Pliki z rozszerzeniem *.ggz
Moderator: Moderatorzy
-
- Wyjadacz
- Posty: 480
- Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 9 razy
Re: Pliki z rozszerzeniem *.ggz
Wrzucam pliki ggz (też całe województwa) do Oregona 600 bez żadnych modyfikacji i nie zauważyłem błędów. Może to przypadłość Montany?watt pisze:Próbowałem wrzucić zestaw skrzynek w formacie GGZ do Garmina Montany 610....
-
- Nowy na forum
- Posty: 2
- Rejestracja: wtorek 28 lutego 2017, 20:12
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
Re: Pliki z rozszerzeniem *.ggz
Może i w przypadku Montany to wyszło ale jest problem z kodowaniem litery "ó" w opisie skrzynki.
Dla przykładu cache OP803D na stronie ma litery poprawnie. Po eksporcie hurtem do pliku ggz jest jak pisałem,
a np. po zapisaniu pojedynczej skrzynki do pliku XML ogonkowe litery są, a "ó" zamienione jest na "o".
Format GPX nie ma liter z ogonkami i tam jest ok.
GPX-y i XML-e mają w nagłówku kodowanie "UTF-8" i programy starają się wg tego działać.
Dla przykładu cache OP803D na stronie ma litery poprawnie. Po eksporcie hurtem do pliku ggz jest jak pisałem,
a np. po zapisaniu pojedynczej skrzynki do pliku XML ogonkowe litery są, a "ó" zamienione jest na "o".
Format GPX nie ma liter z ogonkami i tam jest ok.
GPX-y i XML-e mają w nagłówku kodowanie "UTF-8" i programy starają się wg tego działać.
Pozdrawiam
Grzegorz
Grzegorz
-
- Wyjadacz
- Posty: 480
- Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 9 razy
Re: Pliki z rozszerzeniem *.ggz
Sprawdziłem z ciekawości pliki gpx generowane przez serwis OC. Pliki generowane jako zwykły GPX oraz GPX GC nie zawierają polskich znaków. Natomiast pliki gpx zawarte w zipie (Garmin) oraz w ggz mają polskie ogonki. Nie wiem, czy to ma znaczenie. Mój Garmin sobie z tym radzi.