Synchronizacja logów OC z GC

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 19 marca 2011, 11:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: laszlo »

Witajcie,

Czy istnieje narzędzie którym mógłbym automatycznie i hurtowo skopiować moje logi z opencaching.pl do tych samych keszy opublikowanych na geocaching.com?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kacperogps
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: sobota 25 października 2014, 00:16
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kacperogps »

Też chętnie bym poznał takie narzędzie... Ale obawiam się, że ono nie istnieje... Na jakiej podstawie miałoby to narzędzie parować kesze? Nie zawsze te same współrzędne oznaczają tego samego kesza...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kacperogps
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: sobota 25 października 2014, 00:16
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kacperogps »

Aha.. ideał to oczywiście wte i wewte działający... ;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: Silent A »

Sparować można tylko po kodzie GC wpisanym w opisie skrzynki na OC, niestety mało kto wypełnia to pole.
Obrazek
Awatar użytkownika
laszlo
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 19 marca 2011, 11:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: laszlo »

Jak to mówią "nadzieja matką głupich". Ale z 2 strony umiera ostania.

Swoją drogą mądre głowy mogły by coś wymyślić. Przykładowo aplikacja mogła by działać na zasadzie porównań. Jeśli współrzędne i nazywa się zgadzają można uznać że to ten sam cache.

Ewentualnie jeszcze opis. Przeważnie są one kopiowane między serwisami więc można uznać że jeśli, dajmy na to, 25% opisu też się zgadza to jest to kolejne potwierdzenie że dany cache na GC i OC to ten sam cache.

Oczywiście mi się tylko łatwo mówi. Jedyne co w życiu zaprogramowałem to pralka. I to tylko dlatego że mam instrukcję i żonę która mi pokazała.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: deg »

laszlo pisze:Witajcie,
Czy istnieje narzędzie którym mógłbym automatycznie i hurtowo skopiować moje logi z opencaching.pl do tych samych keszy opublikowanych na geocaching.com?
Cytując Twój awatar:
Nie. Bo nie.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
chinczyk
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: Karls »

Silent A pisze:Sparować można tylko po kodzie GC wpisanym w opisie skrzynki na OC, niestety mało kto wypełnia to pole.
Zależy od regionu. Tam gdzie miałem okazję szukać większość wypełniała to pole. Gdyby było coś co sprawdza moją listę znalezień i przez api GC synchronizuje to był by już progres. Ktoś ogarnia api obu serwisów by coś takiego napisać?
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: Rob »

laszlo pisze: Swoją drogą mądre głowy mogły by coś wymyślić. Przykładowo aplikacja mogła by działać na zasadzie porównań. Jeśli współrzędne i nazywa się zgadzają można uznać że to ten sam cache.
Trzeba by mieć konto premium, żeby sciagnąć sobie gpx'a z danego obszaru. Reszta to raczej prosta sprawa.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: Karls »

No nie wiem, c:geo jakoś nie potrzebuje premium by zorientować się, które skrzynki masz zalogowane czy też by pobrać ich opis. Ideał to było by takie narzędzie w którym logujesz się na oba konta jak w c:geo i pokazuje możliwe porównania znalezień po współrzędnych, nazwach i waypointach (waypoint gc wpisany na stronie oc). Myślę, że to była by na prawdę przydatna sprawa bo pewnie nie jednemu zdarzyło się już szukać skrzynki a potem zorientować się, że w sumie to już ją znalazłeś na drugim systemie ileś tam czasu temu i nie zauważyłeś, że ma odpowiednik w drugim systemie, albo co popularniejsze - później została tam dodana. Tej drugiej sytuacji nie sposób uniknąć więc puszczenie takiego synchro raz na miesiąc ułatwiło by sprawę zamiast ręcznego porównywania mapy by zachować porządek w znalezionych.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: Rob »

Idę o zakład, że c:geo ma jakąś umowę z GroundSpeak'kiem. GS głupi nie jest, żeby udostępniać za darmo bazę. Jeżeli c:geo działałoby półlegalnie to GS już dawno zorientowałby się, po ruchu na serwerach, że ktoś podbiera dane cichaczem.
Podobnie jest np z geocaching.pl gdzie choć nie ściągniesz gpx'a to funkcjonalność jest o wiele większa niż na geocaching.com.
ObrazekObrazek
azhag
Wyjadacz
Posty: 240
Rejestracja: wtorek 14 października 2014, 17:43
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: azhag »

Akurat c:geo nie korzysta z zamkniętego API gc.com, tylko „zdrapuje” dane bezpośrednio ze strony: http://www.cgeo.org/faq.html#why-no-api

Dzięki temu obchodzi przy okazji poronione restrykcje ichniego API — np. bez premium da się tylko kesze tradycyjne pobierać i tylko 3 (!) pełne opisy dziennie (!). No ale tak to jest jak się chce użytkowników doić na każdym kroku. ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 maja 2016, 21:48 przez azhag, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: Rob »

No ciekawe. Widocznie robią to sprytnie, że GC nie potrafi ich zblokować.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: Rob »

azhag pisze: Dzięki temu obchodzi przy okazji poronione restrykcje ichniego API — np. bez premium da się tylko kesze tradycyjne pobierać i tylko 3 (!) pełne opisy dziennie (!). No ale tak to jest jak się chce użytkowników doić na każdym kroku. ;)
Muszą przecież jakoś wiązać koniec z końcem ;) Ostatnio czytałem negatywna opinię (jakby nie było keszera premium), że nowa wyszukiwarka jest typu: "without premium get lost" ;) Odpisali, że muszą być konta premium bo dzięki temu serwis wprowadza wiele nowych funkcjonalności, między innymi ta wyszukiwarka :)
ObrazekObrazek
Wesker
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: niedziela 31 lipca 2016, 00:23
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: Wesker »

Czy znalazł ktoś już sposób na synchronizację wpisów z OC na GC za pomocą jakiejś appki?
Obrazek Obrazek
200e200w
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 15 lutego 2021, 22:24
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Synchronizacja logów OC z GC

Post autor: 200e200w »

Wesker pisze: czwartek 22 grudnia 2022, 21:03 Czy znalazł ktoś już sposób na synchronizację wpisów z OC na GC za pomocą jakiejś appki?
No cóż... chyba niestety jeszcze nie.
(Chyba, że jest ktoś, kto na ten temat wie więcej ode mnie)
ODPOWIEDZ