jak tylko potrafisz, najlepiej do tworzenia nowych keszy, bo sporo intrygujących już zrobiłeś. Sytuacja od ręki stanie się normalniejsza.
JAsiek. pisze:...To ja poprosiłem dega o usunięcie wątku z facebooka dla tzw "dobra serwisu". Częściowo deg już wytłumaczył o co mi chodziło. Ponadto uważam, że grzanie atmosfery w wielu miejscach na raz nie przynosi szybkiego rozwiązania problemu. Po przeprosinach Wołka uważam, że powinniśmy spokojnie porozmawiać, bez niepotrzebnego bicia piany. Piany jest już wystarczająco dużo.
OK, wiemy już kto. Zatem czas na definicję "dobra" - nie podałeś :) A poważniej: chyba żartujesz z tymi przeprosinami. Że niby wszystko załatwiają i już będzie nosek-nosek, buzi-buzi :D ? To był bezpodstawny akt agresji, celowo zastosowany. Nikt nie ma co do tego wątpliwości. Mechanizm znany od lat, stosowany już wielokrotnie na OC w ramach akcji odwetowych. Takie zachowania powinny być skutecznie eliminowane, a z tym macie widać problem (w przeszłości też mieli, czyli nic nowego - patologia nadal jest akceptowana). Rozwiązaniem jest znowu przypominana przejrzystość w działaniach COG-u, do którego nie tak dawno dołączyłeś. Wystarczy być fair w stosunku do wyborców.
Zwróć uwagę na nieskuteczność apelu o "spokój". Poza jego proponowaniem COG nie daje niczego w zamian, a powinien już dawno to zrobić. Raz, drugi, trzeci ludzie dadzą się nabrać. Potem już się lekko zirytują, bo ile można czekać ? Coś pozytywnego dotąd wyszło ? Nie, ale pojawiły się nowe akcenty (czytaj: obecna sprawa). Lekka górka nierozwiązanych spraw się zrobiła :wink:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: chinczyk »

@ronja lubię Cię ale jako już dawno zapomniany admin tego burdlu upominam Cię (bo wszyscy inni majo to w dupie) grzecznie. Bo usprawniłeś tu offtop w najgorszej gUwnoburzowej formie. Jeszcze raz a będę musiał z tym coś zrobić.
Za ten post autor chinczyk otrzymał podziękowania (total 3):
krcrart_noiselupi
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

Przeprosiny cieszą, ale...
chciałbym głośno zapytać, kiedy Wołki.Lca przestaną wydzwaniać po środowisku keszerskim i obsmarowywać mi d*pę na prawo i lewo. Czepiając się nie tylko spraw OC, ale także mojego sposobu wychowania córki, a nawet... psa! Chamstwo do kwadratu trwa w najlepsze...
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 2):
ronjaAris
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
MaciekBDG
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 60
Rejestracja: czwartek 04 grudnia 2014, 10:06
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: MaciekBDG »

deg pisze:Ja już wiem, kto grzebał w tym keszu, o co ja zostałem oskarżony. Wysłałem właśnie maila do Rady Technicznej z analizą. Kesz został zmodyfikowany o 21:22:53, 21:27:56 i 21:28:30 przez tą samą, konkretną osobę. Z telefonu komórkowego. Podać model? W każdym razie Samsung niższej klasy :). Zalogowany do sieci z baaaaardzo specyficznego miejsca... Ta osoba bywa na tym forum, więc spokojnie to przeczyta.

Dajmy tej osobie szansę samodzielnego przyznania się. Mam wrażenie, że to lepsze wyjście...

PS: Cholernie się na tej osobie zawiodłem... Szok!
Jak można mieć nadzieję, że to nie wyjdzie??? Ludziska - serwer OC loguje wiele różnych rzeczy...
Witajcie !

Chciałbym oficjalnie potwierdzić i przyznać się, iż to JA dokonałem edycji współrzędnych skrzynki (Skrzynka testowa - OP8PAM, Status: Ukryta do czasu weryfikacji) w okolice Bydgoszczy (dwukrotnie), oraz dodałem atrybut skrzynka niebezpieczna.
Zrobiłem to z czystej ciekawości,a jako członek COG posiadam do tego uprawnienia.

Chciałbym Ciebie najmocniej przeprosić za zaistniałą sytuację !!!

A ten Samsung niższej klasy Galaxy A5 spełnia normę IP68 ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

MaciekBDG pisze:Chciałbym oficjalnie potwierdzić i przyznać się, iż to JA dokonałem edycji współrzędnych skrzynki (Skrzynka testowa - OP8PAM, Status: Ukryta do czasu weryfikacji) w okolice Bydgoszczy (dwukrotnie), oraz dodałem atrybut skrzynka niebezpieczna.
Choć zupełnie Twojego postępowania nie rozumiem (jako COGowicz możesz przecież edytować dowolną skrzynkę) - wiedziałem, że znajdziesz w sobie tyle odwagi cywilnej by się przyznać. To na plus.

Wyłania się taki obraz całej sprawy:
1) Rawaplus - użytkownik, który w ciągu 3 lat znalazł tylko jednego kesza - kesza Wołki.LCA, a na wielu pozostałych w logach ma napisane "Wspólne keszowanie z Wołkami" - zakłada kesza Skrzynka testowa - OP8PAM.
2) To nie Rawaplus lecz... Wołek wielokrotnie w ciągu dnia edytuje tego kesza. Między 07:06 a 18:16 kesz był edytowany 11 razy. Zawsze przez Wołka. Po tych edycjach kordy kesza ustawione są na Wrocław.
3) W godzinach 21:22 - 21:28 inny COGowicz - MaciekBDG dokonuje trzykrotnej edycji kesza. W tym zmienia kordy i dodaje atrybut
4) O godzinie 22:11:06 dokładnie w ciągu tej samej sekundy (!) zarówno Wołki.Lca jak i Rawaplus klikają "Zgłoś problem" na tym keszu.
5) Zgłoszenie wypełnia tylko Rawaplus. W zgłoszeniu pisze, że ktoś dokonał zmiany kordów i atrybutów kesza. Jako sprawcę wskazując... deg'a. Zgłoszenie zostaje wysłane o 22:18:17
6) 23:27:49 Wołki.Lca z pogwałceniem zapisu w Regulaminie, Kodeksie COG i dobrych praktyk COG, bez wyjaśnienia sprawy, bez poinformowania mnie, bez konsultacji z COG zakłada mi BANa.
7) COGowicz Wołek uporczywie wydzwania do kilkudziesięciu osób ze Społeczności wyjaśniając jak bardzo deg jest zły, jak źle wychowuje swojego psa. I swoją niepełnosprawną córkę też. Z resztą - te telefony trwają od początku października 2017.

Jest jeszcze jedna kwestia łącząca COGowicza Wołka z COGowiczem MaciekBDG w tej całej sprawie... pula użytych adresów IP...

Wygląda to na cholerną, zaplanowaną ustawkę dwóch COGowiczów przeciwko mnie. Choć nie da się wykluczyć scenariusza, że MaciekBDG został w to wmanipulowany przez Wołki.Lca.


Chciałbym abyście byli świadomi, że los trzech następnych ludzi z RT wisi na włosku. Sytuacja jest o tyle idiotyczna, że to ja robię co mogę, aby osoby te w RT pozostały, ale atmosfera jest taka:
rt1.png
rt1.png (5.06 KiB) Przejrzano 3070 razy
(takich "kwiatków" mam na tyle, że mogę spokojnie codziennie jeden publikować...)
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale po obrocie spraw w dniu wczorajszym, AKQ w tym roku o mały włos by się nie odbył...

Przez Wołka odszedł zaangażowany COGowicz Karwdo, ja zrezygnowałem z udziału w Radzie Technicznej. Teraz wszystko wisi na włosku. Strasznie jestem ciekaw jakie konsekwencje wyciągnie COG od COGowicza - autora tej ustawki...

Udziału Maćka w tej aferze doprawdy nie wiem jak skomentować...

PS: Ze swojej strony zadeklarowałem, że gdyby Wołek został usunięty z COG, ponownie poproszę o przyjęcie mnie do RT i ruszam z dalszym tworzeniem kodu.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
ronja
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: ronja »

chinczyk pisze:@ronja lubię Cię ale jako już dawno zapomniany admin tego burdlu upominam Cię (bo wszyscy inni majo to w dupie) grzecznie. Bo usprawniłeś tu offtop w najgorszej gUwnoburzowej formie. Jeszcze raz a będę musiał z tym coś zrobić.
Też Cię lubię, ale poruszane kwestie są jak najbardziej w zgodzie z tematem :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MaciekBDG
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 60
Rejestracja: czwartek 04 grudnia 2014, 10:06
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: MaciekBDG »

deg pisze:Jest jeszcze jedna kwestia łącząca COGowicza Wołka z COGowiczem MaciekBDG w tej całej sprawie... pula użytych adresów IP...
Deg z całym szacunkiem, ale może korzystamy z internetu od tego samego dostawcy ?
deg pisze:Wygląda to na cholerną, zaplanowaną ustawkę dwóch COGowiczów przeciwko mnie. Choć nie da się wykluczyć scenariusza, że MaciekBDG został w to wmanipulowany przez Wołki.Lca.
Nie jest i nie była to żadna "ustawka" przeciwko Tobie z mojej strony i bardzo Ciebie proszę przestań snuć takie teorie, jak pewien polityk w sprawie samolotu Tu-154M/101.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

MaciekBDG pisze:
deg pisze:Jest jeszcze jedna kwestia łącząca COGowicza Wołka z COGowiczem MaciekBDG w tej całej sprawie... pula użytych adresów IP...
Deg z całym szacunkiem, ale może korzystamy z internetu od tego samego dostawcy ?
Nie korzystacie ;)
Postaram się odpisać z pełnym poszanowaniem Twojej prywatności.
Od 1 lipca b.r. łączyłeś się z OC używając 110 różnych adresów IP.
59 - Twój operator telefonii komórkowej
25 - Operator "A"
22 - Operator "B" (to jest Twój główny operator ;) )
3 - Operator "C"
1 - poczta za Ciebie korzystała z OC :)

Z operatora "C" korzysta Wołek. Wśród 3 adresów IP - z jednego edytowałeś nieszczęsnego, przedmiotowego kesza. Dwa pozostałe użyłeś tego samego dnia (ale nie w dniu edycji kesza testowego). Przeglądałeś z nich dwa kesze z miasta "D" i na jednym z tych keszy, ktoś wpisał tego dnia, że zdobywał je z Tobą. Miasto "D" leży daleko od Legnicy.

Innymi słowy - zdecydowanie korzystacie z różnych operatorów, ale też nie da się wykluczyć, że użycie IP z tej samej puli co Wołek w tym samym czasie jest po prostu zbiegiem okoliczności.

(wszystkie literki, włącznie z "D" nie są skrótami od niczego, tylko kolejnymi literami alfabetu. Nazwa miasta "D" rozpoczyna się na inną literę niż "D" - to dla zachowania prywatności Macieja)
MaciekBDG pisze:
deg pisze:Wygląda to na cholerną, zaplanowaną ustawkę dwóch COGowiczów przeciwko mnie. Choć nie da się wykluczyć scenariusza, że MaciekBDG został w to wmanipulowany przez Wołki.Lca.
Nie jest i nie była to żadna "ustawka" przeciwko Tobie z mojej strony i bardzo Ciebie proszę przestań snuć takie teorie, jak pewien polityk w sprawie samolotu Tu-154M/101.
Maciek - Twój udział w tej sprawie jest dla mnie jednym wielkim znakiem zapytania. Piszesz, że sprawdzałeś, czy możesz edytować kesza. Przecież możesz jako COGowicz edytować KAŻDEGO kesza i znakomicie o tym wiesz. Czemu akurat postanowiłeś przetestować to na tym nieszczęsnym keszu? Zmiana wprowadzona przez Kojotów nie dotyczyła w żaden sposób możliwości edycji. Możliwość edycji można przetestować w sposób nie niszczący zawartości - dodać np. jedną kropkę, zapisać, po czym tą kropkę skasować i znów zapisać. Ty postanowiłeś dodać atrybut, zmienić kordy NIE SWOJEGO KESZA i kesza nie ze swojego województwa i tak zostawić. Dlaczego?
Jeśli ja coś testowałem na tym jedynym keszu na którym mogłem - dowiedziałem się od COG, że działam na szkodę OC (zawsze wydawało mi się, że testowanie systemu i zgłaszanie błędów to działanie na dobro OC). A Ty w takim razie? Jeśli interpretacja mojego zachowania (testy na jedynej możliwej skrzynce) jest "na szkodę OC", to jaka powinna być interpretacja Twoich testów? Przypomnę, że były niczym nie uzasadnione, bo testy można było wykonać na nieopublikowanej skrzynce, w sposób nie niszczący, a w dodatku nowa funkcjonalność nie była powiązana z edycją kesza. Maciek - jak to zrozumieć???

Jakiś czas temu - przez błąd programistyczny użytkownicy mieli krótką możliwość działania z prawami COG. Tylko jeden użytkownik postanowił sprawdzić "możliwości" i trzy rzeczy przeedytował w systemie. Po kilkunastu sekundach wszystkie te trzy rzeczy przywrócił do pierwotnego stanu. Jak to jest, że użytkownicy z systemu korzystają lepiej niż Centrum Obsługi Geokeszera?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
baloniarz
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: baloniarz »

deg pisze:Przeprosiny cieszą, ale...
chciałbym głośno zapytać, kiedy Wołki.Lca przestaną wydzwaniać po środowisku keszerskim i obsmarowywać mi d*pę na prawo i lewo. Czepiając się nie tylko spraw OC, ale także mojego sposobu wychowania córki, a nawet... psa! Chamstwo do kwadratu trwa w najlepsze...
Niby to tylko zabawa w chowanie pojemników po kanapkach a wielki W zachowuje się jakby startował w wyborach do Białego Domu. Kłamstwa, intrygi, wchodzenie z buciorami w czyjeś prywatne życie, wydzwanianie do ludzi i próba zdyskredytowania oponenta to już nie jest chamstwo to skur....stwo. Gdyby to była sytuacja, że od takiego zachowania zależy "wskoczenie" na lukratywną posadę to z bólem serca ale może bym to jakoś przełknął - ale w zabawie z pojemnikami od kanapek - dno moralne!
Po czymś takim nie rozumiem też "wazeliniarzy", których słowa m in."najlepiej to zapomnijcie o tym co było i jakoś się dogadajcie" świadczą, że ich kręgosłup moralny ma dużą skoliozę.
Za ten post autor baloniarz otrzymał podziękowania (total 2):
chinczykAris
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: Rob »

Człowieka poznasz, kiedy dostanie trochę władzy. W tym przypadku "władzy".
Za ten post autor Rob otrzymał podziękowanie:
Aris
ObrazekObrazek
RoDaJJ
Nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 10 stycznia 2013, 13:54
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Spirala wydarzeń po Banie dla Dega 31.10.2017

Post autor: RoDaJJ »

Wątek rozpoczęty wpisem Dega informującym o blokadzie z nocy z 31 października na 1 listopada rozwinął się także o elementy
personalne, tak więc całość dyskusji przeniesiono do HydeParku, przy czym o wydzielenie lub skasowanie poszczególnych fragmentów
poproszeni zostaną autorzy.
Zablokowany