Niedawno trafiłem na taki projekt http://www.ukosne.pl/
Dla kilkunastu lokalizacji przygotowano bardzo dokładne i aktualne fotomapy (trzeba przewinąć na dół strony żeby zobaczyć listę i mapę miejsc). Chociaż to nie wszystkie lokalizacje, np. na liście nie ma Radomia, a jest mapka i dla tego miasta (fotki z sierpnia br.!).
"Ukośne", bo przede wszystkim dostępne są widoki z perspektywy 4 stron świata! Naturalnie jest także widok z góry.
Współrzędne są wyświetlane, ale w WGS są niestety obcięte do 4 miejsca po przecinku. To dziwne, ponieważ w PUWG 2000 jest już dokładny.
Może ktoś zna jakiś fajny kalkulator do przeliczania współrzędnych?
Ciekawym projektem są także ichnie http://retromapy.pl/ gdzie można porównać stare zdjęcia miast z aktualnymi.
fotomapy: ukośne i retromapy
Moderator: Moderatorzy
-
- Wyjadacz
- Posty: 284
- Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 29 razy
Re: fotomapy: ukośne i retromapy
Kalkulator np: https://mygeodata.cloud/cs2cs/parlando pisze:Niedawno trafiłem na taki projekt http://www.ukosne.pl/
Dla kilkunastu lokalizacji przygotowano bardzo dokładne i aktualne fotomapy (trzeba przewinąć na dół strony żeby zobaczyć listę i mapę miejsc). Chociaż to nie wszystkie lokalizacje, np. na liście nie ma Radomia, a jest mapka i dla tego miasta (fotki z sierpnia br.!).
"Ukośne", bo przede wszystkim dostępne są widoki z perspektywy 4 stron świata! Naturalnie jest także widok z góry.
Współrzędne są wyświetlane, ale w WGS są niestety obcięte do 4 miejsca po przecinku. To dziwne, ponieważ w PUWG 2000 jest już dokładny.
Może ktoś zna jakiś fajny kalkulator do przeliczania współrzędnych?
Ciekawym projektem są także ichnie http://retromapy.pl/ gdzie można porównać stare zdjęcia miast z aktualnymi.
A ukosne.pl znam już chyba od ponad 10 miesięcy o ile dobrze pamiętam. Retromapy trochę krócej
-
- Forumator
- Posty: 898
- Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
- Podziękował;: 48 razy
- Otrzymał podziękowań: 60 razy
Re: fotomapy: ukośne i retromapy
Niezłe to!rapotek pisze:Kalkulator np: https://mygeodata.cloud/cs2cs/
Jakby się ktoś zastanawiał (jak ja), to jako input trzeba tam wybrać kod EPSG strefy, która nas interesuje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_wsp ... #Kody_EPSG
-
- Wyjadacz
- Posty: 284
- Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 29 razy
Re: fotomapy: ukośne i retromapy
Czasem trzeba również zamienić właściwe X z Y (jest opcja u dołu), żeby pasowało do ogólnego konceptu kalkulatora, ale generalnie narzędzie sprawdziło mi się w kilku sytuacjachparlando pisze: Niezłe to!
Jakby się ktoś zastanawiał (jak ja), to jako input trzeba tam wybrać kod EPSG strefy, która nas interesuje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_wsp ... #Kody_EPSG